szkoła

 • Ruszają projekty Adeptek Szkoły Liderek. Koniecznie wpisz do kalendarza!

  Już w kwietniu odbędą się autorskie projekty Adeptek Szkoły Liderek, przedsiębiorczych kobiet, które odważyły się aktywnie działać i realizować swoje pomysły! Projekty mają na celu wspieranie przedsiębiorczości i postawy proaktywnej kobiet oraz umożliwienie Adeptkom Szkoły Liderek praktyczne sprawdzenie w działaniu nabytych w studium umiejętności.

  materiały prasowe
 • Aranżacja wnętrz to modne hobby

  Urządzenie mieszkania, aranżacja przestrzeni do życia do dla wielu z nas pasja, podążanie za modami, czasami snobizm. Projektantka wnętrz, Katarzyna Paszylk podpowiada jak urządzić idealnie mieszkanie.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Uzależnieni od jedzenia

  Czym jest głód. Lękiem, strachem? Kiedy jedzenie staje się ucieczką od problemów? Dlaczego tak trudno o konsekwencję, kiedy się odchudzamy? O diecie jako stylu życia i o tym czy można uzależnić się od jedzenia rozmawiamy z Lucyną Kwiatkowską, psychologiem, coachem, trenerem rozwoju osobistego.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Boskie ciało obietnicą szczęścia?

  Czym jest dla ciebie piękno? Przerysowanym ideałem z reklamy bielizny czy realnym obrazem samej siebie? Iza Cisek, trenerka rozwoju osobistego przekonuje, że warto dostrzec w sobie naturalne piękno i podpowiada co zrobić, aby dobrze się poczuć w swoim ciele.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Modnie nie znaczy stylowo

  Osobista stylistka, psycholog Dorota Florek opowiada, o tym dlaczego strój podnosi samoocenę, dlaczego warto wypracować swój własny styl i o tym jak kupować ubrania, aby służyły nam dłużej niż tylko jeden sezon.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Gadu, gadu czyli o czym rozmawiają kobiety?

  Gadu, gadu czyli o czym rozmawiają kobiety?

  Czy można z miłością mówić o malowaniu paznokci, kupowaniu butów, seksie i okresie? Barbara Piórkowska, poetka, autorka powieści "Szklanka na pająki" przestrzega przed wchodzeniem w utarte wzorce i przed banalnym czy stereotypowym myśleniem. Babskie gadanie uważa za coś istotnego i potrzebnego. A ty?

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Uśmiechnięci mają lepiej?

  Czy Polacy to naprawdę naród ponuraków? Czy śmiechu można się nauczyć, a ludziom uśmiechniętym lepiej się żyje? Ekspert jogi śmiechu Jacek Golański opowiada nie tylko o zbawiennym wpływie śmiechu na nasze życie.

  Rozmawiała: joanna biszewska
 • Urlop : czas awantur czy wypoczynku?

  Jak to jest, że na wymarzonym i wyczekiwanym urlopie kłócimy się najwięcej, partner wyjątkowo denerwuje i zamiast odpoczywać wszystkiego mamy dość? Doradca rozwoju osobistego, Ewa Wiśniewska-Brzoza doradza jak się inteligentnie kłócić i nie ranić drugiej osoby.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Zwolnij, odkryj uroki slow life

  Życie w pośpiechu, od weekendu do weekendu, z wakacjami, nową kuchnią i samochodem na kredyt? Czy to jest fajne? Nie. Psycholog Malwina Puchalska opowiada dlaczego mniej znaczy więcej i dlaczego życie lepiej smakuje w zwolnionym tempie. Czym jest idea slow life?

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Jak być szczęśliwą w pracy?

  Psycholog Aleksandra Hamerska opowiada o tym, dlaczego jako naród mamy tendencje do marudzenie i narzekania, nawet wtedy, kiedy jest nam dobrze. Podpowiada również co zrobić aby poczuć się szczęśliwszą.

  rozmawiała joanna biszewska
 • Akcja - Modnie być sobą

  Bądź piękna i naturalna, dołącz do nas już dziś! Bo modnie być sobą! Tym hasłem Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zachęca do udziału w akcji promującej naturalne piękno.

  caro
 • Szkoła uwodzenia dla kobiet?

  Szkoła uwodzenia dla kobiet?

  Jak rozpoznać amanta stosującego techniki uwodzenia? Kiedy należy być czujną, a kiedy dać się ponieść fantazji? Psycholog, Kinga Łakomska opowiada o kursach uwodzenia i o tym jak zostać Alfa Female.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Rodzą dzieci a wciąż wyglądają jak modelki

  Gwiazdy rodzą dzieci i już kilka dni po porodzie pokazują się w mediach z nienaganną sylwetką. To powoduje, że coraz więcej kobiet nie potrafi pogodzić się z tym, że w ich przypadku, ciąża pozostawiła po sobie dodatkowe kilogramy i centymetry w talii.

  Spiro33
 • Czy szkoła powinna funkcjonować podczas wakacji?

  Czy szkoła powinna funkcjonować podczas wakacji?

  Ministerstwo edukacji chce ulżyć rodzicom, którzy mają problem z opieką nad dziećmi w czasie wakacji. Zajęcia będą organizowane w szkołach. Rodzice na takie rozwiązanie patrzą z nadzieją, a nauczyciele z obawą, że stracą wakacje.

  Opracowanie: Daria Dziewięcka
 • Kursy uwodzenia - czy warto?

  Kursy uwodzenia - czy warto?

  Podobno uwodzenia można się nauczyć. Przekonuje mnie w rozmowie Michał "Sinner" Kwieciński, Główny trener Realnej Metody Skutecznego Uwodzenia.

  karlajn
 • Czy Madonna odda córce koronę?

  Czy Madonna odda córce koronę?

  Lourdes Ciccone ma zaledwie 13 lat, ale zachowuje się i pracuje jak doświadczona kobieta biznesu. W Stanach właśnie trafiła do sklepów zaprojektowana przez nią kolekcja ubrań inspirowana stylem matki z początków lat 80-tych. Czy Madonna jest gotowa na to, aby oddać koronę ambitnej córce?

  Jolbi
 • Być mężczyzną w XXI wieku

  Macho czy metroseksualny, żyjący pod presją czy wieczny chłopiec bez zobowiązań. Łajdak czy ofiara? Jaki jest współczesny mężczyzna? Jak sobie radzi? Co chce osiągnąć i jak do tego dąży?

  Oprac. Małgorzata Szamocka na podstawie badania Discovery Channel ?Species: Praktyczny przewodnik po świecie młodych mężczyzn?
 • Żegnaj szkoło?

  Pierwszego września pięć milionów uczniów rozpoczyna rok szkolny. Jednak około stu z nich nie usłyszy dzwonka, nie włoży uroczystego stroju. Dlaczego? Bo rodzice postanowili sami je uczyć.

  Małgorzata Szamocka
 • Czy likwidacja gimnazjum to dobry pomysł?

  Czy likwidacja gimnazjum to dobry pomysł?

  Samobójstwo Ani z Gdańska, którą do tego czynu doprowadziło zachowanie kolegów z gimnazjum, sprowokowało dyskusję nad tym, jak radzić sobie z młodzieżą, która w wieku dorastania zostaje wyizolowana ze swojego dotychczasowego środowiska. Czy powinniśmy zrezygnować z tego stopnia edukacji? A może zamiast likwidować gimnazja, po prostu je zreformować? Podyskutuj o tym: www.poradnikdomowy.pl.

  Opracowanie: Agata Domańska
 • Czy powinno się zakazać używania telefonów komórkowych w szkole?

  Czy powinno się zakazać używania telefonów komórkowych w szkole?

  Przyzwyczailiśmy się do telefonów komórkowych, nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Gdy mamy łączność z bliskimi, jesteśmy spokojniejsi i nie chcielibyśmy z tej możliwości rezygnować. Nie chcielibyśmy też, żeby ktoś inny nas tej łączności pozbawiał. Jak sądzisz, czy szkoła ma prawo limitować nasze kontakty z dzieckiem? Podyskutuj o tym na stronie www.poradnikdomowy.pl

  Opracowanie: Agata Domańska
 • Czy w szkole powinny być lekcje wychowania patriotycznego?

  Czy w szkole powinny być lekcje wychowania patriotycznego?

  "Kto ty jesteś? Polak mały"... Ten wierszyk znają chyba wszystkie dzieci. Ale czy rozumieją jego sens? Czy wiedzą, czym tak naprawdę jest patriotyzm? Przecież człowiek nie rodzi się z poczuciem własnej tożsamości. Gdzie w takim razie powinno się je zdobywać? Czy szkoła to dobre miejsce do nauki patriotyzmu? Podyskutuj z nami na stronie www.poradnikdomowy.pl

  Agata Domańska
 • Robię to dla siebie

  Robię to dla siebie

  Dopóki kobieta nie powie: ?Dość!?, jej życie może toczyć się w rytmie nieprzerwanego ciągu obowiązków. Wierzymy, że musimy się bardziej troszczyć o innych niż o siebie, że nie mamy czasu na swoje pasje. A jednak ten czas można znaleźć. Trzeba tylko siły i stanowczości, by go dla siebie zachować.

  Autor: Małgorzata Szamocka
 • Mężczyźni już nie dominują w związkach

  W dzisiejszej Polsce chłopcy są wychowywani przez same kobiety. Zdaniem seksuologa, Andrzeja Jaczewskiego, to główna przyczyna, dla której inicjatywa - także w seksie - przechodzi powoli z rąk mężczyzn w ręce kobiet

  rozmawiał Tomasz Kwaśniewski
Więcej o:

szkoła

 • Witaj szkoło!

  Wakacje skończyły się szybciej niż powinny ;) Zapewne większość z Was chciałaby jeszcze trochę poleżeć brzuchem do góry i nic nie robić, a tu trzeba wracać do szkoły...Klasówki, kartkówki, ustne odpowiedzi...Ale też przerwy, znajomi, wspólne wyjścia do kina czy do teatru. W szkole

 • Sennik: szkoła

  Szkoła to wyjątkowe miejsce, w którym uczymy się podstawowych umiejętności, rozwijamy ogólną wiedzę o świecie. Jest to również miejsce, w którym uczymy się zachowania w relacjach międzyludzkich, poznajemy różne typy charakterów i zawieramy znajomości. Szkoła ? sennik W zależności od kontekstu, w

 • Nowoczesna szkoła

  , nie zostaną szybko wprowadzone do wszystkich szkół. Jednak jest to pewna wizja, która pokazuje nam, jak może wyglądać szkoła przyszłości. Co sądzicie o takiej nowoczesnej szkole?

 • Zestawy do szkoły!

  turkusowa bluzka(Cropp), zielone, 3/4 spodnie, trampki,wisiorek i torba-MyszkaMiki. Pozdrawiam Zobacz także: Lula idzie do szkoły! KONKURS! Czy to jest EMO?

 • Pierwszy dzień szkoły!

  Dziś 1 września, początek roku szkolnego. Po dwóch miesiącach wakacji znów usiedliście w ławce. Na krótko, bo dziś rozpoczęcie roku, zatem nie mieliście jeszcze lekcji, wszystko zacznie się jutro... Część z Was poszła do nowych szkół - czekają na Was nowi nauczyciele, zasady, znajomi

 • Letnia szkoła gotowania

  W ramach "Lata w mieście" uczniowie biorą udział w "Letniej szkole gotowania". Podczas warsztatów uczą się jak m.in. przyrządzać pyszne śniadania, dowiadują się, jak w łatwy sposób urozmaicić codzienne menu - w końcu nie tylko kanapkami człowiek żyje, a gotowanie to naprawdę fajna zabawa

 • Prześladowanie w szkole

  Czy był ktoś z Was w szkole prześladowany? A wiecie, kochani, że prześladowanie to nie tylko wleczenie się agresywnego osobnika za drugim, ale także ataki psychiczne, które potrafią nas dręczyć bardzo długi okres czasu? To nie tylko wymuszanie rzeczy materialnych czy wręcz ''wchodzenie w paradę

 • Rebecca Black rzuciła szkołę

  Jeszcze niedawno Rebecca opowiadała o tym, że koledzy często jej dokuczają, ale nauczyła się sobie z tym radzić. Okazało się, że nie do końca. Jej mama właśnie zdecydowała się na wypisanie córki ze szkoły. Ponoć Rebecca była prześladowana przez kolegów, którzy ją ośmieszali, śpiewali jej piosenki

 • Co jeść w szkole?

  . Wolą dłużej pospać, albo po prostu ich żołądek budzi się jeszcze później niż oni. Jeśli zatem nie budzi Cię głód, a burczenie w brzuchu odczuwasz dopiero po drugiej lekcji, koniecznie musisz pomyśleć o śniadanku w szkole. Zresztą, nawet jeśli zjadłaś coś już w domu, do obiadu daleko - zatem drugie

 • Czy nasze szkoły na pewno dojrzały do przyjęcia sześciolatków?

  ich traktować jak maluchy. Dzieci sześcioletnie są gotowe, żeby pójść do szkoły. Owszem dzieci tak, ale czy szkoły są na pewno gotowe, żeby przyjąć dzieci sześcioletnie? Śmiem wątpić. Założenia jak zwykle są wspaniałe i godne pochwały - dzieci mają mieć równe szanse bez względu na to, gdzie mieszkają, jaki