homoseksualizm

 • Zawzięty homofob to często kryptogej? Wskazują na to kolejne badania. 'Niektórzy przeżywają konflikt'
 • Orlando, kolejne miejsce na mapie nienawiści

  Orlando, kolejne miejsce na mapie nienawiści

  Orlando wpisuje się na mapę nienawiści do określonej grupy - homoseksualistów. Ale zawsze znajdzie się powód, żeby kogoś nienawidzić, za to, że wygląda inaczej niż tego chcemy, kocha kogoś innego niż my, wierzy w coś innego lub nie podziela naszej wizji świata.

  Miss Olgu
 • Seks w małym mieście odc. 71: Kościół i homoseksualizm w Wołominie

  Seks w małym mieście odc. 71: Kościół i homoseksualizm w Wołominie

  Ponieważ temat jest ostatnio wyjątkowo gorący, a opinie mocno spolaryzowane, postanowiliśmy sprawdzić, czy zdaniem przechodniów gej może być księdzem. Czy homoseksualiści powinny być traktowane w Kościele jako równoprawni wierni? I czy pary jednopłciowe powinny mieć możliwość zawierania małżeństw? Odpowiadali mieszkańcy Wołomina.

  Dellfina i Dorota
 • Nie mówcie o hipotetycznych dzieciach z jednopłciowych rodzin, tylko lepiej poznajcie konkretne! [FILM GAYBY BABY]

  Nie mówcie o hipotetycznych dzieciach z jednopłciowych rodzin, tylko lepiej poznajcie konkretne! [FILM GAYBY BABY]

  W dyskusji o adopcjach dzieci przez pary homoseksualne pełno politycznej retoryki, ostrych głosów: co wolno, czego nie wolno, jakie deficyty i zło spotkają takie dziecko. W całym dyskursie pełnym ostrych i kategorycznych słów zabrakło jednego - głosu i opinii dzieci, które w takich rodzinach dorastają. Australijski film ?Gayby baby?, który miał swoją europejską premierę podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego skupia się właśnie na nich.

  Ola Długołęcka
 • O co chodzi z tym Ciechanem?

  Czytelniczka Marta podjęła temat bardzo drażliwy - adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Zapraszamy wraz z nią do dyskusji, z zachowaniem kultury wypowiedzi.

  Nadesłane do Redakcji
 • Seks w małym mieście odc. 33: lesbijki w Olecku

  Seks w małym mieście odc. 33: lesbijki w Olecku

  Panowie twierdzą, że widok całujących się kobiet podnosi temperaturę, a całujących się mężczyzn każe im zawrócić z drogi. Czy to dlatego, że do kobiet przypisana jest czułość i z kim by jej nie dzieliły - jest ona naturalna? Twardemu mężczyźnie okazywanie uczuć nie przystoi?

  Seks w małym mieście
 • High five, czyli kto przybił pierwszą 'wysoką piątkę' w historii

  High five, czyli kto przybił pierwszą "wysoką piątkę" w historii

  Gest wyrażający radość, ogromny entuzjazm, jedność. Proste klepnięcie w dłonie, które oznacza, że oto coś się udało! Świętujemy nim wspólny sukces lub wyrażamy pozytywne emocje. Nieraz przybijaliście piątkę, czując, że w tym klaśnięciu jest moc. A czy ktoś się kiedyś zastanowił, skąd to się tak właściwie wzięło?

  Gosia Tchorzewska
 • 'Przyjaciółka', która przemieniła rzemiosło udzielania porad w prawdziwą sztukę [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

  "Przyjaciółka", która przemieniła rzemiosło udzielania porad w prawdziwą sztukę [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

  "Przykro słyszeć, że twoi rodzice to niedoinformowani bigoci" - pisze Cheryl Strayed w odpowiedzi na list, który z prośbą o radę przysłał do niej ukrywający swoją orientację gej. W swojej rubryce na portalu TheRumpus.net Strayed była po prostu "Przyjaciółką" pochylającą się nad losem innych w unikalny sposób. Jej rady zamieniły się w bestsellerową książkę - intymną, szczerą i prawdziwą.

  Ola Długołęcka
 • Wszędzie ten seks i seks! A aseksualnym do szczęścia nie jest potrzebny [LIST DO REDAKCJI]

  "Tyle się mówi o odkrywaniu przez Polki seksualności, zabawach z pejczem i kajdankami w stylu Greya, a niewiele słychać o osobach, które w ogóle nie odczuwają popędu" - napisała do nas w mailu Justyna. W Polsce osób aseksualnych jest nie więcej niż kilkaset tysięcy. Czy to wystarczy, żeby nazwać ich mniejszością seksualną?

  Ola Długołęcka
 • Kobiety mają gorzej niż geje?

  Kobiety mają gorzej niż geje?

  Wiele wskazuje na to, że prędzej geje wywalczą sobie swoje prawa (cóż, są facetami, więc mają większą siłę przebicia), niż nastąpi faktyczne równouprawnienie płci. Dlaczego? Przypomnij sobie ten tekst następnym razem, gdy będziesz się bała poprosić szefa o podwyżkę.

  Natalia
 • Miłość, która wzbudza kontrowersje - najdziwniejsze przypadki

  Miłość, która wzbudza kontrowersje - najdziwniejsze przypadki

  Triada to nie to samo co trójkąt. Nie chodzi bowiem tylko o seks, ale także o uczucia. Mąż, żona i... drugi mąż to nie wszystkie osoby tej erotycznej układanki. A jak wygląda miłość karliczki z wysokim partnerem? Jest szalona! Nie mniej jak pomysł, by homoseksualizm tuszować heteroseksualnym małżeństwem.

  Ola Długołęcka
 • Najbardziej znane homoseksualne pary

  Najbardziej znane homoseksualne pary

  Wzbudzają nie mniejsze zainteresowanie niż pary heteroseksualne. Zakochują się, kochają, rozstają, schodzą, mają dzieci. Od pewnego czasu, dzięki możliwości zawierania w części państw oficjalnych związków, biorą także śluby.

  ola długołęcka
 • W łóżku z feministką

  Lubię seks. Lubię mężczyzn. Nie mam problemu z mówieniem o swoich oczekiwaniach i pragnieniach seksualnych. A kiedy się masturbuję, zamiast poczucia winy mam przyjemność. Jestem feministką, ale nie trzeba być feministką, żeby to lubić. Trzeba natomiast mieć świadomość, że możliwość otwartego mówienia o tym, co się lubi, oraz lepsze poznanie seksualności kobiet zawdzięczamy właśnie im - feministkom.

  Voca Ilnicka
 • Seksualność w kinie

  Seksualność w kinie

  Sekretarka, kura domowa, pianistka, baletnica, emerytka, pracownica zakładu pogrzebowego - oto kobiety seksualne. Ich płeć jest dla nich często krępująca, ich zachowań nie utożsamiamy z czymś "typowo kobiecym". Portrety tych kobiet łamią stereotypy. To nie tylko kobiety, ale także istoty seksualne: kochanki, onanistki, lesbijki, masochistki, nekrofilki. Co jest bardziej szokujące: seks z martwym mężczyzną czy lesbijska fascynacja 70-latki?

  Voca Ilnicka
 • Tak myślałam ... Baba

  Sąsiedzi traktują je jak stare panny, które postanowiły zamieszkać razem, albo papużki nierozłączki. Lesbijek nie widać

  Violetta Szostak
Więcej o:

homoseksualizm