zmiany

 • Ludzie się nie zmieniają, choć wydaje im się, że mogą zmienić wszystko
 • 'Skąd wziąć siłę, aby zmienić wreszcie swoje życie?' [LIST]
 • Dekalog zmian na nowy rok. Zacznij wprowadzać je już teraz
 • Zostaną po nas tylko drzewa

  Zostaną po nas tylko drzewa

  2015 rok nieubłaganie odchodzi, by zrobić miejsce dla nowego. Co po nim zostanie? Niesmak, poczucie zażenowania, a może jednak coś pozytywnego? A co zostanie po nas? Wspomnienia, dzieła sztuki, kolejne pokolenia oraz... drzewa.

  Magda Acer
 • Twoje dziecko będzie orłem czy nielotem? Fundacja Rodzice Przyszłości przekonuje: słowa mają siłę

  Twoje dziecko będzie orłem czy nielotem? Fundacja Rodzice Przyszłości przekonuje: słowa mają siłę

  Do szóstego roku życia dzieci zupełnie bezkrytycznie patrzą na otaczający ich świat. Rodzice są dla nich najważniejszymi osobami. Zapatrzone w dorosłych maluchy są przy tym bardzo wrażliwe na każde słowo krytyki, krzyk czy karcący gest. To kształtuje ich pewnością siebie i wpływa na późniejsze życie. Fundacja Rodzice Przyszłości chce uświadomić rodzicom wagę ich czynów.

  Paulina Mudant-Siwicka, źródło: rodziceprzyszlosci.pl
 • Na Fochu wieje wiatr zmian

  Na Fochu wieje wiatr zmian

  Zazwyczaj wieje u nas lekką grozą, ale tym razem letni wiatr przyniósł zmiany: pożegnania, powroty, nowe drogi życia i miejsca zamieszkania. Dzieje się i chcemy żebyście byli dobrze zorientowani w gąszczu wydarzeń.

  Kasia Nowakowska
 • Nowy wspaniały Foch!

  Nowy wspaniały Foch!

  Foch jak wiadomo jest dobry (słuszny, a niekiedy zbawienny), ale nadeszła pora, by stał się też ładny. Żegnaj zgrzebny, skromny foszku! Od dziś Foch.pl w nowej, bardziej eleganckiej odsłonie!

  Kasia Nowakowska
 • Pięć powodów, dla których nienawidzę redesignu

  Pięć powodów, dla których nienawidzę redesignu

  Ledwie się człowiek zadomowi, osiądzie i z zamkniętymi oczyma będzie umiał znaleźć to, czego mu trzeba, a tu TRACH! Katastrofa. Nazywają ją redesignem. Co za paskudne słowo, a jakie ma straszne znaczenie! Jak ja nie cierpię zmian w wyglądzie!

  Dominika Węcławek
 • Praca może zastąpić żonę, gdy odejdzie, dzieci, gdy dorosną. A co, gdy ją tracisz?

  Praca może zastąpić żonę, gdy odejdzie, dzieci, gdy dorosną. A co, gdy ją tracisz?

  Sam o sobie mówi, że nie jest "tym Wojciechem Albińskim, tylko tym drugim". Nie tym, który zadebiutował jako pisarz w wieku 68 lat. Jest kreatywnym człowiekiem ze świata reklamy, który w wieku 35 lat, latem 2012 roku, "na wypowiedzeniu w kolejnym z biur" napisał książkę "Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą (bo że to się stanie, to pewne)", którą można zadedykować wszystkim. Bo przecież wszyscy kiedyś stracą pracę.

  Gosia Tchorzewska
 • Foch po roku: zmiany, zmiany, zmiany!

  Foch po roku: zmiany, zmiany, zmiany!

  Czas płynie, wszystko się zmienia, a życie, życie jest nowelą - po tej porcji truizmów zapraszam na urodzinowy tort Focha oraz koktajl informacji na temat przyszłości serwisu. Świetlanej i pełnej chwały, rzecz jasna.

  Kasia Nowakowska
 • 12 powodów, dla których warto zmienić pracę

  12 powodów, dla których warto zmienić pracę

  Uważam, że najłatwiej jest zmienić pracę, gdy dobrze sobie w obecnej radzimy. Nad głową nie wisi bat nieuchronności ani widmo zwolnienia. Spokojnie rozsyłamy CV to tu, to tam, badając nowe terytoria. Rozmowy o pracę obarczone są mniejszym poziomem stresu.

  Biurwa
 • Strzeż się strzyżenia u Mistrza Daniela

  Nasza Czytelniczka Julia z humorem i swadą opisała nam drobne zdarzenie ze swojego życia. Niby drobne, a jednak na swój sposób wstrząsające... Strzyżcie się z głową!

  Nadesłane do Redakcji
 • Życie transseksualistów - przed i po zmianie płci

  Życie transseksualistów - przed i po zmianie płci

  Szybko zdają sobie sprawę, że są inni niż rówieśnicy. Jako dzieci przebierani w stroje typowe dla ich płci czują się jak w kostiumie. Najpierw wydaje im się, że są homoseksualistami, potem odkrywają, że to natura nie dopasowała ich ciała do tożsamości płciowej.

  Ola Długołęcka
Więcej o:

zmiany

 • Zmiany do zmiany, czyli czego pragną Foszanie?

  Ponieważ mamy takie fajne coś jak FochForum, to zapraszamy tutaj do ogólnonarodowej debaty CO Z TYM FOCHEM ? Co zmienić? jak zmienić? Czego za dużo? Czego za mało? (I czemu tak drogo). Największe protesty wzbudziły słowa Kasi, że: (...) możecie spodziewać się kilku nowych twarzy oraz pewnej zmiany

 • Czekają nas zmiany w meldunku. Jakie?

  Według obowiązujących przepisów dotyczących ewidencji ludności od stycznia 2018 roku powinien zostać zniesiony obowiązek meldunku. Okazuje się jednak, że obiecywane zmiany nie dojdą do skutku i wielkiej rewolucji nie będzie. Wszystko za sprawą nowelizacji przepisów, które uchylają ten zapis

 • Zmiany w Kodeksie pracy 2021. Wyższe kary i zmiany dotyczące pracy zdalnej

  Zmiany w Kodeksie pracy zostały zapowiedziane już w 2020 roku. Część proponowanych rozwiązań została już wprowadzona, a nad częścią trwają prace. Czego dotyczą zmiany w Kodeksie pracy ?  Zmiany w Kodeksie pracy 2021. Kary za zatrudnianie alimenciarzy i ewidencja umów o dzieło  Część zmian weszła w

 • Zmiana czasu 2021: kiedy przechodzimy na czas letni?

  Zmiana czasu: kiedy? Zmiana czasu to jeden z tematów, który pojawia się pierwszy raz na wiosnę, drugi - jesienią. Tak często powracają także postulaty zaprzestania uciążliwego procederu, który dezorganizuje wiele sfer funkcjonowania gospodarczego i czysto ludzkiego. Parlament Europejski na wniosek

 • Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

  22 września pożegnamy lato i powitamy astronomiczną jesień. Pora przygotować się na chłodniejsze dni i długie, ciemne wieczory. Wielkimi krokami zbliża się także zmiana czasu na zimowy. I choć od jakiegoś czasu zapowiadano odejście od tego zwyczaju, to niestety sprawa ucichła. Zmiana czasu

 • Nowy ranking models.com - wielkie zmiany!

  najwięcej zleceń i była jedną z najbardziej zapracowanych modelek na świecie. Kolejno, w pierwszej piątce znalazły się: wielka przegrana Karlie Kloss, Arizona Muse, Abbey Lee Kershaw oraz Liu Wen. Zmiany w rankingu models.com nie dotyczyły tylko nowej kolejności. Na portalu powstały również nowe kategorie