szef

 • Kobiety o tych imionach to często trudne szefowe. Praca z nimi to nie sielanka
 • Czy szef może czytać twoje maile? Tajemnica korespondencji nie obowiązuje w każdym przypadku
 • Zmieniasz prace? Zdaj te pytania nowemu szefowi. Gwarantują sukces

  Zmieniasz prace? Zdaj te pytania nowemu szefowi. Gwarantują sukces

  Zmiana pracy to ważny moment w życiu. Chociaż początki w nowym miejscu bywają trudne, bardzo ważne jest to, jak zaprezentujemy się w tym czasie w firmie. W końcu liczy się pierwsze wrażenie. Oto kilka pytań, które powinniśmy zadać nowemu szefowi w trakcie rozmowy, aby zyskać w jego oczach.

  Klaudia Kolasa
 • 10 rzeczy, których nie należy mówić szefowi. Lepiej po prostu ugryźć się w język
 • 'Szef wezwał mnie do gabinetu. Siedziałam przed nim otępiała, a on darł się, że co ja sobie wyobrażam'

  "Szef wezwał mnie do gabinetu. Siedziałam przed nim otępiała, a on darł się, że co ja sobie wyobrażam"

  "Budzik dzwoni o 7 rano. I tak nie śpisz. Od kilku godzin leżałaś z otwartymi oczami. Ze ściśniętym żołądkiem czekałaś na chwilę, kiedy będziesz musiała wstać do pracy. Z bólem brzucha myjesz zęby i zakładasz kolejne elementy garderoby. Odwlekasz moment opuszczenia mieszkania" - opowiada o swoich porankach Magda. W 2021 roku tylko 2116 osób w Polsce złożyło skargi dot. mobbingu do Państwowej Inspekcji Pracy. Ofiar toksycznych szefów jest znacznie więcej.

  Klaudia Kolasa
 • Czego nigdy nie mówić szefowi? Te zdania mogą cię pogrążyć

  Czego nigdy nie mówić szefowi? Te zdania mogą cię pogrążyć

  Niezależnie od tego, jaka jest relacja pomiędzy tobą a twoim szefem, są zdania, które nigdy nie powinny paść w jego obecności. Mogą nie tylko trwale zepsuć relację, ale też twój wizerunek. Oto pozycje, na które szczególnie musisz uważać.

  Klaudia Kolasa
 • Pora na rozwód z toksycznym szefem. 8 znaków, że czas zmienić pracę

  Pora na rozwód z toksycznym szefem. 8 znaków, że czas zmienić pracę

  Mówi się, że ludzie nie odchodzą ze złych miejsc pracy, tylko porzucają złych szefów. Wie o tym każdy, kto ma doświadczenie zawodowe. Kim jest toksyczny szef i jak poznać, że przyszła pora na zmianę miejsca pracy? Oto najważniejsze znaki według magazynu Forbes.

  Klaudia Kolasa
 • 6 grzechów szefa, które sprawią, że dobry pracownik odejdzie

  6 grzechów szefa, które sprawią, że dobry pracownik odejdzie

  Pierwsi przychodzą do pracy i wychodzą ostatni, sumiennie wypełniają powierzone im zadania, wychodzą z inicjatywą i mają głowę pełną pomysłów. W pracy uchodzą za idealnych pracowników. Dlaczego więc z dnia na dzień pakują swoje rzeczy i składają wypowiedzenie? Powodem może być zachowanie szefa. Oto 6 zachowań, które zniechęcą nawet dobrego pracownika.

  Klaudia Kolasa
 • 3 zwroty, których używają szefowie, gdy chcą zwolnić pracownika

  3 zwroty, których używają szefowie, gdy chcą zwolnić pracownika

  Według autorki bestsellerowych książek i dziennikarki CNBC, Suzy Welch, większość zwolnień w pracy nie wygląda tak jak w filmach czy serialach. - Rzadko zdarza się dramat w sali konferencyjnej lub zwolnienie publiczne - komentuje ekspertka. Jakich słów należy się spodziewać? Co zdradza szefa, który chce nas zwolnić?

  Krzysztof Siwicki
 • 10 najgorszych grzechów szefa, przez które dobry pracownik odejdzie z pracy

  10 najgorszych grzechów szefa, przez które dobry pracownik odejdzie z pracy

  Niespodziewanie otrzymujesz od swojego pracownika wypowiedzenie, choć wydawało ci się, że zapewniasz mu odpowiednie warunki pracy? Jak zauważył dr Travi Bradberry, ludzie nie rzucają pracy tylko pracodawcę. Oto najczęstsze grzechy pracodawcy, które sprawiają, że traci dobrych pracowników.

  jw
 • 10 grzechów szefa, które sprawią, że dobry pracownik odejdzie

  10 grzechów szefa, które sprawią, że dobry pracownik odejdzie

  Dajesz mu wszystko, a przynajmniej tak ci się wydaje, a on zaczyna nawalać i nagle oświadcza, że rzuca to wszystko i odchodzi. Może będzie robił swoje projekty, a może zamierza wypasać kozy w Tybecie. A przecież to był taki dobry pracownik!

  redakcja
 • Najgorsze i najczęstsze błędy szefa. To one sprawiają, że pracownicy się zwalniają
 • 4 najczęstsze powody, dla których ludzie zwalniają się z pracy. I nie chodzi tu tylko o wynagrodzenie
 • Dlaczego wolę mieć szefa niż być szefem?

  Dlaczego wolę mieć szefa niż być szefem?

  Mniej stresu, więcej możliwości. Mniej biurokracji, więcej wolności. Mniej odpowiedzialności, więcej kreatywności. O wyższości bycia podwładnym nad zajmowaniem kierowniczego stanowiska.

  Anna Konieczyńska
 • Osiem sygnałów, które świadczą o tym, że możesz stracić pracę
 • Codzienne niedogodności, które mogą doprowadzić pracownika do szału - ściąga dla szefów
 • Wygrać ze stresem. Czy to w ogóle jest możliwe?

  Wygrać ze stresem. Czy to w ogóle jest możliwe?

  Stres - potrafi zmobilizować do walki i sprawić, że sięgniemy intelektualnego szczytu. Jednak gdy jest zbyt intensywny prowadzi m.in. do choroby wrzodowej, powoduje migreny i bóle kręgosłupa. Jak sobie z nim poradzić?

  Magda Acer
 • Jak sprawdza cię twój szef? Bo, że sprawdza, to pewne

  Jak sprawdza cię twój szef? Bo, że sprawdza, to pewne

  W imię zwiększenia wydajności i zysków, pracodawcy kontrolują pracowników na wszystkie możliwe sposoby. GPS w służbowym aucie, identyfikator, sprawdzanie połączeń telefonicznych są już normą. Czasem weryfikacja sięga jednak znacznie głębiej.

  Magda Acer
 • 12 cech złego szefa

  12 cech złego szefa

  Temat mobbingu i złych przełożonych wraca jak bumerang. Mimo że zjawisko jest piętnowane i dużo się o nim mówi, temat wciąż jest aktualny. Źli ludzie są wszędzie, co oznacza, że na szefa despotę można trafić w prestiżowej korporacji, w supermarkecie i w urzędzie.

  Magda Acer
 • Kiedy woda sodowa uderza do głowy, budzą się demony

  Kiedy woda sodowa uderza do głowy, budzą się demony

  Woda sodowa z saturatora była kultowym napojem epoki PRL-u. Ta lepiąca się szklaneczka z wyszczerbionym brzegiem, pełna fascynujących bąbelków. Któż jej nie pragnął w upalny dzień. Woda sodowa to płyn o przedziwnych właściwościach. Zwłaszcza, gdy uderzy do głowy twojemu szefowi.

  Magda Acer
 • Z jakim przełożonym masz do czynienia?

  Z jakim przełożonym masz do czynienia?

  W pracy spędzamy większość dnia. O ile nie pracujemy na swój rachunek, to mamy szefów, lub jesteśmy szefami dla innych. Bycie przełożonym, to nie tylko wyższe wynagrodzenie, to przede wszystkim zarządzanie innymi ludźmi, którzy non stop oceniają.

  Miss Olgu
 • Ty głupi kubku! Magia niekonstruktywnej krytyki

  Ty głupi kubku! Magia niekonstruktywnej krytyki

  Wywołuje skurcz w żołądku i sprawia, że włosy siwieją jak u Gandalfa. Mowa o krytyce, która bywa ostra jak brzytwa, ale potrafi też zmotywować do pracy. Krytykę konstruktywną lubię. Szkoda tylko, że nie każdy szef potrafi użyć jej mocy.

  Biurwa
 • To mężczyzna powinien być szefem

  To mężczyzna powinien być szefem

  Wiem, że się narażę. Że takie wyznanie to jakieś nieporozumienie. I ktoś zaraz powie: ona pewnie piła deszczówkę po Czarnobylu i takie są skutki, że jej się mózg zlasował. Ale prawda jest taka, że wolę gdy szefem jest mężczyzna.

  Biurwa
 • Przyjaźń z szefową: trampolina czy pułapka?

  Przyjaźń z szefową: trampolina czy pułapka?

  Do napisania tego tekstu zainspirował mnie list Czytelniczki o latach spędzonych/straconych w toksycznym związku. Podobne sytuacje zdarzają się w pracy. Całkiem łatwo wkręcić się w niezdrową relację z szefem/szefową i wcale nie łatwo z niej wyplątać bez ryzyka utraty posady.

  Biurwa
 • Zbok, Swój chłop, czy Pan Fleja - jakiego masz szefa?

  Zbok, Swój chłop, czy Pan Fleja - jakiego masz szefa?

  To ja - Wasza Korespondentka z Wydziału Odzyskiwania Zdrowego Rozsądku. Pozwolę sobie wylać trochę żółci i opisać kilka typów szefów, z którymi miałam okazję pracować ja lub moi znajomi. Ale uwaga! Szydzenie z nadszyszkowników czasem mści się okrutnie!

  Biurwa
 • Nie chcę być szefem. Proszę, nie zmuszajcie mnie, nieee!

  Nie chcę być szefem. Proszę, nie zmuszajcie mnie, nieee!

  Żeby nie było, ludzi umiejących, lub tylko dających radę - w obliczu konieczności - szefować, trwożnie cenię i zazdrośnie podziwiam. Tak już mam, wobec umiejętności, które są mi całkowicie obce, a wydają się być lukratywne i nośne. Może bym i chciała. Ale nie umiem.

  Aleksandra
Więcej o:

szef

 • Sennik: szef

  Widzieć szefa - konieczność naprawienia pewnych rzeczy i załagodzenia konfliktów. Rozmawiać z szefem - spełnienie marzeń i osiągnięcie celów życiowych. Kłócić się z szefem - potrzeba zmiany w życiu, brak satysfakcji ze związku partnerskiego. Pochwała od szefa - dobra wróżba na przyszłość

 • Jak zachowywać się po awansie? Z kumpla na szefa

  Zmiana szefa może odbywać się spokojnie i stopniowo, albo może stać się prawdziwym trzęsieniem ziemi dla całego zespołu. W tym przypadku trzęsienie ziemi było wyjątkowo efektowne. Duża ogólnopolska agencja PR, kilkanaście osób - i nowy szef, który do wczoraj był "jednym z chłopaków". Nikt

 • Romans z szefem

  oficjalnie spotykać się ze swoim wieloletnim managerem Johnem Campisi. Młodziutka Mariah Carey wdała się w romans z szefem Columbia Record. To Tommy Mottola jako pierwszy w 1988 roku podpisał z nią kontrakt na jej pierwszą płytę. Mottola został też managerem świetnie zapowiadającej się wokalistki. Para

 • To mężczyzna powinien być szefem

  bardziej wymagająca, czepia się przecinków i tekst powinien być wyjustowany, a czcionka jednakowej wielkości. A jakie to ma znaczenie i wpływ na treść merytoryczną? Szef mężczyzna patrzy szerzej, dalej i w ogóle bardziej perspektywicznie. Po prostu wizjoner. Dlatego wolę pracować z mężczyznami, którzy cieszą się jak

 • Tadla wylądowała na dywaniku u szefa przez KRETA?

  Jak informuje "Twoje Imperium", Beacie Tadli dostało się za afiszowanie się z ukochanym Jarosławem Kretem. Szefostwo TVP podobno wezwało dziennikarkę na dywanik i postawiło jej ulitmatum: albo praca, albo lans! Szefowie Tadli mieli stwierdzić, że postrzegana jest już jako celebrytka, a nie poważana

 • Sułtan, fantasta? Jak nie być wrednym szefem

  Ale nim nastąpi krótka instrukcja, jak nie stać się szefem z własnych koszmarów - prezentujemy typy szefów z piekła rodem. Na każdego z nich trzeba uważać i z każdym trzeba sobie jakoś radzić. Sprawdzonych sposobów podobno nie ma, ale zawsze warto próbować. We wszystkim chodzi o niego. Nie o firmę

 • Tutaj szef do ciebie nie zadzwoni

  Po wielomiesięcznej harówce w końcu nadchodzi ten wytęskniony dzień - jutro zaczynasz wakacyjny urlop. Uśmiechnięty zabierasz się już do wyjścia z biura, przybijasz piątkę z kumplami, szef życzy ci dobrego wypoczynku, na odchodne rzuca: "Tylko na wszelki wypadek bądź pod komórką

 • Uwaga, szef idzie!

  Przycisk może współpracować z dowolną aplikacją. Urządzenie nie minimalizuje używanych programów, tylko je zamyka. stealthswitch Cena: 39,95 dol. Czytaj też na Logo24: gadżety Kamera dla szefa Taką kamerę można umieścić w biurze i już żadne gapienie się w sufit czy bezproduktywne rozmowy

 • Niezła dupa, czyli co twój szef tak naprawdę ma na myśli

  . Z tą ironią to w ogóle wielu ludzi bez dystansu i poczucia humoru ma problem, bo często jej nie rozumieją. A jak nie rozumieją, to się obrażają. Jak przedszkolaki. Co szef ma na myśli /fot. Magda Acer Nieporozumienia w świecie damsko-męskim to niewyczerpany temat dla reżyserów komedii i dramatów