reklama

 • Kwiecień miesiącem złej reklamy - trzy żenujące przykłady

  Kwiecień miesiącem złej reklamy - trzy żenujące przykłady

  Reklama jest podobno dźwignią handlu. Jeżeli tak właśnie jest, to zastanawiam się do czego dążą właściciele lub brand managerowie danego produktu, wypuszczając na świat potworne potworki, które po prostu zohydzają daną markę.

  Miss Olgu
 • Społeczeństwo jest miłe - rozmowa z firmą Skisso (i jej twórcami)

  Społeczeństwo jest miłe - rozmowa z firmą Skisso (i jej twórcami)

  Kaszka po której dziecko śpi przez 24 godziny i nie koliduje matce z jej życiowymi planami. Żelki "Dopaminki?, po których "przestajesz widzieć problem?. Psychotropowe smakołyki z firmy Skisso rozwiązałyby wiele naszych problemów... (gdyby istniały).

  Kasia Nowakowska
 • Obraża Cię widok reklamy z nagą kobietą? Rozumiem. Mnie nie

  Obraża Cię widok reklamy z nagą kobietą? Rozumiem. Mnie nie

  No wiesz, billboard z reklamą bielizny, ogromny, przy autostradzie. Albo z reklamą gładzi szpachlowej. Duży, na ścianie domu. Jedna i druga reklama przyciąga wzrok, bo oba produkty reklamują niezbyt ubrane panie. Kolejny raz słyszę, iż obraża to kobiety. Otóż nie wszystkie. Mnie - nie.

  Aleksandra Zielińska
 • Gdzie, do nędzy, jest Matt i inne niezobowiązujące przyjemności

  Gdzie, do nędzy, jest Matt i inne niezobowiązujące przyjemności

  Bo czasem naprawdę trzeba bez zobowiązań. Chociaż odrobinę wstyd i to przecież takie bezproduktywne. Nic nie naprawia, niczego nie leczy, niczego nie zmienia na lepsze. Oprócz humoru. Mojego. Na chwilę. Ta chwila jest niekiedy sporo warta.

  Aleksandra
 • LaChapelle i Szczęśliwe Skarpetki. Bajeczka dla dorosłych

  LaChapelle i Szczęśliwe Skarpetki. Bajeczka dla dorosłych

  Aleksandra pisała niegdyś o tym, dlaczego uwielbia niektóre reklamy. Wspominała tam także o Mistrzu. Dziś dorzucam swoją cegiełkę, bo ostatnie dzieło znanego fotografa (a raczej - artysty) Davida LaChapelle sprawiło mi wiele... frajdy.

  Agata
 • Vintage mnie kręci - o dziecięcej pasji, która do mnie wróciła

  Vintage mnie kręci - o dziecięcej pasji, która do mnie wróciła

  Po przeczytaniu tekstu Aleksandry o jej ulubionych reklamach, wlazłam na sentymentalną ścieżkę i przypomniałam sobie o hobby z dzieciństwa. Porzucone zostało na wiele lat, wróciło w ostatnich miesiącach, choć w nowej, a dokładniej - nowocześniejszej formie.

  Agata
 • Czy jesteś emocjonalnie związany ze swoją wodą mineralną?

  Czy jesteś emocjonalnie związany ze swoją wodą mineralną?

  Jakiś czas temu Aleksandra napisała o tym, że lubi oglądać reklamy i że chciałaby pracować dla Zaniewskiego i Przybory. Ja z kolei mam zupełnie inaczej, nie lubię ich oglądać. Znaczy nie panów, ale reklam. Ale nie o tym będzie tekst.

  Miss Olgu
 • Jedenasta muza: czasem naprawdę kocham reklamy

  Jedenasta muza: czasem naprawdę kocham reklamy

  Bez ironii, bez sarkazmu. Uwielbiam. Uważam za formę sztuki, może niespecjalnie wysokiej, ale za to ekscytującej i rozwijającej się w sposób imponujący. Naprawdę, potrafię gnać do kina na złamanie karku, żeby tylko nie uronić ani minuty z przedfilmowego, tak irytującego większość bloku reklamowego

  Aleksandra
 • Mamy pierwszą akcję reklamową na Fochu - prowadzę bloga z tabletem Sony

  Mamy pierwszą akcję reklamową na Fochu - prowadzę bloga z tabletem Sony

  Tak jak Wam pisałam jakiś czas temu: na Fochu prowadzimy politykę podniesionej przyłbicy. Dlatego z dużą przyjemnością informuję, że mamy pierwszego dużego partnera reklamowego: Sony! Super, że nie boją się Focha, ani moich foszków - w ramach wspólnej akcji prowadzę bowiem blogaska i testuję tablet Sony. Zapraszam!

  Kasia
 • Reklama czy nie? Dlaczego w naszych tekstach podajemy marki produktów i nie bierzemy za to kasy

  Reklama czy nie? Dlaczego w naszych tekstach podajemy marki produktów i nie bierzemy za to kasy

  Tak, wiem: w tzw. blogosferze istnieje wiele niepokojących zjawisk. Jednym z nich jest branie kasy za pisanie o określonych produktach. Nie mam nic przeciwko zarabianiu pieniędzy (lubię), ale jedno jest pewne: na Fochu nie ma i nie będzie krypciochy. Jeśli dochrapiemy się umowy z jakimś reklamodawcą (oby!) - będziecie wiedzieli że to akcja reklamowa. A póki co, gdy w tekstach pojawiają się konkretne marki to dlatego, że lubimy, używamy polecamy. A nie dlatego, że ktoś nam zapłacił.

  Kasia
 • Zakazane reklamy

  W polskiej reklamie - nowość! Z żądaniem wycofania reklamy wystąpił urażony porównywaniami do modela mężczyzna. Seks, kłamstwa i photoshop - to inne najczęściej występujące powody zakazania emisji reklamy.

  ola długołęcka
 • Kobieta jak z reklamy

  Kobieta jak z reklamy

  Zdaniem feministek i pomysłodawców kampanii na rzecz partnerstwa kobiet i mężczyzn w życiu publicznym, kobieta pokazywana w reklamie nadaje się wyłącznie do... reklamacji. Czy tak rzeczywiście jest, czy może nie ma o co robić szumu?

  ola długołęcka
 • Kobiety zachęcają do zakupów

  Kobiety zachęcają do zakupów

  Kobiety w tradycyjnych rolach społecznych potrafią zachęcić nas do zakupów, zaś mężczyźni zachowujący się w sposób nietypowy powodują, że lepiej zapamiętujemy przekaz reklamowy. Badacze z SWPS sprawdzili, jaki wpływ na konsumentów mają wizerunki bohaterów prezentowanych w reklamie.

  kk
 • Kosmetyczny świat gier! Takiej reklamy Diora jeszcze nie było!
 • Justin Bieber w 3 tygodnie zarobił na perfumach 3 mln$!
 • Zabawna reklama marki L'Oreal z Hugh Lauriem w roli głównej
 • Jennifer Lopez - kulisy powstawania reklam!

  Jennifer Lopez - kulisy powstawania reklam!

  Jennifer Lopez ma od niedawna dużo pracy jako ambasadorka marki L'Oreal oraz Gillette Venus. Zobaczcie reklamy z jej udziałem oraz kulisy ich powstawania! J.Lo to profesjonalistka w każdym calu!

  norma_jeane
 • Perfumy Justina Biebera - spot reklamowy
 • Keira Knightley w reklamie perfum Coco Mademoiselle

  Keira Knightley w reklamie perfum Coco Mademoiselle

  Długo czekaliśmy na efekty tej współpracy. I nie zawiedliśmy się ani trochę! Zobaczcie Keirę Knightley w reklamie jednego z najbardziej kultowych i najlepiej sprzedających się zapachów świata.

  norma_jeane
 • Młodzieżowy klimat reklamy Marc by Marc Jacobs
 • Nowa, animowana reklama kosmetyków Chanel

  Nowa, animowana reklama kosmetyków Chanel

  W nowej reklamie Chanel nie ma pięknej modelki, kolorowych makijaż, ani wyrazistego tła. Jest za to mnóstwo kosmetyków - kosmetyków, które żyją. Zobaczcie !

  Katarzyna Bigos
 • American Apparel znowu szokuje

  American Apparel znowu szokuje

  Amerykańska marka znowu postawiła na nagość i prowokację, które wywołały oburzenie społeczeństwa. Najnowsza kampania reklamowa American Apparel określana jest najbardziej obskurną. Czy słusznie?

  redakcja
 • Magdalena i Edita w obiektywie Terry'ego

  Magdalena i Edita w obiektywie Terry'ego

  Magdalena Frąckowiak i Edita Vilkeviciute zostały twarzami Blumarine na wiosnę 2011. Zdjęcia reklamowe zrobił uwielbiający prowokację Terry Richardson.

  redakcja
 • Spektakularna Lara Stone

  Spektakularna Lara Stone

  Wszechobecność Lary wiele osób już nudzi, ale nawet przeciwnicy holenderskiej modelki muszą przyznać, że w kampanii Calvin Klein Collection wygląda niesamowicie.

  redakcja
 • Najlepsze kampanie reklamowe dekady!

  Najlepsze kampanie reklamowe dekady!

  Magazyny o modzie są pełne kampanii reklamowych, niestety zwykle są one identyczne. Co odróżnia wielką kampanię od setek przeciętnych? Najlepsze kampanie sprawiają, że zapominasz, że to reklamy. Kiedy znakomity model, świetny fotograf i doskonały pomysł łączą się efekty tej pracy pamiętamy przez lata.

  redakcja
 • Nowa kolekcja Burberry Blue Label - wiosna 2011
 • Najnowsza reklama VS

  Najnowsza reklama VS

  Najnowszy klip reklamowy zimowej kolekcji Victoria's Secert wyreżyserował Michael Bay znany choćby z Transformers. Film jak zwykle jest magiczny!

  redakcja
 • Kampania Prada 2011 - zapowiedź
 • Gisele w reklamie sandałów
Więcej o:

reklama

 • Za te reklamy powinni oddać pieniądze biednym

  Ta reklama to legenda. Reklama pasztetu narobiła Katarzynie niezłego obciachu. Do dziś wielu wypomina jej ten krok. Ile mogła zarobić na tej reklamie? Nie wiemy. Ale pewne jest jedno - gdyby oddała pieniądze zarobione na reklamie na chore dzieci, wszyscy by jej to wybaczyli. A tak pamiętamy

 • Czy alkohol potrzebuje reklamy?

  (czy pod tym pojęciem kryje się prawda, że im więcej w człowieku alkoholu, tym mniej w nim kultury?), ale w porządku, nie demonizujmy. Ludzie piją alkohol i nie prowadzi to od razu do jakichś tragedii (choć że on szkodzi - jest oczywiste). Tylko, czy uważacie, że aby go pili konieczna jest reklama? Czy nie wystarczy

 • Czy reklamy obrażają kobiety?

  Czy reklamy pokazują kobietę w złym świetle jako osobę mało zaradną i mało ambitną, dla której najważniejszym celem jest nie mieć zmarszczek, a największym wyzwaniem - wywabić plamę ze skarpetek? Czy traktują kobiece ciało zbyt przedmiotowo? A może to wizerunek mężczyzny w reklamach jest krzywdzący

 • Kontrowersyjna reklama Dove. Rasizm?

  Reklamy Dove od kilku sezonów niosą pozytywny przekaz mówiący o tym, że każda kobieta (bez względu na rozmiar czy wzrost) może być atrakcyjna i piękna. Oczywiście za sprawą produktów firmy. Ostatnia reklama Dove wywołała burzę w mediach. Zdjęcia będące częścią kampanii reklamowej żelu pod prysznic

 • Kontrowersyjne kampanie i reklamy. Szokujące?

  - wyprodukowało MTV. Hasło reklamowe nawoływało wówczas: Z wyjątkiem AIDS nic się nie zmieniło. Kiedy Tom Ford powołał Terry'ego Richardsona do sfotografowania jego perfum nie odbyło się bez skandalu, bowiem butelka perfum umiejscowiona została między udami nagiej modelki. Inna reklama produktu przedstawia

 • Im więcej reklam alkoholu, tym więcej pije młodzież

  Najnowsze badania przeprowadzone przez grupę naukowców z Uniwersytetu w Bostonie dowodzą, że młodzież, która ogląda reklamy alkoholu znacznie częściej po niego sięga. - Reklamy naprawdę mają wpływ na młodych ludzi. Nasze badanie dowodzi, że ci, którzy oglądają reklamy nie tylko wybierają napoje

 • Zakazana reklama z Polką [Wideo]

  Jakiś czas temu Plotek pisał o zakazanej w Stanach reklamie organizacji PETA, w której piękne kobiety zabawiały się warzywami. (Zobacz koniecznie tutaj). Tym razem chodzi nie o warzywa a o jeansy Calvina Kleina. Co wzburzyło Amerykanów? Ponoć reklamówka zawiera zbyt odważne sceny, w których widać

 • Wojewódzki wystąpi w reklamie? SPRZEDAŁ SIĘ?

  Bronił się, bronił, aż w końcu uległ. Kuba Wojewódzki - naczelny outsider wśród polskich gwiazd - wystąpi w reklamie. Zagra w kampanii reklamowej pewnej telefonii komórkowej! Jak zapowiadają eksperci, kontrowersyjny wizerunek Wojewódzkiego ma pomóc firmie wrócić do odważnego wizerunku sprzed lat

 • Edyta Górniak w reklamie fluidu

  Edyta Górniak ma swoje pięć minut. Mimo tego, że rozstała się z Mają Sablewską, to wywiązuje się z kontraktów, które razem podpisały. Między innymi z kontraktu na reklamę fluidu. Spot z Edyta Górniak już hula po kanałach telewizyjnych i internecie. I robi wrażenie. Jest świeży, estetyczny

 • Roztańczona reklama lakierów Chanel

  Ostatnie kosmetyczne kampanie reklamowe Chanel zaliczyć można do jednych z najbardziej udanych w historii marki. Parę miesięcy temu mogliśmy obejrzeć dość oryginalny spot reklamowy żyjących kosmetyków. Odrzutowy robot, Bóg Słońca, czy pająk to tylko niektóre postaci z tej reklamy, której autorem