nagrody

 • Historyczne nominacje do Oskarów 2021. Chloé Zhao i Emerald Fennell zawalczą o statuetkę
 • - Pewnego dnia ludzie będą kojarzyć Afganistan nie z wojnami, a z wysokimi standardami nauczania. Afganka została wyróżniona przez ONZ za edukację uchodźców

  - Pewnego dnia ludzie będą kojarzyć Afganistan nie z wojnami, a z wysokimi standardami nauczania. Afganka została wyróżniona przez ONZ za edukację uchodźców

  Aqeela Asifi 23 lata temu założyła szkołę, w której uczy afgańskich uchodźców. Poświęciła całe życie pracy społecznej. Pomaga swoim rodakom, których, tak jak ją, wojna zmusiła do ucieczki z kraju. Teraz Organizacja Narodów Zjednoczonych doceniła zasługi nauczycielki i wręczyła jej Nagrodę Nansena. Kobieta może przeznaczyć 100 000 dolarów na cele charytatywne.

  Paulina Mudant-Siwicka
 • Jacek Świdziński: Ukształtował mnie chaos

  Jacek Świdziński: Ukształtował mnie chaos

  Jego komiks "Zdarzenie.1908", w którym Feliks Dzierżyński spotyka Teslę, otrzymał nagrodę im. Henryka Sienkiewicza dla najlepszej popowej powieści roku. Jak to? Nagroda literacka dla książki z obrazkami? Skandal! (A może nie?)

  Dominika Węcławek
 • FOCH! i OCH! - blogi z gwiazdami

  FOCH! i OCH! - blogi z gwiazdami

  Napiszę to już w leadzie, bo nie wytrzymam: blog Aleksego, syna Ani Oki, zdobył bardzo prestiżową europejską nagrodę!. OCH! Gratulujemy i jesteśmy niesamowicie dumne, że mamy w zasięgu taką prawdziwą gwiazdę internetu. Dziś będzie więc o gwiazdorstwie.

  Kasia
 • Foch! i Och! - życie, pasja i cały ten zgiełk

  Foch! i Och! - życie, pasja i cały ten zgiełk

  Ostatnio w moich cotygodniowych blogowych przebieżkach Foch! i Och! byłam podejrzanie afirmatywna, pełna zachwytu i roz-ochana do obrzydliwości. Ale koniec z tym - tym razem strzelę FOCHA! tygodnia jak należy. Nawet jeśli będzie to samobój.

  Kasia
 • Foch! i Och! - blogi w zdrowiu i w chorobie

  Foch! i Och! - blogi w zdrowiu i w chorobie

  Zauważyłam, że ostatnio co drugi tekst u nas zaczyna się od jękliwej inwokacji, że listopad, ponuro i źle. Co poradzić: to miesiąc, który trudno zignorować, bo dowala nam na każdym froncie. Dni krótkie, deszcze mokre, choroby długie, OCH! poczytajmy coś krzepiącego dla kurażu!

  Kasia
 • Foch! i Och! - w tym tygodniu: śmierć bloga

  Foch! i Och! - w tym tygodniu: śmierć bloga

  Nie, nie szerzę blogowego nihilizmu, wieszcząc rychłe zejście tej formy sieciowej komunikacji. Po prostu wszechobecna tematyka eschatologiczna, motywy funeralne i nekro-romantyzm ostatnich świątecznych dni odcisnęły na mnie swoje piętno, popychając mnie ku krawędzi otchłani oraz ku refleksji o niegdysiejszych śniegach. I blogach. Blogach, których już nie ma - a cholernie szkoda.

  Kasia
 • Foch! i Och! Blogowe potyczki z popkulturą

  Foch! i Och! Blogowe potyczki z popkulturą

  Jestem zwierz popkulturalny. Konsumuję komiksy, seriale, filmy, książki i muzykę. Jaram się przy tym jak nastolatka, a na niektórych sprawach nawet trochę się znam. Lubię też poczytać teksty tych, którzy znają się lepiej. W tym tygodniu jednoosobowa lotna brygada Foch! i Och! wpada więc na blogi z recenzjami, fanfikami i wszelkim innym bezeceństwem.

  Kasia
 • Foch! i Och! - tym razem załatwmy to po męsku

  Foch! i Och! - tym razem załatwmy to po męsku

  Tak się złożyło, że blogi, na których będę się dziś wyżywać, są prowadzone przez mężczyzn. Bo to całkowicie nieprawdziwa nieprawda, że Foch! (i Och!) jest tylko na wskroś dziewczyńskim girlsbandem. Umiemy czytać także te literki pisane przez panów!

  Kasia
 • Foch! i Och! Cały tydzień na blogach

  Foch! i Och! Cały tydzień na blogach

  To był błogi tydzień. Nie, nie był, ale jak zwykle nie umiem się oprzeć naciąganym grom słownym. Natomiast nie da się ukryć, że tym razem mój cotygodniowy przegląd blogowy będzie zawierał więcej Ochów! niż Fochów!

  Kasia
 • Foch! i Och! Co fajnego i co fujowego było w tym tygodniu na blogach?

  Foch! i Och! Co fajnego i co fujowego było w tym tygodniu na blogach?

  Jak zapowiedziałam w ubiegłą niedzielę, będę co tydzień robić małą przelotkę po blogach i wyciągać z tej przepastnej otchłani rzeczy budzące westchnienie podziwu albo wręcz przeciwnie - natychmiastową chęć strzelenia (na przykład focha). Och! Foch!

  Kasia
 • Foch! i Och! - cotygodniowy przegląd blogasków

  Foch! i Och! - cotygodniowy przegląd blogasków

  Nasz wesoły serwis dla dam stoi gdzieś pomiędzy tzw. lajfstajlową blogosferą, a ciężką kobiecą portalozą. Estetycznie, stylistycznie i formalnie bliżej nam na pewno do blogasków, dlatego postanowiłam raz na tydzień dokonywać przeglądu blogów i wyłuskiwać z nich rzeczy zarówno inspirujące jak i kuriozalne. Komu foch, komu och?

  Kasia
 • Mamy dla Was super koszulki z Fochem od Chrum.com - będziemy nagradzać fajne komentarze (i nie, wcale nie tylko te pozytywne)

  Mamy dla Was super koszulki z Fochem od Chrum.com - będziemy nagradzać fajne komentarze (i nie, wcale nie tylko te pozytywne)

  Tak się złożyło, że zgłosił się do nas Chrum.com i zaoferował 10 fochowych koszulek dla naszych czytelniczek (dla czytelników jakby co pewnie też się znajdzie, spokojna głowa). Postanowiłyśmy nagrodzić osoby, które zostawiły nam fajne komentarze. Bo jak pisałam w Fochu powitalnym: Wasze komentarze są istotną częścią tego serwisu. Trzy tygodnie istnienia Focha dowiodły, że to prawda!

  Kasia
 • Mamy zwycięską trójkę! Rozstrzygnięcie konkursu Blue City
 • Nagrody Emmy rozdane

  Nagrody Emmy rozdane

  Po raz czwarty z rzędu najlepszym serialem dramatycznym został "Mad Men", a Kate Winslet okrzyknięto najlepszą aktorką pierwszoplanową za rolę w miniserialu HBO "Mildred Pierce" podczas 73. gali wręczenia nagród Emmy w Los Angeles.

  kk
 • Gwiazdy o dobrym sercu

  Gwiazdy o dobrym sercu

  Zobacz za co zostali nagrodzeni. Oficjalne ogłoszenie wyników i przyznanie honorowych statuetek miało miejsce na wielkim Charytatywnym Balu Gwiazd Dobroczynności. Zwycięzców wyłonili internauci, którzy za pośrednictwem strony internetowej oddawali głosy na 25 kandydatów, których wytypowała kapituła konkursowa.

  kk
 • Wybierz najlepszego projektanta USA

  Wybierz najlepszego projektanta USA

  Calvin Klein, Marc Jacobs, Nanette Lepore, Vera Wang, Jason Wu, a może ktoś inny? Kto Waszym zdaniem zasługuje na nagrodę najlepszego projektanta NYFW 2010? Weźcie udział w Popular Vote CFDA!

  redakcja
 • Lista nominowanych do nagród CFDA za 2010!

  Lista nominowanych do nagród CFDA za 2010!

  Po prezentacji kolekcji na rok 2010, przyszedł czas, by wręczyć nagrody. Zobaczcie, kto w tym roku będzie walczyć o tytuł najlepszego amerykańskiego projektanta!

  redakcja
Więcej o:

nagrody