Uczucia i seks

 • Sztuka antykoncepcji. Czego o prezerwatywie można dowiedzieć się od artystów?

  01-09-2014 15:30

  Mimo tego, co dziś można o niej usłyszeć, nie ma wątpliwości, że antykoncepcja jest nieodzowną częścią naszego życia. Odpowiedzi na pytanie o to, jak intensywną, udziela kultura. Robi to jak zwykle niezawodnie. Jej dziedziny takie, jak sztuka, design, czy chociażby marketing, najlepiej ukazują zmiany zachodzące w mentalności społeczeństw. Również na temat antykoncepcji.

  Więcej»

  Skomentuj (0)
 • Życie seksualne: wszystko o dziewictwie

  31-08-2014 00:15

  "Dla niektórych par dziewictwo może być wartością, ale trzeba pamiętać też, że narzucanie sobie powściągliwości w sferze seksu może mieć przykre konsekwencje. Do gabinetu seksuologa przychodzą pary, które przez długi czas starały się hamować swoje potrzeby seksualne i okazało się, że po ślubie mają trudności z podjęciem współżycia" - mówi Michał Lew-Starowicz. Lekarz, specjalista psychiatra, seksuolog i psychoterapeuta opowiada nam o tym, jakie znaczenie mogą mieć pierwsze doświadczenia seksualne. Zapraszamy do proponowania tematów kolejnych rozmów z seksuologiem.

  Więcej»

  Skomentuj (0)
 • Bez tabu: seks osób z niepełnosprawnością fizyczną

  28-08-2014 14:00

  Temat budzący kontrowersje, bagatelizowany i tabuizowany na co dzień. Jednak, gdy mu się przyjrzeć bliżej okazuje się, że wszyscy, niezależnie od stopnia sprawności mamy potrzeby seksualne. Zawsze też potrzebna jest druga osoba, aby te pragnienia spełnić.

  Więcej»

  Skomentuj (0)
 • Chcesz mieć dobry seks? Umów się z hydraulikiem, budowlańcem, kucharzem.

  21-08-2014 20:39

  Stresujący tryb życia zżera potencję. Przeintelektualizowane podejście do seksu blokuje otwartość w sypialni. Absolwenci wyższych uczelni nie są dobrymi kochankami. Z nimi świetnie się rozmawia przed snem, ale w podróż po sferach erogennych najlepiej udać się z kimś zrelaksowanym, zdystansowanym do siebie, bezpruderyjnym, zdrowym, silnym. Do totalnej ekstazy najlepiej doprowadzi cię chłopak z pobliskiej budowy, hydraulik, robotnik, kucharz. Tak uważa sporo kobiet.

  Więcej»

  Skomentuj (29)
 • Życie seksualne: kiedy kobieta nie chce seksu

  14-08-2014 14:28

  "Mężczyźni koncentrują się na potrzebie seksu i napięciach związanych z brakiem kontaktów seksualnych, kobiety skarżą się na brak zrozumienia i wsparcia. Trudno jest zrównoważyć relację przy tak różnych spojrzeniach na problem" - mówi Michał Lew-Starowicz. Lekarz, specjalista psychiatra, seksuolog i psychoterapeuta opowiada nam o tym, co robić gdy kobieta przestaje mieć ochotę na seks. Zapraszamy do proponowania tematów kolejnych rozmów z seksuologiem.

  Więcej»

  Skomentuj (170)
 • Usiądź na pralce, czyli najgłupsze rady i opinie dotyczące seksu

  08-08-2014 17:44

  Zazwyczaj nie traktujemy poważnie rad i sądów dotyczących seksu, które wydają nam się śmieszne, ale są ludzie, którzy starają się do nich stosować. Zebraliśmy kilkanaście takich groteskowych rad i opinii znalezionych w internecie. Temat z pewnością nie został wyczerpany. Z jakimi głupimi poradami dotyczącymi seksu się zetknęliście?

  Więcej»

  Skomentuj (8)
 • Życie seksualne: jak rozpoznać kobiecy orgazm?

  31-07-2014 11:12

  Mężczyzna czuje się dobrze, gdy kobieta dociera z nim do strefy ekstremalnej przyjemności. Stąd tak znienawidzone przez kobiety pytanie: 'czy było ci dobrze?' - mówi Michał Lew-Starowicz. Lekarz, specjalista psychiatra, seksuolog i psychoterapeuta opowiada nam o tym, czym jest orgazm i co robić, gdy wystąpią jego zaburzenia. Zapraszamy do proponowania tematów kolejnych rozmów z seksuologiem.

  Więcej»

  Skomentuj (77)
 • Gdy depresja zabija seks

  29-07-2014 09:38

  Kobiety cierpiące na depresję nie mają siły na intymny kontakt, przestają osiągać orgazm, decydują się na seks tylko ze względu na partnera. Choroba zmniejsza zainteresowanie seksem lub wygasza je całkowicie. Niektóre leki antydepresyjne obniżają libido, a zaburzenia seksualne sprzyjają depresji. Co robić?

  Więcej»

  Skomentuj (13)
 • Jak zmieni się świat seksu?

  17-07-2014 16:45

  Związki dziadków wyglądały zupełnie inaczej niż relacje tworzone przez rodziców, a nasze są jeszcze inne. Kiedyś nie mówiło się o seksie w podeszłym wieku, ciąża przed ślubem była skandalem, częściej legalizowano związki i były one zwykle długoterminowe. Zmieniło się znaczenie słów nieprzyzwoite i wyuzdane. Rewolucja seksualna trwa cały czas. Co szykuje najbliższa przyszłość?

  Więcej»

  Skomentuj (23)
 • Ona się puszcza, on jest Casanovą - stereotypy dotyczące seksu

  10-07-2014 10:18

  Tworzenie stereotypów to naturalna ludzka skłonność w dążeniu do upraszczania patrzenia na świat. Choć nie potwierdzają ich badania naukowe, tradycja utrwaliła je tak silnie, że zyskały miano prawdy objawionej. Bierzemy pod lupę stereotypy dotyczące seksu. A jakie stereotypy związane z tą sferą ty uważasz za zabawne, krzywdzące, bliskie prawdy?

  Więcej»

  Skomentuj (0)
Czy robisz regularnie mammografię?

55%
Tak (94)

38%
Nie (65)

  8%
Zamierzam robić regularnie (13)

Liczba oddanych głosów: 172