rady

 • Mięso - uniwersalny lek na całe zło: pryszcze, depresję, nadwagę
 • Noszenie aparatu ortodontycznego to horror albo... niezła komedia

  Noszenie aparatu ortodontycznego to horror albo... niezła komedia

  "Będziesz faflunić, stracisz szanse na chłopaka, wszyscy będą się na ciebie gapić, oczywiście z politowaniem" - to tylko wybrane zdania, które usłyszała nasza Czytelniczka, gdy postanowiła założyć aparat ortodontyczny. Może czas przestać zaglądać nie tylko koniom, ale i ludziom w zęby?

  Nadesłane do Redakcji
 • Wszystkich nie zadowolisz, choćbyś tańczył na rzęsach

  Wszystkich nie zadowolisz, choćbyś tańczył na rzęsach

  W śmiesznym, niszowym polskim filmie "Twoja stara. Baśń" pada takie zdanie (wybaczcie, zacytuję dosłownie): wszystkich nie zadowolisz, choćbyś się zesrał. Nieważne, jak się starasz - i tak znajdą się tacy, którzy ci wytkną, że przecież inaczej NA PEWNO byłoby lepiej.

  Gosia Tchorzewska
 • Nie ma złotego środka na cudze problemy

  Nie ma złotego środka na cudze problemy

  Problem sam się nie rozwiąże, ale można obarczać innych winą za swoje niepowodzenia. Tak jest prościej i wygodniej. Można też prosić o rady i w ogóle z nich nie korzystać, a dalej biadolić nad swoim losem.

  Miss Olgu
 • Ciocia Dobra Rada zawsze wie lepiej

  Ciocia Dobra Rada zawsze wie lepiej

  Jak często mówisz komuś, co powinien lub wręcz musi zrobić? Uwielbiamy się mądrzyć. Dawać jedynie słuszne, dobre rady. Bo cudze problemy rozwiązujemy w mig.

  Anka Rączkowska
 • Siedem subiektywnych rad - co chciałabym powiedzieć każdej świeżo upieczonej matce

  Siedem subiektywnych rad - co chciałabym powiedzieć każdej świeżo upieczonej matce

  Temat rodzicielstwa i aspektów z nim związanych wypłynął parę razy, kiedy pytałam, o czym życzycie sobie przeczytać. Poniższy tekst jest dla tych, którzy o tym czytać chcieli. Tych, których te kwestie nudzą i niesmaczą - rozumiem i obiecuję, że z Waszych typów też coś wkrótce wybiorę. Nic o dzieciach, obiecuję. Dziś jednak...

  Aleksandra
 • Kochane Dzieci, tym razem mam Wam do powiedzenia coś uniwersalnego

  Kochane Dzieci, tym razem mam Wam do powiedzenia coś uniwersalnego

  Moje odezwy do Córeczki i Synka wzbudziły parę kontrowersji. Że wytyczanie sztywnej drogi, prowadzenie za rękę, że hodowanie maminsynka i że nie te, wypisane przeze mnie punkty są ważne w życiu dziewczynki, nastolatki, kobiety. Świetnie, że dyskusja, kontrowersje też są dobre, pod warunkiem, że nie bazują na nieporozumieniu (nie wykluczam, że nieporozumieniu jestem winna ja).

  Aleksandra
 • Krótka instrukcja obsługi mnie, czyli lepiej zapobiegać, niż gasić zgliszcza

  Krótka instrukcja obsługi mnie, czyli lepiej zapobiegać, niż gasić zgliszcza

  Patrzę sobie na te zebrane do kupy punkty i myślę, że wychodzę na wiedźmę. Nieżyczliwą ludziom i światu, obrażoną za każdą próbę interakcji. Rwij na szczaw, rosnący gdzieś na bezludnej wyspie, skoro tyle rzeczy ci nie pasuje. Żyj w bieszczadzkim szałasie i strugaj tam frasobliwe jezuski, owce są na ogół małomówne, choć również bywają absorbujące.

  Aleksandra
 • Pięć rzeczy, które spieprzyłam w pracy - czyli nie popełniajcie moich błędów
Więcej o:

rady