mężczyzna

 • Partnerstwo. A co to takiego?

  Coraz częściej mówimy o partnerstwie, dążymy do związków opartych o sprawiedliwy podział ról. Tymczasem w Polsce nadal dominuje typowy model funkcjonowania rodziny i opiera się na podwójnym obciążeniu kobiet obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Jakie są tego konsekwencje?

  opr. joanna biszewska
 • Kim są transwestyci?

  Kim są transwestyci?

  Kim są transwestyci? Są trochę nami - kobietami. A przynajmniej bardzo starają się czasem kobietami być. Bo cenią kobiecość, pragną kobiecości, nawet - ubóstwiają kobiety. Wszystko, co kobiece, jest dla nich piękne i ponętne - począwszy od mówienia o sobie w rodzaju żeńskim, a skończywszy na chodzeniu w nieznośnie niewygodnych i wysokich szpilkach.

  Voca Ilnicka
 • Faceci z klasą

  Faceci z klasą

  Nie eksperymentują, bo wiedzą, że chłodna elegancja to największy atut. Bez względu na to, ile mają lat nigdy nie brakuje im klasy. Poznaj nasze typy!

  kk
 • Kto powinien płacić za kolację na pierwszej randce? On, ona, razem?
 • Noworoczne postanowienie: naucz się mówić nie!

  Noworoczne postanowienie: naucz się mówić nie!

  Jim Camp to amerykański psycholog i autor książki "NO: The Only Negotiating Strategy You Need for Work and Home". Camp uważa, że kobiety, a szczególnie singielki, nie potrafią odmawiać, a słowo "nie" najtrudniej przechodzi im przez gardło. Jak mówić "nie" i nie czuć z tego powodu wyrzutów sumienia?

  jolbi
 • Najseksowniejsi według magazynu People

  Najseksowniejsi według magazynu People

  Co roku magazyn People wydaje swój specjalny numer -  Sexiest Man Alive. Pierwszy numer z rankingiem najseksowniejszych mężczyzn świata ukazał się w 1985 roku, a jego zwycięzcą był Mel Gibson. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę roku 2010!

   

  karlaka
 • Co twój mężczyzna nosi w kosmetyczce?

  Co twój mężczyzna nosi w kosmetyczce?

  Panowie już nie ukrywają tego, że od czasu do czasu sięgają po krem pod oczy czy samoopalacz. Brytyjskie badania zdradzają jeszcze jeden sekret panów. Co siódmy z nich maluje się przed wielkim wyjściem. Czy metroseksualizm odbiera panom męskość?

  Jolbi
 • Policz mi to misiu! Kiedy warto udawać małą kobietkę, a kiedy niekoniecznie?

  Policz mi to misiu! Kiedy warto udawać małą kobietkę, a kiedy niekoniecznie?

  Słodka i roztrzepana dziewczyna, którą grała Marilyn Monroe w "Słomianym wdowcu". Zabawna i beztroska Holly Golightly ze "Śniadania u Tiffanego". Obie przyciągały i intrygowały mężczyzn, którym wydawało się, że muszą się tymi kobietami zaopiekować. Ile w tej delikatności było prawdy, a ile wyrachowania?

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • Im mniej on wie, tym bardziej go intrygujemy: prawda czy stereotyp?

  Im mniej on wie, tym bardziej go intrygujemy: prawda czy stereotyp?

  Wizja romantycznej miłości i związku, gdy oboje znają swoje dusze na wylot i nie mają przed sobą żadnych tajemnic jest na pewno kusząca, zwłaszcza, gdy jesteśmy nastolatkami. Jednak życie i prawdziwe związki nieco weryfikują marzenia.

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • Poród razem - za i przeciw

  Porody rodzinne są modne, to wiemy na pewno. Nowoczesny ojciec w czasie ciąży mówi ?jesteśmy w ciąży?, chodzi na zajęcia szkoły rodzenia, na brzuszku partnerki maluje buzie, a po porodzie przecina pępowinę.

  Aleksandra Kujałowicz
 • Co do diabła on sobie myśli!

  Co do diabła on sobie myśli!

  Mężczyźni podobno są prości w obsłudze, a mimo to od setek lat nie znajdujemy odpowiedzi na pytanie: Co on sobie naprawdę myśli? I niezależnie od wieku czy pochodzenia wciąż popełniamy te same błędy, szczególnie w tematach randek i związków. Co możemy zrobić, aby ich uniknąć? Posłuchać mężczyzn!

  Jolbi
 • Być mężczyzną w XXI wieku

  Macho czy metroseksualny, żyjący pod presją czy wieczny chłopiec bez zobowiązań. Łajdak czy ofiara? Jaki jest współczesny mężczyzna? Jak sobie radzi? Co chce osiągnąć i jak do tego dąży?

  Oprac. Małgorzata Szamocka na podstawie badania Discovery Channel ?Species: Praktyczny przewodnik po świecie młodych mężczyzn?
 • Od oświadczyn do zaręczyn

  Maj, miesiąc zakochanych, sprzyja pełnym romantyzmu chwilom. Ale ich oprawę trzeba zorganizować z głową i w dobrym tonie. Bo jak powiadają niektórzy, jaki pierwszy krok we wspólne życie, taka cała przyszłość...

  Agnieszka Morawska
 • To nie oziębłość, to nie impotencja

  Kobietom najczęściej doskwiera brak podniecenia - jest zbyt małe lub żadne, mimo działań partnera - lub brak zadowolenia, często utożsamiany z brakiem orgazmu. U mężczyzn chodzi o kłopoty ze wzwodem: jest niepełny albo go wcale nie ma

  Anna Dodziuk
 • Andropauza - czas zmian na lepsze

  Kiedy kobieta po czterdziestce ma huśtawkę nastrojów, mówi się: "klimakterium!" Nie współczująco, lecz ironicznie. A jak to jest u mężczyzn? Czy też przeżywają okres przekwitania? Specjaliści twierdzą, że tak i zwą go andropauzą. Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Klajsem, psychoterapeutą, dyrektorem Instytutu Ericksonowskiego.

  Rozmawiała Irena Stanisławska
 • Wracamy do siebie po operacji

  Kobieta po usunięciu macicy, jajników, a zwłaszcza piersi czuje się często tak, jakby była wybrakowana jako partnerka seksualna. Z kolei mężczyzna zwykle nie wie, jak powinien postępować w tej sytuacji. Obydwoje cierpią, są zdezorientowani, trudno im się porozumieć.

 • Przemoc w związku. Czy to się da przewidzieć?

  Najczęstszy scenariusz jest taki: on domaga się od niej takich zachowań, na które ona w ogóle nie ma ochoty,ale ulega, ponieważ chce z nim być i boi się jego odejścia

  Anna Dodziuk
 • Brak orgazmu to nie zaburzenie

  Subiektywne poczucie przyjemności z kontaktu cielesnego, dodatni bilans w ocenie swego życia seksualnego u obojga partnerów - to decyduje, że mimo braku orgazmu nie ma sensu mówić o zaburzeniu.

  Wiesław Sokoluk
 • Miłosne związki maja z wrześniem

  W książce "Tao miłości i seksu" jej autor Jolan Czang poświęca cały rozdział współżyciu par znacznie różniących się wiekiem.

  Za Jolan Chang, "Tao miłości i seksu" Anna Dodziuk
 • Czy łóżko może nas pogodzić?

  Ludziom, którzy trochę wcześniej ranili się i odpychali, trudno zmienić się w czarujących kochanków

  Wiesław Sokoluk
 • Romans z żonatym mężczyzną

  To trudny związek bez perspektyw na trwałość i wspólną przyszłość. A jednak wiele kobiet decyduje się na taki "trójkąt", na układ nie dający im poczucia bezpieczeństwa. Dlaczego? Rozmawiamy z Krzysztofem Klajsem, dyrektorem Polskiego Instytutu Ericksonowskiego

  Rozmawiała Irena A. Stanisławska
 • Apetyt na seks

  Badania przeprowadzone niedawno wśród mężczyzn wykazały, że przeciętny facet myśli o seksie średnio sześć razy na godzinę. Mężczyźni na taki wynik badań reagują oburzeniem: "Jak to? Tylko sześć?!".

  Maja Zawistowska, Ewa Żeromska
 • Który znak zodiaku najlepiej nadaje się na kochanka?

  Może cię to rozśmieszy, ale nasze mamy i babki dobierały sobie partnerów pod kątem znaków zodiaku. To, czy mężczyzna jest Skorpionem, Rybą czy, nie daj Boże, Koziorożcem, miało odpowiedzieć na pytanie o zgodność i charakterów i szansę na ułożenie sobie życia.

  Joanna Krupa
 • Problemy? Można je rozwiązać

  Wbrew temu, co pokazują w filmach i opisują w powieściach, seks czasem stwarza pewne trudności, które jako para możecie wspólnie pokonywać. Postaramy się wam to ułatwić.

  Opracowanie: Maja Zawistowska, Ewa Żeromska, Joanna Szulc
 • O pozycjach słów kilka

  Z czasem, metodą prób i błędów, każda kobieta odkrywa, które pozycje jej odpowiadają, a które zdecydowanie nie. Które dają jej szansę na spełnienie, a które są miłym urozmaiceniem.

 • Tajemnice wróżbiarskich seansów

  - Pani dusza jest biedna. Pani dusza cierpi. Jest chora! Potrzebuje egzorcysty! - woła, łapiąc mnie za rękę, siwy mężczyzna w średnim wieku. Przeszywa mnie spojrzeniem spod krzaczastych brwi.

  Anna Pogoda
 • Mężczyźni już nie dominują w związkach

  W dzisiejszej Polsce chłopcy są wychowywani przez same kobiety. Zdaniem seksuologa, Andrzeja Jaczewskiego, to główna przyczyna, dla której inicjatywa - także w seksie - przechodzi powoli z rąk mężczyzn w ręce kobiet

  rozmawiał Tomasz Kwaśniewski
Więcej o:

mężczyzna

 • Sennik: mężczyzna

  Sennik: mężczyzna Sny o mężczyźnie można interpretować bardzo różnorodnie. Wszystko zależy od tego, czy jesteś kobieta czy mężczyzną, czy znasz tego, który pojawia się w Twoich snach, czy jest to może ktoś całkiem obcy. Jeżeli jesteś kobietą i we śnie widzisz bardzo atrakcyjnego mężczyznę, oznacza

 • SPA dla mężczyzn

  Na szczęście sposób myślenia i odczuwania się zmienia, następują zmiany postaw i stylu życia. Mężczyznom, tak samo jak kobietom, zaczyna zależeć na własnym wyglądzie. Zaczynają być bardziej świadomi, coraz więcej wiedzą o możliwościach zadbania o siebie, o piękny, młody wygląd. Troska o wizerunek

 • Mężczyźni estrady

  nim nie sądzić (wszystko kwestia gustu) od jakiegoś czasu uważany jest za jednego z najseksowniejszych mężczyzn estrady. Jak prezentuje się Justin? Trzeba przyznać, że bardzo dobrze. Przede wszystkim nie boi się łączyć luźnego stylu z wyrafinowaną elegancją. Dlatego właśnie coraz częściej można zobaczyć go w

 • Iwona Pavlović - mężczyzna musi być mężczyzną! Wideo

  coraz bardziej przypominają damskie. Pavlović podkreśla, że czasami kiedy idzie mężczyzna z kobietą, trudno jest ropoznać kto jest kim. Iwona uważa, że należy skończyć z ujednoliceniem ubrań męskich i damskich tak, aby mężczyzna był mężczyzną, a kobieta kobietą. Zobacz wypowiedź Iwony Pavlović o modzie męskiej:

 • Łazienka dla mężczyzny

  Łazienka jest miejscem, z którego korzystają wszyscy domownicy. Najczęściej to właśnie kobiety decydują jak będzie wyglądać to miejsce. Wtedy pojawiają się pastelowe, kobiece kolory, dekory w kwiaty, świece, dekoracyjne dodatki. Większość mężczyzn nie przepada za takimi rozwiązaniami. Zdecydowanie

 • Mężczyzna jesienną porą...

  Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że propozycje dla mężczyzn na jesień i zimę są nudne, ponure i bez finezji. Nic bardziej mylnego. Owszem dominują kolory ciemne: brąz, czerń i szarości. Jest też niezastąpiona klasyczna biel. Jednak projektanci tacy jak John Galliano, czy Junya Watanabe

 • Mężczyzna w ciąży. WIDEO

  Thomas Beatie to pierwszy na świecie mężczyzna, który urodził dziecko, a raczej trójkę dzieci. Beatie pochodzi z Arizony i kiedyś był kobietą. Jak donosi dailymail.co.uk, Thomas przeszedł terapię hormonalną, mastektomię, został oficjalnie zarejestrowany jako mężczyzna. Thomas postanowił zachować

 • Przewodnik dla kobiet - co odstrasza mężczyzn?

  Zbyt mocny makijaż wbrew pozorom nie jest pociągający dla mężczyzn. Panowie preferują naturalność, a nadmiar podkładu i pudru potrafią skutecznie zniechęcić. Zdecydowanie wolą umiar we wszystkim. Pociąga ich natomiast świeżość i naturalność, subtelna woń dobrych perfum i nutka pewnej nonszalancji