zdrada

 • Bić czy pić, czyli co ma począć zdradzona kobieta

  Bić czy pić, czyli co ma począć zdradzona kobieta

  Gdy zdradza ją facet, Linda nie roni rzewnych łez, ani nie pisze mściwych liścików do tej trzeciej. Na szczęście może po prostu rzucić wiązanką, trzasnąć drzwiami, wyjść. Ale czy to jedyne słuszne rozwiązanie?

  Linda Lovelace
 • Wyznania zimnej suki, czyli moje prawo do szczęścia

  Wyznania zimnej suki, czyli moje prawo do szczęścia

  Czy na nieszczęściu jednej kobiety można zbudować własne? I czy jednocześnie warto tkwić w związku, w którym tylko jedna strona kocha? List naszej Czytelniczki na te pytania nie odpowie, ale z pewnością skłoni Was do zadania kolejnych.

  Nadesłane do Redakcji
 • Gdy twój facet 'zapomina', że jest mężem... innej

  Gdy twój facet "zapomina", że jest mężem... innej

  Historia to znana, pani poznała pana... Przez internet. Miało być pięknie, wszak robił wrażenie idealnie dopasowanego. Do czasu, gdy okazało się, że zapomniał wspomnieć o dwóch drobiazgach - żonie i dziecku.

  Anna Kapczyńska
 • Dlaczego (i jak) Polacy zdradzają?

  Dlaczego (i jak) Polacy zdradzają?

  Skok w bok, doprawianie rogów, chwila słabości. Temat zdrady powraca w rozmowach - pytają mnie o nią osoby, które studiują psychologię, znajomi, a także ludzie, których spotykam na co dzień w swoim gabinecie.

  Iza Jąderek
 • 40 to nowe 20: kochanka

  40 to nowe 20: kochanka

  Facet wraca z pracy jakoś tak późno, komórkę, którą normalnie rzucał tam, gdzie stał, nagle chowa po kieszeniach... Czy to może znaczyć, że pojawiła się jakaś wredna TA TRZECIA?

  Dellfina Dellert
 • Jak zapobiec zdradzie i czy to w ogóle możliwe?
 • Źle mi w dobrym związku?

  Źle mi w dobrym związku?

  Historia naszej Czytelniczki - młodszej od nas, więc mogłybyśmy zrzucić wszystko na kwestię wieku, a jednak... Przypomina problemy każdej z nas, bez względu na wiek.

  Nadesłane do redakcji
 • Ze zdradą im do twarzy: o przerażająco prawdziwym serialu 'The Affair'
 • Bajka o przyjaźni, pracy i zaufaniu, które zostało zdeptane
 • Seks w małym mieście odc. 41: poligamia w Łowiczu

  Seks w małym mieście odc. 41: poligamia w Łowiczu

  Już w Kabarecie Starszych Panów śpiewano - ''Jeżeli kochać, to nie indywidualnie''. Fantazje fantazjami, ale czy taki układ ma rację bytu w naszej kulturze? Czy można kochać więcej niż jedną osobę jednocześnie i być w związku z więcej niż jednym partnerem, bądź partnerką?

  Dellfina i Dorota
 • Zdradzam wirtualnie. Czy to zdrada?

  Zdradzam wirtualnie. Czy to zdrada?

  Czytelniczka przysłała historię swej wirtualnej zdrady. Usprawiedliwionej (?) historią z mężem. I pyta, czy to źle, że jej z tym dobrze?

  Nadesłane do Redakcji
 • Zdradza mąż, ale to kochance wymierza się karę
 • Czy pocałunek to już zdrada?

  Czy pocałunek to już zdrada?

  W kraju, w którym wciąż obowiązuje pogląd, że niewierny mężczyzna po prostu podbudowuje ego, a zdradzająca kobieta postępuje niemoralnie, wciąż nie ma porozumienia, czym jest zdrada. Tak czy owak, rozumiejąc zdradę jako akt płciowy z inną osobą niż stały partner, dopuszcza się jej oficjalnie 27% mężczyzn i 17% kobiet. Zdaniem seksuolożki i edukatorki seksualnej Izy Jąderek to statystyki mocno zaniżone. Bojąc się stygmatyzacji, konsekwencji społecznych, nawet w anonimowych ankietach kłamiemy.

  "Dobry seks? to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej gość rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.

  Dobry seks
 • Czy warto w dzisiejszym świecie być twardzielką?

  Czytelniczka opowiada smutną historię o źle ulokowanej miłości i porzuceniu, a także - o tym, że postawa "poradzę sobie sama ze wszystkim" nie zawsze popłaca.

  Nadesłane do Redakcji
 • Serce nie sługa, ale może lepiej posłuchać rozumu?

  Wakacyjne romanse mają swój urok, zwłaszcza, gdy zostają tam, gdzie się "odbyły". Ale można też mieć nadzieję, że będzie ciąg dalszy. Nasza Czytelniczka przedstawia scenariusz tego, co było dalej.

  Nadesłane do Redakcji
 • "Szkoda mi kobiet - tych zdradzanych i tych, z którymi się zdradza" [LIST]

  "Każda kobieta z dolegliwością przenoszoną drogą płciową dałaby sobie rękę obciąć, że są sobie z mężem wierni. Otóż gdyby tak było, prostytutki padłyby głodem, tymczasem mają się dość dobrze...". Według naszej Czytelniczki kobiety same wpadają w zastawione przez siebie pułapki.

  Nadesłane do Redakcji
 • Wbrew wszystkiemu: mam moje szczęście

  Życie pisze czasem skomplikowane scenariusze. Najgorzej - gdy wydaje się, że oto wreszcie, nagle jest pięknie, a chwilę potem znów wszystko się wali na głowę. Taką historię przysłała nasza Czytelniczka.

  Nadesłane do Redakcji
 • Seks w małym mieście odc. 30: romans biurowy w Legionowie

  Seks w małym mieście odc. 30: romans biurowy w Legionowie

  Podobno zakazany owoc smakuje najlepiej. I coś w tym jest. Mimo iż bardzo dobrze wiemy, że romanse w pracy raczej nikomu nie wychodzą na dobre, wciąż słyszymy historie o triumfie chuci nad rozumem.

  Seks w małym mieście
 • Krótki i smutny list o miłości

  Taki krótki list do nas przyszedł. Życiowy. Nadałyśmy mu tytuł "list o miłości", bo o czym innym on jest?

  Nadesłane do Redakcji
 • Czy zdrada może być dobra dla związku?

  "Czy naprawdę wierność i lojalność nie jest już ważnym elementem związku?" - pyta nasza Czytelniczka. Opowiada nam historię swojej siostry - historię racjonalnej i kontrolowanej zdrady.

  Nadesłane do Redakcji
 • "On ją wygonił jak stała. Bo on się zakochał"

  Jeśli potrafi się słuchać, można usłyszeć różne historie. Nasza Czytelniczka wysłuchała, spisała i podzieliła się z nami. bo "dobrze powiedzieć komuś, chociażby obcemu, co dusi człowieka". Nas też teraz trochę dusi.

  Nadesłane do Redakcji
 • Niewierny mąż zawiódł mnie ponownie

  "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" - Czytelniczka niestety nie zapamiętała sobie tej maksymy i srodze się zawiodła na byłym mężu.

  Nadesłane do Redakcji
 • Zdradzona z plastikową panną

  Zasmucił nas ten list, bo - sami zobaczycie - sprawa jest niemiła. Nasza Czytelniczka opowiada historię zdrady, a może oznak nałogu ukochanego? Oceńcie sami.

  Nadesłane do Redakcji
 • Powiedzieć przyjacielowi, że partnerka przyprawia mu rogi?

  Czy mamy prawo mieszać się w cudze życie, zwłaszcza w sytuacji, gdy wiemy, że nasze rewelacje mogą wywrócić czyjąś rzeczywistość do góry nogami? Z takim pytaniem napisała do nas nasza dotąd niewtrącająca się cudze sprawy Czytelniczka.

  Nadesłane do Redakcji
 • Wakacje dzieci z 'przyjaciółką' taty

  Wakacje dzieci z "przyjaciółką" taty

  Nasz Czytelniczka dzieli się dylematem, przed jakim przyszło jej stanąć: godzić się, czy nie godzić na wyjazd wakacyjny dzieci z ojcem i jego kochanką?

  Nadesłane do Redakcji
 • Seks w małym mieście odc. 11: zdrada w Olecku

  Seks w małym mieście odc. 11: zdrada w Olecku

  Jaka jest granica zdrady? Seks z inną osobą czy wystarczy myśl, lub pocałunek? A może niewinne pójście na kawę? I czy zdradę można wybaczyć? Dziś "Seks w małym mieście" bardzo poważny!

  Seks w małym mieście
 • Mężczyzna niezdolny do zdrady, to nie mężczyzna?

  Czy facet niezdolny do zdrady jest inwalidą? Takie wrażenie ma nasza Czytelniczka po rozmowie z kolegami na temat skoków w bok w związku. My mamy swoje zdanie, ale jest przed 22.00, więc nie napiszemy, co sądzimy o takich męskich teoriach.

  Nadesłane do Redakcji
 • Mam ochotę wysiąść z pchanego z mozołem wózka codzienności

  Mam ochotę wysiąść z pchanego z mozołem wózka codzienności

  Rutyna nie tylko męczy, ale i zabija nasze uczucia i chęci do wszystkiego. A czasem niebezpiecznie pcha na ścieżki, na które nie powinno się wkraczać. Co poradzić naszej Czytelniczce, która nie ma już siły i pragnie zmian? Nawet tych bardzo groźnych...

  Nadesłane do Redakcji
 • 'Przyjaciółka', która przemieniła rzemiosło udzielania porad w prawdziwą sztukę [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

  "Przyjaciółka", która przemieniła rzemiosło udzielania porad w prawdziwą sztukę [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

  "Przykro słyszeć, że twoi rodzice to niedoinformowani bigoci" - pisze Cheryl Strayed w odpowiedzi na list, który z prośbą o radę przysłał do niej ukrywający swoją orientację gej. W swojej rubryce na portalu TheRumpus.net Strayed była po prostu "Przyjaciółką" pochylającą się nad losem innych w unikalny sposób. Jej rady zamieniły się w bestsellerową książkę - intymną, szczerą i prawdziwą.

  Ola Długołęcka
 • Zdrada po włosku - szczęśliwi rogacze

  Nasza stała Czytelniczka i komentatorka Aj (zwana w redakcji pieszczotliwie Ajką) zastanawia się, czy zdradzeni zasługują na współczucie, czy pogardę?

  Nadesłane do redakcji
Więcej o:

zdrada

 • Sennik: zdrada

  Zdrada: sennik Takie sny są zawsze źródłem wielu negatywnych, nieprzyjemnych emocji. Sen o zdradzie może odzwierciedlać obawy przed byciem zdradzonym. Może również brać się z tego, że w rzeczywistości przeżywamy stratę bliskiej osoby. Sen o zdradzie może nieść ze sobą wiele cennych informacji

 • Zdrada emocjonalna. Jak odbudować związek po zdradzie?

  Zdrada psychiczna. Co to takiego? Zdrada emocjonalna zwana jest także zdradą psychiczną, ponieważ dotyka bezpośrednio sfery psychicznej człowieka. Relacja nawiązana poza stałym związkiem nie musi mieć znamion kontaktu seksualnego, by została uznana za zdradę. Wystarczy silne zaangażowanie

 • Sennik: zdrada. Sprawdź, czy jest się czym martwić

  Sen o zdradzie- znaczenie ogólne Zdrada we śnie może oznaczać, że w realnym świecie czegoś nam brakuje. Osoba, która śni o zdradzie, prawdopodobnie nie jest też do końca zadowolona z relacji, w której aktualnie się znajduje. Uczucie mogło z czasem się wypalić, bez zaangażowania z obu stron sen o

 • Czy przyznać się do zdrady?

  Jeśli przyznajesz się do zdrady, to znaczy, że chcesz związek zerwać. Jeśli przyznajesz się, bo chcesz oczyścić sumienie, to wyrządzasz partnerowi podwójną krzywdę. Raz kiedy zdrada się dokonała, a drugi raz, kiedy o tym powiadamiasz. Bo co tak naprawdę robisz? Przerzucasz swoją winę na drugą osobę

 • Zdradzam wirtualnie. Czy to zdrada?

  się odbyła ta zdrada. Nie wiem, a może wiem jednak, bo może dlatego to wszystko tak się rozwinęło, gdyż me życie takie bure się stało, a teraz jest dobrze, jest inaczej, jest seksownie, mimo braku tej namacalnej/realnej fizyczności między nim a mną? Ja mam męża, mam rodzinę - i tu poleje się jad! A

 • Czy zdradzie da się zapobiec?

  ojcem dla ICH dzieci mógłby być ten facet. - W przypadku kobiet, z którymi flirtują w miejscach publicznych panowie, nagłe pojawienie się dziecka danej kobiety działa wybitnie zniechęcająco - przeżyłam takie sytuacje nie raz - podsumowuje Kamila. Domowe sposoby na zdradę Czy zdradzie można zapobiec albo

 • Romans czy chwila słabości - gdzie są granice zdrady?

  - Podoba mi się wielu mężczyzn - zapewnia Mika_84. - Czasami nawet wyobrażam sobie siebie w różnych sytuacjach z nimi, ale nie uważam, że fantazjowanie to zdrada, bo nie chciałabym wcale myśli wcielić w czyny. Mężczyzna posługujący się nickiem Zły ma na ten temat inne zdanie: - Zdrada zaczyna

 • Całowanie to nie zdrada - tak uważa połowa mężczyzn

  Zdrada jest pojęciem dość względnym, bo choć każdy definiuje ją podobnie, to już jej granice są wyznaczane w zupełnie różnych miejscach. Dla jednej osoby zdradą jest seks z osobą inną niż partner, a dla drugiej ? już sam pocałunek. O to, co jest, a co nie jest zdradą, zapytano 2066 dorosłych