trybunał konstytucyjny

Więcej o:

trybunał konstytucyjny

Wypowiedzi na forum o:

trybunał konstytucyjny

 • Polityk szefem Trybunału Konstytucyjnego.

  W Niemczech. Prezesem niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego będzie Stephan Herbarth, członek CDU, wieloletni deputowany do Bundestagu.

 • Trybunał Konstytucyjny

  Czy są na sali jacyś specjaliści od prawa? Trybunał Konstytucyjny stwierdził że ustawa jest sprzeczna z Konstytucją. Jak to wygląda w tym momencie od strony formalnej? Gdybym dzisiaj chciała przeprowadzić aborcję takiego ciężko uszkodzonego płodu to zgodnie z prawem mogę czy nie? I druga sprawa.

 • Kurski na prezesa Trybunału Konstytucyjnego?

  Kurski na prezesa Trybunału Konstytucyjnego? Takiemu "talentowi" się należy! Hłe, hłe!

 • Trybunał Konstytucyjny

  Trybunał Konstytucyjny powinien składać się z 16 sędziów po 1 z każdego województwa a wybierać sędziów powinien naród.

 • Protest po decyzji Trybunału Konstytucyjnego

  Protest w Kluczborku po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Zdjęcia z komórki.

 • Trybunał KONSTYTUCYJNY

  Trybunał Konstytucyjny stał się "trzecią izbą parlamentu", w której PiS nie ma większości, choć na 15 osób w nim zasiadających aż 14 to nominaci obozu rządzącego. Wedle naszych informacji, już nawet prof. Krystyna Pawłowicz ma dość obcesowości i metod prezes Julii Przyłębskiej. Brak kontroli nad TK

 • Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

  8 marca 2016 r. o godz. 9:00 Trybunał Konstytucyjny rozpoznał w pełnym składzie połączone wnioski Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, grupy posłów na Sejm (wniosek z: 29 grudnia 2015 r. ), grupy posłów na Sejm (wniosek z 31 grudnia 2015 r.), Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Krajowej Rady

 • Oświadczenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego

  Oświadczenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku z dnia 10 lutego 2020 r. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku stwierdzają z ubolewaniem, że działania organów władzy ustawodawczej i wykonawczej od 2015 r. oraz kierownictwa Trybunału Konstytucyjnego od 2017 r.

 • Trybunał konstytucyjny

  Jeżeli (i czy) wysłanie Wojsk Polskich do Iraku jest sprzeczne z konstytucją to czy nie powinien zająć się tym Trybunał Konstytucyjny.

 • Re: Niemiecki Trybunał Konstytucyjny

  Drugi Senat Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe odrzucił skargę AfD na zachowanie wiceprzewodniczącej Bundestagu Claudii Roth która stwierdziła podczas posiedzenia, że Bundestag w którym obecnych było 90 posłów może uchwalać ustawy. Do uchwalania ustawy potrzebna jest połowa posłów czyli 355.