teściowie
-
Wiek to tylko liczba? "Przez lata spotykałam się z rówieśnikami, potem poznałam mężczyznę starszego o 17 lat"
- Na początku nawet nie myślałam o tym, że związek z mężczyzną starszym o 17 lat może budzić kontrowersje. Część mojej rodziny mieszka na wsi, tam w co drugim domu mąż jest starszy od żony o kilkanaście lat. Nie robiło to na mnie wrażenia - mówi Edyta. Jak różnica wieku wpływa na relacje?
-
Niecałe 50 metrów i teściowie w pokoju obok. "Kolejki do łazienki i walka o telewizor"
Życie na niespełna 50 metrach kwadratowych z teściami może być udręką. - Najgorzej wspominam poranne kolejki do łazienki i walkę o telewizor, bo w całym domu był tylko jeden - mówiła jedna z rozmówczyń Wirtualnej Polski.
-
"Nie robię córce przyjęcia na komunię, a albę ma po siostrze. Teściowa mówi, że dzieci będą jej dokuczać"
- Pierwszą osobą, która zasugerowała mi, że to nie w porządku, żeby mała szła do komunii w używanej albie, była moja teściowa. Zrobiła mi awanturę, że tak nie powinno być i że ja do ślubu też nie miałam używanej sukienki. Zaczęła wpędzać mnie w poczucie winy, mówiąc, że w zeszłym roku wnuk sąsiadki miał używaną i różniła się od alb pozostałych dzieci, przez co mu dokuczały - napisała Ania w liście nadesłanym do naszej redakcji.
-
Jak zwracać się do teściowej? Per mamo? "Nie każda matka męża zasługuje na takie słowo"
- Miałem dwie teściowe. Zawsze mówię "pani" - twierdził tydzień temu jeden z naszych rozmówców pytany o to, kiedy po raz pierwszy można w ten sposób zwrócić się do rodziców swojej partnerki lub partnera. Okazało się, że zdania na ten temat są bardzo podzielone, czego wyraz dali w komentarzach internauci. "Nie każda matka męża zasługuje na takie słowo" - zauważyła jedna z komentujących.
-
Kiedy po raz pierwszy powiedzieć "mamo" do teściowej? "Miałem dwie teściowe. Zawsze mówię 'pani' "
Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy w ogóle nie chcą zwracać się do teściów per "mamo" i "tato", a niektórzy uważają, że należy czekać na gest przyzwalający z ich strony. Jakie są wasze odczucia i opinie? - Niestety, nie wiem, czy mówienie do matki mojego przyszłego "mamo" przejdzie mi przez usta - przyznaje jedna z naszych rozmówczyń. Inna dodaje, że teściowa rozwiała jej wszelkie wątpliwości już w dniu ślubu. - Nie mów do mnie mamo. Mam dwoje dzieci, wystarczy - usłyszała od niej Elżbieta.
-
Kobiety o tych imionach to najlepsze teściowe. Twoja również znajduje się na liście?
Żarty o teściowej są w naszym kraju bardzo popularne. Nie warto się nimi kierować, ponieważ stereotypy rzadko mają odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. Niektórzy wierzą, że konkretne imiona decydują o tym, które teściowe są najlepsze.
-
Jak zwracać się do teściowej? "Słowo 'mamo' nawet nie przeszłoby mi przez usta"
Po wstąpieniu w związek małżeńskim młoda para staje przed niemałym dylematem. Dokładniej dotyczy on formy, którą należy posługiwać się, gdy zwracamy się do teściów. Czy zwroty "mama" i "tata" faktycznie powinny być zarezerwowane jedynie dla naszych rodziców?
-
"Jeden dzień u rodziców, drugi u teściów, trzeci u dziadków i święta z głowy". Internauci komentują
Wigilia u rodziców, dziadków lub teściów? Czy często wybieramy takie rozwiązanie? "Święta to czas rodzinny, ale nie widzę powodu, żeby stale robili to rodzice czy dziadkowie" - piszą w mediach społecznościowych internauci.
-
Pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami - co może pójść źle?
Przedstawienie partnera rodzicom, czyli "Bliskie spotkania pierwszego stopnia" to jeden z trudniejszych momentów w związku. Ale rozmowy po nich bywają jeszcze bardziej kłopotliwe.