życie

 • Lifetramp - nowy społecznościowy serwis, który pomoże ci odnaleźć życiową ścieżkę

  Lifetramp - nowy społecznościowy serwis, który pomoże ci odnaleźć życiową ścieżkę

  Całe dnie ślęczysz przy biurku gapiąc się w monitor i z rozrzewnieniem myślisz, że lepiej było zostać cieślą, wróżką albo bóg wie kim jeszcze? Teraz możesz sprawdzić, czy zajęcia, które wydają ci się twórcze, sensowne i przyjemne, są takie naprawdę. I poznać przy tym nowych, fantastycznych ludzi. Po to stworzony został Lifetramp!

  Agata Połajewska
 • Schudłaś? I tak jesteś brzydka! O hipokryzji prasy kobiecej

  Schudłaś? I tak jesteś brzydka! O hipokryzji prasy kobiecej

  Brooke Birmingham przeszła imponującą metamorfozę. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy nad sobą schudła prawie 80 kilo. Magazyn "Shape" poprosił ją, by swoim sukcesem podzieliła się z innymi czytelnikami i członkami społeczności internetowej magazynu. Brooke wysłała więc zdjęcie w szortach i górze od kostiumu kąpielowego. Otrzymała odpowiedź, że powinna się zakryć. Magazyn nie chciał publikacji zdjęć, na których widać wiszącą na jej brzuchu skórę.

  Natalia Sosin
 • Nasza Polska śmieciem leżąca

  Nasza Polska śmieciem leżąca

  Niedawno pisałam o tym, jak wspaniałe jest działkowanie. Nadal podtrzymuję tę teorię. Mam jednak potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat mrocznej strony działkowania. Chociaż tutaj nie tylko działkowicze są winni. Chodzi mianowicie o zaśmiecanie lasów.

  Miss Olgu
 • W 1600 pand dookoła świata: edukacyjny projekt w spektakularnym wydaniu
 • Spacerem przez miasto duchów. Alternatywny przewodnik po Wrocławiu

  Spacerem przez miasto duchów. Alternatywny przewodnik po Wrocławiu

  A może powinnam powiedzieć - po Breslau? Wraz z Maciejem, jednym z tropicieli znikającego miasta, wyruszam na długi majowy spacer nie po najpiękniejszych wrocławskich szlakach, a po dziwnych zaułkach. Z dala od willowych Krzyków, uroczych uliczek wokół rynku czy leśnickiego pałacu - gdzieś między opustoszałym portem, a nawiedzoną zajezdnią tramwajową. Chodźcie z nami!

  Dominika Węcławek
 • SORy - taki klimat (o sanitariuszach, menelach i dziecięcych wspomnieniach)
 • Sezon DZIAŁKOWSKIEJ uważam za rozpoczęty!

  Sezon DZIAŁKOWSKIEJ uważam za rozpoczęty!

  Co roku bardzo dużo obiecuję sobie po majówce i zazwyczaj się to sprawdza. Majówka jest dla mnie symbolem rozpoczęcia lata (tak właśnie, lata), długich dni i krótkich nocy. A przede wszystkim majówka jest symbolem działkowskiej!

  Miss Olgu
 • Małe(?) grzeszki, czyli popularne kłamstwa wpisywane w CV

  Małe(?) grzeszki, czyli popularne kłamstwa wpisywane w CV

  Aplikując do firmy trzeba się zareklamować i przedstawić z tej lepszej strony. Podrasowane zdjęcie, podrasowane detale z życiorysu. Niestety szpachla kłamstwa spływa jak błoto pośniegowe, odsłaniając brzydkie dziury w asfalcie. Zderzenie z biurową rzeczywistością szybko weryfikuje jednak sztucznie napompowane CV.

  Biurwa
 • Prace przyszłości: kogo będziemy potrzebować w 2030 roku?
 • Kompleksy są w porządku, mają po prostu bardzo zły PR

  Kompleksy są w porządku, mają po prostu bardzo zły PR

  Z nadzwyczajną łatwością wszelkie złe czyny przypisujemy osobom zakompleksionym. Złośliwość, czepliwość, rozgoryczenie, frustrację, trolling, hejterstwo i kto wie, może nawet niekorzystne zmiany klimatyczne. Nie zgadzam się z tym. Zło przypisujmy ludziom złym, głupotę głupim, a kompleksów proszę nie potępiać w czambuł. Spieszę wyjaśnić, dlaczego niekiedy je doceniam.

  Monika Cieślik
 • Dlaczego nie chciałabym być księżną Kate

  Dlaczego nie chciałabym być księżną Kate

  Świat oszalał na punkcie Kate Middleton (ups, przepraszam, księżnej Catherine). Media piszą, że to nowa ikona mody, macierzyństwa, kobiecości. Wszystko co najlepsze, to ona. Piękna i wspaniała. I takiego wspaniałego męża ma, Williama (trochę łysy, ale co tam). Prawie króla. Podobno każda kobieta chce być jak ona, bo przecież życie ma zupełnie jak z bajki. Aha. Uważajcie, żeby to nie była bajka braci Grimm czy innego Andersena.

  Anka Rączkowska
 • O przemijającym czasie i miłości, która nie przemija

  Święta, święta i po świętach. Zanim poczułam, że są święta, te już się skończyły. Nie wiem, czy jest mi z tego powodu jakoś specjalnie smutno. Mam raczej wrażenie, że czas mi gdzieś ucieka.

  Miss Olgu
 • 6 powodów, dla których zazwyczaj spóźniamy się do pracy

  6 powodów, dla których zazwyczaj spóźniamy się do pracy

  Kto się choć raz spóźnił do pracy łapka w górę? Tak jak myślałam, las rąk. A czy to tak trudno nastawić budzik na odpowiednią godzinę, naszykować i WYPRASOWAĆ ubranie dzień wcześniej, no i wyjść z domu o odpowiedniej porze? Oto mój prywatny ranking najczęstszych powodów spóźnień.

  Biurwa
 • Porozmawiałaś ze mną i bardzo za to dziękuję

  Otworzyliście się kiedyś przed zupełnie obcą osobą? Opowiedzieliście o rzeczach, o których normalnie wolelibyście pomilczeć? Do redakcji przyszedł list, w którym Czytelniczka zwierzyła się z pewnej słabości. A mianowicie z ciekawości wobec innych ludzi. A przy okazji dziękuje pewnej kobiecie, która przysiadła się do niej na ławce.

  Nadesłane do Redakcji
 • 26 rzeczy które masz w domu, a powinieneś je natychmiast wyrzucić

  26 rzeczy które masz w domu, a powinieneś je natychmiast wyrzucić

  Każdy z nas ma je u siebie w domu. Trzymamy, bo jeszcze mogą się przydać albo mieliśmy jakiś mistrzowski plan wykorzystania ich, ale nie bardzo już pamiętamy jaki. Oto skryci zaśmiecacze - rzeczy, które spokojnie możecie wyrzucić lub oddać - choćby dziś.

  Natalia Sosin
 • Do jasnej cholery, gdzie są moje pieniądze?! Rozważania nad PIT-ami i książką o krwiożerczej ekonomii
 • Sześć powodów, dla których drażnią nas bezdomni i jedno wideo, które może to zmienić
 • Jak długo wypada cieszyć się życiem?

  Jak długo wypada cieszyć się życiem?

  Do śmierci? Do osiągnięcia wieku "statecznego"? Dopóki jesteśmy zdrowi? Kiedy należy przestać gonić za przyjemnością i "folgować sobie"? Oto trzy inspirujące historie o radości życia. Na przekór śmierci.

  Anka Rączkowska
 • Uciążliwy jak gwóźdź wbity w stopę - mobbing

  Napisała do nas Czytelniczka, której udało się wyrwać z toksycznej pracy. Opowiada swoją historię, ale i radzi, co można robić, jak się bronić, gdy padnie się ofiarą mobbingu.

  Nadesłane do Redakcji
 • Nieuprzejmość nasza codzienna - 12 niewłaściwych zachowań

  Nieuprzejmość nasza codzienna - 12 niewłaściwych zachowań

  Trafiłam wczoraj na artykuł opublikowany przez Huffington Post, traktujący o dwunastu wyjątkowo niegrzecznych zachowaniach, które w naszych czasach stały się normą. Spróbuję zatem zrobić mały rachunek sumienia i podzielić się własnymi obserwacjami.

  Agata Połajewska
 • Hejter, to zdecydowanie nie brzmi dumnie

  Hejter, to zdecydowanie nie brzmi dumnie

  Kto mieszka w internecie, ten prędzej czy później spotka jakiegoś hejtera. Jeśli kiedykolwiek mieliście wrażenie, że to nie są normalne osoby - możecie mieć rację. Tego dowodzą najnowsze badania!

  Miss Olgu
 • Trzydziestki to nowe osiemnastki - znowu bawimy się jakby jutra nie było
 • Astrożony - tajna broń NASA

  Astrożony - tajna broń NASA

  Idealne matki, doskonałe partnerki, ikony stylu. Świeciły przykładem w kraju, zawstydzały kobiety zza żelaznej kurtyny, po latach zaś pokazały, że są jedynie ludźmi, podobnie jak ich mężowe. Kto taki? Żony astronautów z NASA.

  Dominika Węcławek
 • Dziewczyna handlująca organami - wywiad z Agnieszką Nieradką, właścicielką Pluszektorium

  Dziewczyna handlująca organami - wywiad z Agnieszką Nieradką, właścicielką Pluszektorium

  Na pomysł pluszaków w formie ludzkich organów i narządów, Agnieszka Nieradka wpadła na studiach. Kupiła maszynę, na kartkach papieru zaczęła uczyć się szycia, a trzy miesiące później wystartowała z firmą pluszektorium.pl. Miała 23 lata. Dziś jej wesołe serca, zmęczone wątroby, złe jelita i wykończone macice można spotkać zarówno w lekarskich gabinetach, jak i prywatnych domach.

  Ania Oka
Więcej o:

życie

 • Big Brother zmienił jej życie? Nie, coś innego...

  Po naszym wczorajszym newsie o tym jak po programie "Big Brother" potoczyło się życie uczestniczki jego II edycji Barbary Knap, odezwała się do nas sama zainteresowana. "Big Brother" nawet w 1% nie pomógł mi w niczym. Do Warszawy przyjechałam zupełnie z innego powodu. Dość prozaicznego - po prostu

 • "Przepis na życie": zobacz dziecko Anki!

  Po świetnych wynikach oglądalności pierwszego sezonu " Przepisy na życie ", śmiało można powiedzieć, że stacja TVN w końcu znalazła przepis na dobry serial. Już od września zobaczymy drugi sezon "Przepisu na życie". Producenci postanowili zmienić emisję serialu. "Przepis na życie" będzie emitowany

 • Głodówka wydłuża życie?

  i przyczyn dla których obniżenie tempa metabolizmu np. poprzez niskokaloryczna dietę, może przynosić pozytywny efekt w postaci dłuższego życia. Na ostateczną odpowiedź, czy niskokaloryczna dieta gwarantuje dłuższe życie pewnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. To, co jest pewne

 • Julia Pietrucha - jej życie śledzą paparazzi

  Julia Pietrucha jest obecnie najpopularniejszą dziewczyną w Polsce. Nic dziwnego. Od marca gra w serialu TVP " Blondynka ", który na głowę bije "Taniec z gwiazdami" (średnio 5,6 mln widzów). Od kiedy Pietrucha stała się popularna, jej życie prywatne uległo zmianie. Paparazzi już śledzą

 • Niezwyczajne życie, zwyczajne problemy

  i to widać. Cały świat śledził losy Tigera Woodsa i jego małżonki po tym, jak ujawniono, że golfista wielokrotnie zdradzał żonę. Aby ratować małżeństwo zarzucił na jakiś czas grę. Związku co prawda nie ocalił, ale i on i jego żona mają szansę na życie w lepszym zdrowiu. Specjaliści twierdzą bowiem, że lepiej

 • Domowe ADG, które ułatwia życie

  zaoszczędzi ci mnóstwo czasu krojąc za ciebie dosłownie wszystko pomagając w przyrządzeniu kanapek. Urządzeniem, które ułatwia życie jest jeszcze blender, który miksuje na gładką konsystencję. Jeśli pieczesz ciasta to zamiast męczyć się i ugniatać ciasto może również to zrobić za ciebie robot. Kolaż / fot