poradnik

 • 6 sposobów na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi: ignorować, bojkotować czy jarać się sportem?
 • Poradniki pomagają Polakom w małych cudach - przemianach które są osiągalne dla każdego z nas [LISTA DZIESIĘCIU BESTSELLERÓW]

  Według rankingu sklepu Merlin.pl, Polacy najchętniej szukają porad dotyczących zdrowego żywienia. Na pierwszym miejscu znalazł się bowiem poradnik dotyczący wypieku chleba. Interesuje nas także dobry wygląd (dwie pozycje) i wewnętrzne, głębokie przemiany (również dwa poradniki). Sprawdzamy, w jakich jeszcze dziedzinach ochoczo się doskonalimy.

  Ola Długołęcka
 • O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu

  O manierach w czasach Facebooka. Poradnik w zupełnie nowym stylu

  W czasie świątecznych obiadków należy być miłym, grzecznym i uprzejmym. To, co winno być naturalne, nie zawsze jest łatwe. Czasem towarzyskie spędy zmieniają się w obóz przetrwania z wyjątkowo ciężkim szkoleniem. Pomóc mogą żelazne nerwy, doskonałe opanowanie i... porządna lektura edukacyjna.

  Agata
 • Krótki poradnik podróżnika: jak pokazać klasę i wyróżnić się z tłumu?

  Krótki poradnik podróżnika: jak pokazać klasę i wyróżnić się z tłumu?

  Być może wynika to z jakichś kompleksów, ale na urlopie trzeba wszystkim pokazywać, jacy to z nas światowcy. Na szczęście często dysponuje się publicznością. Jak zatem spędza się urlop w towarzystwie polskich turystów i jak się zachować, aby wpisać się w ogólny trend? Oto kilka cennych rad.

  Agata Połajewska
 • Czy znasz swoje penisowe IQ? - recenzja książki "Mistrzyni penisa"

  Czy znasz swoje penisowe IQ? - recenzja książki "Mistrzyni penisa"

  Kilka dni temu natknęłam się w księgarni na książkę pt. "Mistrzyni penisa". Została napisana przez J.Larousse i S. Sade. Redaktorki nieistniejącej już niestety, ale dość znanej w kręgach wielbicieli erotyki, strony www.oystersandchocolate.com.

  Miss Olgu
 • Porady Heppin: Biznesowy makijaż w brązowej tonacji

  Mniej znaczy więcej - taką zasadę przyjmij, gdy malujesz się do pracy. Trzeba zachować równowagę między nadmiarem a brakiem make-up'u. Przeczytaj, jakie wskazówki dotyczące biznesowego makijażu zdradził nam wizażysta Sergiusz Osmański. Znajdziesz również film instruktażowy, jak krok po kroku wykonać profesjonalny make-up do pracy.

  Magdalena Bloch
 • Wakacyjny seks: jakość ma znaczenie

  Wakacyjny seks: jakość ma znaczenie

  O jakość seksu warto zadbać. W naszym poradniku kilka praktycznych rad, co zrobić, aby wakacyjny seks zyskał nie tylko na temperaturze i jakości, ale i na komforcie.

  spiro33
 • Poradnik dobrej żony z 1955 roku

  Czy istnieje definicja dobrej żony? Znaleźliśmy poradnik z 1955 roku jak krok po kroku stać się dobrą żoną dla swojego męża. ("The Good Wife's Guide").

  karola ka
 • Abecadło ślubnych obrzędów i przesądów

  Chcecie podczas ceremonii i wesela przestrzegać zasad bon tonu? Pragniecie kultywować stare tradycje? Uważacie, że nie zaszkodzi zwracać uwagę na przesądy związane z zamążpójściem? Ten poradnik jest dla Was!

  redakcja
 • Dewiacje seksualne w pigułce

  Dawne poradniki i podręczniki, których zwykły, niepatologiczny seks w ogóle nie interesował, lubowały się w drobiazgowych opisach dewiacji i zboczeń. I można byłoby odesłać Czytelników do nich, a tu się nimi nie zajmować, gdyby nie to, że zainteresowanie tym tematem jest ciągle żywe. Niech więc będzie kompromisem bardzo skrótowy rejestr dewiacji.

  oprac. AK
 • Poradnik dobrej żony z 2011 roku!

  Po ogromnym sukcesie tekstu ?Poradnik dobrej żony z 1955 roku? postanowiliśmy przygotować współczesny poradnik dobrej żony i dobrego męża.

  karola ka
 • Rozpal go na nowo

  Rozpal go na nowo

  W amerykańskim poradniku o tytule ?500 Sex Tips? ekspertka od uwodzenia Judy Dutton podpowiada, jak dodać pikanterii w związku. My przypominamy o kilku sprawdzonych kobiecych sztuczkach, które sprawią przyjemność i tobie i jemu!

  spiro33
 • Droga do szczęścia

  Droga do szczęścia

  Szczęścia nie kupisz, ale możesz mu dopomóc. Amerykanka, Gretchen Rubin w poradniku ?The Happiness Project? podpowiada co możesz zrobić, aby poczuć się szczęśliwszą.

  jolbi
 • Zatrzymaj młodość na dłużej

  Zatrzymać czas bez drastycznych zabiegów i skalpela. Możliwe? Tak. O tym jak to zrobić pisze w poradniku "Look younger for Longer" ekspertka od piękna Lesley Reynolds Khan.

  Jolbi
 • Kiedy bycie singlem zaczyna być nudne

  Kiedy bycie singlem zaczyna być nudne

  Co zrobić, aby raz na zawsze pozbyć się statusu singla? Psycholog Andrew G. Marshall, autor poradnik dla samotnych, podpowiada jak pracować nad soba, aby spotkać tego jedynego.

  Joanna Biszewska
 • Przezorna zawsze zabezpieczona

  Przezorna zawsze zabezpieczona

  "Poradnik Domowy": Panie profesorze, jakie formy antykoncepcji najczęściej stosują współczesne Polki, które już ukończyły 40. rok życia?

  Rozmawiała: Beata Prasałek
 • Przygotowujemy półmiski jaj.

  Ugotowane na twardo i wystudzone jaja obieramy, przekrawamy wzdłuż na połówki. Część układamy (żółtkiem do góry) na półmisku i podajemy z zimnymi sosami (przepisy w kwietniowym Poradniku Domowym).

  Opracowanie: Nina Kosińska, Anna Sukiennik