kryzys

 • Gdy zabraknie prądu na dłużej - propozycje nie do końca fantastyczne

  Gdy zabraknie prądu na dłużej - propozycje nie do końca fantastyczne

  Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że pewne rzeczy ktoś zawsze będzie robił za nas. Na przykład wytwarzał prąd. Dopóki mamy czym zasilić dziesiątki sprzętów domowych, rzadko myślimy o alternatywach. A co będzie, jeśli zabraknie nam tego prądu na dłużej?

  Dominika Węcławek
 • A kiedy zabraknie prądu... Zapal świeczkę i nie zrzędź!

  A kiedy zabraknie prądu... Zapal świeczkę i nie zrzędź!

  Od setek lat internauci dopytują wielkiego mędrca Wujka Google - jak żyć? Pytanie to jednak jest mocno nieprecyzyjne. Dlatego dziś opowiem wam o tym, jak żyć przez kilka chwil bez prądu w środowisku bezsensownie powierzającym wszelkie swe nadzieje energii elektrycznej.

  Dominika Węcławek
 • Anna Garwolińska: "Święta nigdy nie byłam, więc rozumiem grzeszników"

  Anna Garwolińska: "Święta nigdy nie byłam, więc rozumiem grzeszników"

  "Nie ma na świecie człowieka, który by nie miał jakiejś wpadki, nie jesteśmy maszynami. Każdemu może się przydarzyć sytuacja kryzysowa" - mówi Anna Garwolińska, jedna z niewielu osób w Polsce, która wyciąga ludzi z sytuacji bez wyjścia. Większość kryzysów, które zażegnała, nigdy nie ujrzała światła dziennego. Dlatego trudno z nią rozmawiać, bo nie może się nawet pochwalić sukcesami.

  Gosia Tchorzewska
 • Czy to już kryzys wieku średniego?

  Czy to już kryzys wieku średniego?

  ?Zazdroszczę ludziom wewnętrznego przekonania o słuszności ich działań, tego, że wewnętrznie i z całą mocą wierzą, że robią coś, co ma znaczenie, bo ja tak nie mam.? Słowa te wypowiedział mój kolega, ale ja się również pod nimi w pewien sposób podpisuję.

  Miss Olgu
 • Dwa końce świata - o dwóch książkach z różnych krańców półki

  Dwa końce świata - o dwóch książkach z różnych krańców półki

  Czasami lektury układają się w nieoczekiwane wzory i z dwóch książek, których pozornie nic nie łączy, wyłania się wspólny mianownik. U mnie tak połączyły się "Bukareszt. Kurz i krew" Małgorzaty Rejmer i "Darlingowie" Cristiny Alger. Motyw przewodni: koniec świata.

  Kasia
 • Kiedy związek zaczyna się sypać...

  Kiedy związek zaczyna się sypać...

  Podczas kłótni odgrywamy role i gramy w gry. Tak uważa amerykański psychiatra Eric Berne, autor znanej wśród psychologów książki "W co grają ludzie". Jeden z rozdziałów książki Berne poświęcił kryzysom małżeńskim. Jak do niech nie doprowadzać i jak ratować sypiący się związek?

  spiro33
Więcej o:

kryzys