polemika

 • Nie wkurzają mnie feministki. Wkurza przymus wyznawania jedynie słusznej ideologii

  Nie wkurzają mnie feministki. Wkurza przymus wyznawania jedynie słusznej ideologii

  Nie jestem feministką. I nie uważam, że muszę nią być. Nie traktuję jednak tego słowa jako obelgi i z łatwością dogaduję się z moimi koleżankami, które deklarują się jako feministki. Z tym większym zdumieniem śledzę siostrobójczą walkę między redakcjami "Wysokich Obcasów" i "Wysokich Obcasów Extra"

  Kasia Nowakowska
 • List w obronie Anny K.

  List w obronie Anny K.

  Czytelniczka staje w obronie naszej autorki, Anny Konieczyńskiej i twierdzi, że wszyscy krytycy Ani w gruncie rzeczy kochają nienawidzić jej teksty, styl i... ją samą.

  Nadesłane do Redakcji
 • Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt - odpowiedź Czytelnikom

  Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt - odpowiedź Czytelnikom

  W komentarzach padło pod moim adresem wiele zarzutów, zdecydowałam się więc, zamiast odpowiadać na każdy z nich oddzielnie, napisać tekst, w którym odniosę się do waszych uwag. Tekst nie został zrozumiany tak, jak tego chciałam - wina, niestety, leży po mojej stronie. A ponieważ temat okazał się gorący, chcę dokładniej wyjaśnić, o co mi chodzi i odpowiedzieć na kilka pytań. Może zrozumiemy się lepiej.

  Anka Rączkowska
 • O utrwalaniu stereotypów - odpowiedź Jackowi Rakowieckiemu
 • To nie musi być hipokryzja - polemika z tekstem 'My z wami - wiralami'

  To nie musi być hipokryzja - polemika z tekstem "My z wami - wiralami"

  Justyna Prus-Wojciechowska ostro zareagowała na tekst Kasi o polskim stosunku do Ukraińców - tym deklarowanym przy okazji poparcia dla Majdanu i tym codziennym. "(...) bywamy wobec Ukraińców dwulicowi, obłudni. Ale moim zdaniem jest spora szansa, a na pewno - jakaś szansa - że to się zmieni, szybciej się zmieni dzięki wiralom niż dzięki tekstom takim jak Twój." - pisze Justyna.

  Justyna Prus
 • Księgarnia w San Francisco kontra wyzysk - dlaczego zaciskam zęby i uśmiecham się ironicznie, czytając dyskusję o młodej emigrantce

  Księgarnia w San Francisco kontra wyzysk - dlaczego zaciskam zęby i uśmiecham się ironicznie, czytając dyskusję o młodej emigrantce

  Patrzę na wymianę manifestów, patetycznych oświadczeń i luzackich, acz protekcjonalnych pouczeń, jakie zalały Internet w związku z opublikowanym przez na:temat melodramatycznym listem dziewczyny, która emigruje z Polski, bo nie może znaleźć pracy. Ostro zrobiło się zwłaszcza po odpowiedzi autorstwa Zuzy Ziomeckiej. Patrzę na to i się ironicznie uśmiecham, zagryzając zęby.

  Dominika
 • Ci beznadziejni faceci - 'Polityka' też strzela focha?

  Ci beznadziejni faceci - "Polityka" też strzela focha?

  Ledwo się nam Foch.pl wykluł a zmiana dyskursu społecznego już się daje wyczuć w powietrzu. Żartuję. Ale okładka najnowszej "Polityki" z tekstem "Faceci są beznadziejni" zwróciła dziś moją uwagę, gdy jechałam wściekła do pracy.

  Kasia
Więcej o:

polemika