dyskryminacja

  • Kobiety ciągle zarabiają mniej niż mężczyźni

    Mężczyźni pracują dłużej - średnio o 4,5 godziny tygodniowo - i zarabiają więcej niż kobiety - przeciętnie o 23 procent. Kobiety zaś przeznaczają na prace domowe o 8 godzin tygodniowo więcej niż mężczyźni - wynika z badań Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

    kk,mat prasowe
  • Kariera na szpilkach: jestem tam, gdzie być powinnam
  • Biznes na Szpilkach: Biznes to szanse, a nie zagrożenia

    Biznes na Szpilkach: Biznes to szanse, a nie zagrożenia

    Z Renatą Kamodą - Szychot, dyrektor regionalną Departamentu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium, rozmawiamy o karierze w bankowości i tym dlaczego bankowość to idealna branża dla kobiet.

    Rozmawiała: Marlena Majewska
  • Kariera na szpilkach: Pasja uskrzydla, talent wznosi pod niebiosa

    Iwona Kossmann przez dwa lata pełniła funkcję prezesa Deni Cler, jednej z najbardziej znanych, ekskluzywnych marek odzieżowych dla kobiet. W rozmowie z Marleną Majewską opowiada o sukcesach i trudnościach w zarządzaniu.

    tekst: Magazyn Rekruter
  • Partnerstwo. A co to takiego?

    Coraz częściej mówimy o partnerstwie, dążymy do związków opartych o sprawiedliwy podział ról. Tymczasem w Polsce nadal dominuje typowy model funkcjonowania rodziny i opiera się na podwójnym obciążeniu kobiet obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Jakie są tego konsekwencje?

    opr. joanna biszewska
  • Czy pozbędziemy się ageizmu?

    Powroty na rynek pracy bywają trudne. Po urlopie wychowawczym czy po dłużej przerwie może się okazać, że już nie jesteśmy nikomu potrzebne, a pracodawca wybiera pracownika ?bez bagażu?. Joanna Miezio, założycielka i Prezes Fundacji Twórczego Rozwoju Strefa Inspiracji opowiada o tym, co zrobić, aby uwierzyć w siebie i realizować cele zawodowe pomimo przeszkód.

    rozmawiała: joanna biszewska
  • Dlaczego panowie zarabiają lepiej niż panie

    Różnice w wysokości pensji, jakie na tym samym stanowisku otrzymują kobiety i mężczyźni zatrudnieni w rozwijających się w Małopolsce centrach biznesowo-usługowych, wahają się od kilkuset do ponad 2 tys. zł na korzyść mężczyzn. Co więcej - kobiety na starcie mają niższe wymagania jeśli chodzi o wynagrodzenie - średnio o ponad 400 zł.

    Aneta Zadroga
Więcej o:

dyskryminacja