kłamstwo

 • Gdy matka opowiada bajki - niekoniecznie takie, których człowiek chce słuchać
 • 7 rzeczy, w które nie wierzę

  7 rzeczy, w które nie wierzę

  W okolicach świąt wszyscy zawsze mówią o wierze, nadziei i radości. To ja tak przekornie napiszę, o tym wszystkim, w co nie wierzę. Czy moje życie jest przez to smutniejsze? Nie wiem, być może. Tylko ja strasznie nie lubię kłamstw. One mnie nigdy nie cieszą.

  Anka Rączkowska
 • Rzeczy, które mówimy na początku związku (bo jesteśmy TACY fajni), a które nie są prawdą (bo jesteśmy TYLKO ludźmi)
 • Seks w małym mieście odc. 43: czego nie mówić partnerowi w Skierniewicach?

  Seks w małym mieście odc. 43: czego nie mówić partnerowi w Skierniewicach?

  To oczywiste, że każdy udany związek powinien opierać się na prawdzie. Jednak ani życie, ani my nie jesteśmy idealni. Czy zdarzają się wam czasem takie sytuacje, które jednak z różnych powodów wolicie ukryć? Czego decydujemy się jednak nie mówić i dlaczego wolimy, aby zostało to naszą słodką tajemnicą? Odpowiedzi znają mieszkańcy Skierniewic!

  Dellfina i Dorota
 • Podręczny słownik najpiękniejszych turystycznych kłamstw

  Podręczny słownik najpiękniejszych turystycznych kłamstw

  Nie ma lepszej poezji niż ta, pisana przez autorów ofert na wyjazdy wypoczynkowe. Trudno też o doskonalsze metafory opisujące rzeczywistość niż te, używane w przewodnikach. Zapraszamy do świata magicznego brutalizmu. Przeczytaj, zanim zaplanujesz kolejne wakacje!

  Dominika Węcławek
 • Małe(?) grzeszki, czyli popularne kłamstwa wpisywane w CV

  Małe(?) grzeszki, czyli popularne kłamstwa wpisywane w CV

  Aplikując do firmy trzeba się zareklamować i przedstawić z tej lepszej strony. Podrasowane zdjęcie, podrasowane detale z życiorysu. Niestety szpachla kłamstwa spływa jak błoto pośniegowe, odsłaniając brzydkie dziury w asfalcie. Zderzenie z biurową rzeczywistością szybko weryfikuje jednak sztucznie napompowane CV.

  Biurwa
 • Trudna walka z samym sobą: kto tu będzie przegranym?

  Trudna walka z samym sobą: kto tu będzie przegranym?

  Każdy z nas doświadcza dysonansu poznawczego. A tak po ludzku - dysonans pojawia się wtedy, gdy czujemy się niemądrzy lub niemoralni. Burzy to nasze wyobrażenie o nas samych. No bo jakoś tak niefajnie jest uświadomić samemu sobie, że zrobiło się coś złego, albo wyszliśmy na głupka...

  Miss Olgu
Więcej o:

kłamstwo