dyskryminacja

 • List w sprawie pana Saramonowicza

  Napisała do nas Czytelniczka: wkurzył mnie tekst Saramonowicza w logo24 o nieczytających kobietach i w emocjach napisałam do logo24 odpowiedź. A dzisiaj pomyślałam, że kopię wyślę do was. No to publikujemy.

  Nadesłane do Redakcji
 • A co z powszechną dyskryminacją mężczyzn?

  Nasz Czytelnik zwraca uwagę na inny aspekt nierównego traktowania płci. Powszechną, jego zdaniem, dyskryminację mężczyzn na wielu płaszczyznach.

  Nadesłane do Redakcji
 • Przemoc nie omija dobrych domów

  Miss Polonia Marcelina Zawadzka nie ma oporów przed pokazaniem, jak wygląda kobieta, która doświadczyła przemocy fizycznej i apeluje, by kobiety nie wstydziły się mówić o swoich cierpieniach.

  Redakcja
 • Męskie sprzątanie do poprawki

  Męskie sprzątanie do poprawki

  Walka o partnerstwo w związku nigdy nie ma końca. Z badań brytyjskich socjologów wynika, że kobiety spędzają przeciętnie trzy godziny tygodniowo na poprawianiu efektów sprzątania swoich partnerów...

  ola długołęcka
 • Jakie są kobiety w sieci i co o sobie sądzą?

  Jakie są kobiety w sieci i co o sobie sądzą?

  Z raportu stworzonego przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że w materiałach pojawiających się w internecie - w tym także na naszym portalu - kobieta jest piękna, silna i mądra. Czy równie pozytywnie myślimy i piszemy o sobie same?

  ola długołęcka
 • Kobiety ciągle zarabiają mniej niż mężczyźni

  Mężczyźni pracują dłużej - średnio o 4,5 godziny tygodniowo - i zarabiają więcej niż kobiety - przeciętnie o 23 procent. Kobiety zaś przeznaczają na prace domowe o 8 godzin tygodniowo więcej niż mężczyźni - wynika z badań Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

  kk,mat prasowe
 • Kariera na szpilkach: jestem tam, gdzie być powinnam
 • Biznes na Szpilkach: Biznes to szanse, a nie zagrożenia

  Biznes na Szpilkach: Biznes to szanse, a nie zagrożenia

  Z Renatą Kamodą - Szychot, dyrektor regionalną Departamentu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium, rozmawiamy o karierze w bankowości i tym dlaczego bankowość to idealna branża dla kobiet.

  Rozmawiała: Marlena Majewska
 • Kariera na szpilkach: Pasja uskrzydla, talent wznosi pod niebiosa

  Iwona Kossmann przez dwa lata pełniła funkcję prezesa Deni Cler, jednej z najbardziej znanych, ekskluzywnych marek odzieżowych dla kobiet. W rozmowie z Marleną Majewską opowiada o sukcesach i trudnościach w zarządzaniu.

  tekst: Magazyn Rekruter
 • Partnerstwo. A co to takiego?

  Coraz częściej mówimy o partnerstwie, dążymy do związków opartych o sprawiedliwy podział ról. Tymczasem w Polsce nadal dominuje typowy model funkcjonowania rodziny i opiera się na podwójnym obciążeniu kobiet obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Jakie są tego konsekwencje?

  opr. joanna biszewska
 • Czy pozbędziemy się ageizmu?

  Powroty na rynek pracy bywają trudne. Po urlopie wychowawczym czy po dłużej przerwie może się okazać, że już nie jesteśmy nikomu potrzebne, a pracodawca wybiera pracownika ?bez bagażu?. Joanna Miezio, założycielka i Prezes Fundacji Twórczego Rozwoju Strefa Inspiracji opowiada o tym, co zrobić, aby uwierzyć w siebie i realizować cele zawodowe pomimo przeszkód.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Dlaczego panowie zarabiają lepiej niż panie

  Różnice w wysokości pensji, jakie na tym samym stanowisku otrzymują kobiety i mężczyźni zatrudnieni w rozwijających się w Małopolsce centrach biznesowo-usługowych, wahają się od kilkuset do ponad 2 tys. zł na korzyść mężczyzn. Co więcej - kobiety na starcie mają niższe wymagania jeśli chodzi o wynagrodzenie - średnio o ponad 400 zł.

  Aneta Zadroga
Więcej o:

dyskryminacja