pop

 • Kochać nigdy nie jest za późno - tako rzecze Michalina Wisłocka

  Kochać nigdy nie jest za późno - tako rzecze Michalina Wisłocka

  "Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki" to pozycja, którą wybraliście w naszym fochowym klubie książki. Mną wstrząsnęła i zawładnęła. Tak to jest, gdy spotka się kogoś pięknego, niezwykłego, fascynującego. I nie szkodzi, że tylko za pośrednictwem słów - miłość nie zna żadnych przeszkód.

  Kasia Nowakowska
 • Krew, klocki i łzy. Powstańczy lajfstajl

  Krew, klocki i łzy. Powstańczy lajfstajl

  Mam już tego dość! Myślę, że wiele osób czuje podobnie. Z roku na rok jesteśmy bombardowani coraz bardziej przefajnianym wizerunkiem Powstania Warszawskiego, a dla niektórych sierpniowe obchody to doskonały pretekst do zbijania kapitału. To zaś, co jest nam sprzedawane niebezpiecznie przekracza granicę, za którą jest już tylko "pop?, nie "kultura?, a tym bardziej refleksja i szacunek.

  Dominika Węcławek
 • Rekiny na fali: pięć filmów o ludojadach, które naprawdę warto obejrzeć

  Rekiny na fali: pięć filmów o ludojadach, które naprawdę warto obejrzeć

  Rekin zjadający samolot. Dwugłowy rekin atakujący symultanicznie dwie laseczki w bikini. Rekin poruszający się po piaszczystej plaży, jak ryba w wodzie. Rekiny na ulicach Los Angeles. Absurd? Głupota? Strata czasu? Ależ skąd! Filmy o rekinach są super! Dziś premiera "Rekinado 2", więc będziecie mieli okazję sprawdzić, jak wam ta rybka smakuje.

  Kasia Nowakowska
 • Pierwsza modelka plus size w kalendarzu Pirelli: koniec konwencjonalnego kanonu?

  Pierwsza modelka plus size w kalendarzu Pirelli: koniec konwencjonalnego kanonu?

  Migdałowe oczy, pełne usta, burza włosów. Candice Huffine jest idealnie piękna. Wiele dziewczyn dałoby się całkiem dosłownie pokroić, żeby wyglądać jak ona. Może z jednym małym wyjątkiem. Gwiazda kalendarza Pirelli na 2015 rok ma, mówiąc eufemistycznie, kobiece kształty. Czy to oznacza ostateczne wyzwolenie spod dyktatury rozmiaru zero, czy "dziwne" piękności są wciąż tylko listkiem figowym?

  Anna Konieczyńska
 • 'Radio Taxi, proszę czekać...'. Opowieści o cierpach, złotówach i taryfiarzach
 • Moje ulubione książki kucharskie do psucia

  Moje ulubione książki kucharskie do psucia

  W domowej biblioteczce mam lekko ponad 30 książek kucharskich. To całkiem sporo jak na osobę, która twierdzi, że nie umie gotować. Niektóre z publikacji są mi obojętne, inne lubię po prostu czasem przejrzeć z dziećmi, żeby wiedziały, że gdzieś na świecie jest ktoś, kto umie takie potrawy przyrządzić. Są wreszcie książki zawierające takie przepisy, że aż mam ochotę wstać, pójść do kuchni i coś zepsuć.

  Dominika Węcławek
 • Klub Książki Focha - wybieramy lekturę na lipiec!

  Klub Książki Focha - wybieramy lekturę na lipiec!

  Lipiec, taki przyjemny, wakacyjny miesiąc - z wrodzonej przekory proponujemy więc Wam do wyboru lektury ponoszące ciśnienie. Żebyście się na zanudzili na tych wakacjach. Ciekawe, na co zagłosujecie!

  Kasia Nowakowska
 • Dziewięć filmów, dzięki którym poczujesz lato

  Dziewięć filmów, dzięki którym poczujesz lato

  Urlop za tobą lub (daleko) przed tobą, a ty chcesz już teraz, już dziś poczuć się jak na wakacjach? Kisisz się w biurze i marzy ci się ten stan wakacyjny, w którym jest ciepło, parno, błogo? A może po prostu chcesz poczuć powiew wakacyjnego lenistwa, zapach rozgrzanego słońcem ciała, piasku... Da się. Od czego są filmy?

  Gosia Tchorzewska
 • Książki zapodziane: 'O niefortunnym diable i inne baśnie'

  Książki zapodziane: "O niefortunnym diable i inne baśnie"

  Poznajemy wiele książek dla dzieci (w dzieciństwie, gdy czytają nam je rodzice lub gdy sami mozolnie przebijamy się przez pierwsze lektury; potem czytamy naszym dzieciom), ale nie wszystkie robią na nas wrażenie. Są jednak takie, które zapisują się w pamięci i chcemy do nich wrócić. Żeby dzieciom poczytać. Przecież nie sobie. Nasz stały Czytelnik - Mężczyzna Inaczej - przyznaje się do swojej słabości.

  Mężczyzna Inaczej
 • Szaleństwo hasztagowania. Opowieść o wielkiej karierze małej kratki

  Szaleństwo hasztagowania. Opowieść o wielkiej karierze małej kratki

  Jak często się zdarza, by jeden mały znak stał się symbolem #wszystkiego? Raz na jakiś czas można zaobserwować różne graficzne fenomeny, ale jeszcze nigdy w historii oznaczania nie zdarzyło się, by taki drobiazg, ot, cztery małe kreski znaczyły tak wiele dla tak dużej ilości osób.

  Dominika Węcławek
 • Druk 3D to następna rewolucja. Warto być na nią przygotowanym

  Druk 3D to następna rewolucja. Warto być na nią przygotowanym

  Słowo "rewolucja" w przypadku technologii jest zdecydowanie nadużywane. Ale w przypadku druku 3D ma sens. Prawdopodobnie najdalej za 10 lat (to bardzo ostrożna estymacja) każdy z nas będzie korzystał z takiej drukarki, albo nawet będzie ją miał w domu.

  FochTech
 • Trudno narysować smak napoju morelowego

  Trudno narysować smak napoju morelowego

  Chciał śpiewać w operze, potem został lalkarzem, zrobił karierę jako ilustrator, a teraz debiutuje książeczką dla dzieci o ?Najmniejszym słoniu świata". Maciej Szymanowicz opowiada nam o grozie dziecięcych wyobrażeń, motoryce teatru lalek i tym, że Jezus do niego szeptał z tapczanu.

  Kasia Nowakowska
 • Klub Książki Focha - 'Para w ruch' Terry'ego Pratchetta

  Klub Książki Focha - "Para w ruch" Terry'ego Pratchetta

  W Klubie Książki Focha przełom, na który czekałyśmy: recenzja Czytelniczki! Marzy nam się, byśmy razem wybierali książki, razem je czytali, a potem byśmy mogły nagradzać książkami i kodami do Publio.pl Was, naszych Czytelników. Oczywiście za recenzje! I oto przed Wami recenzja książki czerwca autorstwa Agaty Szendzikowskiej.

  Agata Szendzikowska
 • Wywiady o książkach są jak rozmowy o winach: bujasz się między snobizmem a uzależnieniem
 • Czego uczą nas filmy: 'Tajemnica Filomeny'

  Czego uczą nas filmy: "Tajemnica Filomeny"

  Irlandia jest taka piękna! Te przestrzenie, soczyście zielone pagórki, po których hula wiatr... Nawet bluźnierstwa wypowiadane w takich okolicznościach przyrody wydają się nie mieć mocy. Czy coś złego może się dziać w takim krajobrazie? Okazuje się, że tak. A za wszystkim stoją siostrzyczki z klasztoru... Niezły początek horroru, co?

  Gosia Tchorzewska
 • Praca może zastąpić żonę, gdy odejdzie, dzieci, gdy dorosną. A co, gdy ją tracisz?

  Praca może zastąpić żonę, gdy odejdzie, dzieci, gdy dorosną. A co, gdy ją tracisz?

  Sam o sobie mówi, że nie jest "tym Wojciechem Albińskim, tylko tym drugim". Nie tym, który zadebiutował jako pisarz w wieku 68 lat. Jest kreatywnym człowiekiem ze świata reklamy, który w wieku 35 lat, latem 2012 roku, "na wypowiedzeniu w kolejnym z biur" napisał książkę "Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą (bo że to się stanie, to pewne)", którą można zadedykować wszystkim. Bo przecież wszyscy kiedyś stracą pracę.

  Gosia Tchorzewska
 • Byłem lekarzem w okopach - przed setną rocznicą wybuchu I wojny światowej

  Byłem lekarzem w okopach - przed setną rocznicą wybuchu I wojny światowej

  Celebrujemy wiele historycznych rocznic, ale tej akurat nie, jak zauważa Olga Wróbel. "Pierwsza wojna światowa trwała cztery lata. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, że wasz partner zostaje powołany do wojska i możecie najwyżej pomachać mu na dworcu chusteczką, kiedy będzie jechał na front?" Warto pamiętać.

  Olga Wróbel/Kurzojady
 • Absurdalne wymagania artystów. Garderobiany foch!

  Absurdalne wymagania artystów. Garderobiany foch!

  Sezon letnich festiwali już wystartował, do naszego skromnego kraju zjeżdża się artystyczne chamstwo z całego świata. A taki artysta estradowy to potrafi mieć wymagania! Beyonce żąda czerwonego papieru toaletowego, u Jennifer Lopez wszystko ma być białe - począwszy od kwiatów, przez meble, a na winie skończywszy, Mariah Carey wymaga białych kotów i gołębi (!!!), ale wszystkie panie przebija Slayer - w garderobie zespołu musi być stado białych baranków i rzeźnik.

  Dominika Węcławek
 • Oczy, które gryzą. Wojciech Grzędziński - osobisty fotograf prezydenta RP

  Oczy, które gryzą. Wojciech Grzędziński - osobisty fotograf prezydenta RP

  Dokumentował konflikty zbrojne i ich skutki m.in. w Libanie, Gruzji, Afganistanie, Sudanie Południowym. Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej, m.in. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo. Za reportaż z konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo. Od lutego 2011 pracuje jako fotograf osobisty prezydenta RP.

  Aleksandra Zielińska
 • Pracownia. Miejsce do robienia sztuki

  Pracownia. Miejsce do robienia sztuki

  Czym jest pracownia? Jak wygląda? Po co ona komu, skoro w społecznej świadomości dziś artysta pracuje głównie na komputerze? Jasna, pusta przestrzeń w opuszczonej fabryce czy upaćkany farbami, przesiąknięty zapachem rozpuszczalnika strych? W miniony weekend można było zajrzeć do pracowni wielu tworzących w Warszawie artystów, spotkać się m.in. z Karolem Radziszewskim, Zuzanną Janin czy Zbigniewem Liberą. A wszystko dzięki trzem zaangażowanym w sztukę dziewczynom.

  Gosia Tchorzewska
 • Klub Książki Focha - wybieramy książkę na czerwiec!
 • Kawa jako wyznacznik statusu? Ulubiony napój wszystkich sfer
 • 'Dzieci z Bullerbyn' - lektura obowiązkowa dla... rodziców

  "Dzieci z Bullerbyn" - lektura obowiązkowa dla... rodziców

  Dajcie dzieciom spokój - mówi do nas Astrid Lindgren z każdej strony swojej najbardziej znanej powieści. I to właśnie sprawia, że książka ta nie uległa przedawnieniu. Przeciwnie. W czasach, kiedy staramy się zorganizować dzieciom każdą minutę życia, szwedzka opowieść sprzed kilku dekad wydaje się aktualna jak nigdy wcześniej.

  Ania Oka
 • Kontaktu wzrokowego unikać - komentarz do rasistowskiego hejtu na rapera Sobotę

  Kontaktu wzrokowego unikać - komentarz do rasistowskiego hejtu na rapera Sobotę

  Nawet jeśli nie jesteście fanami rapu, ta sprawa powinna was obchodzić - rasistowskie bluzgi pod adresem szczecińskiego rapera Soboty, jego czarnoskórej partnerki i dziecka (!) zwyczajnie bulwersują, ale być może świadczą też o głębszym problemie? Specjalnie dla Focha sprawę komentuje znawca polskiego rapu i kultury hip-hopowej, dziennikarz muzyczny Marcin Flint.

  Marcin Flint
 • Od mema do morderstwa - nastolatki chcą zabijać dla Slendermana

  Od mema do morderstwa - nastolatki chcą zabijać dla Slendermana

  Czy Amerykanie mają powody by bać się nowego, morderczego trendu? Nastolatka z Ohio zaatakowała własną matkę nożem. Wcześniej dwie dziewczynki z Wisconsin próbowały zamordować swoją koleżankę. Wszystkie twierdziły, że mordować kazał im Slenderman - fikcyjna postać z internetu.

  Natalia Sosin
 • Wredne dziewczyny rządzą światem

  Wredne dziewczyny rządzą światem

  Czasem drwicie, że zajmuję się tu "problemami pierwszego świata". Przyznaję - tak bywa. Nie ja jedna. Towarzyszy mi Bebe Walker, autorka bloga i książki "White Girl Problems". I cała armia bohaterek amerykańskiej popkultury, dla których największym życiowym dylematem jest wybór smaku porannego smoothie. Ta postawa zasługuje na pochwały? Niespecjalnie. Ale może na głęboką pogardę też nie?

  Anna Konieczyńska
 • Smutek za hidżabem - czy najbogatsze księżniczki świata są szczęśliwe?

  Smutek za hidżabem - czy najbogatsze księżniczki świata są szczęśliwe?

  Idealne, zjawiskowo piękne, uległe. Własność swoich mężów. Wydawane często za mąż w bardzo młodym wieku za starszych o kilka dekad mężczyzn. Saudyjskie księżniczki żyjące w złotych klatkach, w odległej Ameryce zrzucają hidżaby i buszują po luksusowych butikach wydając fortunę. Ale czy są szczęśliwe?

  Natalia Sosin
 • Więcej luzu! Odpowiedź na list o hipokryzji prasy kobiecej

  Więcej luzu! Odpowiedź na list o hipokryzji prasy kobiecej

  Nasza Czytelniczka poczuła potrzebę odpowiedzenia na list o hipokryzji prasy kobiecej. Jej zdaniem, nie ma co załamywać rąk nad jej powierzchownością - po prostu nie warto oczekiwać od kolorowych pism czegokolwiek poza ładnymi obrazkami i prostym przekazem.

  Nadesłane do Redakcji
 • High five, czyli kto przybił pierwszą 'wysoką piątkę' w historii

  High five, czyli kto przybił pierwszą "wysoką piątkę" w historii

  Gest wyrażający radość, ogromny entuzjazm, jedność. Proste klepnięcie w dłonie, które oznacza, że oto coś się udało! Świętujemy nim wspólny sukces lub wyrażamy pozytywne emocje. Nieraz przybijaliście piątkę, czując, że w tym klaśnięciu jest moc. A czy ktoś się kiedyś zastanowił, skąd to się tak właściwie wzięło?

  Gosia Tchorzewska
 • Co mi uwłacza, czyli o hipokryzji prasy kobiecej

  "Magazyny kobiece głoszące równość, prawość i seksowność każdej z Nas, wprost ociekają hipokryzją" - nasza Czytelniczka Ameryki nie odkrywa, ale zwraca się z apelem, który Wam przekazujemy.

  Nadesłane do Redakcji
Więcej o:

pop

 • Pierwsza piosenka Mariny - "Glam pop"

  Singiel "Glam Pop" zapowiada debiutancką płytę Mariny Łuczenko, nowej podopiecznej Mai Sablewskiej. Niektórzy twierdzą, że krążek wokalistki ma być czymś, czego rynek fonograficzny w Polsce nie widział albo raczej nie słyszał. To dopiero początek, ale po 3 miesiącach współpracy mamy już pierwsze

 • Melissa Pop Up Shop

  Melissa POP UP SHOP Ul.Złota 59 00-120 Warszawa Melissa POP UP SHOP Ul.Wołoska 12 02-675 Warszawa Melissa POP UP SHOP Al.Jana Pawła II 82 00-175 Warszawa

 • Letnie zestawy w kolorach Pop Artu

  Swego czasu sztuka Pop Art budziła duże protesty. Mieszanie różnych gatunków sztuki czy czerpanie z estetyki przedmiotów codziennego użytku, wielu się nie podobało. Niemniej jednak sztuka ta była najważniejszym zjawiskiej artystycznym lat 60. i 70. do dziś inspirując nie tylko innych artystów

 • "Załóż róż, będzie pięknie. Nagraj pop, będzie szybciej"

  Pamiętacie piosenkę "Załóż róż", którą Agnieszka Chylińska nagrała już kilka lat temu? Jeśli nie, to posłuchajcie koniecznie: Tekst piosenki jest następujący: Załóż róż, będzie pięknie Załóż róż, będzie modnie (...) Pokaż biust będzie łatwiej Pokaż biust będzie modnie (...) Nagraj pop

 • Pop-up shop Agaty Wojtkiewicz

  Pop-up shopy kojarzą się z markami ekskluzywnymi, awangardowymi. Sklepy tymczasowe to często oferta tylko dla wtajemniczonych, bo nie każdy ma dostęp do takiej informacji. Pamiętamy liczne inicjatywy guerilla stores Comme des Garcons (to trochę co innego niż pop-up'y), które wprowadziły te idee

 • Księżniczka popu 4fun.tv!

  , kilkakrotnie objechała świat ze swoimi 5 trasami koncertowymi, jak i prywatne - w końcu nic tak nie fascynuje publiczności, jak pocałunek z Madonną, rozwód, załamanie nerwowe i ogolenie głowy na "zapałkę". Od piątku do niedzieli 23-25 października specjalnie dla wszystkich fanów współczesnego popu 4fun.tv

 • Wnętrza w stylu pop-art. Najpiękniejsze kolorowe dodatki do mieszkania

  Styl pop-art we wnętrzach Wnętrza urządzone w stylu pop-art są ponadczasowe. Mimo że od kilku sezonów motywem przewodnim we wnętrzach jest prostota i funkcjonalność to wyraziste, kolorowe dodatki nigdy nie wyjdą z mody. Wręcz przeciwnie, sztuka popularna coraz częściej gości w naszych domach

 • Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!

  Pop-art - skąd się wywodzi? Styl pop-art, który cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Duży wpływ na powstanie tego nurtu miała kultura masowa, ponieważ pop-art odzwierciedla konsumpcyjny styl życia. Sztukę

 • SHOWROOM POP UP STORE

  Tym razem SHOWROOM.PL poszedł o krok dalej! Wyselekcjonowane propozycje polskich projektantów, które możecie kupić online, w weekend 22-23 marca zaprezentowane zostaną w specjalnie zaaranżowanym spójnym koncepcie pop up store'u. Odwiedziny SHOWROOM POP UP STORE to zatem nieczęsta okazja