media

 • Memento mori - pamiętaj o śmierci

  Memento mori - pamiętaj o śmierci

  Nie boję się śmierci. Myślę o niej często. Bywa, że codziennie. Ot, taka przypadłość, wrodzona tendencja do melancholii, może wynik przeżyć z przeszłości, może wszystkiego po trosze. Boję się umierania, tego, co pomiędzy życiem i śmiercią, boję się bólu, boję się, co by było z tymi, którzy zostaną, gdyby przyszło mi umrzeć choćby teraz.

  Natalia Sosin
 • Przepychanki nad trumną, lans ze śmiercią w tle i dobijanie poczucia niestosowności
 • Teledysk z tyłkiem: pochwała pełnego ciała czy kolejny kłamliwy kanon?

  Teledysk z tyłkiem: pochwała pełnego ciała czy kolejny kłamliwy kanon?

  Amerykanka Meghan Trainor, rozmiar co najwyżej 42, w przeboju "All About That Bass" śpiewa o tym, że kochanego ciałka nigdy za dużo, piętnując jednocześnie "chude zdziry", które tyłeczka zdatnego do kręcenia i potrząsania nie mają. Czy pochwała krągłych pośladków jest równie szkodliwa jak promowanie rozmiaru zero?

  Anna Konieczyńska
 • Anna Garwolińska: 'Święta nigdy nie byłam, więc rozumiem grzeszników'

  Anna Garwolińska: "Święta nigdy nie byłam, więc rozumiem grzeszników"

  "Nie ma na świecie człowieka, który by nie miał jakiejś wpadki, nie jesteśmy maszynami. Każdemu może się przydarzyć sytuacja kryzysowa" - mówi Anna Garwolińska, jedna z niewielu osób w Polsce, która wyciąga ludzi z sytuacji bez wyjścia. Większość kryzysów, które zażegnała, nigdy nie ujrzała światła dziennego. Dlatego trudno z nią rozmawiać, bo nie może się nawet pochwalić sukcesami.

  Gosia Tchorzewska
 • Korynna Lila-Róż, czyli jak być kobietą Nowej Prawicy?

  Korynna Lila-Róż, czyli jak być kobietą Nowej Prawicy?

  Nie warto kłopotać sobie pięknej główki polityką, bo to sprawy męskie i ogólnie nie dbać przesadnie o intelekt bo kobieta zbyt inteligentna nie potrafi się dobrze zająć dziećmi. Lepiej zainwestować w garderobę, w słodkie róże i kobiece panterki - tak można wywnioskować przeglądając ofertę butiku projektantki, Korynny Korwin-Mikke (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa).

  Natalia Kędra
 • 'Najgorszy człowiek na świecie' - wywiad z Małgorzatą Halber

  "Najgorszy człowiek na świecie" - wywiad z Małgorzatą Halber

  Dziennikarka muzyczna, autorka internetowego komiksu o depresji "Bohater", feministka, wrażliwiec. W styczniu nakładem Znaku ma wyjść jej książka "Najgorszy człowiek na świecie? opowiadająca o wychodzeniu z nałogów. Z nami rozmawia szczerze o życiu w internecie, gromadzeniu przedmiotów i o tym, czy trzeba udawać dobre samopoczucie.

  Natalia Sosin
 • Były sobie blogi [BLOG DAY]

  Były sobie blogi [BLOG DAY]

  Dawno, dawno temu blogi nie były tylko maszynami do zarabiania pieniędzy. Służyły szumnemu "wyrażaniu siebie? i komunikacji z innymi ludźmi. Niejedna piękna przyjaźń została zawarta za ich pośrednictwem. Jeśli mówią ci coś słowa: prawda.org, Adomas, Cloudy, Lumpiata - na pewno przeczytasz ten tekst z rozrzewnieniem. Jeśli nie - przeczytaj tym bardziej, by zrozumieć, czemu niektórzy mają do blogów tak wielki sentyment.

  Kasia Nowakowska
 • Już od września w telewizji jeszcze więcej złych programów

  Już od września w telewizji jeszcze więcej złych programów

  Mam flashback z zeszłego roku. Chodzi o nową ramówkę, którą będzie serwowała nam telewizja tej jesieni. Myliłam się uważając, że już wszystko, co najgorsze i najbardziej przaśne, zostało wyemitowane. Od września nadawcy uderzą z nową mocą wylewając na widzów wiadro dziadostwa.

  Miss Olgu
 • Pierwsza modelka plus size w kalendarzu Pirelli: koniec konwencjonalnego kanonu?

  Pierwsza modelka plus size w kalendarzu Pirelli: koniec konwencjonalnego kanonu?

  Migdałowe oczy, pełne usta, burza włosów. Candice Huffine jest idealnie piękna. Wiele dziewczyn dałoby się całkiem dosłownie pokroić, żeby wyglądać jak ona. Może z jednym małym wyjątkiem. Gwiazda kalendarza Pirelli na 2015 rok ma, mówiąc eufemistycznie, kobiece kształty. Czy to oznacza ostateczne wyzwolenie spod dyktatury rozmiaru zero, czy "dziwne" piękności są wciąż tylko listkiem figowym?

  Anna Konieczyńska
 • Moda nie jest dla inteligentnych kobiet?

  Moda nie jest dla inteligentnych kobiet?

  Okazuje się, że we współczesnym cywilizowanym świecie kobiety muszą dokonać kolejnego, bardzo ważnego wyboru - czy chcą być mądre, czy modne. Zdaniem wielu, bycie mądrą wyklucza bycie modną i na odwrót. A może jednak da się pogodzić fascynację szminkami, szpilkami i ciuszkami z erudycją?

  Marta Lewin
 • Mam łuszczycę i się tego nie wstydzę

  Mam łuszczycę i się tego nie wstydzę

  Będzie intymnie, bo o chorobie, z którą żyję od okresu pokwitania. Będzie o brzydkiej chorobie, no bo przecież nie ma ładnych chorób. Będzie o chorobie, która jest widoczna gołym okiem dla innych - o łuszczycy.

  Miss Olgu
 • Walczcie o siebie! Smutna historia o bulimii i samookaleczaniu

  Bardzo smutny i poruszający list o walce z chorobą. Jak to jest nienawidzić swojego ciała i walczyć z nim aż do niemal kompletnej autodestrukcji? Przeczytajcie koniecznie, może dzięki temu coś zauważycie, czegoś unikniecie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Miotam się między żarciem a ochotą zagłodzenia

  Kolejny list Czytelniczki w odpowiedzi na listy o braku pewności siebie i kompleksach, w które wpędza kobiety lansowanie nierealnego ideału piękna. Tym razem kolejny głos "z wewnątrz" świata mody, który dowodzi, że trudno pozostać odporną na taki przekaz.

  Nadesłane do Redakcji
 • Dzięki modelkom pozbyłam się kompleksów

  Przyszła do nas, a właściwie do autorki listu o kompleksach, odpowiedź od retuszerki. Przeczytajcie koniecznie, co ma do powiedzenia o pięknościach z okładek kobieta, która zawodowo "poprawia" modelki.

  Nadesłane do Redakcji
 • Absurd absurdem absurd pogania

  A gdyby tak złota rybka mogła spełnić trzy życzenia - może warto by ją poprosić, by szereg zdarzeń, które przyszło nam ostatnio obserwować okazał się okrutnym żartem Internetów? Chyba tego życzyłaby sobie nasza Czytelniczka...

  Nadesłane do Redakcji
 • Więcej luzu! Odpowiedź na list o hipokryzji prasy kobiecej

  Więcej luzu! Odpowiedź na list o hipokryzji prasy kobiecej

  Nasza Czytelniczka poczuła potrzebę odpowiedzenia na list o hipokryzji prasy kobiecej. Jej zdaniem, nie ma co załamywać rąk nad jej powierzchownością - po prostu nie warto oczekiwać od kolorowych pism czegokolwiek poza ładnymi obrazkami i prostym przekazem.

  Nadesłane do Redakcji
 • Co mi uwłacza, czyli o hipokryzji prasy kobiecej

  "Magazyny kobiece głoszące równość, prawość i seksowność każdej z Nas, wprost ociekają hipokryzją" - nasza Czytelniczka Ameryki nie odkrywa, ale zwraca się z apelem, który Wam przekazujemy.

  Nadesłane do Redakcji
 • Co się stało temu Szycu?

  Co się stało temu Szycu?

  Wiadomo jak to jest z sesjami w kolorowych gazetach - czasem ktoś się potarza po nagrobkach, innym razem wybiuści na plaży w tropikach. Borys Szyc postanowił wpuścić nas do swojej sypialni (łeee, to już było), a nawet kibelka (to, jeśli gdzieś już było, to ja wyparłam). A wszystko pod hasłem: "Wszystkie grzechy Borysa Szyca"!

  Gosia Tchorzewska
 • Wyleci ptaszkiem, wróci wołem - Jennifer Lawrence zbiera cięgi za niewyparzony język
 • Ktoś zwariował - medialna baba czy media?

  Nasza Czytelniczka boi się zajrzeć do lodówki, bo może stamtąd wyskoczyć pani Monika Richardson, dziś Zamachowska. Pytanie, czy to urocze bajorko, w którym taplają się nowożeńcy, a przy okazji też była żona Zbigniewa i ich dzieci - to prawdziwy obrazek, czy złe media go tak kreują?

  Nadesłane do Redakcji
 • Do pięknej Kasi Kępki, co to odchudzać się zaczęła

  Do pięknej Kasi Kępki, co to odchudzać się zaczęła

  Przeczytałam wywiad z Kasią Kępką, która jest prezenterką telewizyjną w Vivie. Panią Kasię kojarzę od wielu lat i zawsze wyglądała dla mnie pięknie. Uśmiechnięta od ucha do ucha, błyszczące oczy, fajne dodatki we włosach. I wtem! Dowiaduję się, że Pani Kasia nie była zadowolona ze swojego wyglądu i zaczęła się odchudzać.

  Miss Olgu
 • Żart z brodą wygrywa internety

  Żart z brodą wygrywa internety

  Brodaty facet w sukience zdominował media w ten weekend. Wygląda na to, że nikt nie jest w stanie uniknąć śmierci, podatków i - przez kilka dni w roku - komentarzy na temat Eurowizji.

  Natalia Sosin
 • Co nam jeszcze wmówią? O tym, jak świat uwierzył, że wszystkie kobiety w środę o 15.30 są stare
 • Schudłaś? I tak jesteś brzydka! O hipokryzji prasy kobiecej

  Schudłaś? I tak jesteś brzydka! O hipokryzji prasy kobiecej

  Brooke Birmingham przeszła imponującą metamorfozę. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy nad sobą schudła prawie 80 kilo. Magazyn "Shape" poprosił ją, by swoim sukcesem podzieliła się z innymi czytelnikami i członkami społeczności internetowej magazynu. Brooke wysłała więc zdjęcie w szortach i górze od kostiumu kąpielowego. Otrzymała odpowiedź, że powinna się zakryć. Magazyn nie chciał publikacji zdjęć, na których widać wiszącą na jej brzuchu skórę.

  Natalia Sosin
 • 'Chyba jestem za głupi na ten program? - a może nie tylko na niego? Wiedza ogólna nie jest bezużyteczna!
 • L'Wren Scott - chciała być sobą, została 'dziewczyną Micka Jaggera'

  L'Wren Scott - chciała być sobą, została "dziewczyną Micka Jaggera"

  Podobno o zmarłych nie można mówić źle, nie znaczy to jednak najwyraźniej, że nie wolno mówić o nich niestosownie. Samobójcza śmierć L'Wren Scott, znanej projektantki i stylistki gwiazd, została przedstawiona w mediach w sposób, który zasługuje na chwilę uwagi.

  Agata Połajewska
 • A gdyby tak uciec w Bieszczady? Jak się ratować, gdy masz już dość wszystkiego
Więcej o:

media

 • Zagraniczne media znów piszą o Dodzie

  O polskich artystach piszęe się za granicą dosyć rzadko. Jedynie Doda przebiła się do mediów amerykańskich czy brytyjskich. I tym razem jest podobnie. Popularny The Guardian przyjrzał się Polsce i ocenił ekonomię, ludzi czy politykę. Oceniono również polską rozrywkę. Dojrzano zespół Kult

 • Pisarze ukrywający się przed mediami

  to kolejny przykład, że można zyskać światowy rozgłos, nie udzielając się w mediach. Sporadycznie pojawiają się wywiady z pisarką. Na pytania dziennikarzy odpowiada pisemnie - mailowo lub listownie. Wyznaje zasadę, że książki po publikacji nie potrzebują pomocy swoich autorów. Książka jest dostępna w formie

 • Jak konsumują media Y i Z, czyli jak dotrzeć do młodych?

  konsumentów! Marketerzy na ogół nie grają w ?Fortnite", nie korzystają z TikToka i Twitcha, nie używają smartfonów Xiaomi. Nie fascynują się też elektrycznymi hulajnogami i dronami. Zrozumienie i dotarcie do pokolenia Y i Z to wyzwanie dla marek, ale także skomplikowane zadanie dla mediów i twórców treści

 • Przeszkadza mi homoseksualne lobby w mediach

  Jestem kobietą i spotykam się z kobietą. Tematy "branżowe" są mi zatem bliskie. Irytuje mnie jednak ich wszechobecność w mediach. Dlaczego? Po pierwsze, jest to temat zastępczy dla innych, bardziej palących. Gdy mam wskazać ważne dla mnie punkty programów wyborczych, w pierwszej kolejności

 • Ewa Chodakowska: Chcę zniknąć z mediów! Wystaję z każdej publikacji

  Chodakowska otwiera własne studio fitness! "Już nie mogę się doczekać"), który ma zamiar promować równie mocno jak markę Adidas, której jest ambasadorką. Trenerka zaskoczyła wszystkich i stwierdziła, że chce przystopować z autopromocją w mediach. Muszę na moment przystopować media. Trochę wystaję

 • Ktoś zwariował - medialna baba czy media?

  . Prywatna, piękna ceremonia. Miłość. Wywiad. Okraszony zdjęciami. Jego dzieci nie wytrzymały. Wypowiedziały się na Facebooku. Ależ jazda, co? A ja się tak zastanawiam - kto tu zwariował? Czy zwariowała pani Monika (l.42) czy może media? Pani Monika zakochała się jak dzierlatka. Ale może zakochała się też

 • Tej wiosny podbij świat social mediów - radzimy jak to zrobić

  Zdjęcia i hashtagi Świat opanowała moda na dzielenie się z innymi swoim codziennym życiem, wstawianie zdjęć jedzenia czy własnych selfie to już codzienność. Kiedyś social media były używane d własnych celów, zwiększenia popularności, a dziś hashtagi to też pomoc innym. Wiele gwiazd wykorzystuje