komplementy

 • 'Ładna sukienka' i 'piękne włosy'. Tak odbieramy dziewczynkom pewność siebie

  "Ładna sukienka" i "piękne włosy". Tak odbieramy dziewczynkom pewność siebie

  "Jakie piękne włosy", "jaka śliczna sukienka" - komplementy dotyczące wyglądu słyszymy od najmłodszych lat. A co z osiągnięciami? W XXI wieku wciąż wiele dorosłych kobiet umniejsza swoje umiejętności i nie potrafi przyjmować komplementów, bo brakuje im wiary w siebie. Winę za to ponosi otoczenie, które od dziecka wpajało im, że liczy się przede wszystkim wygląd.

  Klaudia Kolasa
 • Krygujesz się słysząc komplement? Ona sprawdziła, co się stanie, jeśli skwituje go krótkim: 'Wiem!'
 • 5 przydatnych rzeczy, których nauczyłam się od męża i jedna, którą przekazał mi syn

  5 przydatnych rzeczy, których nauczyłam się od męża i jedna, którą przekazał mi syn

  Mój mąż jest najcudowniejszy na świecie (syn zresztą też). Jako cały pakiet z wadami i zaletami jest po prostu najwspanialszy. Jesteśmy ze sobą od trzynastu lat i przez ten czas miałam wielokrotnie okazję przyglądać się temu, jak radzi sobie w różnych sytuacjach. Z obserwacji zaś wyciągnęłam naukę, którą z powodzeniem stosuję na co dzień. Które lekcje były najlepsze?

  Ola Długołęcka
 • Dlaczego wkurzają mnie natrętne komplementy?

  Dlaczego wkurzają mnie natrętne komplementy?

  Niekiedy odnoszę wrażenie, że każdy mężczyzna ma święte prawo komplementować każdą kobietę. Co gorsza, jakikolwiek brak zadowolenia z jej strony jest odbierany jak wypowiedzenie wojny. Bo przecież kobiety stroją się tylko dla mężczyzn.

  Kinga Burger
 • 'Gdy dach zardzewiały, to mokra piwnica - tak się podrywa rudowłose dziewczyny!' [LIST]
 • Czy umiecie przyjmować komplementy? (Ach, nie - no skąd!)

  Czy umiecie przyjmować komplementy? (Ach, nie - no skąd!)

  Ja, świetnie? Nic podobnego, ależ skąd. Ładnie wyszłam na zdjęciu? Ach, bo to mój lepszy profil. Pochlebne światło. Dobrze mi poszło? Nie wierzę, kłamiesz! Ty też nie radzisz sobie z komplementami? Nie trać nadziei, to uleczalne.

  Marta Bogacka
 • Pięć przydatnych rzeczy, których nauczył mnie mój mąż i jedna, którą podpatrzyłam u syna

  Pięć przydatnych rzeczy, których nauczył mnie mój mąż i jedna, którą podpatrzyłam u syna

  Mój mąż jest najwspanialszy na świecie (syn zresztą też). Jako cały pakiet z wadami i zaletami jest po prostu najlepszy. Jesteśmy ze sobą od dwunastu lat i przez ten czas miałam wielokrotnie okazję przyglądać się temu, jak radzi sobie w różnych sytuacjach. Z obserwacji zaś wyciągnęłam naukę, którą z powodzeniem stosuję na co dzień. Które lekcje były najlepsze?

  Ola Długołęcka
 • 'Panowie, nauczcie się komplementować kobiety!' [LIST]
 • Chcesz usłyszeć coś miłego? Zadbaj o to sama

  Komplementy potrafią umilić każdy, nawet najgorszy dzień. Pod warunkiem, że są wypowiedziane szczerze i z uczuciem. Niestety żyjemy coraz szybciej, mamy coraz więcej obowiązków. Wszyscy jesteśmy zabiegani, zapracowani i łatwiej dostać kawę z sojowym mlekiem niż wywołać uśmiech u przypadkowo spotkanej osoby. Chcesz usłyszeć coś miłego? Wylosuj sobie komplement!

  redakcja
 • Teoria wielkiego podrywu - garść złych porad

  Teoria wielkiego podrywu - garść złych porad

  Wielki podryw w praktyce bywa zabawny. Rozkoszne potknięcia przy początkach relacji damsko-męskiej z reguły wzbudzają w kobiecie czułość. Ale i ciekawość: skąd niektóre wpadki się biorą. Chyba już wiemy. Z teorii.

  Gosia Tchorzewska
 • FochWideo: komplementy, których lepiej nie mówić kobietom

  FochWideo: komplementy, których lepiej nie mówić kobietom

  I jak co roku, tak i tym razem z kalendarza wyskakuje Dzień Kobiet! Święto elegancko wręczonego goździka, pończoch, klepnięcia w tyłeczek, bo przecież dziewczyny to uwielbiają... No i coś miłego trzeba by powiedzieć kobiecie. To już było i nie wróci więcej? Oj, zdziwicie się panowie, ileż komplementów z Waszych ust trafia prosto do naszego mentalnego kosza.

  Gosia Tchorzewska
 • Podziękować czy zabić? Czyli dobrze wyglądasz 'jak na swój wiek'

  Podziękować czy zabić? Czyli dobrze wyglądasz "jak na swój wiek"

  Dobrze wyglądam i mam ładny brzuch. Niestety dobrze wyglądam jak na swój wiek i mam ładny brzuch jak na dwie ciąże. Do etapu tych przewrotnych komplementów dotarłam w życiu jakieś trzy lata temu i początkowo nie wiedziałam jak je traktować.

  Ania Oka
 • Jesteś piękna - wierzysz? Bo my raczej nie

  Często słyszymy komplementy, ale marnie radzimy sobie z ich przyjmowaniem. Fryzurę mamy normalną, bluzkę z przeceny, a figura? I tak ostatnio przybyło 2 kilogramy. Dlaczego?

  Martyna Wyrzykowska
 • Małe rzeczy, które cieszą w związku
Więcej o:

komplementy