dobre wychowanie
-
Tego nie powinno się robić na cmentarzu! Dużo osób popełnia błąd
Zbliżający się listopad to czas zadumy. Już niedługo udamy się na cmentarz podczas Wszystkich Świętych, żeby zapalić znicze za zmarłych z naszych rodzin. Zanim jednak to nastąpi, warto dowiedzieć się, jakie zasady savoir-vivre tam obowiązują.
-
Miejski krajobraz w upale: obleśne klaty, piwne "bebzony" i piersi na wolności [JAK SIĘ NIE ROZBIERAĆ LATEM]
Temat golizny poza plażą w wakacyjnych kurortach jest gorący jak fala upałów, która przechodzi właśnie przez Polskę. Co nas razi najbardziej? I dlaczego - jak zwykle - jesteśmy w dyskusji podzieleni?
-
Czy podczas spotkania można położyć telefon na stole? 25 zasad etykiety, z którymi miewamy największy problem
Nie chcesz wyjść na niewychowaną osobę? Poznaj te zasady!
-
Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?
Grzeczność to zbędna dziecinada, która niczemu nie służy? Zapytani o najbardziej pożądane cechy u partnera ludzie krzyczą o intelekcie i poczuciu humoru, a nikt nie dba o uprzejmość. Wchodzimy w związek z osobą, która nie jest wystarczająco miła, żeby podziękować kelnerowi, a potem dziwimy się, że nie była wystarczająco miła, żeby nie zdradzić nas z połową miasta.
-
Buty z nóg spadają! Ludzie, gdzie wasze maniery?
Podróż może okazać się traumatyczna z wielu powodów. Pociąg może się spóźnić, klimatyzacja odmówić posłuszeństwa, a współtowarzysze podróży... No właśnie, najbardziej zaskakujący - jak zawsze - okazuje się czynnik ludzki.
-
Lenistwo, opieszałość i pomylone zamówienia. Knajpiany foch!
Humuserie, pierogerie i inne boulangerie. Zachęcają nas wykwintnymi nazwami, kuszą frymuśnym menu, a kiedy chcesz zamówić puree ze smalcem, słyszysz, że pjure są tylko z dżemem, sztućce jakieś krzywe, a kasza niedogotowana. Jednym słowem chamstwo i brak umiejętności. Czas na knajpianego focha!
-
Nawyki, którymi irytujemy innych
Ile ludzi, tyle dziwactw. Niektóre z tych dziwactw uznajemy za ekscentryczność, inne uważamy za brak wychowania. I - naturalnie - chętniej winy szukamy u innych, niż w nas samych.
-
Wolnoć Tomku w swojej sypialni - do mojej nie musisz zaglądać
Wolnoć Tomku w swoim domku? Och, jakże bym chciała, żeby te słowa były prawdziwe. I żebym mogła spokojnie, we własnej alkowie, robić to, na co mam ochotę. Ale niestety, nawet w seksie bywa tak, że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innej osoby.
-
Kultura osobista w polskim łóżku
Napisała do nas nasza Czytelniczka, zaniepokojona kulturą osobistą Polek i Polaków w łóżku. By nie poprzestać na zaniepokojeniu, a pomóc choć maleńkiemu odsetkowi rodaków, postanowiła podzielić się wskazówkami na temat dobrego zachowania w alkowie.
-
Nasza Polska śmieciem leżąca
Niedawno pisałam o tym, jak wspaniałe jest działkowanie. Nadal podtrzymuję tę teorię. Mam jednak potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat mrocznej strony działkowania. Chociaż tutaj nie tylko działkowicze są winni. Chodzi mianowicie o zaśmiecanie lasów.
-
14-latek wyszedł na scenę i zaczął płakać. Po chwili wszyscy zaniemówili
-
Zniżki dla emerytów po 60. roku życia. Seniorzy mają szansę zaoszczędzić
-
Poradnik świeżo upieczonego taty, czyli jak wspierać partnerkę po porodzie?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Znana trenerka dosadnie o tym, co nas tuczy. "To nie pieczywo i ziemniaki"
-
Katarzyna Cichopek na wakacjach. Pozuje w kostiumie z głębokim dekoltem
- Taką koszulę nosi księżna Kate. Wygląda szykownie i ma pewien sekret. Dzięki temu jest bardzo praktyczna!
- Poleciał do Turcji i wrócił z nowymi zębami. "Do 50-tki zostaniesz bez zębów"
- Testował przeterminowane jedzenie w internecie. Zmarł na zawał serca
- Takie spódnice podbijają trendy! Lekkie i kobiece. Na wyprzedaży w Reserved, Zara i C&A
- Weź kawałek ziemniaka i dokładnie przetrzyj twarz. Efekt cię zaskoczy
-
Z dziećmi wstęp wzbroniony! Bo ja chcę mieć tu spokój!
Scenka rodzajowa, którą przedstawia Czytelniczka jest w zasadzie zabawna, ale... Łączymy się w bólu. Która kobieta nie pragnie czasem tylko i AŻ świętego spokoju?
-
O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu
W czasie świątecznych obiadków należy być miłym, grzecznym i uprzejmym. To, co winno być naturalne, nie zawsze jest łatwe. Czasem towarzyskie spędy zmieniają się w obóz przetrwania z wyjątkowo ciężkim szkoleniem. Pomóc mogą żelazne nerwy, doskonałe opanowanie i... porządna lektura edukacyjna.
-
Krótka historia o równouprawnieniu, walizkach i fochach
Nasza Czytelniczka Nana dzieli się swoją historią i wnioskami jakie jej się nasunęły: że przeciwnicy równouprawnienia kobiet wykorzystują feministyczny postulat jako powód, by być nieuprzejmym. Czy rzeczywiście trzeba rezygnować z zasad dobrego wychowania?
-
Jak powiedzieć komuś, że od niego śmierdzi? Czyli historia o tym, jak byłam podła
Podobno tylko pieniądze nie śmierdzą, ludzie za to dość często. O tym cuchnącym problemie napisała do nas Agata. Macie pomysł jak kulturalnie go rozwiązać?
-
Głośny seks, płacz dzieci i wiertarka o 23:00. Czego jeszcze nie lubimy u sąsiadów zza ściany?
Czy mieszkańcy dużych miast cenią sobie anonimowość i wykazują się brakiem kultury? Czy może utrzymują bliskie sąsiedzkie relacje z mieszkańcami tego samego bloku? Zaglądamy na nasze klatki schodowe.
-
Świat bez dzieci
Dzieci zaczynają opanowywać świat dorosłych. Wszelkie próby wychowywania rodziców rozbrykanych w miejscach publicznych pociech kończą się groźną miną i obrazą majestatu. Jak lawirować, żeby nie znaleźć się w oku cyklonu?
-
Sztuka towarzyskiej rozmowy
Kiedy idziesz na przyjęcie spędzasz jego dużą część siedząc obok nieznanych ci osób w niezręcznej ciszy? Gdy twój szef wchodzi do biurowej kuchni na kawę uśmiechasz się nieśmiało, ale zanim znajdziesz temat do rozmowy on już dawno sobie wyszedł? Sztuka konwersacji wbrew pozorom to nie lada wyzwanie. Poznaj jej tajniki.
-
Kto to jest "prawdziwy dżentelmen"?
Niebezpiecznie jest spotkać dżentelmena w czasie pożaru. Zwłaszcza gdy się jest jego kuzynem trzeciego stopnia. O tym jak powinien zachować się prawdziwy dżentelmen pisze Leszek Talko