życie

  • Szukasz mieszkania? Sprawdź, czy jesteś w grupie niechcianych lokatorów

    Są pewne kategorie lokatorów, które nie są preferowane przez właścicieli mieszkań. Część tych osób ma taką "łatkę" na swoje życzenie. Ale jest też kategoria najemców stygmatyzowanych przez rynek mieszkaniowy. I mają oni spory problem ze znalezieniem mieszkania. Kto na przykład?

    Bartłomiej Baranowski,
  • 40 to nowe 20: chory facet

    Mężczyzna, któremu podskoczyła gorączka jest - w swoim odczuciu - niemal na łożu śmierci. Jak sobie radzą z takim delikwentem kobiety w różnym wieku?

    Dellfina Dellert,
  • Ludzie, którzy... (budzą we mnie złość)

    Są tacy ludzie. Zawsze wiedzą lepiej. Wszystko. Nie ominą najdrobniejszej okazji, by wytknąć ci twoje błędy i wyrazić radość, że sami są lepsi i mądrzejsi. Wiecie, o kim mówię? Znacie ich?

    Kasia Nowakowska,
  • "Czy szczęście można osiągnąć tylko uciekając z Polski? Nie byłoby rozsądniej zabrać się wreszcie za zmienianie tego, co nam przeszkadza?" [LIST]

    Temat emigracji powraca. Tym razem w kontekście sposobu na to, żeby wreszcie poczuć się szczęśliwym człowiekiem. "Zastanawiam się, czy nie można tego lepszego życia i szczęścia osiągnąć w Polsce? I czy rzeczywiście tam dokąd wyjeżdżacie, znajdujecie to, czego w swoim kraju nie możecie znaleźć?

    Nadesłane do Redakcji,
  • Kinderbale - nowa moda, kosztowna fanaberia czy jednak przyjemność dla dzieci?

    Jedno zaproszenie na kinderbal to wydatek ok 50 zł. W klasie lub grupie w przedszkolu jest około 20 dzieci. Nawet jeśli tylko połowa rodziców zdecyduje się na zbiorowe urodziny, to i tak na prezenty wydasz 500 zł w ciągu roku szkolnego. Dużo czy mało? Za ile wypada kupić prezent? I gdzie się podziały te niezobowiązujące dziecięce domówki?

    Agnieszka Durska,
  • Medytacja to najlepsza dyscyplina dla leniwych. Każdy może ją uprawiać

    Medytacja nie jest tylko dla wtajemniczonych. Nie potrzebujesz do niej rytualnej szatki, zapachu kadzideł ani nawet wiary. Nauka już wie, że medytacja po prostu działa. Więc spróbuj - bez uprzedzeń. To dyscyplina dobra dla leniwych. Zapewnia porcję endorfin bez kiwnięcia palcem.

    Marta Bogacka,
  • Nie jestem bałaganiarą. Niestety. (Bo kto normalny lubi sprzątać?!)

    Trudno wyznać, że nie jest się idealną panią domu i przestrzeni. Ale równie trudno wydać sobie wewnętrzną zgodę na bycie porządnicką ze ściereczką i mopem. Sprzątanie jest jakieś takie... no nie wiem... stereotypowo kobiece? Budzące kiepskie skojarzenia? Kto normalny CHCE sprzątać?

    Olga Wróbel,
  • Kłamstwa nasze codzienne - ranking tych, którymi chcemy zaimponować

    Bez kłamstwa żyć się nie da. No bo co, powiesz koleżance, że ma za ciasną sukienkę i wylewa się jej bokami? A pracodawcy, że masz lenia i w dupie robotę na dziś? Koledze, że śmierdzi i nie masz ochoty się z nim spotkać? Nie powiesz.

    Anka Rączkowska,
  • Jak rzucić palenie? List, który nie pozostawia złudzeń

    "Palenie zabija. Palenie pozwala nie zabijać" - pisze nasza Czytelniczka. I gdyby nie fakt, że jesteśmy duże i wiemy, że papierosy są be, to list ten wydałby się nam niemalże miłosny...

    Nadesłane do Redakcji,
  • Najlepszy prezent na Dzień Nauczyciela? Laurka wystawiona po latach

    Jestem córką nauczyciela. Zawsze pamiętam więc o 14 października i Dniu Nauczyciela. Przypominam sobie wtedy jednak nie tylko o rodzinie, ale i o tych nauczycielach, którzy nauczyli mnie najwięcej i najlepiej. Bo dopiero teraz, z perspektywy dorosłej kobiety, jestem w stanie docenić ich pracę.

    Monika Muraviova,
  • 10 rzeczy, na które nie warto tracić czasu i energii. Nigdy!

    Nie mam czasu - zdaje się być jedną z najczęściej powtarzanych fraz. A przecież można inaczej. Spróbuj wyobrazić sobie, że przestajesz tracić energię na czynności, które wykonujesz tylko dlatego, że czujesz się winna, zobowiązana lub zmuszona. Zyskasz i czas, i energię.

    Anna Konieczyńska,
  • Czy grzeczność nie ma już żadnej wartości?

    Grzeczność to zbędna dziecinada, która niczemu nie służy? Zapytani o najbardziej pożądane cechy u partnera ludzie krzyczą o intelekcie i poczuciu humoru, a nikt nie dba o uprzejmość. Wchodzimy w związek z osobą, która nie jest wystarczająco miła, żeby podziękować kelnerowi, a potem dziwimy się, że nie była wystarczająco miła, żeby nie zdradzić nas z połową miasta.

    Olaszka,
  • Hejt na hejt, czyli o komentarzach w listach od czytelników

    Nikt nie wie lepiej niż oni, jak fatalne błędy popełniamy? Nikt też nie dorównuje im słusznością spostrzeżeń? Nikt nigdy nie będzie bardziej od nich surowy? List Czytelniczki o części komentujących nie jest najweselszy.

    Nadesłane do Redakcji,
  • Związek partnerski - dlaczego jest taki trudny?

    Większość ludzi wokół mnie deklaruje, że jest w związkach partnerskich. Czyli elegancko i po równo dzielą się obowiązkami. Tak przynajmniej twierdzą. Ale muszę przyznać, że z bliska wygląda to trochę inaczej.

    Anka Rączkowska,