dobre wychowanie

 • Miejski krajobraz w upale: obleśne klaty, piwne "bebzony" i piersi na wolności [JAK SIĘ NIE ROZBIERAĆ LATEM]
 • Czy podczas spotkania można położyć telefon na stole? 25 zasad etykiety, z którymi miewamy największy problem
 • Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

  Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

  Grzeczność to zbędna dziecinada, która niczemu nie służy? Zapytani o najbardziej pożądane cechy u partnera ludzie krzyczą o intelekcie i poczuciu humoru, a nikt nie dba o uprzejmość. Wchodzimy w związek z osobą, która nie jest wystarczająco miła, żeby podziękować kelnerowi, a potem dziwimy się, że nie była wystarczająco miła, żeby nie zdradzić nas z połową miasta.

  Olaszka
 • Buty z nóg spadają! Ludzie, gdzie wasze maniery?

  Buty z nóg spadają! Ludzie, gdzie wasze maniery?

  Podróż może okazać się traumatyczna z wielu powodów. Pociąg może się spóźnić, klimatyzacja odmówić posłuszeństwa, a współtowarzysze podróży... No właśnie, najbardziej zaskakujący - jak zawsze - okazuje się czynnik ludzki.

  Anna Kapczyńska
 • Lenistwo, opieszałość i pomylone zamówienia. Knajpiany foch!

  Lenistwo, opieszałość i pomylone zamówienia. Knajpiany foch!

  Humuserie, pierogerie i inne boulangerie. Zachęcają nas wykwintnymi nazwami, kuszą frymuśnym menu, a kiedy chcesz zamówić puree ze smalcem, słyszysz, że pjure są tylko z dżemem, sztućce jakieś krzywe, a kasza niedogotowana. Jednym słowem chamstwo i brak umiejętności. Czas na knajpianego focha!

  Dominika Węcławek
 • Nawyki, którymi irytujemy innych

  Nawyki, którymi irytujemy innych

  Ile ludzi, tyle dziwactw. Niektóre z tych dziwactw uznajemy za ekscentryczność, inne uważamy za brak wychowania. I - naturalnie - chętniej winy szukamy u innych, niż w nas samych.

  Miss Olgu
 • Wolnoć Tomku w swojej sypialni - do mojej nie musisz zaglądać

  Wolnoć Tomku w swojej sypialni - do mojej nie musisz zaglądać

  Wolnoć Tomku w swoim domku? Och, jakże bym chciała, żeby te słowa były prawdziwe. I żebym mogła spokojnie, we własnej alkowie, robić to, na co mam ochotę. Ale niestety, nawet w seksie bywa tak, że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innej osoby.

  Linda Lovelace
 • Kultura osobista w polskim łóżku

  Napisała do nas nasza Czytelniczka, zaniepokojona kulturą osobistą Polek i Polaków w łóżku. By nie poprzestać na zaniepokojeniu, a pomóc choć maleńkiemu odsetkowi rodaków, postanowiła podzielić się wskazówkami na temat dobrego zachowania w alkowie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Nasza Polska śmieciem leżąca

  Nasza Polska śmieciem leżąca

  Niedawno pisałam o tym, jak wspaniałe jest działkowanie. Nadal podtrzymuję tę teorię. Mam jednak potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat mrocznej strony działkowania. Chociaż tutaj nie tylko działkowicze są winni. Chodzi mianowicie o zaśmiecanie lasów.

  Miss Olgu
 • O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu

  O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu

  W czasie świątecznych obiadków należy być miłym, grzecznym i uprzejmym. To, co winno być naturalne, nie zawsze jest łatwe. Czasem towarzyskie spędy zmieniają się w obóz przetrwania z wyjątkowo ciężkim szkoleniem. Pomóc mogą żelazne nerwy, doskonałe opanowanie i... porządna lektura edukacyjna.

  Agata
 • Krótka historia o równouprawnieniu, walizkach i fochach

  Nasza Czytelniczka Nana dzieli się swoją historią i wnioskami jakie jej się nasunęły: że przeciwnicy równouprawnienia kobiet wykorzystują feministyczny postulat jako powód, by być nieuprzejmym. Czy rzeczywiście trzeba rezygnować z zasad dobrego wychowania?

  Nadesłane do Redakcji
 • Świat bez dzieci

  Świat bez dzieci

  Dzieci zaczynają opanowywać świat dorosłych. Wszelkie próby wychowywania rodziców rozbrykanych w miejscach publicznych pociech kończą się groźną miną i obrazą majestatu. Jak lawirować, żeby nie znaleźć się w oku cyklonu?

  ola długołęcka
 • Sztuka towarzyskiej rozmowy

  Kiedy idziesz na przyjęcie spędzasz jego dużą część siedząc obok nieznanych ci osób w niezręcznej ciszy? Gdy twój szef wchodzi do biurowej kuchni na kawę uśmiechasz się nieśmiało, ale zanim znajdziesz temat do rozmowy on już dawno sobie wyszedł? Sztuka konwersacji wbrew pozorom to nie lada wyzwanie. Poznaj jej tajniki.

  Wisia Onyszkiewicz
 • Kto to jest "prawdziwy dżentelmen"?

  Niebezpiecznie jest spotkać dżentelmena w czasie pożaru. Zwłaszcza gdy się jest jego kuzynem trzeciego stopnia. O tym jak powinien zachować się prawdziwy dżentelmen pisze Leszek Talko

  red
Więcej o:

dobre wychowanie

Wypowiedzi na forum o:

dobre wychowanie

 • dobre wychowanie

  po prostu super. dzieci mówią co to jest dobre wychowanie.

 • dobre wychowanie

  Dobre wychowanie (albo jego brak) bardzo często decyduje o naszych wzajemnych relacjach: dobre wychowanie zacieśnia nasze więzi z bliźnimi, jego brak niejednokrotnie izoluje ludzi od siebie na zawsze. -- *ad augusta per angusta **Przyjaciel wszystkich nie jest przyjacielem

 • dobre wychowanie

  skoro mowa o dobrym wychowaniu to nie jest uznawane za dobre wychowanie pouczanie kogos jak ma wychowywac swoje dzieci przeszukaj forum kiedys juz o tym bylo -- no more signatures!!!

 • zasady dobrego wychowania

  Uważam, że każdy powinien znać zasady dobrego wychowania... to jest jego w pewnym sensie "wizytowka". Niestety w naszym społeczeństie cosraz mniej ludzi je zna... a szczegolnie mlodzi! Katastrofa! Jedno wielkie chamstwo... I ja sie tez do tego wszystkiego zaliczam! Znalazlam kilka zasad dobrego

 • Re: dobre wychowanie

  Dzieci som dobrymi obserwatorami:) Nojlepszo je puenta -dobre wychowanie przeszkadza w normalnym życiu.

 • dobre wychowanie?!:D

  i co Wy na to?:))) -- Pozdrawiam, Kinga Natalka i Agatka \!/

 • dobre wychowanie

  Dawniej mówiło się, że podśmichujki z nazwisk i np. łysiny świadczą nie tyle o poczuciu humoru, ile o braku dobrego wychowania.

 • Ksiazka dobrego wychowania????

  Oczywicie mialas na mysli podrecznik. Nie istnieje pojecie "ksiazka dobrego wychowania". A dlaczegoz to? Obrazam? Wulgaryzmow uzywam? Wykazuje tylko, ze wy, zlotekobiety, macie dziwny gust i smak. Ale to wasz wybor i dobre wychowanie prosze zostawic w spokoju.

 • dobre wychowanie

  zadziwił mnie dziś Sky - cóż człowiek uczy się całe życie dotąd byłam pewna, że umiejętność panowania nad sobą i nieużywania przecinków typu "kurwa" jest jedną z oznak dobrego wychowania - aż tu dowiaduję się, że to kolejna cecha świętojebliwości co wyście z popayem tak kurwa to słowo ukochali teraz

 • dobre wychowanie

  Jednak umiejetnosc wlasciwego zachowania sie przy stole rowniez zaliczam do objawow dobrego wychowania, ktorego brak w tym przypadku wykazali wszyscy bez wyjatku uczestnicy libacji!