motywacja

 • Motywacja, czyli kto mi dał (w) skrzydła

  Mężczyzna Inaczej zmotywował się w pełni i napisał najdłuższy tekst w historii Focha. Ale temat rozgrzeje wiele serc: o motywacji na przykładzie chudnięcia. Uwielbiamy! (Mężczyznę Inaczej, nie chudnięcie).

  Nadesłane do Redakcji
 • Ewa Chodakowska - motywacyjny bełkot tnie jak skalpel

  Ewa Chodakowska - motywacyjny bełkot tnie jak skalpel

  Ewa Chodakowska - sądząc po niej samej a także efektach jej ćwiczeń, które widzę u koleżanek - jest świetną trenerką. W ogóle nie zamierzam z tym dyskutować. Więcej: chętnie bym skorzystała z dobrodziejstw. Ale nie mogę, bo jak słyszę ten jej motywacyjny bełkot, to od razu mam ochotę zjeść ciasteczko i popić kolą (z wódką), a przynajmniej znaleźć się jak najdalej od tego sekciarskiego klimatu.

  Kasia
 • Moja Mała Motywacja - nawrzeszcz na mnie, proszę

  Moja Mała Motywacja - nawrzeszcz na mnie, proszę

  Przyznam się tu jak na spowiedzi - latami pracowałam na wizerunek drama queen, wrażliwego kwiatuszka, o którego trzeba dbać, który trzeba hołubić i który jest zbyt delikatny na błoto tego świata. Nie działałam z początku całkiem cynicznie, mam swoje wady i bywam nieopanowana oraz przeczulona, więc udawać nie musiałam, lecz z premedytacją i na zimno korzystałam z opinii i etykietki. Proszę, dbajcie o mnie. Uważajcie na mnie. Dopieszczajcie. Jestem taka krucha, trzeba mnie odciążać.

  Aleksandra
 • Źle pojęta motywacja, kryzys czytania książek i pedagogiczne piekło

  Źle pojęta motywacja, kryzys czytania książek i pedagogiczne piekło

  Jak wiecie motywem przewodnim Focha w listopadzie jest motywacja. Bardzo długo nie mogłam się zebrać do napisania żadnego tekstu, bo na wszystkie dobre tematy wpadły wcześniej redakcyjne koleżanki. Olśniło mnie dopiero w miniony weekend. To, o czym chcę Wam napisać dotyczy mnie osobiście. Nie jest to coś spektakularnego, ale mocno mi doskwierało i mam nadzieję, że kryzys został zażegnany.

  Miss Olgu
 • Nie smaruj mi tu tanią wazeliną, czyli o nędznej motywacji w pracy

  Nie smaruj mi tu tanią wazeliną, czyli o nędznej motywacji w pracy

  Kochane internety, wiecie zapewne, że listopad jest fochowym miesiącem motywacji. Nasza najdroższa Biurwa, znaczy Korespondentka z wydziału... napisała kilka słów o mrokach zawodowego dopingu, ale uważam, że ledwie pacnęła tę muchę. Dlatego ja, ponury kot Dominika pragnę podzielić się z Wami tym, co najlepsze, a mianowicie ekskluzywną selekcją porażających i osłabiających chęci do działania tekstów rzucanych przez wszelkiej maści zleceniodawców. Dodam, że choć to tekst oparty na faktach, ma charakter żartobliwy i w żadnym wypadku nie należy go traktować instruktażowo.

  Dominika
 • Daj mi klapsa, czyli jak twój szef motywuje cię do pracy?

  Daj mi klapsa, czyli jak twój szef motywuje cię do pracy?

  Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami było sobie biuro, w którym kompetentni urzędnicy skrupulatnie dziobali w papierach, Układali je równo w stosikach i wkładali zgrabnie do segregatorów, byli pilni i solidni. Kierownik łagodnie się uśmiechał i głaskał po głowach. Praca paliła się urzędnikom w rękach, petenci z uśmiechem i pieśnią na ustach wychodzili z błyskawicznie załatwionymi sprawami. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Ale to tylko nudna bajka, w życiu bez odpowiedniej motywacji (czytaj: bez kopa) czasem trudno się zabrać do pracy.

  Biurwa
 • Praca z domu? Świetny pomysł, ale proszę przyjdź do redakcji. Z pamiętnika szefowej wirtualnego zespołu
 • Być jak "Wenus w futrze" - zacznij rewolucję w swojej głowie

  Być jak "Wenus w futrze" - zacznij rewolucję w swojej głowie

  Obejrzałam filmowy hołd Polańskiego dla żony - "Wenus w futrze" i zalała mnie zazdrość. Jak ona może tak świetnie wyglądać, tak pięknie wylewać się biustem z gorsetu, kiedy ja taka szara, okutana w szalik... Może powinnam się wbić w takie cudo i sobie przyjrzeć? Nie... Przecież wyglądałabym groteskowo. Na wszelki wypadek nie spróbuję. Więc nigdy nie dowiem się, że się da.

  Gosia Tchorzewska
Więcej o:

motywacja