dobre wychowanie

 • Tego nie powinno się robić na cmentarzu! Dużo osób popełnia błąd

  Tego nie powinno się robić na cmentarzu! Dużo osób popełnia błąd

  Zbliżający się listopad to czas zadumy. Już niedługo udamy się na cmentarz podczas Wszystkich Świętych, żeby zapalić znicze za zmarłych z naszych rodzin. Zanim jednak to nastąpi, warto dowiedzieć się, jakie zasady savoir-vivre tam obowiązują.

  Julia Lubecka
 • Miejski krajobraz w upale: obleśne klaty, piwne 'bebzony' i piersi na wolności [JAK SIĘ NIE ROZBIERAĆ LATEM]
 • Czy podczas spotkania można położyć telefon na stole? 25 zasad etykiety, z którymi miewamy największy problem
 • Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

  Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

  Grzeczność to zbędna dziecinada, która niczemu nie służy? Zapytani o najbardziej pożądane cechy u partnera ludzie krzyczą o intelekcie i poczuciu humoru, a nikt nie dba o uprzejmość. Wchodzimy w związek z osobą, która nie jest wystarczająco miła, żeby podziękować kelnerowi, a potem dziwimy się, że nie była wystarczająco miła, żeby nie zdradzić nas z połową miasta.

  Olaszka
 • Buty z nóg spadają! Ludzie, gdzie wasze maniery?

  Buty z nóg spadają! Ludzie, gdzie wasze maniery?

  Podróż może okazać się traumatyczna z wielu powodów. Pociąg może się spóźnić, klimatyzacja odmówić posłuszeństwa, a współtowarzysze podróży... No właśnie, najbardziej zaskakujący - jak zawsze - okazuje się czynnik ludzki.

  Anna Kapczyńska
 • Lenistwo, opieszałość i pomylone zamówienia. Knajpiany foch!

  Lenistwo, opieszałość i pomylone zamówienia. Knajpiany foch!

  Humuserie, pierogerie i inne boulangerie. Zachęcają nas wykwintnymi nazwami, kuszą frymuśnym menu, a kiedy chcesz zamówić puree ze smalcem, słyszysz, że pjure są tylko z dżemem, sztućce jakieś krzywe, a kasza niedogotowana. Jednym słowem chamstwo i brak umiejętności. Czas na knajpianego focha!

  Dominika Węcławek
 • Nawyki, którymi irytujemy innych

  Nawyki, którymi irytujemy innych

  Ile ludzi, tyle dziwactw. Niektóre z tych dziwactw uznajemy za ekscentryczność, inne uważamy za brak wychowania. I - naturalnie - chętniej winy szukamy u innych, niż w nas samych.

  Miss Olgu
 • Wolnoć Tomku w swojej sypialni - do mojej nie musisz zaglądać

  Wolnoć Tomku w swojej sypialni - do mojej nie musisz zaglądać

  Wolnoć Tomku w swoim domku? Och, jakże bym chciała, żeby te słowa były prawdziwe. I żebym mogła spokojnie, we własnej alkowie, robić to, na co mam ochotę. Ale niestety, nawet w seksie bywa tak, że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innej osoby.

  Linda Lovelace
 • Kultura osobista w polskim łóżku

  Napisała do nas nasza Czytelniczka, zaniepokojona kulturą osobistą Polek i Polaków w łóżku. By nie poprzestać na zaniepokojeniu, a pomóc choć maleńkiemu odsetkowi rodaków, postanowiła podzielić się wskazówkami na temat dobrego zachowania w alkowie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Nasza Polska śmieciem leżąca

  Nasza Polska śmieciem leżąca

  Niedawno pisałam o tym, jak wspaniałe jest działkowanie. Nadal podtrzymuję tę teorię. Mam jednak potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat mrocznej strony działkowania. Chociaż tutaj nie tylko działkowicze są winni. Chodzi mianowicie o zaśmiecanie lasów.

  Miss Olgu
 • O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu

  O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu

  W czasie świątecznych obiadków należy być miłym, grzecznym i uprzejmym. To, co winno być naturalne, nie zawsze jest łatwe. Czasem towarzyskie spędy zmieniają się w obóz przetrwania z wyjątkowo ciężkim szkoleniem. Pomóc mogą żelazne nerwy, doskonałe opanowanie i... porządna lektura edukacyjna.

  Agata
 • Krótka historia o równouprawnieniu, walizkach i fochach

  Nasza Czytelniczka Nana dzieli się swoją historią i wnioskami jakie jej się nasunęły: że przeciwnicy równouprawnienia kobiet wykorzystują feministyczny postulat jako powód, by być nieuprzejmym. Czy rzeczywiście trzeba rezygnować z zasad dobrego wychowania?

  Nadesłane do Redakcji
 • Świat bez dzieci

  Świat bez dzieci

  Dzieci zaczynają opanowywać świat dorosłych. Wszelkie próby wychowywania rodziców rozbrykanych w miejscach publicznych pociech kończą się groźną miną i obrazą majestatu. Jak lawirować, żeby nie znaleźć się w oku cyklonu?

  ola długołęcka
 • Sztuka towarzyskiej rozmowy

  Kiedy idziesz na przyjęcie spędzasz jego dużą część siedząc obok nieznanych ci osób w niezręcznej ciszy? Gdy twój szef wchodzi do biurowej kuchni na kawę uśmiechasz się nieśmiało, ale zanim znajdziesz temat do rozmowy on już dawno sobie wyszedł? Sztuka konwersacji wbrew pozorom to nie lada wyzwanie. Poznaj jej tajniki.

  Wisia Onyszkiewicz
 • Kto to jest "prawdziwy dżentelmen"?

  Niebezpiecznie jest spotkać dżentelmena w czasie pożaru. Zwłaszcza gdy się jest jego kuzynem trzeciego stopnia. O tym jak powinien zachować się prawdziwy dżentelmen pisze Leszek Talko

  red
Więcej o:

dobre wychowanie