stres

 • Ludzie, którzy... (budzą we mnie złość)

  Ludzie, którzy... (budzą we mnie złość)

  Są tacy ludzie. Zawsze wiedzą lepiej. Wszystko. Nie ominą najdrobniejszej okazji, by wytknąć ci twoje błędy i wyrazić radość, że sami są lepsi i mądrzejsi. Wiecie, o kim mówię? Znacie ich?

  Kasia Nowakowska
 • Roztrzepanie to nie zbrodnia - przestańmy za nie karać siebie i innych

  Roztrzepanie to nie zbrodnia - przestańmy za nie karać siebie i innych

  Jestem królową chaosu. Gubię, zawieruszam, zapominam. Społecznego przyzwolenia na takie karygodne zachowanie nie ma - odkąd pamiętam wciąż mnie ktoś pyta gdzie mam głowę i nakazuje się ogarnąć. Ale ja nie dam się wpędzić w poczucie winy. Bo choć roztrzepanie potrafi uprzykrzyć życie, wcale nie musi - i nie powinno - być źródłem stresu.

  Olaszka
 • Stres w wielkim mieście. Kolki, wzdęcia i inne dolegliwości, które zawdzięczamy... sobie
 • Wygrać ze stresem. Czy to w ogóle jest możliwe?

  Wygrać ze stresem. Czy to w ogóle jest możliwe?

  Stres - potrafi zmobilizować do walki i sprawić, że sięgniemy intelektualnego szczytu. Jednak gdy jest zbyt intensywny prowadzi m.in. do choroby wrzodowej, powoduje migreny i bóle kręgosłupa. Jak sobie z nim poradzić?

  Magda Acer
 • Mindfulness - walec na stres? Zuzanna Ziomecka: To dyscyplina sportowa dla umysłu

  Mindfulness - walec na stres? Zuzanna Ziomecka: To dyscyplina sportowa dla umysłu

  Nie radziłam sobie. Nie do końca byłam świadoma tego, co się ze mną działo. Próbowałam przetrwać - mówi dziennikarka Zuzanna Ziomecka o trudnym okresie w swoim życiu. Wyjściem z psychicznego klinczu okazał się trening uważności, czyli "mindfulness", który właśnie dociera do Polski. Czy to kolejna ulotna moda? A może to złoty środek w walce ze stresem?

  Anka Rączkowska
 • Ja też chcę mieć dwa miesiące wakacji! Foch!

  Ja też chcę mieć dwa miesiące wakacji! Foch!

  Po cholerę dzieciom wakacje? One się nie męczą! A ja, owszem, jestem zmęczona i chętnie bym odpoczęła przez te dwa miesiące, kiedy w Polsce jest znośna pogoda... Życie jest niesprawiedliwe!

  Kasia Nowakowska
 • Dziś zajem stresy, a o odchudzaniu pomyślę... jutro

  Dziś zajem stresy, a o odchudzaniu pomyślę... jutro

  Stresy, smutki i problemy łagodzisz pochłaniając tony ciastek, chipsów, batonów, czegokolwiek? Później myślisz: "jestem beznadziejna!", wpędzając się jednocześnie w coraz większą depresję? Otóż - nie jesteś beznadziejna! Kompulsywne jedzenie nie świadczy o słabym charakterze.

  Agata Żychlińska
 • "Spektrum" doktora Deana Ornisha - nowe podejście do życia, nie tylko do diety
 • 10 rzeczy, których nie będę robiła podczas majówki

  10 rzeczy, których nie będę robiła podczas majówki

  Majówkę traktujemy z powagą. Planujemy pół roku wcześniej, z obłędem w oczach szukamy tanich biletów, żeby wyrwać się z Polski choć na chwilę, kupujemy grilla. Dolce far niente? Raczej okupiona sporym wysiłkiem praca. Dlatego tym razem postanowiłam nie robić nic, co i Wam szczerze radzę.

  Anna Konieczyńska
 • A może by tak rzucić wszystko i wynieść się do Lublina?

  A może by tak rzucić wszystko i wynieść się do Lublina?

  Zdarzają się takie chwile, kiedy mimo planów i zobowiązań (a może właśnie z ich powodu?) chciałoby się rzucić wszystko i uciec gdzieś daleko. Wreszcie stare alzackie przysłowie mówi "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Znacie ten stan? Ja też.

  Dominika Węcławek
Więcej o:

stres