samoocena

 • Porównywali ją do 'Godzilli'. Teraz ma szansę zostać Miss Anglii. 'Chcę inspirować innych'
 • 5 rzeczy, które możesz zrobić, by czuć się ze sobą lepiej

  5 rzeczy, które możesz zrobić, by czuć się ze sobą lepiej

  Bądź dla siebie dobra! Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Żyjemy w schizofrenii: z jednej strony mówi nam się, że kluczem do życiowego sukcesu jest polubienie siebie, z drugiej mamy od siebie coraz więcej wymagać. Jak to pogodzić?

  Justyna Bednarek
 • Co to w ogóle jest naturalne piękno? Czy coś takiego istnieje?

  Co to w ogóle jest naturalne piękno? Czy coś takiego istnieje?

  Naturalne piękno to coś, co każdy w sobie ma, ale niekoniecznie chce pokazywać. A może warto? Ja na przykład im starsza jestem, tym mniej makijażu stosuję. Chciałabym napisać, że to dlatego, że jestem coraz piękniejsza, niestety, prawda jest taka, że z wiekiem w tej kwestii staję się coraz bardziej leniwa.

  Natalia Sosin
 • Te straszne, kobiece odruchy: dlaczego ja?

  Te straszne, kobiece odruchy: dlaczego ja?

  Na gościnnych łamach Focha prezentujemy Wam artykuł z bratnich (a może nawet siostrzanych) Wysokich Obcasów Extra. Temat bardzo ciekawy: dlaczego kobiety mają tendencję do zaniżonej samooceny i umniejszania swoich zasług i talentów? Tekst Aleksandry Boćkowskiej traktujemy też jako wprowadzenie do naszego tematu miesiąca: motywacji - tego co nas napędza i daje nam siłę do działania.

  Aleksandra Boćkowska
 • Seksowne awatary - czy obniżają samoocenę kobiet?

  Wpływ gier komputerowych na naszą psychikę jest szeroko badany i komentowany. Jednak mało kto do tej pory zastanawiał się jak duży wpływ na samoocenę dziewczyn i kobiet mogą mieć z pozoru niewinne awatary. Ten aspekt zbadali specjaliści z Uniwesytety Stnadforda w USA. Do jakich wniosków doszli?

  Izabela O'Sullivan
 • Ile waży dobre samopoczucie, czyli o względności chudości

  Ile waży dobre samopoczucie, czyli o względności chudości

  "Chyba utyłaś ostatnio" - powiedziała moja mama. "O, jak ty schudłaś" - pół godziny później zauważyła moja szwagierka. Rzecz w tym, że nie utyłam. I nie schudłam. Jaki z tego wniosek? Bylejaki: nie przejmuj się tym, co inni mówią o twoim wyglądzie. Ważniejsze: ja ty się ze sobą czujesz.

  Kasia
 • Szmaty i grubaski - co wolno kobiecie?

  Szmaty i grubaski - co wolno kobiecie?

  Kobiety, znacznie częściej niż mężczyźni, mają problem z samooceną. Wyraźnie widać tendencję do zaniżania własnej wartości, czy kłopot z wyrażaniem własnej opinii. Bieżące prasowe tematy: Marsz szmat i modelki-grubaski, a raczej dyskusje które się toczą wokół tych kwestii, świadczą o tym, że problem jest głębszy. Bo skąd ma ci się brać dobre samopoczucie i pewność siebie, skoro co i rusz ktoś cię wbija obcasem w ziemię?

  Kasia
 • Jesteś piękna - wierzysz? Bo my raczej nie

  Często słyszymy komplementy, ale marnie radzimy sobie z ich przyjmowaniem. Fryzurę mamy normalną, bluzkę z przeceny, a figura? I tak ostatnio przybyło 2 kilogramy. Dlaczego?

  Martyna Wyrzykowska
Więcej o:

samoocena