życzliwość

 • 'Od palenia na balkonie, po zachowanie na plaży. Ostatnio wszystko ludziom przeszkadza'
 • Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

  Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

  Grzeczność to zbędna dziecinada, która niczemu nie służy? Zapytani o najbardziej pożądane cechy u partnera ludzie krzyczą o intelekcie i poczuciu humoru, a nikt nie dba o uprzejmość. Wchodzimy w związek z osobą, która nie jest wystarczająco miła, żeby podziękować kelnerowi, a potem dziwimy się, że nie była wystarczająco miła, żeby nie zdradzić nas z połową miasta.

  Olaszka
 • Zagraj w uprzejmość - w tej grze wszyscy wygrywają!

  Zagraj w uprzejmość - w tej grze wszyscy wygrywają!

  Drobne i niespodziewane uprzejmości ze strony obcych ludzi - to może być metoda na przetrwanie w miejskiej dżungli. Mnie idea "Random Acts of Kindness" porwała i zachęciła, by się przyłączyć!

  Marta Lewin
 • Po prostu się przytul!

  Po prostu się przytul!

  Jutro Międzynarodowy Dzień Przytulania - święto z czapy, przyznaję. Ale wśród różnych dziwnych świąt to wydaje mi się szczególnie ważne. Jestem za tym, by obchodzić je codziennie.

  Gosia Tchorzewska
 • Polska to kraj katolicki?! To dlaczego nie traktujemy się z szacunkiem?
 • Chcę się nauczyć być niemiła!

  Chcę się nauczyć być niemiła!

  Nie umiem być chamska (czy - delikatniej: niemiła). Zawsze mi się wydawało, że to piękna cecha, jednak życie próbuje mnie przekonać, że bardzo się myliłam.

  Gosia Tchorzewska
 • 'Bądź sobą' - słyszymy. A potem zdziwienie, że wokół tylu popaprańców
 • 'Nie bądź miła i dobra, bądź sobą!' [LIST]
 • Jeśli jesteś wredna, to mąż od ciebie ucieknie

  Jeśli jesteś wredna, to mąż od ciebie ucieknie

  W związku lepiej być miłym i dobrym niż egoistycznym i złośliwym - wynika z badań profesora psychologii Johna Gottmana, jednego z najpopularniejszych amerykańskich terapeutów. Jego recepta na miłość jest bardzo trudna i bardzo prosta jednocześnie: szczęściem obdarzeni zostaną ci, którzy potrafią słuchać i chcą rozumieć. A co z resztą?

  Anna Konieczyńska
 • Gdzie się podziała życzliwość?

  Gdzie się podziała życzliwość?

  Gdy inteligencja mylona jest ze złośliwością, a cynizm jest w cenie, życzliwość staje się nieproszonym gościem. Szkoda, ponieważ jej brak w codziennym życiu przeszkadza mi coraz bardziej. I czasem się zastanawiam czy życzliwość i empatia stały się już oznaką frajerstwa.

  Magda Acer
 • Sztuka w dwóch aktach pt.: "Wolnoć Tomku w swoim domku"

  Historia dość zwyczajna, choć niezbyt przyjemna, ale tak znakomicie opisana, że Redakcja chichrała się nieprzystojnie w trakcie lektury, co i Wam poleca. Porady, o które apeluje autorka niniejszego dramatu również mile widziane!

  Nadesłane do Redakcji
 • W czym mogę nie pomóc? Żale źle obsłużonego konsumenta

  W czym mogę nie pomóc? Żale źle obsłużonego konsumenta

  Lekarz, ekspedientka, urzędnik - w reklamach wiedzą jak się zachować: uśmiech od ucha do ucha i radość, że mogą pomóc. W realu niechęć do bliźnich najczęściej zalewa im oczy. Zachowują się tak, jakby zapominali, że ich praca polega w dużej mierze na tym, by pomagać innym. Za to im płacą, między innymi. Pewnie za mało... Ale skoro płace się pewnie raczej nie zmienią, może warto zmienić coś w podejściu?

  Gosia
Więcej o:

życzliwość