samochód

 • Poślizg, dachowanie, hamowanie - lekcja pokory dla kierowcy

  Poślizg, dachowanie, hamowanie - lekcja pokory dla kierowcy

  Dlaczego Polacy myślą, że są świetnymi kierowcami? Dlaczego kursy na prawo jazdy nie uczą nas jeździć bezpiecznie? Czy można nauczyć się "wychodzić z poślizgu"? O kulturze na polskich drogach, grzechach kierowców i marzeniach o wychowaniu komunikacyjnym w szkołach rozmawiam z Jackiem Scicińskim i Tomaszem Dąbrowskim, licencjonowanymi kierowcami rajdowymi i wyścigowymi, instruktorami Akademii Jazdy "Opel".

  Gosia Tchorzewska
 • Aktorzy na czterech kołach. Patryk Mikiciuk opowiada o historii samochodowego kina

  Aktorzy na czterech kołach. Patryk Mikiciuk opowiada o historii samochodowego kina

  Jednym z najlepszych czterokołowych aktorów jest ford mustang z 1968 r. Zagrał w fenomenalnej scenie pościgu wraz z dodgem chargerem w filmie "Bullit". Na Oscara zasługuje też bmw 540 z filmu "Ronin", gdyby statuetki przyznawano czterokołowym aktorom. Niektóre filmy ogląda się tylko dla nich. A niektóre historie zabytkowych samochodów można by z powodzeniem wykorzystać na doskonały filmowy scenariusz. W kinie akcji!

  Agnieszka Durska
 • Piździochy! Zjeżdzajcie z drogi!

  Piździochy! Zjeżdzajcie z drogi!

  Wybaczcie brzydkie słowo już w tytule. Śpieszę z wyjaśnieniem: jazda autem po mieście w pełni usprawiedliwia użycie wulgaryzmów. No proszę Was, kto nie klnie, gdy ma do czynienia z irytującymi (mały eufemizm) użytkownikami dróg?

  Gosia Tchorzewska
 • Szalony Kapelusznik, Matka Polka i Jednokomórkowiec. Znienawidzone typy kierowców
 • Nie miała baba problemów, więc spowodowała kolizję...

  Nie miała baba problemów, więc spowodowała kolizję...

  Stało się! Zaliczyłam swoją pierwszą stłuczkę i prawda jest taka, że z mojej winy. Na szczęście nic się nikomu nie stało, a to jest najważniejsze. Ponieważ jest to moja pierwsza w życiu stłuczka i mam nadzieję, że ostatnia, postanowiłam przygotować mini-poradnik dla takich jak ja, czyli kolizyjnych dziewic.

  Miss Olgu
 • Idź mi z tym sprzęgiełkiem, czyli fajny list od czytelniczki

  Idź mi z tym sprzęgiełkiem, czyli fajny list od czytelniczki

  Jak już pisała Kasia - strasznie nam miło, że czytają nas bardzo fajne babki. I bardzo cieszy nas, że lubicie dzielić się z nami swoimi pasjami i przemyśleniami. Niektóre Wasze historie są tak fajne, że postanowiłyśmy wyciągać je z mroków skrzynek mailowych i pokazać szerszej publiczności. Bo robicie zajefajne rzeczy i się bardzo pięknie różnicie.

  Agata
 • Taksówkarze znają kobiety jak nikt na świecie

  Taksówkarze znają kobiety jak nikt na świecie

  Powiernikami kobiecych tajemnic są nie tylko ich najlepsze przyjaciółki i mamy. O swoich problemach, kobiety często rozmawiają ze swoimi kosmetyczkami czy fryzjerami. Jak się okazuje, sekrety powierzają też niekiedy towarzyszącym w drodze kierowcom taksówek.

  Agnieszka Sielańczyk
Więcej o:

samochód