adopcja

 • Nie mówcie o hipotetycznych dzieciach z jednopłciowych rodzin, tylko lepiej poznajcie konkretne! [FILM GAYBY BABY]

  Nie mówcie o hipotetycznych dzieciach z jednopłciowych rodzin, tylko lepiej poznajcie konkretne! [FILM GAYBY BABY]

  W dyskusji o adopcjach dzieci przez pary homoseksualne pełno politycznej retoryki, ostrych głosów: co wolno, czego nie wolno, jakie deficyty i zło spotkają takie dziecko. W całym dyskursie pełnym ostrych i kategorycznych słów zabrakło jednego - głosu i opinii dzieci, które w takich rodzinach dorastają. Australijski film ?Gayby baby?, który miał swoją europejską premierę podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego skupia się właśnie na nich.

  Ola Długołęcka
 • Skąd wziąć zwierzaka? Hodowla kontra adopcja

  Skąd wziąć zwierzaka? Hodowla kontra adopcja

  Nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt, zwłaszcza psów i kotów, które kocham. Wśród moich znajomych jest wielu podobnych zwierzolubów - jedni przygarnęli znajdki ze schroniska, inni wybrali czworonoga z hodowli. Warto poznać różne strony takich decyzji, zanim zdecydujecie się na własnego pupila.

  Miss Olgu
 • Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - mamy JĄ!
 • Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - krok pierwszy

  Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - krok pierwszy

  Deklarując chęć honorowej adopcji jakiegoś zwierzęcia z warszawskiego ZOO nie przypuszczałyśmy, że będzie to taka emocjonująca przygoda, obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcji i prowokująca uczestników zdarzeń do wydawania radosnych pisków. Wszystko opowiem po kolei, ale zdradzę od razu, bo nie wytrzymam: adoptujemy nahura! HURA!

  Kasia
 • Drogi Jamesie Blake'u, wciąż nie mogę się zdecydować. Ja ciebie, czy ty mnie?

  Oczywiście kto kogo ma adoptować. Po prostu podczas miliard sto dziewięćsetnego odtworzenia nowej płyty tego ładnego młodzieńca stanęła mi przed oczami pewna ilustracja. Na niej kreślone ręką genialnej Ady Buchholc (tu nie mam wątpliwości Aduś, chętnie Ci pomatkuję!) piegowate dziewczę z kucykami w błagalnym geście składa dłonie, a napis głosi: "Boże, spraw, żeby Angelina mnie adoptowała".

  Katarzyna Katarzyna Nowakowska
 • Sławne adopcyjne mamy

  Sławne adopcyjne mamy

  Świat obiegła informacja, że aktorka Charlize Theron adoptowała synka. To nie pierwsza znana singielka, która zdecydowała się samotnie założyć rodzinę. Piękna zdobywczyni Oscara dołączyła do piosenkarek Madonny i Sheryl Crow oraz aktorki Sandry Bullock.

  ola długołęcka
 • Daj miłość, zostań rodziną zaprzyjaźnioną

  W domu dziecka są jak w internacie, od poniedziałku do piątku. Wszystkie wolne dni, święta, wakacje spędzają ze swoją rodziną. O tym co należy zrobić, aby zostać rodziną zaprzyjaźnioną mówi Joanna Kulpińska: członek zarządu Fundacji Bene Vobis, pedagog, profilaktyk społeczny.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Nie możemy mieć dzieci

  Kiedy kobieta i mężczyzna bezskutecznie starają się o dziecko, wszystko wytrąca ich z równowagi. A im bardziej się napinają, tym trudniej osiągnąć cel.- O niepłodności, z psychoterapeutką Tatianą Ostaszewską-Mosak rozmawia Joanna Sokolińska

  Rozmawiała: Joanna Sokolińska
Więcej o:

adopcja