komunikacja

 • Dlaczego, zamiast chwalić bliskich, tak często ich krytykujemy?
 • Trzy typy rozmówców, którzy mnie męczą

  Trzy typy rozmówców, którzy mnie męczą

  Wymiana zdań pomiędzy ludźmi nazywana jest rozmową. W niektórych przypadkach komunikacja werbalna bardzo szwankuje i robisz wszystko, żeby nie przebywać w pobliżu osoby, która cię drażni.

  Miss Olgu
 • Niezła dupa, czyli co twój szef tak naprawdę ma na myśli

  Niezła dupa, czyli co twój szef tak naprawdę ma na myśli

  Na pewno każdy z nas pracował kiedyś z szefem lub klientem mało komunikatywnym, takim, który sam nie wiedział czego chce, ale nie potrafił się do tego przyznać. To gorsze niż klątwa faraona, zagubiony bagaż na lotnisku czy brak czekolady gdy masz okres. Zrozumieć szefa - bezcenne.

  Magda Acer
 • Pochwała podsłuchiwania - rzeczy zasłyszane

  Pochwała podsłuchiwania - rzeczy zasłyszane

  Podsłuchiwanie jest ostatnio w modzie, a ja odkąd pamiętam uwielbiam słuchać ludzi. Z fragmentów przypadkowych rozmów, które słyszę mimochodem w metrze, kolejce do kasy, czy w poczekalni u lekarza wyłapuję to, co dziwne, zabawne lub nieoczekiwanie poetyckie.

  Kasia Nowakowska
 • Na odsiecz chromosomom Y - współczesnym mężczyznom nie jest łatwo

  Na odsiecz chromosomom Y - współczesnym mężczyznom nie jest łatwo

  Kobietom coraz trudniej jest dogodzić. Coraz wyżej zawieszamy poprzeczkę. Dlatego współczuję szczerze współczesnym mężczyznom. Taki neandertalczyk jak przyniósł kawał mięsa mamuta i rozpalił ogień w jaskini to był kimś. Nie martwił się krzywym zębem, o ile w ogóle go miał, nie zastanawiał się czy mu się futro dobrze na brzuchu układa. Po prostu znosił prowiant i robił nowe groty do strzał.

  Biurwa
 • 10 rzeczy, które mówią mężczyźni. Krótki spis nieporozumień i pułapek
 • Mężczyzna - prosta istota? Więc czemu tak trudno się porozumieć?

  Jolka - zachęcona naszym cyklem listów od Czytelniczek do dzielenia się historiami lub przemyśleniami - uderzyła w babsko-męski temat. I podesłała nam tę znakomitą, ucieszną i wzruszającą anegdotkę. Z morałem: zrozumieć może trudno, ale kochać się da!

  Jolka
 • Styl menadżerki - jak udzielać konstruktywnej informacji zwrotnej pracownikom?
Więcej o:

komunikacja