dojrzewanie

 • Kim będziesz za 10 lat?

  Kim będziesz za 10 lat?

  Takie pytanie pada czasem na rozmowie kwalifikacyjnej, ale niektórzy zadają je sobie sami. Jak odpowiedzieć? Zainspirowana akcją Y+10 zastanawiam się, czy w ogóle warto planować swoja przyszłość?

  Miss Olgu
 • Uwaga! Składniki kosmetyków tuczą

  Uwaga! Składniki kosmetyków tuczą

  Czy wiesz, że szampon, lakier do włosów i płyn do kąpieli mogą tuczyć? Zawarte w kosmetykach tzw. chemiczne kalorie zaburzają gospodarkę hormonalną, a to prowadzi do tycia.

  opr. Joanna Biszewska
 • Nowość na kinoplexie - Przekleństwa niewinności

  Nowość na kinoplexie - Przekleństwa niewinności

  Specjalnie dla Was w naszym serwisie zupełnie za darmo możecie zobaczyć wyjątkowy obraz Sofii Coppoli - Przekleństwa niewinności. Film niełatwy i wzruszający. W naszej galerii wybrane sceny z filmu.

  kk
 • Dzień Matki z kobieta.gazeta.pl i kinoplex.pl

  Specjalnie dla Was w naszym serwisie zupełnie za darmo możecie zobaczyć wyjątkowy obraz Sofii Coppoli - Przekleństwa niewinności. Film niełatwy i wzruszający. Wierzymy jednak, że może się stać powodem do głębszej refleksji.

  redakcja
 • Od tego rośnie biust?

  Czy od olejków i kremów może urosnąć biust? Zdania są podzielone. Producenci kosmetyków do biustu obiecują, że stosując je regularnie można zwiększenie objętość tkanki podskórnej piersi nawet o 20 proc. Czy warto w to wierzyć?

  spiro33
 • Para na dobre i na złe: czy to możliwe?

  Para na dobre i na złe: czy to możliwe?

  Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta. Tak, to jest możliwe. Doskonałym dowodem na to są nasi dziadkowie, którzy obchodzą ?złote gody?. Jednak, aby dożyć do takiego jubileuszu, potrzeba dużego zaangażowania i starań. A to już nie jest takie proste.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Seks i geografia

  Seks i geografia

  Co kraj to obyczaj, sprawdź jak kochają się i co lubią w łóżku kochankowie z różnych szerokości geograficznych.

  caro
 • Świat naszych córek

  Świat naszych córek

  Jesteś mamą dorastającej córki? Już teraz przygotuj ją na zmiany, jakie przyniesie ten czas. Spraw, by w przyszłości umiała dostrzec i pielęgnować swoją kobiecość. Poznaj kilka istotnych faktów dotyczących dojrzewania.

  Agnieszka Sielańczyk
 • Wąsy. Wstydliwa sprawa

  Wąsy. Wstydliwa sprawa

  Kobiece wąsy to temat tabu mimo że coraz więcej pań ma problem z nadmiernym owłosieniem twarzy. Dlaczego rosną i jak się ich pozbyć?

  jolbi
 • Nie taki guzek straszny

  Nie taki guzek straszny

  Bez paniki. Ponad 80 procent zmian wykrywanych w piersiach to zmiany łagodne. Jednak gdy wyczujesz guzek, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

  Beata Prasałek
 • Kiedy nie możesz zajść w ciążę...

  Lekarze mówią, że wszystko jest w porządku, a mimo to nie zachodzisz w upragniona ciążę. Być może wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków, aby pewnego dnia zobaczyć upragnione dwie kreski. Przypominamy jak mądrze przygotować się do macierzyństwa.

  Jolbi
 • Jak wzmocnić słabą płeć

  Jak wzmocnić słabą płeć

  Kobiety chorują inaczej niż mężczyźni. Różnić się mogą objawy, przebieg, a nawet profilaktyka tych samych schorzeń. Co nas częściej nęka i co trzeba robić, by nie dać się owym bardziej "kobiecym" przypadłościom?

 • Zbadaj tarczycę, warto!

  Zbadaj tarczycę, warto!

  Jedno ze schorzeń tarczycy - chorobę Hashimoto - trudno jest rozpoznać, bo może nie dawać odczuwalnych objawów, niszcząc jednocześnie miąższ tego gruczołu. Warto więc co jakiś czas skontrolować stan tarczycy.

  Beata Prasałek
 • Czekając na dziecko

  Niepłodność, na którą cierpi co piąta para, można leczyć. Ale wraz z wiekiem szanse małżonków na posiadanie dziecka maleją. Dlatego z wizytą u lekarza nie ma co zwlekać. Pomoc medyczna może być niezbędna.

  Beata Prasałek. Konsultacja:
 • Pielęgnacja przetłuszczających się włosów.
 • Rodzinne dziedzictwo- skarb czy utrapienie?

  Każdy z nas dostaje od rodziców plecak z emocjonalnym posagiem. Jest w nim wiele niedocenianych przez nas skarbów, ale i śmieci - przekazów, przeciwko którym się buntujemy. Bywają przeszkodą, która utrudnia nam życie.

  Monika Radomska
 • Oni też mają prawo do szczęścia

  W czasach, kiedy dążenie do atrakcyjności stało się niemal powinnością, są ludzie, wobec których nie tylko niestosownie jest mówić o przyjemności czerpanej z seksualności, ale wręcz o prawie do jej posiadania - osoby z niepełnosprawnością intelektualną

  Iwona Wojtczak-Grzesińska
 • O roli dotykania

  Ten sam dotyk może wyrażać różne rzeczy. Najbardziej intymna pieszczota może "otwierać", ale może też "zamykać"

  Wiesław Sokoluk
 • Pomóż swemu dziecku dorosnąć

  Pomóż swemu dziecku dorosnąć

  Odpowiedzialność, rozsądek, samodzielność - z tym kojarzy się nam dorosłość. Tymczasem, jak wynika z testu przeprowadzonego w jednym z gimnazjów, dojrzały człowiek to ten, kto ma dowód osobisty, może prowadzić samochód, wziąć ślub bez zgody rodziców i kupować alkohol...

  Marzena Borkowska
 • Metody hormonalne

  Mogą zażywać je wszystkie kobiety - także te, które jeszcze nie rodziły, pod warunkiem, że nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych, nie są już po okresie pokwitania i regularnie miesiączkują (czyli minęło około dwóch lat od pierwszej menstruacji).

  oprac. Maja Zawistowska
Więcej o:

dojrzewanie