seriale

 • Z kim ja muszę pracować? Kilka strasznych typów

  Z kim ja muszę pracować? Kilka strasznych typów

  Nic nie uczy życia lepiej niż amerykański serial. Po tych wszystkich prawniczych i lekarskich umiem zdiagnozować każdą chorobę (proste: lupus) i krzyczeć: "sprzeciw", gdy trzeba. A z "Doliny Krzemowej" czerpię wiedzę - nie o kodowaniu przecież. O strasznych współpracownikach.

  Kasia Nowakowska
 • Hogwart się skończył, czas na Pagford. Kolejna powieść J.K. Rowling już na ekranie
 • "The Game" - trzy powody, by wplątać się w tę szpiegowską intrygę
 • "W kręgu zbrodni": klasyczny kryminał o brytyjskich agentkach wywiadu
 • Wskrzeszanie serialowych trupów - dobra sprawa do Archiwum X

  Wskrzeszanie serialowych trupów - dobra sprawa do Archiwum X

  Powiedzmy to sobie wprost, z serialami są same kłopoty - albo mają poziom tak nierówny, że tracimy serce i cierpliwość, albo tak wysoki, że chcemy obejrzeć wszystko naraz. Są za długie, za krótkie. Najgorzej zaś jest wtedy, gdy kończą się w nieodpowiedni sposób.

  Dominika Węcławek
 • Supermenki: Silne kobiety na ekrany!

  Supermenki: Silne kobiety na ekrany!

  Kobiety liderki, silne i niezależne postaci, grające pierwsze skrzypce na ekranie? To niestety wciąż jeszcze nie jest norma. Z tym większą przyjemnością prezentuję siedem moich ulubionych stalowych magnolii.

  Kasia Nowakowska
 • Ballada o złym Franku

  Ballada o złym Franku

  Wszyscy kochamy Franka. Frank jest taki dobry w byciu złym. Frank wykrwawi nas na śmierć. Czy ja mówię o bohaterze "House of Cards" czy szwajcarskiej walucie? Wszystko jedno, rzeź już trwa.

  Kasia Nowakowska
 • Gillian Anderson tropi psychopatycznego mordercę kobiet

  Gillian Anderson tropi psychopatycznego mordercę kobiet

  Oglądając "Upadek", serial o detektyw Stelli Gibson, utwierdzam się w przekonaniu, że warto się bać. I uciekać gdzie pieprz rośnie, gdy jakiś facet choć przez ułamek sekundy wyda nam się niebezpieczny.

  Anna Konieczyńska
 • Produkcje filmowe i serialowe z 2014, które mnie rozczarowały
 • Produkcje filmowe i serialowe z 2014 roku, które mnie zachwyciły

  Produkcje filmowe i serialowe z 2014 roku, które mnie zachwyciły

  2014 był dla mnie rokiem seriali i filmów, które na długo pozostaną w mojej pamięci, choć nie każdy zapamiętam jako "dobre kino". Oczywiście, mój przegląd jest tylko mój i zakładam, że możecie nie zgadzać się z moim osądem co do tych produkcji.

  Miss Olgu
 • Ze zdradą im do twarzy: o przerażająco prawdziwym serialu "The Affair"
 • Wszystko o Evie (Green) i trochę o serialu "Dom grozy"

  Wszystko o Evie (Green) i trochę o serialu "Dom grozy"

  Dziś polska premiera serialu "Dom grozy" ("Penny Dreadful") - jeśli jesteście fanami horrorów, wiktoriańskiego Londynu oraz Evy Green, to musicie oglądać. Jeśli żadna z powyższych rzeczy was nie pociąga - trudno. Oglądajcie z patriotycznego obowiązku, bo autorem niesamowitej muzyki jest wybitny polski kompozytor Abel Korzeniowski.

  Kasia Nowakowska
 • Gotham, zombie i agent Coulson - jesień serialożercy

  Gotham, zombie i agent Coulson - jesień serialożercy

  Choć od wczoraj wszyscy fani seriali żyją głównie wieścią o powrocie na mały ekran legendarnego "Twin Peaks", to jednak nim wyjaśni się tajemnica Czarnej i Białej Chaty (jeśli się wyjaśni), przed nami kawał czasu. Który najlepiej wypełnić innymi serialami. Takimi, jak mający jutro polską premierę "Gotham".

  Kasia Nowakowska
 • 10 powodów na 20. urodziny: dlaczego warto (znowu) zobaczyć serial "Moje tak zwane życie"

  10 powodów na 20. urodziny: dlaczego warto (znowu) zobaczyć serial "Moje tak zwane życie"

  Angela Chase (Claire Danes, która dzisiaj wymiata w "Homeland") była głosem brudnego, potarganego, depresyjnego pokolenia lat 90. Choć powstał tylko jeden sezon serialu, do dziś trafia na wszystkie top listy najbardziej kultowych produkcji wszech czasów. "Moje tak zwane życie" opowiadało także o moim "tak zwanym życiu". Nastoletnim, niedojrzałym, niewesołym.

  Anna Konieczyńska
 • Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica "Przyjaciół"

  Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica "Przyjaciół"

  Już jutro minie 20 lat od premiery "Przyjaciół?. Przez ten czas towarzyszyli nam przesiadując w kawiarni, grając w piłkarzyki, rodząc trojaczki, wychodząc (w realnym życiu) za Brada Pitta. I jedząc. Dużo i tylko czasem niesmacznie. Dziś w menu najbardziej przyjacielskie dania z serialu.

  Paulina Gorzkowska
 • Po co nam Sienkiewicz, Dumas czy Sapkowski?

  Po co nam Sienkiewicz, Dumas czy Sapkowski?

  W tym tygodniu dużą część moich myśli poświeciłam Henrykowi Sienkiewiczowi, co skończyło się oglądaniem nowej serialowej adaptacji "Trzech muszkieterów". Może z pozoru to nie brzmi logicznie, ale chętnie wytłumaczę się z tej umysłowej woltyżerki. Po prostu lubię dobre historie, które nigdy się nie starzeją.

  Kasia Nowakowska
 • Serialowe lata 50. - "Z pamiętnika położnej" i "Masters of sex"

  Serialowe lata 50. - "Z pamiętnika położnej" i "Masters of sex"

  Dwa portrety tej samej dekady, po dwóch stronach oceanu - amerykański "Masters of sex" i brytyjski "Z pamiętnika położnej" stanowią wdzięczne pole do porównań. Zwłaszcza, że łączy je też tematyka: jeden opowiada o położniku, drugi o położnej. Oba też mają właśnie premiery w polskich stacjach telewizyjnych, więc jest okazja, by się im przyjrzeć.

  Kasia Nowakowska
 • Krew, flaki i kokaina w nowym serialu Soderbergha

  Krew, flaki i kokaina w nowym serialu Soderbergha

  Jeżeli nie boisz się widoku krwi, cenisz dobrą intrygę, napięcie jak w horrorze i skomplikowane postaci, które kocha się nienawidzić, nowy serial HBO - "The Knick? jest dla ciebie.

  Natalia Sosin
 • Jak rozpętałam II wojnę domową, czyli o tym, czy Rodzinka.pl łagodzi konflikt pokoleń

  Jak rozpętałam II wojnę domową, czyli o tym, czy Rodzinka.pl łagodzi konflikt pokoleń

  Bezstresowe wychowanie w duchu "Rodzinki.pl" to jeden wielki blef. Jak każda dobrze przyrządzona popkulturowa papka, serial działa łagodnie przeczyszczająco. Pokazuje bezstresowe wychowanie, podszyte staroświecką surowością. Ale wbrew pozorom nowoczesne metody wychowawcze wcale nie osłabiły rodzicielskich zapędów kontroli i manipulacji. Jak się z tego wyzwolić?

  Anna Konieczyńska
 • Czy "Przyjaciele" są istotami z odległej dekady naiwności? 10 lat po emisji ostatniego odcinka

  Czy "Przyjaciele" są istotami z odległej dekady naiwności? 10 lat po emisji ostatniego odcinka

  Pierwszy odcinek najpopularniejszego sitcomu wszech czasów obejrzeliśmy, gdy Whitney Houston śpiewała "I Will Always Love You", a John Travolta i Uma Thurman tańczyli rock'n'rolla w "Pulp Fiction". Za to ostatni wyemitowano, gdy pierwsi użytkownicy zapisali się na Facebooka, naiwni po raz drugi wybrali George'a W. Busha na prezydenta, zaś analitycy z Wall Street jeszcze nie śnili o kryzysie. Czy dekada naiwnego dobrobytu byłaby równie naiwna bez Rossa i Rachel?

  Anna Konieczyńska
 • Poznajcie serial "Dolina Krzemowa" i jego pierwsze prawo: wszyscy zostaną wyśmiani
 • Kogo mam ochotę zabić? Przed czwartym sezonem "Gry o tron"

  Kogo mam ochotę zabić? Przed czwartym sezonem "Gry o tron"

  Po przeczytaniu tego tekstu prawdopodobnie będziecie chcieli zabić mnie: po pierwsze widziałam już pierwszy odcinek (dziennikarskie przywileje!), po drugie jestem krypto-Lannisterką, a po trzecie mam znacznie bardziej krwiożerczy stosunek do bohaterów niż autor sagi, który, jak wiadomo, wiader krwi za kołnierz nie wylewa. Ja bym jednak poszła dalej i wymordowała już prawie wszystkich, bo strasznie mnie denerwują.

  Kasia Nowakowska
 • Nic nie może przecież wiecznie trwać, no chyba że "Moda na Sukces"

  Nic nie może przecież wiecznie trwać, no chyba że "Moda na Sukces"

  O fenomenie tego serialu pisało już wiele osób. Wiele osób wyśmiewa też jego istnienie. O jakim serialu mowa? Otóż o "Modzie na Sukces", do której mam wielki sentyment, a dzięki zdjęciom Pawła Jeża, który miał okazję podglądać kręcenie tej opery mydlanej od kulis, postanowiłam wrócić do starych dobrych Forresterów.

  Miss Olgu
 • Trupy w windzie, Brudny Harry w biurze, ślady zbrodni w Chinatown - wywiad z Richardem A. Grzybowskim, kryminalistykiem z San Francisco

  Trupy w windzie, Brudny Harry w biurze, ślady zbrodni w Chinatown - wywiad z Richardem A. Grzybowskim, kryminalistykiem z San Francisco

  Pasjonują was seriale w klimatach "CSI: kryminalne zagadki Miami", a może jesteście pod wrażeniem wprawy, z jaką Dexter Morgan odczytywał ślady krwi na miejscach zbrodni? Richard A. Grzybowski, polski ekspert balistyki w szeregach amerykańskiej policji oraz agent ATF opowiedział nam o tym, jak ma się rzeczywistość do telewizyjnej fikcji oraz o wielu innych sprawach. Wszystko z okazji premiery jego debiutanckiej książki "Ślady zbrodni".

  Dominika
 • "Detektyw" przybył i nie rozczarował. Ten serial może być hitem roku

  "Detektyw" przybył i nie rozczarował. Ten serial może być hitem roku

  Pragnęłam tego serialu, jak kania dżdżu. To, co dostałam w zamian za długie oczekiwanie, jest najlepszą nagrodą jaką można sobie wyobrazić. Nowy serial HBO, Detektyw, ma wszelkie szanse okazania się moim hitem roku. A zważywszy na to, że piszę te słowa w styczniu, możecie być pewni, że mój zachwyt jest ogromny.

  Agata
 • To zdarzyło się naprawdę - Masters of Sex, czyli o nowym serialu, który mnie porwał
 • Mój prywatny Olimp - ulubieni bohaterowie seriali 2013

  Mój prywatny Olimp - ulubieni bohaterowie seriali 2013

  Wiadomo, MOI ulubieni. Wiadomo, każdemu z nas serce drga na inny widok. Wiadomo, subiektywizm nie istnieje. Wiadomo, pokłócimy się o rangę, wymiar, rolę i wyraz. Wiadomo, o gustach nieładnie dyskutować. A jednak. Wyzywam Was.

  Aleksandra
 • Rozczarowania i zachwyty, czyli cały rok serialożercy

  Rozczarowania i zachwyty, czyli cały rok serialożercy

  W życiu każdego prostego zjadacza popkultury przychodzi taka chwila, gdy musi dokonać rachunku sumienia i przyznać, że te pochłaniane bez umiaru odcineczki seriali nie zawsze były pierwszej świeżości. Na szczęście ten rok wypada naprawdę nieźle: ilość totalnych rozczarowań jest mniejsza od ilości totalnych zachwytów. A chyba o to chodzi, nie tylko w konsumpcji seriali.

  Kasia
 • Oda do koca, czyli jak sobie radzę z jesiennymi nastrojami

  Oda do koca, czyli jak sobie radzę z jesiennymi nastrojami

  Jesień-sresień. Nie, że nie lubię. Pięknie wyglądają parki i lasy przez te kilka dni (noo dobra, w tym roku jakoś aura była łaskawsza i nawet przez kilka tygodni), można się fajnie ubrać - baaardzo cenię sobie szaliki i swetrzyska do kolan. Ale o miłości czy nienawiści do jesieni już było i ja nie o tym chciałam. Chciałam wykrzyczeć światu wielką nieskończoną miłość do mojego fioletowego koca...

  Gosia Tchorzewska
 • Trzy seriale, do których bardzo chętnie wracam

  Trzy seriale, do których bardzo chętnie wracam

  W zeszły weekend zaskoczyła mnie wiadomość, że z Mody na Sukces odchodzi Ridge Forrester. Normalnie mało nie zemdlałam z wrażenia i przez to przypaliłam wodę na herbatę. Później to już było tylko gorzej.

  Miss Olgu
Więcej o:

seriale