rozwój osobisty

 • Czy da się zapanować nad emocjami? [EKSPERT RADZI]

  Czy da się zapanować nad emocjami? [EKSPERT RADZI]

  W życiu często zdarzają się ważne sytuacje, w których powinniśmy być opanowani, pewni siebie i zdyscyplinowani. Zamiast tego najczęściej pojawia się stres, drżące nogi i ręce. Eksperci z jak.gazeta.pl doradzają jak zapanować nad emocjami.

  Olga Limanowska
 • Na te tematy lepiej nie kłam, kochanie!

  Ile razy powiedziałaś dzisiaj kłamstwo lub delikatniej rzecz ujmując rozminęłaś się z prawdą? Z ostatnich badań wynika, że kłamiemy średnio do trzech razy dziennie. Są jednak pewne kwestie, w których zalecana jest szczerość.

  Ola Długołęcka
 • Miłość po islamsku, czyli jak oni to robią?
 • Rodzinne mity, prawdy i tematy tabu. Akceptujesz je czy chcesz zmienić?

  Rodzinne mity, prawdy i tematy tabu. Akceptujesz je czy chcesz zmienić?

  Tak jak nasza prababka nie ufamy mężczyznom i podobnie jak dziadek, mamy skłonność do czarnowidztwa. Czy naszym życiem rządzą przekazy rodzinne, w jakie zostaliśmy wyposażeni przez kilka pokoleń wstecz? Losy naszych przodków mocno determinują nasze zachowania. Są drogowskazem, który działa poza naszą świadomością i nie zawsze wskazuje słuszną drogę. Warto zatem przyjrzeć się rodzinnym mitom, prawdom i tematom tabu. Dopiero, gdy je poznamy i zrozumiemy, będziemy w stanie odciąć się od schematów, które nas uwierają.

  Makrosfera/ Strefa Rodzinna
 • Jakich kobiet nie lubią... kobiety

  Jakich kobiet nie lubią... kobiety

  Są typy, które działają innym paniom wybitnie na nerwy. Postanowiliśmy zebrać i opisać najczęściej wskazywane i najbardziej znielubione rysy osobowości.

  ola długołęcka
 • Druga tożsamość. Sekretne życie, gdy nikt nie patrzy?!
 • Jak Jessica Alba połączyła macierzyństwo z biznesem?

  Są gwiazdy filmowe, dla których urodzenie dziecka staje się początkiem prawdziwej rewolucji i ogromnych zmian. Do tej grupy niewątpliwie należy Jessica Alba, dla której przyjście na świat córek stało się powodem, dla którego otworzyła własną firmę.

  ola długołęcka
 • Zmiana szefa

  Zmiana szefa

  Twoja szefowa lub szef - jacy by nie byli, zostali przez Ciebie oswojeni i polubieni. Gdy zgłębiłaś ich instrukcję obsługi, nagle dowiedziałaś się, że ?tu zaszła zmiana?. Pojawienie się nowego zwierzchnika może być problemem, ale wcale nie musi!

  ola długołęcka
 • Męskie zbrodnie przeciw modzie

  Męskie zbrodnie przeciw modzie

  Nie trzeba być znawcą mody i rozsmakowanym w stylu gentlemanem, żeby wyglądać dobrze. Są jednak pewne grzechy, których moda nie wybacza. Wytykamy największe błędy i serdecznie namawiamy do ich unikania.

  ola długołęcka
 • Z misją i na wspinaczkę do Afganistanu

  Są osoby, które czerpią energię z miłości, są też takie, które nie mogą żyć bez sportów. Małgosię Skowrońską, która za kilka miesięcy wyrusza w miesięczną podróż po Korytarzu Wachańskim w Afganistanie nakręca przygoda. Po co się pchać do kraju kojarzonego z konfliktem zbrojnym i ekstremistami? Po to chociażby, żeby obalić wykreowane przez media stereotypy i pokazać jego inną stronę.

  ola długołęcka
 • Jakie są kobiety w sieci i co o sobie sądzą?

  Jakie są kobiety w sieci i co o sobie sądzą?

  Z raportu stworzonego przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że w materiałach pojawiających się w internecie - w tym także na naszym portalu - kobieta jest piękna, silna i mądra. Czy równie pozytywnie myślimy i piszemy o sobie same?

  ola długołęcka
 • Specjalne traktowanie w restauracji

  Specjalne traktowanie w restauracji

  Urocza obsługa, darmowe drinki, najlepsze stoliki w najbardziej zatłoczonej restauracji - takie traktowanie spotyka znane twarze. Co zrobić, żeby i Ciebie tak obsługiwano?

  ola długołęcka
 • Pięć sposobów na zdobycie jego maila

  Kobiety flirtują, wysyłają sygnały, zarzucają sieci. Czy równie skutecznie potrafią podrywać? Sprawdzamy i konfrontujemy artykuły z radami, jak go wyrwać.

  ola długołęcka
 • Pracodawca do zwolnienia

  Pracodawca do zwolnienia

  Nie wszyscy pracodawcy potrafią się rozstać z klasą, a byli pracownicy zaakceptować sposób, w jaki została im przedstawiona decyzja o rozstaniu. Nieczyste zagrania zdarzają się wszędzie i coraz o nich głośniej.

  ola długołęcka
 • Wywrócić życie do góry nogami

  Zmiany są wpisane w nasze losy. Zmienia się nasz wygląd, znajomi, otoczenie, praca, społeczny status itd. Czy warto w życiu świadomie decydować się na drastycznie cięcia i zmieniać wszystko na raz? O życiowych wyborach opowiada trenerka rozwoju osobistego Małgorzata Żukowska.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Golf: sport dla snobów?

  Hugh Grant, Kevin Costner to zapaleni golfiści. Jeszcze do niedawna golf kojarzyliśmy z bardzo męską grą i z klasą managerską. Przez ostatnie lata wiele się jednak zmieniło. Kobiety coraz częściej grywają w golfa, w Polsce przybywa pół golfowych, a naukowcy donoszą, że regularna gra w golfa przedłuża życie.

  spiro33
 • Sztuka towarzyskiej rozmowy

  Kiedy idziesz na przyjęcie spędzasz jego dużą część siedząc obok nieznanych ci osób w niezręcznej ciszy? Gdy twój szef wchodzi do biurowej kuchni na kawę uśmiechasz się nieśmiało, ale zanim znajdziesz temat do rozmowy on już dawno sobie wyszedł? Sztuka konwersacji wbrew pozorom to nie lada wyzwanie. Poznaj jej tajniki.

  Wisia Onyszkiewicz
 • Różnice między płciami są tylko w naszych głowach

  Może Mars i Wenus są bliżej siebie niż się początkowo spodziewaliśmy. Naukowcy zaczynają wątpić, czy udowadniana przez nich wcześniej biologiczna różnica między kobiecym a męskim mózgiem, jest rzeczywiście zasadna. Czy jest to prawda, czy tkwi ona tylko w naszych... głowach?

  Wisia Onyszkiewicz
Więcej o:

rozwój osobisty