serce

 • Co oznacza czarne serce na Facebook? Sprawdź znaczenie popularnych emotek
 • Co oznacza niebieskie serce? Znaczenie emotek na Facebooku
 • Badania: osoby chore na serce są dwukrotnie bardziej narażone na przedwczesną śmierć, jeżeli są singlami
 • Kardiochirurgia już nie jest modna, więc brakuje pieniędzy na badania
 • Seks poprawia płodność, figurę, nastrój. Co jeszcze?

  Seks poprawia płodność, figurę, nastrój. Co jeszcze?

  Podobno słońce i lato mocno wpływa na libido. Latem zwiększa się poziom testosteronu i częściej mamy ochotę na igraszki. Seks z ukochaną osobą to nie tylko przyjemność, ale pożytek dla zdrowia i zadowolenia z życia.

  spiro33
 • Wezwać karetkę czy skorzystać ze świątecznej i nocnej pomocy w dyżurnej poradni?

  Wezwać karetkę czy skorzystać ze świątecznej i nocnej pomocy w dyżurnej poradni?

  Nie ma potrzeby wzywać Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM), czyli dawnego pogotowia, np. do bólów miesiączkowych. Nie można jednak zwlekać z wezwaniem pomocy do zawału serca, mając nadzieję, że duszność i ból w klatce piersiowej za chwilę miną, ponieważ nawet kilkuminutowa zwłoka może grozić śmiercią. W korzystaniu z nagłej pomocy medycznej trzeba więc zachować zdrowy rozsądek.

  Beata Prasałek Konsultacja: dr Grzegorz Borstern, specjalista chorób wewnętrznych
 • Smaczne i bardzo zdrowe

  Smaczne i bardzo zdrowe

  Są źródłem naturalnych witamin. Odżywią twój organizm, pomogą zwalczyć choroby, poprawią nastrój.

  kk
 • Jak łatwo pomylić seks z miłością?

  Jak łatwo pomylić seks z miłością?

  Ile razy słyszałaś, że kobiety uprawiają seks tylko z miłości? Że nie potrafią - tak jak mężczyźni - po prostu zaszaleć, żeby przeżyć trochę przyjemności, bo przede wszystkim potrzebują wielkiego uczucia?

  Voca Ilnicka
 • Żylaki - gorący temat

  Żylaki - gorący temat

  Ma je coraz więcej osób. Szpecą nogi i są niebezpieczne dla zdrowia. Na czym polega jedna z nowoczesnych metod usuwania żylaków - wyjaśnia dr Jacek Olejniczak, chirurg z Kliniki Medtime w Poznaniu.

  Rozmawia: Beata Prasałek
 • Śmiej się ponuraku śmiej

  Śmiej się ponuraku śmiej

  W popularnym turystycznym przewodniku wydanym przez Lonely Planet znajdziemy informację o tym, że Polacy to naród ponuraków. Przewodnik ostrzega turystów, że mieszkańcy kraju nad Wisłą bardzo rzadko uśmiechają się na ulicy i prawie nigdy nie uśmiechają się do obcych. A szkoda, bo im więcej się śmiejemy, tym jesteśmy piękniejsi i zdrowsi.

  jolbi
 • Zakrzepica. Nie daj się zaskoczyć

  Zakrzepica. Nie daj się zaskoczyć

  Żylaki widać gołym okiem. Przy zakrzepicy - skrzepliny tworzą się w żyłach głębokich, więc nie można ich zobaczyć. A bywają niebezpieczne.

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Ryszard Cichowski, kardiolog
 • Long time no see, czyli między Łodzią a Warszawą

  Kompleks fabryczny Izraela Poznańskiego to serce i znak rozpoznawczy Łodzi. Przez lata popadający w ruinę, obecnie świeci nowym blaskiem. Znajduje się w nim filia Muzeum Sztuki i hotel andel's, który ma ambicje funkcjonowania również na polu kultury. Już od dziś w tym odrestaurowanym budynku można oglądać kolekcję sztuki współczesnej.

  caro/mat prasowe
 • Niezapomniane role Elizabeth Taylor

  Niezapomniane role Elizabeth Taylor

  Zmarła Elizabeth Taylor, jedna z największych gwiazd Hollywood. 79-letnia aktorka miała problemy z sercem. W galerii przedstawiamy jej niezapomniane role.

  kk
 • Kate i jej kapelusze

  Kate i jej kapelusze

  Wybranka serca księcia Williama gustuje w niebanalnych nakryciach głowy. W naszej galerii przedstawiamy kapelusze Kate Middleton!

  kk
 • Gwiazdy o dobrym sercu

  Gwiazdy o dobrym sercu

  Zobacz za co zostali nagrodzeni. Oficjalne ogłoszenie wyników i przyznanie honorowych statuetek miało miejsce na wielkim Charytatywnym Balu Gwiazd Dobroczynności. Zwycięzców wyłonili internauci, którzy za pośrednictwem strony internetowej oddawali głosy na 25 kandydatów, których wytypowała kapituła konkursowa.

  kk
 • Małe rzeczy, duże zmiany, cz. 2

  Nie musisz wydawać fortuny, aby prowadzić zdrowy tryb życia i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i urodą. Czasami wystarczy kilka małych zmian. Zobacz co to może być.

  joanna biszewska
 • Kupujemy perfumy

  Kupujemy perfumy

  Wybór perfum to indywidualna sprawa. Zapach dobieramy do urody, charakteru, pory roku. Jak wybrać zapach idealny?

  karlaka
 • Szopka. Wspomnienie Betlejemskiej Nocy

  Szopka. Wspomnienie Betlejemskiej Nocy

  Skromne, jak prawdziwa stajenka, lub zachwycające feerią barw i detali. Bożonarodzeniowe szopki. Sercem każdej z nich jest zawsze Dzieciątko Jezus. Przy nim Maryja, św. Józef, wołek i osiołek. Szopki tworzone są w Polsce, Francji, Włoszech a nawet w dalekiej Afryce i Meksyku. Mają skłaniać nas do refleksji nad cudem Bożego Narodzenia.

  AM/redakcja
 • Pomysłowe prezenty na Boże Narodzenie
 • Czy to już nałóg?

  Czy to już nałóg?

  Zakupoholizm - słyszałaś o nim, ale nie wiesz czy dotyczy właśnie ciebie? Serce bije ci szybciej na widok kolejnej pary butów lub torebki z najnowszej kolekcji? Czy Twoja szafa pęka w szwach, a ty codziennie rano masz ten sam problem - nie masz, co na siebie włożyć? Kupujesz i ciągle czujesz się niezaspokojona?

  czupur
 • Wakacyjny romans

  Wakacyjny romans

  Wreszcie wakacje! To upragniony czas, kiedy możemy odpocząć i odreagować. Słońce pobudza nasze zmysły, feromony unoszą się w powietrzu, a twoje serce zaczyna bić w przyspieszonym rytmie. Beztroska tak, utrata zmysłów nie!

  karlaka
 • Czy trzeba zabić tę miłość?

  Wakacje to dla spraw miłości czas szczególny. Długo oczekiwany wypoczynek staje się okazją do usłyszenia po raz pierwszy, po wielu miesiącach pogoni i umordowania, zduszonego i zapomnianego już prawie głosu ciała, sumienia i serca.

  ROZMOWA Z WOJCIECHEM EICHELBERGEREM O WAKACYJNYCH ROMANSACH
 • Zanim się zbadasz

  Zanim się zbadasz

  By wyniki badania były wiarygodne, musi je zrobić specjalista na dobrym sprzęcie. Ale też wiele zależy od tego, jak się przygotujemy do analizy. Przyda się więc nasza ściągawka.

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Grzegorz Bochniewski, internista
 • Sztuka wybaczania

  Jan Paweł II wybaczył swemu niedoszłemu zabójcy. Czy każdy z nas byłby do tego zdolny? Chowamy urazy w sercu z powodu dużo mniejszych przewinień. Dlaczego nie umiemy wybaczać? Czemu to takie trudne?

  Katarzyna Szroeder-Dowjat
 • Czy dzielenie doczesnych szczątków Jana Pawła II na relikwie to dobry pomysł?

  Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II wkracza w ostatnią fazę, toteż ogłoszenie go niebawem błogosławionym roku jest bardzo prawdopodobne. W związku z tym rozgorzała niedawno dyskusja na temat możliwości uczynienia z fragmentów ciała polskiego papieża relikwii i przeniesienia ich do Polski. Czy rzeczywiście tak się stanie, choć, jak czytamy w testamencie Jana Pawła II, inna była jego wola? Podyskutuj o tym na www.poradnikdomowy.pl

  Agata Domańska
 • Kochaj się na zdrowie

  Mało jest tak otwartych i tak entuzjastycznych zachęt do korzystania z dobroczynnych skutków aktywności seksualnej jak ta znaleziona przeze mnie w internecie

  Anna Dodziuk za www.nfsh.pl/d_przy_chor.htm
 • Trenuj mózg, będziesz zdrowsza

  Boli cię głowa? Serce pracuje nierówno? Ciśnienie zanadto się podnosi? Jest na to sposób - biofeedback. Dzięki niemu nasz umysł uczy się świadomie kontrolować na przykład bicie serca lub rytm oddechu.

  Beata Prasałek
 • O miłości od A do Z

  O miłości od A do Z

  Próbowano ją opisać strofami poezji i matematycznymi twierdzeniami. Tłumaczono grą hormonów i przeznaczeniem. Nazywano chorobą, sławiono hymnami, a nawet próbowano udowodnić, że nie istnieje. A ona nadal łamie serca, obdarza największym szczęściem i cierpieniem, nadaje sens życiu. Co właściwie wiemy o miłości?

  Joanna Szulc
 • Kolor powie prawdę o tobie

  Jaka jest twoja ulubiona barwa? A jaką lubisz najmniej? Ten, kto pozna twoje odpowiedzi na te pytania, może dowiedzieć się wiele o twojej osobowości. Uszereguj osiem barw w kolejności od najdroższej twemu sercu do najmniej ulubionej, a sama poznasz siebie jeszcze lepiej.

  Opracowanie: Weronika Miller
 • Związek z mężczyzną po przejściach

  Związek z mężczyzną po przejściach

  ,,Kopciuszek? i ,,Królewna Śnieżka? to ulubione bajki wielu dziewczynek. A model rodziny - biedne sierotki, ojciec fajtłapa i zła macocha - pozostaje w sercach. Żadna z nas nie przypuszcza, że życie może też dla niej napisać podobny scenariusz. I w dodatku obsadzić ją np. w roli macochy.

  Anna Kalinowska
Więcej o:

serce