przyjaźń

 • Jak bawić się bez prądu? Doskonale!

  Jak bawić się bez prądu? Doskonale!

  Trzeci tydzień upałów. Ciepłolubni wiwatują, reszta połyka słone od potu łzy, bo instytucje oszczędzają prąd wyłączając windy i klimatyzację. Zmęczonych latem pocieszę, że zima już niedługo - za to długo potrwa - a tymczasem w oczekiwaniu na ochłodzenie można się świetnie bawić w wersji "unplugged".

  Paulina Gorzkowska
 • Dopóki facet nas nie rozłączy

  Dopóki facet nas nie rozłączy

  Przyjaciółka ma nowego faceta i dziwnym trafem ma mniej czasu dla ciebie. Dlaczego jakoś nie ma okazji, żeby się spotkać? Ponieważ okazuje się, że byłaś jedynie zabijaczem czasu, dopóki nie znalazła faceta, a teraz jesteś już zapychaczem czasu, kiedy misio pysio twojej przyjaciółki akurat jest zajęty.

  Marta Płusa
 • Jak pocieszać, by naprawdę pomóc

  Jak pocieszać, by naprawdę pomóc

  Czasami ktoś bliski cierpi z jakiegoś powodu. Nie nam oceniać, czy błahego czy realnego. Cierpi, a my mówimy: "wszystko będzie dobrze, zobaczysz". Czy takie słowa mają moc?

  Gosia Tchorzewska
 • Jak uniknąć katastrofy na pierwszej randce? 'Jest taka zasada 70 do 30, czyli...'
 • Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

  Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

  Asertywność - modne słowo z poradników. Jak to zrobić, żeby być miłym i uczynnym człowiekiem a nie dać sobie wejść na głowę? Czytelniczka ma poważny problem z ludźmi, którzy ją wykorzystują.

  Nadesłane do Redakcji
 • Foch łączy!

  Foch łączy!

  No proszę! Foch łączy ludzi nie tylko na stronie internetowej (co obserwujemy z ogromną satysfakcją), ale i w realu (tu dodatkowo puchniemy z dumy!). Taki uroczy list dostałyśmy, więc się z Wami dzielimy!

  Nadesłane do Redakcji
 • 6 kroków do związku (prawie) idealnego. Jak dbać o relację, by była źródłem radości i satysfakcji?

  6 kroków do związku (prawie) idealnego. Jak dbać o relację, by była źródłem radości i satysfakcji?

  Mniej więcej pół życia szukamy tego jedynego po to, by drugie pół spędzić w jego towarzystwie. Zadowolenie z bycia w bliskiej relacji jest elementem wpływającym na poczucie szczęścia i decydującym o jakości życia człowieka. Warto zatem zadbać o jakość więzi łączącej partnerów - tłumaczy Katarzyna Szostak, psycholożka i psychoterapeutka, wskazując kilka reguł, o których warto pamiętać będąc we dwoje.

  charaktery.eu
 • Dlaczego tak wiele z nas zapomina o przyjaciółkach, gdy wiąże się z facetem?
 • Moja przyjaciółka, muzułmanka

  Moja przyjaciółka, muzułmanka

  "Los zderzył nas w drzwiach i usłyszałam głos przyszłości." - pisze Czytelniczka, a w jej opowieści drobny incydent w hotelowej restauracji, który urasta do zderzenie kultur.

  Nadesłane do Redakcji
 • Jak zrobić film w weekend i trafić do Cannes, czyli 48 Hour Film Project

  Jak zrobić film w weekend i trafić do Cannes, czyli 48 Hour Film Project

  Czy da się zrobić film w 48 godzin? Okazuje się, że - paradoksalnie - jest to łatwiejsze, niż gdy zakładamy, że poświęcimy na to parę tygodni. - Ograniczenia motywują - przekonuje Agnieszka Sękowska, która z powodzeniem przeniosła konkurs - festiwal 48 Hour Film Project na polski grunt.

  Gosia Tchorzewska
 • Przykazania przyjaźni - czy nie byłoby łatwiej z taką ściągawką?
 • Przyjaźń w pracy - czy to możliwe?

  Przyjaźń w pracy - czy to możliwe?

  Podobno trudno o prawdziwą przyjaźń w miejscu pracy. Bo tu liczą się zyski, efekty, wyniki, a nie jakieś sentymenty. Wszystkim rządzi Excel i to on pokazuje, kto stanie na podium jako pracownik miesiąca. A tam, gdzie liczy się rywalizacja, nie ma miejsca na przyjaźń. Serio?

  Magda Acer
 • Rozstanie z przyjaciółką gorsze niż zerwanie z facetem?
 • Zły wpływ - kolega syna psuje mu opinię w szkole

  Zły wpływ - kolega syna psuje mu opinię w szkole

  Jako rodzice bywamy czasem stawiani wobec dylematów, które wydają się jakby żywcem wyjęte z dydaktycznej czytanki. Ale kiedy problem nas dotyczy, to nie tak łatwo o rozwiązanie...

  Nadesłane do Redakcji
 • Co zrobić, gdy przyjaciółka staje się obca i nieobecna?

  Co zrobić, gdy przyjaciółka staje się obca i nieobecna?

  Czasem ktoś zachowuje się w stosunku do nas sztucznie, nie angażuje się w rozmowę, tylko ślizga po powierzchni. Niektórzy są mistrzami takich nieznaczących konwersacji. Nasza Czytelniczka opisuje historię swojej przyjaciółki, która - według niej - stała się nagle robotem...

  Nadesłane do redakcji
 • Nie ma złotego środka na cudze problemy

  Nie ma złotego środka na cudze problemy

  Problem sam się nie rozwiąże, ale można obarczać innych winą za swoje niepowodzenia. Tak jest prościej i wygodniej. Można też prosić o rady i w ogóle z nich nie korzystać, a dalej biadolić nad swoim losem.

  Miss Olgu
 • Ciocia Dobra Rada zawsze wie lepiej

  Ciocia Dobra Rada zawsze wie lepiej

  Jak często mówisz komuś, co powinien lub wręcz musi zrobić? Uwielbiamy się mądrzyć. Dawać jedynie słuszne, dobre rady. Bo cudze problemy rozwiązujemy w mig.

  Anka Rączkowska
 • Muszę cię lubić, żeby pójść z tobą do łóżka

  Muszę cię lubić, żeby pójść z tobą do łóżka

  Podobno niektórzy nie wyobrażają sobie seksu bez miłości - cóż, potrafię ich zrozumieć, bo dla mnie koniecznym składnikiem seksu jest wzajemna sympatia. Nie podniecają mnie ludzie, których nie znam, bądź nie lubię, choćby byli szalenie atrakcyjni.

  Linda Lovelace
 • Bajka o przyjaźni, pracy i zaufaniu, które zostało zdeptane
 • Pięć powodów, dla których warto przyjaźnić się z mężczyznami
 • Jak się zachować, gdy ktoś powie ci coś przykrego - 10 sposobów

  Jak się zachować, gdy ktoś powie ci coś przykrego - 10 sposobów

  Są takie momenty w życiu, kiedy ktoś powie nam coś przykrego. W żartach, niechcący, albo i z premedytacją. Co wtedy? Jak się zachować? Jak sobie z tym poradzić? Śmiać się czy płakać? Ten tekst dedykuję koleżance, ale śmieję się w nim sama z siebie. Jak zwykle.

  Anka Rączkowska
 • Gdzie po czterdziestce poznaje się przyjaciół?
 • Toksyczne związki należy kończyć! Nawet, gdy to 'tylko' przyjaźń
 • Peany na cześć przyjaciół. Część kolejna, nie ostatnia
 • Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica 'Przyjaciół'

  Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica "Przyjaciół"

  Już jutro minie 20 lat od premiery "Przyjaciół?. Przez ten czas towarzyszyli nam przesiadując w kawiarni, grając w piłkarzyki, rodząc trojaczki, wychodząc (w realnym życiu) za Brada Pitta. I jedząc. Dużo i tylko czasem niesmacznie. Dziś w menu najbardziej przyjacielskie dania z serialu.

  Paulina Gorzkowska
 • 15 przyjaciół, których warto mieć

  15 przyjaciół, których warto mieć

  Przyjaciele są rodziną, którą sami wybieramy - głosi porzekadło. I tak, jak w rodzinie, są ludzie bliżsi i dalsi - kuzyni i wujkowie, rodzeństwo i stryjenka żony brata, tak przyjaciół ma się różnych na czasy dobre, złe, ciekawe i nieciekawe. Wedle potrzeby i funkcji.

  Natalia Sosin
 • Ciuchy, kosmetyki, faceci i tak w kółko? O czym naprawdę rozmawiają dziewczyny
 • O wyższości męskiej przyjaźni nad kobiecą

  Przyszedł do nas "List z fochem dla FOCHA!" Nasza Czytelniczka rozprawia się z mitem kobiecej przyjaźni. Według niej my - kobiety, wypadamy bardzo słabo, gdy zestawi się nasze relacje z męskimi przyjaźniami. Prawda to?

  Nadesłane do Redakcji
 • Ósmy grzech główny - zaniedbywanie przyjaźni

  Ósmy grzech główny - zaniedbywanie przyjaźni

  Kobieca przyjaźń to wielka siła. Magiczna moc, która potrafi wydobyć delikwentkę z dna Rowu Mariańskiego, posadzić bezpiecznie na pupie w fotelu, a nawet podać drinka, kocyk, pistolet, druk rozwodowy, wiśnie w marcepanie, czy co tam akurat jest najbardziej na miejscu. Dlaczego więc w dorosłym życiu tak łatwo z niej rezygnujemy?

  Ania Oka
 • Stara zardzewiała przyjaźń

  Przyjaźń na całe życie, na dobre i na złe? Tak, pod warunkiem, że to jej jest dobrze. Czytelniczka opisuje historię przyjaźni, która gwałtownie skończyła się - gdy przyjaciółce zaczęło się gorzej wieść.

  Nadesłane do Redakcji
Więcej o:

przyjaźń

 • Stara zardzewiała przyjaźń

  Ostatnio przeczytałam na Foch.pl list o tym, że stara przyjaźń jednak rdzewieje. Tekst ten natchnął mnie do podzielenia się z wami historią trochę inną, ale za to bardzo w temacie stereotypów o Polakach. Niestety moja przyjaźń skończyła się w myśl zasady "będę twoim przyjacielem, póki

 • Symbole przyjaźni. Tatuaże dla przyjaciół

  Jaki jest symbol przyjaźni międzyludzkiej? Przyjaźń zdecydowanie jest jedną z najważniejszych relacji zachodzących między ludźmi. Możemy mieć bardzo oddaną rodzinę, kochającego partnera, dzieci, jednak ciągle będziemy odczuwać pragnienie posiadania osoby, która będzie nam bliska w inny, szczególny

 • Monogamia? Niech już będzie, byle nie w przyjaźni

  przyjaźń. To moim zdaniem jedna z lepszych, z bardziej wzruszających definicji przyjaźni. Nie mam kieszeni wypchanych kasą, ani loftu w Nowym Jorku. Nie mam wielu godnych uwagi przedmiotów i wciąż nie dane mi było wypróbować tylu kosmetyków, o ilu marzyłam. Ale to wszystko jest pretensjonalnym wstępem

 • Koniec przyjaźni!

  , że nie marudzą, że nie budzą mnie przed dziesiątą, nie jęczą i nie są złośliwe - napisała kiedyś na swoim blogu Ania. Od tamtego czasu pewnie zdania nie zmieniła, a jak powszechnie wiadomo Kasia Cichopek jest zachwycona rolą matki. W ten właśnie sposób zakończyła się jedna z najdłuższych przyjaźni w show

 • "Miłość", przyjaźń i muzyka

  , jaki wywołał, można pisać wiele i niech czynią to osoby znające się na muzyce lepiej niż ja. Film Dzierżawskiego także tego zjawiska nie analizuje, skupiając się na intymnym, niezwykle intensywnym studium miłości do muzyki jako takiej i przyjaźni, która połączyła grających wspólnie muzyków. Opowiada

 • O wyższości męskiej przyjaźni nad kobiecą

  " to rzeczywiście nic nie znaczące powiedzenie. Dlatego chcę przekazać Wam moje obserwacje na temat przyjaźni między ludźmi, oraz parę słów o tym, czy zachodzą w nich te wyżej wspomniane "solidarności". Wraz z moim mężem prowadzimy sobie co jakiś czas różne rozmowy na temat otaczającego nas świata, często poruszamy

 • O długoletniej damskiej przyjaźni

  końcu zaprzyjaźniłyśmy się. Od początku to była mocna przyjaźń, ale jak to jest w związkach, pojawiały się wzloty i upadki. Każda z nas jest zupełnie inna. Ona jest silną osobowością, która zawsze albo prawie zawsze stawia na swoim. Ja wolę iść na ugodę, bo szkoda mi czasu na przepychanki. Stąd może

 • Sowińska przyjaźni się z Górniak dla popularności i kasy?

  Sowińska. Przypominamy, że Kasia poprosiła władze stacji o urlop, ponieważ miała problemy z kręgosłupem. Tak naprawdę zamiast na badania, pojechała z Edytą do Włoch. Przyjaźń z artystką może jej wyjść tylko na dobre. Piszą o niej gazety, nadal jest zapraszana na warszawskie imprezy, a do tego mieszka w

 • Przykazania przyjaźni - czy nie byłoby łatwiej z taką ściągawką?

  . Nie, nie zrywaj kontaktu z ojcem. Tak, odejdź od niego i zabierz mu dziecko. Nie ma gotowych rozwiązań. I oto pytanie: czy istnieje taki zbiór zadań i rozwiązań w przyjaźni? Na przykład uniwersalne porady: Co zrobić, jeśli poroniłam? Co zrobić, jak pracodawca długo nie wypłaca pensji i mówi

 • Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną?

  Pytanie, czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą bardzo mnie irytuje. Spotykam się z nim, odkąd pomagam ludziom z kłopotami emocjonalnymi. To jedno z tych pytań, na które odpowiedzi nie ma i być nie może, a które ciągle powraca. Jak pytania o receptę na sukces małżeński czy sukces