książka
-
Kochała romanse, miała "pokój rozkoszy". Co caryca Katarzyna ma wspólnego z Polską?
Rosyjskie białe noce nie dawały o sobie zapomnieć. Szczególnie w Petersburgu, gdzie Katarzyna wraz ze swoją świtą mogła wielokrotnie podziwiać to piękne zjawisko. Jednak w praktyce znacznie utrudniało ono życie. W trakcie białych nocy słońce zazwyczaj zachodziło minimalnie, prowadząc do tego, że zamiast klasycznego mroku było jedynie nieco ciemniej niż w ciągu dnia. Jednak nie było to na tyle duże uprzykrzenie, by miało powstrzymać kochanków - Katarzynę i Stanisława - przed kolejnymi, nocnymi schadzkami.
-
Mogła zabić nawet 40 osób. "Księżniczka piekieł" była pierwszą seryjną morderczynią w historii
Choć tak naprawdę nazywała się Brynhild, większość ludzi zna ją jako Belle z La Porte lub "Księżniczka piekieł". Do dziś nie jest pewne, ile osób zabiła. Wiadomo jednak, że kobieta jest pierwszą seryjną morderczynią w historii. W zeszłym roku na podstawie jej życia powstała książka.
-
Pielęgniarka spytała pacjentów czego żałują w życiu. "Odpowiedzi doprowadziły mnie do płaczu"
Czas chorób to często również czas rozliczeń. Leżąc w szpitalu, pacjenci mają szansę zastanowić się nad kształtem, jaki przybrało ich życie. O refleksje zapytała ich australijska pielęgniarka Bronnie Ware. Niektóre z odpowiedzi bardzo ją wzruszyły. Spisała je w świetnie sprzedającej się książce - "The Top Five Regrets of Dying".
-
Co zrobić, kiedy bliski umrze w domu? "Pamiętajmy, żeby otworzyć okna"
Marta Trojanowska i Anna Żukowska na co dzień pracują w branży ślubnej. Niedawno wydały książkę "Poradnik śmiertelnika", gdzie tłumaczą, jak przebrnąć przez niektóre sprawy po śmierci bliskiej osoby.
-
Miała 14 lat, gdy jej cnotę złożono w ofierze. "Nie chciałam zajść w ciążę"
- Walczę w domu, walczę w pracy, walczę ze społeczeństwem - przyznaje jedna z bohaterek książki "Buntowniczki z Afganistanu" Ludwiki Włodek. Autorka opisała historie kobiet, które do końca walczyły o swoje prawa. 15 sierpnia 2021 roku ich marzenia legły w gruzach.
-
O 20-latkach mówił, że "takie stare go nie interesują". "Tłumaczył, że każda dziewczyna chce być trochę zgwałcona"
- Porzucił na dworcu osobę, którą nazywał miłością swojego życia, bo zmieniła się fizycznie podczas ciąży. Sypiał pod jednym dachem z matką i córką, zmieniał tylko pokoje. (...) Mówił później, że nie warto się poddawać. Że 7 na 10 kobiet strzeli mu w twarz, a reszta pójdzie za nim - opowiada Wiktor Krajewski. Właśnie ukazała się jego nowa książka o Kalibabce, najsłynniejszym polskim "uwodzicielu".
-
Kto zapłacze nad twoim grobem? "Naucz się odmawiać"
"Gdy się urodziłeś, cały świat się radował, podczas gdy ty płakałeś. Żyj tak, żeby w chwili twojej śmierci cały świat płakał, podczas gdy ty będziesz się radował". To fragment, który zapowiada kolejną książkę autora bestsellerów Robina Sharmy "Kto zapłacze nad twoim grobem", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa. Specjalnie dla czytelników Gazeta.pl, publikujemy jej fragmenty.
-
Po rudych włosach nie ma już śladu! Jak zmieniła się filmowa "Ania z Zielonego Wzgórza"?
Z pewnością jedną z najbardziej znanych ekranizacji powieści Lucy Maud Montgomery to ta z 1985 roku. Wówczas w tytułową rolę "Ani z Zielonego Wzgórza" wcieliła się Megan Follows. Jak zmieniła się na przestrzeni lat 54-latka?
-
Potrafisz przeczytać stronę książki bez sięgnięcia po telefon? Jeśli nie, możesz cierpieć na FOMO
- Z kim wziąć ślub? Czy mieć dzieci? Jaki wybrać zawód? Gdybyśmy żyli tysiące lat, te decyzje byłyby dużo mniej bolesne, ponieważ mielibyśmy dziesięciolecia na wypróbowanie każdego możliwego rodzaju egzystencji - pisze Oliver Burkeman. Ale nie będziemy żyli tak długo. W gruncie rzeczy, przeciętne ludzkie życie jest, jak pisze autor, "absurdalnie krótkie". 26 października, nakładem wydawnictwa Insignis, ukaże się jego książka "Cztery tysiące tygodni".
-
Winnicka i Grzebałkowska: Choroby, przychodnie, cieliste podkolanówki... Nie chcemy takiej starości
- Nie chcemy takiej starości, jaką się nas straszy. Że choroby, przychodnie, cieliste podkolanówki, siwe kobiety przesiadujące w poczekalniach... Są takie babcie i proszę bardzo, niech takie są, natomiast my czegoś takiego nie chcemy, a nie proponuje się nam niczego w zamian. Rozmowa z Ewą Winnicką i Magdaleną Grzebałkowską, autorkami książki i podcastu "Jak się starzeć bez godności".
-
Leć do Pepco po bluzę znanej marki! Ten kolor... Podobne w Sinsay, H&M
-
Co podnieca Polki, a co studzi pożądanie? Jedna rzecz od lat hamuje ochotę na pieszczoty
-
Back to school, back to jesień, back to chandra i zmęczenie. Powrót stresu czas start!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Tej jesieni pokochamy zamszowe botki Lasocki. Wygoda w modnym wydaniu
-
Ta pikowana kurtka 4F wyprzedaje się ekspresowo! Ciepły i lekki klasyk za 99,99. Hity też w Medicine, Monnari
- Juka ma przyschnięte końcówki liści? Lepiej od razu się nią zajmij
- Przedłużane włosy są już pase. Teraz dziewczyny stawiają na krótkie cięcia, a wśród nich jedna nowość
- Fenomenalna parka "na teraz" jest w Monnari 65% taniej. Na ofertę Reserved i Bonrpix też nie można narzekać
- Weź trytytkę i załóż na pokrywkę garnka. Szybko sobie za to podziękujesz
- Zapomnij o żmudnym odkurzaniu. Te nowoczesne urządzenia wszystko zrobią za ciebie
-
"Od samego początku ćwiczyłam na ludzkim ciele". Sanitariuszka zdradza szczegóły przygotowań do powstania
- Z czasem każdy skwerek i podwórko usiane były gęsto postawionymi krzyżykami z gałązek czy innych drewienek. Krzyże stały się elementem tych miejsc. Czasami miały tabliczkę, napisy, a czasami zostawały bezimienne - mówi Maria Kowalska, sanitariuszka z pułku "Baszta". W rozmowie z Wiktorem Krajewskim opowiada o powstaniu, obozie Stutthof i... balu po wojnie, na którym tańczyła z Rajmundem Kaczyńskim.
-
Beata Kozidrak wydała autobiografię. Opowiedziała o braku samoakceptacji, z którym zmagała się w dzieciństwie
Beata Kozidrak właśnie wydała swoją autobiografię zatytuowaną "Gorąca Krew". Zdradziła też kilka nieznanych faktów ze swojego życia. Okazuje się, że zanim zachwyciła wszystkich swoim wizerunkiem seksbomby, była zakompleksioną dziewczynką, która przeszła długą drogę, aby zaakceptować swój wizerunek i pokochać siebie.