pop

 • Jak zrobić film w weekend i trafić do Cannes, czyli 48 Hour Film Project

  Jak zrobić film w weekend i trafić do Cannes, czyli 48 Hour Film Project

  Czy da się zrobić film w 48 godzin? Okazuje się, że - paradoksalnie - jest to łatwiejsze, niż gdy zakładamy, że poświęcimy na to parę tygodni. - Ograniczenia motywują - przekonuje Agnieszka Sękowska, która z powodzeniem przeniosła konkurs - festiwal 48 Hour Film Project na polski grunt.

  Gosia Tchorzewska
 • Make Life Harder: Pycha jest czymś zabawnym

  Make Life Harder: Pycha jest czymś zabawnym

  Maciej i Lucjan, czyli Make Life Harder, zaczęli od parodiowania bloga Kasi Tusk, ale szybko wyrobili własną markę, choć ukrywają swoją prawdziwą tożsamość. Kilka dni temu miała premierę ich książka, w której drwią z hipsterów, Polaków-cebulaków, z siebie, z nas. W rozmowie błaznują i klną, ale i tak nie do końca potrafią ukryć inteligencję, oczytanie i wrażliwość.

  Kasia Nowakowska
 • Plusy i minusy czytnika (test konsumencki miłośniczki 'prawdziwych' książek)
 • Maja Olenderek: Jestem bardziej sobą na scenie niż w prawdziwym życiu

  Maja Olenderek: Jestem bardziej sobą na scenie niż w prawdziwym życiu

  Na scenie pełna energii, charyzmatyczna, na co dzień - raczej skryta i wrażliwa. Maja Olenderek - "frontmanka, ale nie królowa" zespołu Maja Olenderek Ensemble, który właśnie wydał płytę "Bubble Town" - opowiada o komponowaniu piosenek, wymykaniu się z szufladek rynku muzycznego i dlaczego jest "najgorsza na świecie w autopromocji".

  Gosia Tchorzewska
 • Milczący Anioł - Ewa Demarczyk pozostanie tajemnicą

  Milczący Anioł - Ewa Demarczyk pozostanie tajemnicą

  O jej życiu prywatnym wiemy niewiele. Jeszcze mniej o tym, dlaczego postanowiła zejść ze sceny. ?Jest tajemnicą, a my potrzebujemy tajemnic? - mówi Ewelina Karpacz-Oboładze, współautorka książki o Ewie Demarczyk

  Anna Konieczyńska
 • 'Miłość', przyjaźń i muzyka

  "Miłość", przyjaźń i muzyka

  Walentynki mogą wywołać w człowieku przesyt tematyką miłości, ale ta "Miłość" jest inna - to jeden z najlepszych dokumentów o muzyce i przyjaźni. Możecie zobaczyć go jeszcze dzisiaj!

  Kasia Nowakowska
 • John Porter: Nie chciałem być retro!

  John Porter: Nie chciałem być retro!

  Angol w Warszawie, jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. John Porter mówi nam o swojej najnowszej płycie "Honey Trap?, o pierwszej piosence, którą grał na gitarze i o tym, czy Nick Cave wyzwala polską duszę.

  Kasia Nowakowska
 • 10 patentów na komedię romantyczną dla nowego pokolenia

  10 patentów na komedię romantyczną dla nowego pokolenia

  Po ckliwych romansach lat 90. przyszła pora na obrazoburcze, prowokujące i smutne komedie romantyczne dla współczesnych trzydziestolatków. Bo czy można śmiać się i wzruszać aborcją, samotnością i zdradą?

  Anna Konieczyńska
 • Czesław nie śpiewa, tylko mówi: 'WYPIE#$@LAĆ'

  Czesław nie śpiewa, tylko mówi: "WYPIE#$@LAĆ"

  Czesław Mozil wywołał burzę swoim zachowaniem, gdy podczas koncertu w Liverpoolu niezbyt ciepłymi słowy wyprosił pewna damę. Zachowanie owej damy to jednak wyraz skrajnej pogardy, jaką koncertowe bydło płaci artystom za ich występy. Bo płacę i wymagam!

  Dominika Węcławek
 • Kobiety zniszczą legendę 'Pogromców duchów'? Według wielu - tak

  Kobiety zniszczą legendę "Pogromców duchów"? Według wielu - tak

  "Znów ta gruba suka zepsuje film", "Jeśli mają zagrać duchy to tak, ja bym się takiego ryja wystraszył" - ogłoszenie obsady trzeciej części "Ghostbusters" sprowokowało masę obrzydliwych komentarzy. Tym razem bowiem z duchami mają walczyć nie pogromcy, a pogromczynie. Skandal!

  Natalia Sosin
 • 8 kobiet, które kocham - od Hildegardy z Bingen do Mel B

  8 kobiet, które kocham - od Hildegardy z Bingen do Mel B

  W życiu każdej kobiety bardzo ważną rolę odgrywają... inne kobiety: matki, teściowe, babki, przyjaciółki, czasem córki. Ale też te, które są dla nas jakimś wzorem, ideałem, punktem odniesienia. Ja mam całą listę takich wspaniałych dam.

  Kasia Nowakowska
 • Dlaczego film 'Birdman' dostanie Oscara?

  Dlaczego film "Birdman" dostanie Oscara?

  Co roku, gdy zbliżają się Oscary, bawię się w typowanie. Z reguły waham się przy wyborze najlepszego filmu, bo przynajmniej dwa lub trzy wydają mi się równie mocnymi kandydatami. W tym roku czuję, że jeden wznosi się ponad inne. Niczym Człowiek-Ptak.

  Gosia Tchorzewska
 • Alzheimer: lęk, który narasta

  Alzheimer: lęk, który narasta

  Nie wiadomo, skąd się bierze Alzheimer. Nie ma na niego lekarstwa, choć wielu chorych dożywa późnej starości. Atakuje z zaskoczenia, powoduje powolną degradację. Oglądając film ?Motyl Still Alice? z oscarową kreacją Julianne Moore w roli chorej na Alzheimera 50-latki, boję się coraz bardziej.

  Anna Konieczyńska
 • Przestępca celebrytą? Tak być nie powinno!

  Przestępca celebrytą? Tak być nie powinno!

  Media nadają przestępcom chwytliwe przezwiska, przez co pamiętamy nie o tych, których wspominać powinniśmy. Nazwiska ofiar i okrucieństwo wyrządzone im i ich rodzinom schodzą na dalszy plan.

  Miss Olgu
 • Premiery kinowe, na które czekam w tym roku

  Premiery kinowe, na które czekam w tym roku

  Trwa sezon filmowych nagród i wszyscy nadrabiają zaległości z poprzedniego roku. Ale ja jestem niecierpliwa i chcę już nowych produkcji! Wybrałam cztery filmy, które na pewno będą chciała obejrzeć.

  Miss Olgu
 • Spal żółte kalendarze (i kup nowe, świeżutkie)

  Spal żółte kalendarze (i kup nowe, świeżutkie)

  Co roku to samo - w grudniu o choinkach, stroikach, karpiach, prezentach i świątecznej logistyce a w styczniu - o postanowieniach noworocznych, zmęczeniu zimą. Taki to już wieczny życia krąg, w którym co roku piszemy, czytamy i rozmawiamy z grubsza o tym samym. Na przykład - o kalendarzach.

  Natalia Sosin
 • Produkcje filmowe i serialowe z 2014, które mnie rozczarowały

  Produkcje filmowe i serialowe z 2014, które mnie rozczarowały

  Osobistych podsumowań ciąg dalszy. Opowiedziałam wam już o kilku filmach i serialach, które powstały w 2014 i zachwyciły mnie. Teraz pora na te, które nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia, albo wręcz - rozczarowały.

  Miss Olgu
 • Produkcje filmowe i serialowe z 2014 roku, które mnie zachwyciły

  Produkcje filmowe i serialowe z 2014 roku, które mnie zachwyciły

  2014 był dla mnie rokiem seriali i filmów, które na długo pozostaną w mojej pamięci, choć nie każdy zapamiętam jako "dobre kino". Oczywiście, mój przegląd jest tylko mój i zakładam, że możecie nie zgadzać się z moim osądem co do tych produkcji.

  Miss Olgu
 • Osiem zaskakujących polskich sukcesów w 2014 roku

  Osiem zaskakujących polskich sukcesów w 2014 roku

  Lubimy o sobie myśleć źle i pomniejszać sukcesy. Uwielbiamy wytykać własne wady i maskować solidną czarną chmurą przebłyski słońca. Ale nie tym razem! Rodzime fenomeny nie uszły uwadze ludzi spoza Polski. I są to sukcesy, z których wszyscy możemy się cieszyć.

  Dominika Węcławek
 • Klisze, odbitki, polaroidy. Dlaczego lubię fotografię tradycyjną

  Klisze, odbitki, polaroidy. Dlaczego lubię fotografię tradycyjną

  Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - głosi chińskie przysłowie. Ja bym dodała - i więcej niż tysiąc słów jest w stanie zachować uczuć i wspomnień. Dlatego pielęgnuję w sobie staroświecką dziwaczkę: robię tradycyjne zdjęcia i zbieram aparaty analogowe.

  Natalia Sosin
 • Bohaterki nowych czasów: tancerki i wokalistki z bionicznymi protezami rzucają świat na kolana!
 • Intryga w kinie. O grubych machlojach w niecienkich filmach
 • Marzena Sowa: Chciałam, by ludzie z Zachodu dowiedzieli się o polskiej historii
 • Michał Zygmunt: Większość Polaków żyje tylko we własnych fantazjach
 • Agnieszka Zwiefka: mówili o mnie 'dili', co znaczy szalona

  Agnieszka Zwiefka: mówili o mnie "dili", co znaczy szalona

  10-letnia Denisa nie słyszy, ale wspaniale tańczy do melodii z bollywoodzkich produkcji. Teraz sama stała się bohaterką filmu. Agnieszka Zwiefka, reżyserka dokumentu "Królowa ciszy", opowiada nam o trzech latach życia na nielegalnym koczowisku oraz wyjaśnia, dlaczego nie chciała nakręcić kolejnego smutnego filmu o romskich dzieciach.

  Kasia Nowakowska
 • Grażyna Plebanek: Mężczyźni są jak patelnia pokryta teflonem

  Grażyna Plebanek: Mężczyźni są jak patelnia pokryta teflonem

  O różnicach między kobietami a mężczyznami, Polakami a nie-Polakami, o literaturze kobiecej i erotycznej, o urwanym guziku i tyglu kulturowym, jakim jest Bruksela, rozmawiam z Grażyną Plebanek, polską pisarką mieszkającą od 10 lat w Belgii, autorką m.in. "Nielegalnych związków", "Dziewczyn z Portofino" czy wydanej kilka miesięcy temu "Bokserki".

  Gosia Tchorzewska
 • Książki, które muszę raz do roku: Gra Endera

  Książki, które muszę raz do roku: Gra Endera

  Czy wiecie, że "Gra Endera" doskonale pasuje do Focha, który "jest skierowany do czytelniczek 30+". Otóż już za chwilę minie 30 lat od jej wydania (1985), a ponieważ jest to książka z gatunku fantastyki naukowej, tym bardziej warto się z nią zapoznać - niektóre z przewidywanych w niej faktów miało już okazję zderzyć się z rzeczywistością.

  Mężczyzna Inaczej
 • Jarosław Kubicki: Przy obrazach Beksińskiego przeżywałem szok - to ja miałem tworzyć takie rzeczy!
 • Pola, Polska i inne problemy

  Pola, Polska i inne problemy

  Felietony Poli Dwurnik, będące zapisem jej berlińskiego życia, wywołały falę tzw. toczenia beki, ale i podniosły się głosy, że "faceta by się tak nie czepiano". No i mamy kłopot, chwalić Poli nie ma za co, a krytykować nie wolno.

  Dominika Węcławek
 • Nowe sceny z życia smoków - rozwiązanie konkursu

  Nowe sceny z życia smoków - rozwiązanie konkursu

  Czytelnicy Focha jak zwykle nie zawiedli - na konkurs literacki, polegający na dopisaniu nowej sceny do kultowej książki Beaty Krupskiej "Sceny z życia smoków", przyszły odpowiedzi, świadczące o dogłębnej znajomości tematu. Publikujemy opowiadania trójki zwycięzców, a właściwie zwyciężczyń. Gratulujemy dziewczyny!

  Zwycięzcy konkursu
Więcej o:

pop

 • Pierwsza piosenka Mariny - "Glam pop"

  Singiel "Glam Pop" zapowiada debiutancką płytę Mariny Łuczenko, nowej podopiecznej Mai Sablewskiej. Niektórzy twierdzą, że krążek wokalistki ma być czymś, czego rynek fonograficzny w Polsce nie widział albo raczej nie słyszał. To dopiero początek, ale po 3 miesiącach współpracy mamy już pierwsze

 • Melissa Pop Up Shop

  Melissa POP UP SHOP Ul.Złota 59 00-120 Warszawa Melissa POP UP SHOP Ul.Wołoska 12 02-675 Warszawa Melissa POP UP SHOP Al.Jana Pawła II 82 00-175 Warszawa

 • Letnie zestawy w kolorach Pop Artu

  Swego czasu sztuka Pop Art budziła duże protesty. Mieszanie różnych gatunków sztuki czy czerpanie z estetyki przedmiotów codziennego użytku, wielu się nie podobało. Niemniej jednak sztuka ta była najważniejszym zjawiskiej artystycznym lat 60. i 70. do dziś inspirując nie tylko innych artystów

 • "Załóż róż, będzie pięknie. Nagraj pop, będzie szybciej"

  Pamiętacie piosenkę "Załóż róż", którą Agnieszka Chylińska nagrała już kilka lat temu? Jeśli nie, to posłuchajcie koniecznie: Tekst piosenki jest następujący: Załóż róż, będzie pięknie Załóż róż, będzie modnie (...) Pokaż biust będzie łatwiej Pokaż biust będzie modnie (...) Nagraj pop

 • Pop-up shop Agaty Wojtkiewicz

  Pop-up shopy kojarzą się z markami ekskluzywnymi, awangardowymi. Sklepy tymczasowe to często oferta tylko dla wtajemniczonych, bo nie każdy ma dostęp do takiej informacji. Pamiętamy liczne inicjatywy guerilla stores Comme des Garcons (to trochę co innego niż pop-up'y), które wprowadziły te idee

 • Księżniczka popu 4fun.tv!

  , kilkakrotnie objechała świat ze swoimi 5 trasami koncertowymi, jak i prywatne - w końcu nic tak nie fascynuje publiczności, jak pocałunek z Madonną, rozwód, załamanie nerwowe i ogolenie głowy na "zapałkę". Od piątku do niedzieli 23-25 października specjalnie dla wszystkich fanów współczesnego popu 4fun.tv

 • Wnętrza w stylu pop-art. Najpiękniejsze kolorowe dodatki do mieszkania

  Styl pop-art we wnętrzach Wnętrza urządzone w stylu pop-art są ponadczasowe. Mimo że od kilku sezonów motywem przewodnim we wnętrzach jest prostota i funkcjonalność to wyraziste, kolorowe dodatki nigdy nie wyjdą z mody. Wręcz przeciwnie, sztuka popularna coraz częściej gości w naszych domach

 • Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!

  Pop-art - skąd się wywodzi? Styl pop-art, który cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Duży wpływ na powstanie tego nurtu miała kultura masowa, ponieważ pop-art odzwierciedla konsumpcyjny styl życia. Sztukę

 • SHOWROOM POP UP STORE

  Tym razem SHOWROOM.PL poszedł o krok dalej! Wyselekcjonowane propozycje polskich projektantów, które możecie kupić online, w weekend 22-23 marca zaprezentowane zostaną w specjalnie zaaranżowanym spójnym koncepcie pop up store'u. Odwiedziny SHOWROOM POP UP STORE to zatem nieczęsta okazja