oty³o¶æ

  • Komentujesz wygl±d swoich dzieci? W doros³ym ¿yciu mog± mieæ powa¿ne problemy

    Komentujesz wygl±d swoich dzieci? W doros³ym ¿yciu mog± mieæ powa¿ne problemy

    Je¶li rodzice krytykowali twój wygl±d, jeste¶ szczególnie nara¿ona na zaburzenia od¿ywiania. Badania wykaza³y, ¿e dziewczynki i nastolatki, które spotyka³y siê z przykrymi komentarzami na temat wagi, s± w doros³ym ¿yciu niezadowolone ze swojego cia³a. Wystêpuje u nich równie¿ zwiêkszone ryzyko oty³o¶ci.

    mmr
  • Mam 170 cm i 88 kg wagi. Naprawdê mê¿czyzn to brzydzi? [LIST]

    Mam 170 cm i 88 kg wagi. Naprawdê mê¿czyzn to brzydzi? [LIST]

    Jestem ³adna, ale za gruba. Nie mogê schudn±æ. Czy to ju¿ oznacza, ¿e nie mogê siê podobaæ? - pyta nasza Czytelniczka, a seksuolog Izabela J±derek w programie "Dobry Seks" próbuje wyja¶niæ, sk±d siê bierze kanon piêkna i dlaczego co za du¿o, to ju¿ nie krêci.

    To nieprawda, ¿e dla ka¿dego mê¿czyzny atrakcyjne s± kobiety o sylwetce modelki, a ci, którzy preferuj± puszyste, musz± byæ zaburzeni. Na pewno niepokoj±ce jest, gdy partner robi wszystko, aby partnerka by³a oty³a. Tzw. wypasacze marz± o w pe³ni uzale¿nionych kobietach, o wadze 200 kg i wiêcej...

    Wiêkszo¶æ panów pragnie jednak kobiety ani za chudej, ani zbyt okr±g³ej, bo to ¶wiadczy o dobrym zdrowiu, formie, kondycji i p³odno¶ci. Co, je¶li sylwetka z czasem siê zmienia? "Ona o siebie ju¿ nie dba", "Usidli³a mnie i teraz siê nie stara" - czy takie my¶lenie jest czêste i s³uszne?

    W programie tak¿e o tym, jak nawyki ¿ywieniowe wp³ywaj± na jako¶æ seksu.

    'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej go¶cie rozmawiaj± o zagadnieniach dotycz±cych ludzkiej intymno¶ci. Ci±¿a, zwi±zki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Ogl±daj, a na pewno dowiesz siê czego¶ nowego! Pozosta³e odcinki cyklu znajdziecie tutaj.

    Dobry seks
  • Dlaczego tak tyjemy i nie potrafimy tego zatrzymaæ?

    Dlaczego tak tyjemy i nie potrafimy tego zatrzymaæ?

    Tyjemy, bo ¼le jemy. Bo siê za ma³o ruszamy. Bo ogl±damy reklamy i im wierzymy. Bo siê starzejemy. Bo jeste¶my w ci±¿y. Bo nam siê nic nie chce. Tyjemy na z³o¶æ modelkom (taki bunt). Ale niestety, tylko my zap³acimy za to nasze tycie.

    Anka R±czkowska
  • 13 problemów, które rozumiej± tylko dziewczyny z potê¿nymi udami

    13 problemów, które rozumiej± tylko dziewczyny z potê¿nymi udami

    Nie mogê nosiæ spodni, biegaæ ani robiæ sobie selfików w bikini. Ograniczaj± mnie moje uda. Przyjaciele powiedz±: kr±g³e, mniej ¿yczliwi: grube. Nie jestem w tym sama. 97 procent kobiet przyznaje, ¿e zdarza im siê naprawdê nie lubiæ swojego cia³a.

    Anna Konieczyñska
  • Za gruba, ¿eby æwiczyæ? No to patrz!

    Za gruba, ¿eby æwiczyæ? No to patrz!

    W Wielkiej Brytanii ruszy³a kampania "This Girl Can" ("Ta Dziewczyna Mo¿e", w domy¶le - wszystko) maj±ca zachêciæ dziewczêta i kobiety w ka¿dym wieku i rozmiarze do zwiêkszenia aktywno¶ci fizycznej. O co w niej chodzi? G³ównie o pokonanie wstydu.

    Natalia Sosin
  • Niepoprawnie o wygl±dzie. Cudzym, oczywi¶cie

    "Palacza mo¿na skrytykowaæ, mo¿na wygoniæ go z przystanku i restauracji, ¿eby nie szkodzi³ innym, mo¿na te¿ ¶mia³o powiedzieæ, ¿e daje z³y przyk³ad dzieciom. Oty³ego, jedz±cego gofra z bit± ¶mietan±, skrytykowaæ nie mo¿na, a on te¿ daje przyk³ad". Nasza Czytelniczka wnikliwie bada komentarze pod tekstami o nadwadze i pla¿y - i wyci±ga wnioski.

    Nades³ane do Redakcji
  • Wieloryby nie maj± prawa do k±pieli s³onecznych, czyli o terrorze pla¿owym
  • Nikt nie jest oty³y na w³asne ¿yczenie!

    "Wa¿ne aby sobie u¶wiadomiæ, ¿e jedzenie mo¿e uzale¿niæ tak samo jak alkohol" - pisze nasza Czytelniczka Kasia. Co zrobiæ, gdy jedzenie jest nie tylko potrzebne dla funkcjonowania organizmu - pozwala odreagowaæ, ¶wiêtowaæ...

    Nades³ane do Redakcji
  • Ludzie, dbajcie o siebie!

    Nasza Czytelniczka po powrocie z urlopu ma szereg przemy¶leñ, zwi±zanych z cielesnym zaniedbaniem kobiet i mê¿czyzn. Nie chodzi o wpasowanie siê w kanony medialnego piêkna, ale o zwyk³± dba³o¶æ o siebie.

    Nades³ane do Redakcji
  • Gdy widzê ludzi k³óc±cych siê w internecie, jest mi ich ¿al

    Gdy widzê ludzi k³óc±cych siê w internecie, jest mi ich ¿al

    Bloger pisze, ¿e wspó³czuje oty³ym. Zgodnie z zasad± sto³u i no¿yc, pojawia siê zjadliwa odpowied¼ blogerki. A ja siê zastanawiam: po cholerê takie tematy wa³kowaæ i k³óciæ siê w internetach? Nie szkoda wam czasu i nerwów?

    Natalia Sosin
  • Tylko oczy nie tyj± - rzecz o grubasach, ¿alu i robieniu czego¶ ze sob±

    Tylko oczy nie tyj± - rzecz o grubasach, ¿alu i robieniu czego¶ ze sob±

    Polki uwa¿aj± siê za ¶rednio atrakcyjne, najbardziej krytycznie podchodz± do swoich brzuchów, a za czê¶æ cia³a najbardziej seksown± uwa¿aj± swoje oczy - wynika z badania przeprowadzonego przez GFK Polonia dla eSexy.pl. I ja, szanowni pañstwo siê tym wynikom nie dziwiê. Te oczy - zw³aszcza w kontek¶cie wypowiedzi Krzysztofa Majaka i jemu podobnych - s± wyborem naturalnym.

    Dominika Wêc³awek
  • Jak obliczyæ BMI - sprawd¼ czy masz nadwagê

    Jak obliczyæ BMI - sprawd¼ czy masz nadwagê

    Chcesz sprawdziæ, czy Twoja waga jest prawid³owa, czy mo¿e najwy¿szy czas pój¶æ na dietê? Nic prostszego! Wystarczy, ¿e obliczysz swój wska¼nik BMI.

    Magda Skrzypek
  • Psychotest - czy masz obsesjê na punkcie odchudzania?

    Psychotest - czy masz obsesjê na punkcie odchudzania?

    Czêsto przegl±dasz siê w lustrze i zastanawiasz nad tym jak zgubiæ parê kilogramów? Nadwaga spêdza Ci sen z powiek? A mo¿e wrêcz przeciwnie jeste¶ ca³kiem zadowolona ze swojego wygl±du? Koniecznie rozwi±¿ nasz psychotest!

    norma_jeane
  • Problem z nadwag±? Nie dla Amerykanów!

    Problem z nadwag±? Nie dla Amerykanów!

    Wed³ug sonda¿u organizowanego przez Centrum Badañ Ipsos-McClatchy, pomimo ci±g³ego, dramatycznego wzrostu liczby osób oty³ych w USA - Amerykanie wcale nie uwa¿aj±, ¿e spo³eczeñstwo ma problemy z nadwag±!

    norma_jeane
  • Negatywny wp³yw oty³o¶ci na mózg

    Negatywny wp³yw oty³o¶ci na mózg

    Doskonale wiemy jak oty³o¶æ wp³ywa na funkcjonowanie naszego cia³a i ot³uszczonych narz±dów. Okazuje siê, ¿e do tego wszystkiego dochodz± równie¿ negatywne skutki dla naszego mózgu.

    norma_jeane
  • Dlaczego tyjemy i nie mo¿emy zrzuciæ wagi?

    Dlaczego tyjemy i nie mo¿emy zrzuciæ wagi?

    Przyczyn oty³o¶ci jest oczywi¶cie bardzo wiele. Ostatnie badania przeprowadzone przez amerykañskich naukowców dowodz±, ¿e istniej± takie powody, o których znaczeniu czêsto nie mamy pojêcia.

    norma_jeane
  • Hydrokolonoterapia: hit czy kit?

    Hydrokolonoterapia to zabieg usuwania toksyn i z³ogów pokarmowych z organizmu. Legenda g³osi, ¿e Marylin Monroe ³adn± cerê i zgrabn± sylwetkê zawdziêcza³a m.in. regularnemu czyszczeniu jelita grubego. Czy rzeczywi¶cie hydrokolonoterapia potrafi zdzia³aæ cuda?

    spiro33
  • Harriet Jenkins - w tym roku to ona schud³a najwiêcej
Wiêcej o:

oty³o¶æ

  • Oty³o¶æ brzuszna. Jak z ni± walczyæ?

    Oty³o¶æ brzuszna - przyczyny Oty³o¶æ brzuszna nazywana jest te¿ czêsto "oty³o¶ci± typu jab³ko", "oty³o¶ci± androidaln±", czy te¿ "oty³o¶ci± trzewn±". Znacznie czê¶ciej dotyka mê¿czyzn, ni¿ kobiety i niesie ze sob± ryzyko bardzo wielu chorób. Posiadanie lekko wystaj±cego brzuszka nie oznacza

  • Negatywny wp³yw oty³o¶ci na mózg

    Oty³o¶æ jest du¿o gro¼niejsz± chorob± ni¿ jeste¶my w stanie przypuszczaæ. To nie tylko nieestetyczny wygl±d, ale równie¿ ca³y szereg bardzo negatywnych skutków wp³ywaj±cych na pracê naszego cia³a. Oty³o¶æ mo¿e byæ jedn± z przyczyn powstawania niektórych rodzajów raka, astmy, nadci¶nienia têtniczego

  • Oty³o¶æ ¼le wp³ywa na pamiêæ!

    nie tylko na ci¶nienie têtnicze krwi, poziom cholesterolu, ale tak¿e na zdolno¶ci umys³owe. Osoby, które wziê³y udzia³ w badaniu, zosta³y poddane mini-testom, sk³adaj±cych siê z 30 prostych zadañ m.in z arytmetyki oraz æwiczeñ sprawdzaj±cych pamiêæ i orientacjê. Okaza³o siê, ¿e ci, którzy cierpi± na oty³o¶æ, maj± gorsze

  • Gruuuba nadzieja - nowa teoria oty³o¶ci

    Autork± nowej oryginalnej teorii na temat przyczyn oty³o¶ci jest dr Danuta W³odek z amerykañskiego National Center for Genome Resources z Santa Fe w stanie Nowy Meksyk. Pracê jej autorstwa publikuje listopadowy numer presti¿owego czasopisma "Journal of Theoretical Biology". Dr W³odek przez lata

  • Plastikowe opakowania sprzyjaj± oty³o¶ci!

    toksyczn± w Kanadzie. Dzi¶ okazuje siê, ¿e mo¿e równie¿ byæ przyczyn± cukrzycy typu 2 oraz oty³o¶ci - podaje Daily Mail. Naukowcy zauwa¿yli, ¿e nawet bardzo ma³a dawka tej substancji powoduje, ¿e hormony w naszym organizmie zaczynaj± szaleæ. Co siê z nimi dzieje? Przede wszystkim nasz organizm zaczyna