życie

 • Czas pędzi jak dziki osioł. Jak nie (s)paść na łeb?

  Czas pędzi jak dziki osioł. Jak nie (s)paść na łeb?

  Poniedziałek rano, idę do pracy. Pyk. Piątek wieczór, padam na twarz. Nie zauważyłam wtorku, środy i czwartku. No może w środę wieczorem miałam taką nikłą refleksję "ojesu, jutro już czwartek", ale przemknęła i znikła, zapomniana niemalże w momencie pojawienia się. Znacie to?

  Gosia Tchorzewska
 • Jestem Panią Stereotypową. I co teraz?

  Jestem Panią Stereotypową. I co teraz?

  Grzecznie, miło, subtelnie, ale w finale - PAC - w nosek. Czytelniczka prezentuje opis lubianych przez siebie czynności, towarzyszy życia i zwykłych przyjemności. Przy okazji trochę ma do nas pretensji. Oceńcie czy słusznie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Po co mieszczuchowi wyprawa do lasu?

  Po co mieszczuchowi wyprawa do lasu?

  Wyobraź sobie, że jesteś mieszczuchem, jakich mało. W zgiełku i bieganinie czujesz, że żyjesz. Nawet na urlop jeździsz do miast. Aż tu nagle budzisz się rano i czujesz, że zwariujesz w tym betonie i musisz uciec od cywilizacji. Panikować? Raczej wsiadać w pekaes i szukać lasu. Będzie się działo.

  Olaszka
 • Dlaczego tak tyjemy i nie potrafimy tego zatrzymać?

  Dlaczego tak tyjemy i nie potrafimy tego zatrzymać?

  Tyjemy, bo źle jemy. Bo się za mało ruszamy. Bo oglądamy reklamy i im wierzymy. Bo się starzejemy. Bo jesteśmy w ciąży. Bo nam się nic nie chce. Tyjemy na złość modelkom (taki bunt). Ale niestety, tylko my zapłacimy za to nasze tycie.

  Anka Rączkowska
 • Młodość jest super, ale gdy potrzebuję rady, pytam starszych

  Młodość jest super, ale gdy potrzebuję rady, pytam starszych

  Może to zaklinanie rzeczywistości i próba jej racjonalizowania, ale nie jestem przesadną fascynatką młodości. Mimo pojawiających się zmarszczek, walki z siwiejącymi włosami i mniejszej odporności na alkohol. Bo gdy chcę porozmawiać z kimś mądrzejszym, zazwyczaj szukam kogoś starszego.

  Monika Muraviova
 • Wesele - najlepsza impreza dla singla [SARKAZM]

  Wesele - najlepsza impreza dla singla [SARKAZM]

  Czytelniczka dostała zaproszenie na wesele. Fantastycznie, prawda? Tymczasem ona opisuje swoje emocje następująco: Dziękuję, nie wybieram się. To była pierwsza myśl. Myśl numer dwa: Za jakie grzechy?!

  Nadesłane do Redakcji
 • Rodzice, czy wasze poczucie estetyki jest ważniejsze od potrzeb dziecka?
 • Konrad Kruczkowski: 'Jak się już bić, to o przegrane sprawy' [WYWIAD]
 • Rzuć korpo i chodź się całować!

  Rzuć korpo i chodź się całować!

  Kiedy decydujesz się rzucić wszystko (w tym pracę w korpo) i wyjechać 1200 km na północ, do kraju, w którego języku potrafisz się co najwyżej przedstawić, nie mając na miejscu nic, musisz się przygotować na powracające z ujmującą regularnością pytania "dlaczego?" oraz "jak to?".

  Aśka Gaudyn
 • 5 przykazań kobiety idealnej - według faceta

  5 przykazań kobiety idealnej - według faceta

  Nie ma to jak głos z drugiej strony barykady - męski. Bo choć zdarza się nam z panami droczyć, to nie ukrywamy, że lubimy znać ich opinię. I nie czynimy fochów, gdy piszą do nas listy. Oto punkt widzenia jednego naszych Czytelników.

  Nadesłane do Redakcji
 • Jak walczyć z plagą obszczymurów?

  Jak walczyć z plagą obszczymurów?

  Niemcy wymyślili, jak wyeliminować z mieszaniny miejskich aromatów fetor obsikanego muru. U nas walka z obszczymurami idzie jeszcze powoli, ale może ten pomysł wart jest przeniesienia na nasz mur i grunt?

  Dominika Węcławek
 • Czy to starość? Przygody już mnie tak nie nęcą

  Czy to starość? Przygody już mnie tak nie nęcą

  Starość. Tu wcale nie chodzi o zmarszczki czy fizyczną niemoc. Starość to stan umysłu, to przejście w tryb wygodnictwa, to rezygnacja z przygody na rzecz tego, co sprawdzone i przewidywalne. Analizując swoje podejście do życia, zastanawiam się - starzeję się czy jestem tylko leniwa?

  Magda Acer
 • Sorry, Polsko, śmierdzisz alkoholem! Polacy nie potrafią pić?!
 • Cholera, znów wyszło za dużo - trudna sztuka gotowania tylko dla siebie
 • Kpiątek kątem focha odc. 5: Julia, co zjadła psa, Zombie-Boys i śmierć lwa

  Kpiątek kątem focha odc. 5: Julia, co zjadła psa, Zombie-Boys i śmierć lwa

  Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale lipiec ma aż pięć piątków (#PiątuniaDoPotęgi) i właśnie się kończy (#PółmetekWakacji). Spójrzmy więc na to co działo się w mijającym właśnie tygodniu i czym prędzej spieszmy się kochać sierpień, bo ten ze wszystkich miesięcy najszybciej odchodzi (#PotemTylkoSierpienie).

  Meżczyzna Inaczej
 • Gdzie ci mężczyźni? Jak znaleźć kandydata na męża?

  Gdzie ci mężczyźni? Jak znaleźć kandydata na męża?

  Są tematy - bumerangi. Samotność, nieudane poszukiwania mężczyzny idealnego i przekonanie, że to INNI są winni. A ponieważ nie znamy odpowiedzi na pytanie postawione nam przez Czytelniczkę, zadajemy je wam.

  Nadesłane do Redakcji
 • Jak być samowystarczalnym w przypadku wielkiej awarii? Radzą eksperci od survivalu [WYWIAD]
 • 40 to nowe 20: niespodziewana wizyta mamusi

  40 to nowe 20: niespodziewana wizyta mamusi

  Mama składa niespodziewaną wizytę. Co robić w takiej sytuacji? Panikować, uciekać, a może przyjąć z otwartymi ramionami? Właściwa reakcja najwyraźniej zależy od wieku...

  Dellfina Dellert
 • Mama swojej mamy - historia toksycznej bliskości

  Mama swojej mamy - historia toksycznej bliskości

  Trudno o relację, która wzbudzałaby większe emocje. Matka i córka. Czytelniczka pisze o swojej matce w sposób, który wzbudza w nas sprzeczne uczucia. Może wasze zdanie na temat tej historii będzie bardziej jednoznaczne.

  Nadesłane do Redakcji
 • Moda dla poruszających się na wózku

  Moda dla poruszających się na wózku

  Są listy pełne emocji, zabawne i takie, które uważamy za ważne. Poznajcie Czytelniczkę, która szuka modowych inspiracji dla osób poruszających się na wózkach. Liczymy na wasze wskazówki w komentarzach!

  Nadesłane do Redakcji
Więcej o:

życie

 • Big Brother zmienił jej życie? Nie, coś innego...

  Po naszym wczorajszym newsie o tym jak po programie "Big Brother" potoczyło się życie uczestniczki jego II edycji Barbary Knap, odezwała się do nas sama zainteresowana. "Big Brother" nawet w 1% nie pomógł mi w niczym. Do Warszawy przyjechałam zupełnie z innego powodu. Dość prozaicznego - po prostu

 • "Przepis na życie": zobacz dziecko Anki!

  Po świetnych wynikach oglądalności pierwszego sezonu " Przepisy na życie ", śmiało można powiedzieć, że stacja TVN w końcu znalazła przepis na dobry serial. Już od września zobaczymy drugi sezon "Przepisu na życie". Producenci postanowili zmienić emisję serialu. "Przepis na życie" będzie emitowany

 • Głodówka wydłuża życie?

  i przyczyn dla których obniżenie tempa metabolizmu np. poprzez niskokaloryczna dietę, może przynosić pozytywny efekt w postaci dłuższego życia. Na ostateczną odpowiedź, czy niskokaloryczna dieta gwarantuje dłuższe życie pewnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. To, co jest pewne

 • Julia Pietrucha - jej życie śledzą paparazzi

  Julia Pietrucha jest obecnie najpopularniejszą dziewczyną w Polsce. Nic dziwnego. Od marca gra w serialu TVP " Blondynka ", który na głowę bije "Taniec z gwiazdami" (średnio 5,6 mln widzów). Od kiedy Pietrucha stała się popularna, jej życie prywatne uległo zmianie. Paparazzi już śledzą

 • Niezwyczajne życie, zwyczajne problemy

  i to widać. Cały świat śledził losy Tigera Woodsa i jego małżonki po tym, jak ujawniono, że golfista wielokrotnie zdradzał żonę. Aby ratować małżeństwo zarzucił na jakiś czas grę. Związku co prawda nie ocalił, ale i on i jego żona mają szansę na życie w lepszym zdrowiu. Specjaliści twierdzą bowiem, że lepiej

 • Domowe ADG, które ułatwia życie

  zaoszczędzi ci mnóstwo czasu krojąc za ciebie dosłownie wszystko pomagając w przyrządzeniu kanapek. Urządzeniem, które ułatwia życie jest jeszcze blender, który miksuje na gładką konsystencję. Jeśli pieczesz ciasta to zamiast męczyć się i ugniatać ciasto może również to zrobić za ciebie robot. Kolaż / fot