foch

 • Męski foch - leczyć czy wystarczy przeczekać?

  Męski foch - leczyć czy wystarczy przeczekać?

  Twój mężczyzna nie odzywa się już drugi dzień. Nie wysyła ci sprośnych SMS-ów. Niewykluczone, że to męski foch. W tym odcinku podpowiadamy: jak go rozpoznać i jak mu zaradzić. Niestety nie możemy obiecać, że twój miś już nigdy nie będzie mieć skwaszonej miny.

  Magda Acer
 • Best of Foch 2015 - teksty, które czytaliście najchętniej
 • 9 sytuacji, w których MUSISZ strzelić focha

  9 sytuacji, w których MUSISZ strzelić focha

  Czy strzelam focha? Oczywiście! Są w życiu takie sytuacje, kiedy trzeba rzucić talerzem o podłogę i takie, kiedy trzeba emocjonalnym tonem wykrzyczeć głośno każdą złą myśl. Są też takie, które wymagają odwrócenia się na pięcie i nadąsania się po pensjonarsku. I właśnie o tych ostatnich jest ten tekst.

  Magda Acer
 • Jak być damą? (Oraz po co?)

  Jak być damą? (Oraz po co?)

  Trafiłyśmy ostatnio na poradnik, który wyjaśnia mężczyznom po czym poznać damę. Z opisu wynika, że tylko Elżbieta Penderecka dałaby radę sprostać tej kategorii.

  What the Foch?!
 • Kto z twoich znajomych ma największego focha?

  Kto z twoich znajomych ma największego focha?

  Foch fochowi nierówny. Są fochy małe, duże, wyniosłe, żartobliwe, absurdalne... Są tacy, którzy słyną ze swoich fochów. Postanowiłyśmy ułatwić wam życie: jeśli nie jesteście pewnie, kto w waszym otoczeniu zionie fochem - możecie to w prosty sposób sprawdzić.

  Redakcja Foch.pl
 • Matka Roku, czyli rok z życia Kota

  Matka Roku, czyli rok z życia Kota

  No i stało się. Zostałam matką, a przy okazji i Matką Roku - bo będę prowadzić bloga pod takim tytułem. Trochę obok Focha, bo kto by chciał coś jeszcze o dzieciach czytać...

  Natalia Sosin
 • Kpiątek kątem focha odc. 4: krew ze słoika, D(r)onek i 'Lubię swoją dupę'

  Kpiątek kątem focha odc. 4: krew ze słoika, D(r)onek i "Lubię swoją dupę"

  Jeśli nie macie dość tego tygodnia, który dostarczył nam przecież mnóstwa wrażeń, poczynając od cudów uzdrowień ojca Bashabory (wszyscy ze stadionu wyszli o własnych siłach, po meczach nie zawsze tak jest), poprzez upały na przemian z burzami, to zapraszam na kolejny przegląd wydarzeń widzianych kątem focha.

  Mężczyzna Inaczej
 • Na Fochu wieje wiatr zmian

  Na Fochu wieje wiatr zmian

  Zazwyczaj wieje u nas lekką grozą, ale tym razem letni wiatr przyniósł zmiany: pożegnania, powroty, nowe drogi życia i miejsca zamieszkania. Dzieje się i chcemy żebyście byli dobrze zorientowani w gąszczu wydarzeń.

  Kasia Nowakowska
 • Dwa lata z Fochem - z pamiętniczka sentymentalnej gęsi
 • Dwa lata nieustającego FOCHA ... i wciąż mało

  Dwa lata nieustającego FOCHA ... i wciąż mało

  W czasach mojej młodości zwykło się mówić, że jeśli chodzisz z kimś prawie dwa lata to albo pora się rozstać, albo brać ślub. Jakby nie patrzeć powoli zbliżam się do tej granicznej daty w swoich relacjach z FOCHEM, choć on sam swoje dwa lata właśnie kończy.

  Mężczyzna Inaczej
 • A teraz proszę mi nie przeszkadzać, gdyż gram

  A teraz proszę mi nie przeszkadzać, gdyż gram

  Stało się. Znowu. Znowu całkowicie wsiąknęłam w grę i moje życie ogranicza się do pracy i szybkich powrotów do domu, żeby jak najprędzej zasiąść przed konsolą i zabijać demony.

  Joanna Sosnowska
 • Matka Kaszlaków szuka pracy

  Matka Kaszlaków szuka pracy

  Napisała do nas Czytelniczka z krainy Gluta, Focha, a może nawet Depresji. Wsparcie mile widziane. A może ktoś pomoże tak realnie?

  Nadesłane do Redakcji
 • Nie ma to jak zapach książki?

  Nie ma to jak zapach książki?

  Jestem patologicznym czytaczem książek. Czytam, kiedy tylko mogę - w autobusach, pociągach, w kolejkach, oczywiście w domu. Dość długo opierałam się kupieniu czytnika książek elektronicznych, powtarzając frazes ?nie ma to jak zapach książki?. Och, w jakże wielkim byłam błędzie!

  Joanna Sosnowska
 • Wyniki konkursu na hasło Focha

  Wyniki konkursu na hasło Focha

  Wymyślenie hasła dla Focha to nie było łatwe zadanie. Spośród zgłoszeń, które przyszły nie wybrałyśmy żadnego, które mogłoby zdobić winietę naszej strony. Konkurs pozostaje nierozstrzygnięty, a my przyznajemy tylko nagrody pocieszenia.

  Kasia Nowakowska
 • O utrwalaniu stereotypów - odpowiedź Jackowi Rakowieckiemu
 • Nowy wspaniały Foch!

  Nowy wspaniały Foch!

  Foch jak wiadomo jest dobry (słuszny, a niekiedy zbawienny), ale nadeszła pora, by stał się też ładny. Żegnaj zgrzebny, skromny foszku! Od dziś Foch.pl w nowej, bardziej eleganckiej odsłonie!

  Kasia Nowakowska
 • Pięć powodów, dla których nienawidzę redesignu

  Pięć powodów, dla których nienawidzę redesignu

  Ledwie się człowiek zadomowi, osiądzie i z zamkniętymi oczyma będzie umiał znaleźć to, czego mu trzeba, a tu TRACH! Katastrofa. Nazywają ją redesignem. Co za paskudne słowo, a jakie ma straszne znaczenie! Jak ja nie cierpię zmian w wyglądzie!

  Dominika Węcławek
 • Druk 3D to następna rewolucja. Warto być na nią przygotowanym

  Druk 3D to następna rewolucja. Warto być na nią przygotowanym

  Słowo "rewolucja" w przypadku technologii jest zdecydowanie nadużywane. Ale w przypadku druku 3D ma sens. Prawdopodobnie najdalej za 10 lat (to bardzo ostrożna estymacja) każdy z nas będzie korzystał z takiej drukarki, albo nawet będzie ją miał w domu.

  FochTech
 • Klub Książki Focha - 'Para w ruch' Terry'ego Pratchetta

  Klub Książki Focha - "Para w ruch" Terry'ego Pratchetta

  W Klubie Książki Focha przełom, na który czekałyśmy: recenzja Czytelniczki! Marzy nam się, byśmy razem wybierali książki, razem je czytali, a potem byśmy mogły nagradzać książkami i kodami do Publio.pl Was, naszych Czytelników. Oczywiście za recenzje! I oto przed Wami recenzja książki czerwca autorstwa Agaty Szendzikowskiej.

  Agata Szendzikowska
 • Czemu dzieciństwo już się skończyło? Foch!

  Czemu dzieciństwo już się skończyło? Foch!

  Wszystkie dzieci naszą sąąąą, a w nas ciągle drzemie trochę dziecka. Dlatego z okazji święta, które jakby nie było, jest też naszym świętem - wspominamy, rozczulamy się i przypominamy zabawne anegdoty z lat dziecięcych.

  Gosia Tchorzewska
 • FochWideo: Buty nie są tym, czym się wydają, czyli Bartek lepszy od in vitro
 • Do Rycerzy, do Księżniczek, do Smoków

  Do Rycerzy, do Księżniczek, do Smoków

  Nasz Czytelnik, Błędny Rycerz, załamuje ręce nad kondycją współczesnych księżniczek i przestrzega przed smokami w sukienkach.

  Nadesłane do Redakcji
 • FochWideo: tajemnica kobiecej torebki

  FochWideo: tajemnica kobiecej torebki

  Mityczna zawartość kobiecej torebki: przedmioty, które w niej ponoć widziano są nieraz zastanawiające. Baba z dziadem, kosmiczny prom, kwarki i skwarki. Postanowiłyśmy sprawdzić, co według mężczyzn drzemie w kobiecych torbach, torbiszczach, torebuniach...

  Gosia Tchorzewska
 • Uwielbiam towarzystwo mądrych bab - rozmowa z autorką sztuki 'Strzelić focha'
 • FochWideo: życzenia urodzinowe!

  FochWideo: życzenia urodzinowe!

  Kwiecień to piękny miesiąc. Urodziny ma RedNacz, Biurwa vel Korespondentka z Wydziału Odzyskiwania Zdrowego Rozsądku, SekRed znaczy ja i... Foch! Dziś: wielkie święto narodowe, wspaniałe pierwsze urodziny! Czego sobie życzymy? Was przede wszystkim!

  Gosia Tchorzewska
 • FochWideo: mówił ślepy o kolorach, czyli jak widzą faceci

  FochWideo: mówił ślepy o kolorach, czyli jak widzą faceci

  Kolejna fochowa produkcja porusza poważny temat: jak kobiety i mężczyźni widzą świat. Podobno męskie postrzeganie kolorów ogranicza się do kilkunastu. Panowie się wzburzyli, gdy usłyszeli takie oszczerstwo. Postanowiłyśmy więc zbadać sprawę.

  Gosia Tchorzewska
 • Foch po roku: zmiany, zmiany, zmiany!

  Foch po roku: zmiany, zmiany, zmiany!

  Czas płynie, wszystko się zmienia, a życie, życie jest nowelą - po tej porcji truizmów zapraszam na urodzinowy tort Focha oraz koktajl informacji na temat przyszłości serwisu. Świetlanej i pełnej chwały, rzecz jasna.

  Kasia Nowakowska
 • FochWideo: utopimy was w łyżce zupy!

  Dziś w naszym małym teatrzyku objazdowym wielka bitwa zupna: redakcja Focha kontra gotowe zupy Homemade. W roli królików doświadczalnych, tzn. odważnych i bezstronnych testerów, wystąpili zaprzyjaźnieni mężczyźni. Ave Caesar, morituri te salutant!

  Kasia Nowakowska
 • Foch i Polygamia: primaaprilisowa zamiana miejsc

  Foch i Polygamia: primaaprilisowa zamiana miejsc

  Jak się już zapewne zorientowaliście dziś w redakcji zastępują nas koledzy z serwisu Polygamia, a my piszemy o grach w ich serwisie. Wszystko dlatego, że chłopaków strasznie łatwo namówić na różne głupoty i bezeceństwa, a poza tym nasze redakcje sąsiadują ze sobą.

  Kasia Nowakowska
 • FochWideo: parszywa 13 - typologia focha

  FochWideo: parszywa 13 - typologia focha

  Foch fochowi nierówny. Niektóre fochy są spektakularne, inne niemal niezauważalne. O niektórych dowiadujemy się już po fakcie, inne zaskakują nas intensywnością i nieodwracalnymi skutkami. Warto wiedzieć o fochach więcej. Postanowiłyśmy Wam pomóc!

  Gosia Tchorzewska
Więcej o:

foch

 • Foch łączy!

  Piszę do Was list po raz pierwszy i bardzo by mi było miło, gdybyście go opublikowały. Chciałabym pochwalić się czytelnikom, ze dzięki Fochowi zyskałam przesympatyczną znajomość, a może i więcej, która z wirtualnej przeniosła się do realu, a konkretniej: czytelniczka "Staruszka" przyjechała do mnie

 • Nowy wspaniały Foch!

  Zapraszamy do podziwiania zmian - najlepiej widać je na naszej stronie głównej. Mam nadzieję, że nasz nowy, bardziej magazynowy styl przypadnie Wam do gustu. Bo jak nie, to foch! Nowa, lepsza, całkowicie zabójcza wersja! Udoskonalony A tak serio: nowy wygląd ma sprzyjać lepszej prezentacji

 • Dwa lata z Fochem - z pamiętniczka sentymentalnej gęsi

  Fochu to w pewnym sensie też przepaść. Pod wieloma względami. A może po prostu to był jakiś przełomowy okres w moim życiu, a Foch tylko się w niego wpisał? Choć, przecież był jednym z wielu elementów jakie złożyły się na zmianę, więc bez niego wszystko dziś byłoby inaczej. Nasze pierwsze zdjęcie

 • Wyniki konkursu na hasło Focha

  formularzu zgłoszeniowym. Nagrodę główną, czyli tablet Kruger&Matz zatrzymujemy w redakcyjnym skarbcu, licząc, że znajdzie się śmiałek, który jednak zdobędzie: nasze uznanie i nagrodę zaś stronę główną Focha ozdobi nowe wspaniałe hasło. Jeśli macie NAPRAWDĘ DOBRY pomysł, ślijcie na foch@agora.pl. Czekamy

 • Nadesłane przez Kasię: Deszczowy paryski Foch

  Dziś o poranku w naszej skrzynce znalazł się foch prosto z Paryża. Focha (u)strzeliła Kasia. Dziękujemy i życzymy lepszej pogody w Paryżu. A jak pogoda się nie poprawi, to polecamy uroczą knajpkę Au Chien Qui Fume ! (To pisałam ja, Agata) Paryski Foch

 • Foch! i Och! - tym razem załatwmy to po męsku

  postacią: grafikiem, muzykiem, kowalem (własnego losu takoż). I Czytelnikiem Focha, jak wynika z lektury jego bloga - nałogowym. Dzięki temu zresztą trafiłam na jego stronę, bo podlinkował jeden z tekstów nadesłanych do naszej redakcji. Trafiłam i od razu na wstępie mały foszek, bo autor pisze

 • Foch! i Och! Cały tydzień na blogach

  Po pierwsze jest nam bardzo miło, bo Foch został dostrzeżony i wyróżniony. Na stronie mamabu nasz serwis został uznany za "Blog tygodnia". Bardzo dziękujemy, bo uzasadnienie brzmi niezwykle nobilitująco: My wyróżniamy ten blog przede wszystkim za inteligentne teksty z polotem i dużą dawką humoru

 • Męski foch - leczyć czy wystarczy przeczekać?

  To już foch? /fot. Pexels CC0 Męski foch jest jak pryszcz, brzydko wygląda, boli, a ty masz nadzieję, że kiedyś zniknie. Można też powiedzieć, że jest jak poniedziałek, atakuje znienacka po niedzieli i nikt go nie lubi. W dodatku psuje atmosferę jak bąk po bigosie. Przyczyn pojawienia się męskiego

 • Netykieta dla Focha - opracujmy ją razem: pierwsze podsumowanie

  . Będzie nie tylko o samej netykiecie, ale postaram się także wyjaśnić kilka palących Was kwestii. TAM ŻYJĄ TROLLE Obecność Focha na stronie głównej Gazeta.pl jest dla wielu z Was niepożądana - głównie ze względu na napływ "obcych", co prowadzi do, delikatnie rzecz ujmując, obniżenia jakości dyskusji w komentarzach