depresja

 • Depresja poślubna. Czy ktoś, prócz mnie, też to ma lub miał?
 • Ta wstrętna jesień: marudzę, bo za oknem jest fujkowo

  Ta wstrętna jesień: marudzę, bo za oknem jest fujkowo

  Stało się, za oknem mamy jesień. Może jeszcze nie kalendarzową, ale i tak śmierdzi zimnem i zgniłym liściem. Ci z Państwa, którzy są wielbicielami jesieni niech dalej nie czytają i pójdą pożalić się red. Połajewskiej (uwielbia jesień). Ona Was zrozumie, ja - będę ignorować.

  Miss Olgu
 • Życie w królestwie pustki. Depresja to nie fanaberia

  "Nie ma jednej przyczyny, nie ma jednego typu choroby, a nawet identycznych objawów. Jest za to jedna wspólna cecha: poczucie totalnej pustki. Pustki, której nie da się niczym zapełnić. Pustki, która zalewa i wypełnia każdą komórkę ciała" - przeczytajcie co o depresji pisze nasza Czytelniczka (imię do wiadomości redakcji).

  Nadesłane do redakcji
 • Marihuana z dwóch perspektyw. Starcie pisarza Kamila Sipowicza z terapeutą Robertem Rutkowskim [POLEMIKA]
 • 4 sprawdzone sposoby na przetrwanie jesieni

  4 sprawdzone sposoby na przetrwanie jesieni

  Wyczerpanie dopada nas, kiedy zmieniają się pory roku. Niektórzy mają tak wczesną wiosną, inni odczuwają spadek energii i nastroju kiedy nadchodzi jesień. Jesień już za kilka dni, my podpowiadamy jak ją przetrwać.

  kk
 • 5 najgorszych rzeczy, które możesz zrobić po zerwaniu

  5 najgorszych rzeczy, które możesz zrobić po zerwaniu

  Rozstanie z partnerem to zazwyczaj nie najciekawszy etap w życiu. Często zupełnie nie wiemy jak radzić sobie bez drugiej połówki, tęsknimy i w przypływie emocji popełniamy błędy. Zobacz czego lepiej nie robić po zerwaniu.

  spiro33
 • Sposoby na nudę w kilkuletnim związku

  Sposoby na nudę w kilkuletnim związku

  To czy do twojego związku i sypialni wkradła się nuda, w dużej mierze zależy od ciebie i twojego partnera. Aby związek był pełen emocji warto nad tym popracować. Co można zrobić, aby nawet po latach życia razem, utrzymać wysoką temperaturę uczuć?

  spiro33
 • Stygmat na całe (poczęte) życie

  Stygmat na całe (poczęte) życie

  Chociaż od aborcji minęło już osiem lat dziecko, którego nigdy nie urodziła towarzyszy jej na każdym kroku. Zastanawia się, jakby teraz wyglądało, jak się uczyło, jakie było. Ocenianie Jej decyzji nie ma sensu, bo Ona sama sobie nie potrafi wybaczyć.

  ola długołęcka
 • Kobiecość okupiona cierpieniem?

  Kobiecość okupiona cierpieniem?

  Życie kobiet wcale nie jest usłane różami. Zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się sytuacjom, w których coś nas boli. Częściowo cierpienie wpisane jest w naszą płeć, w dużej mierze same je sobie fundujemy.

  ola długołęcka
 • Trudne dzieciństwo gwiazd

  Trudne dzieciństwo gwiazd

  Nie we wszystkich domach znanych gwiazd panowała sielanka. W niektórych przypadkach dzieciństwo przyszłych sław obfitowało w traumatyczne doświadczenia.

  ola długołęcka
 • Pracodawca do zwolnienia

  Pracodawca do zwolnienia

  Nie wszyscy pracodawcy potrafią się rozstać z klasą, a byli pracownicy zaakceptować sposób, w jaki została im przedstawiona decyzja o rozstaniu. Nieczyste zagrania zdarzają się wszędzie i coraz o nich głośniej.

  ola długołęcka
 • Depresja lubi jesień

  Depresja lubi jesień

  Apatia, nieustanne przygnębienie, brak energii, senność - mogą być objawami depresji sezonowej. Psycholożka Malwina Puchalska podpowiada jak sobie poradzić ze spadkiem nastroju jesienią.

  karola kołodziejczyk
 • Sposoby na jesienną chandrę

  Sposoby na jesienną chandrę

  Nie zawsze gorszy humor czy spadek nastroju są oznaką depresji. Nie oznacza to jednak, że takie stany należy lekceważyć i poddawać się im. Przedstawiamy poradnik antydepresyjny  przygotowany w ramach kampanii społecznej Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

  karolina kołodziejczyk
 • Kampania antydepresyjna Fundacji ITAKA

  6 listopada wystartowała kierowana do kobiet antydepresyjna akcja profilaktyczna Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Kampanię zainaugurowała wystawa fotografii w Złotych Tarasach. Wystawę zdjęć Lidii Popiel i studentek Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie można oglądać przez dwa tygodnie, zaś kampania potrwa do końca listopada.

  karola kołodziejczyk
 • Udany związek po ślubie?

  Udany związek po ślubie?

  Jak to jest, że większość z nas narzeka, że po ślubie to już nie to samo? Co się właściwie zmienia? Przecież o związek można dbać i zabiegać na każdym jego etapie. Co jest najważniejsze w związku dwojga ludzi? O czym warto pamiętać na co dzień, aby partner widział, że nie tylko kochamy, ale też staramy się?

  spiro33
 • Co jeść gdy dopadnie jesienna chandra?

  Co jeść gdy dopadnie jesienna chandra?

  Chwytamy się różnych sposobów, aby nie popaść w jesienną depresję. Podpowiadamy jak w pyszny i prosty sposób przechytrzyć nasze samopoczucie.

  kk
 • Grzeszne nawyki

  Grzeszne nawyki

  Codzienny prysznic, płukanie zębów po myciu, regularne sprzątanie domu i długie, nocne spanie - te na pozór dobre nawyki wcale nie służą naszemu zdrowiu.

  jolbi
 • Uwierz w siebie i ruszaj do przodu!

  Ciągle pozostajesz w cieniu, w poczuciu odrzucenia, niewiary w siebie i własne możliwości? Tak samo jak inni możesz oczekiwać, a nie tylko podporządkowywać się oczekiwaniom.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Kryzys: jak sobie z nim radzić? Jak sobie pomóc, gdy jest źle?
 • Kobieta na zakręcie

  Co robić kiedy poukładany świat zaczyna się rozpadać? O tym jak radzić sobie z problemami, aby się nie załamywać i czy można pomóc sobie samej mówi psycholog Lucyna Kwiatkowska.

  Rozmaiwała: joanna biszewska
 • Fitness lekiem na depresję

  Fitness lekiem na depresję

  Ćwiczenia fizyczne są równie skuteczne w zwalczaniu dużej depresji jak stosowanie leków. Badania naukowców tylko to potwierdzają.

  norma_jeane
 • Fototerapia: hit czy kit?

  Fototerapia: hit czy kit?

  Bez światła nie ma życia. Kiedy go brakuje popadamy w depresję. Powoduje ją m.in. brak światła we wczesnych godzinach rannych. Czy fototerapia wyleczy nas z zimowej depresji?

  jolbi
 • Oni walczyli z depresją!

  Oni walczyli z depresją!

  Jak się okazuje sława i pieniądze szczęścia nie dają. Gwiazdy też wpadają w depresję! Niektórym z nich udało się wyjść z choroby obronną ręką, innym niestety nie...

  karlaka
 • Hormony czy depresja?

  Hormony czy depresja?

  Chandra i depresja to tematy eksploatowane w porze jesienno-zimowej. Ale przygnębienie to nie tylko skutek brzydkiej pogody. Depresja to choroba, która nieleczona może doprowadzić do tragedii. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy? Książka "To muszą być hormony" namawia do tego, aby leczenie depresji rozpocząć od wizyty u endokrynologa.

  Joanna Biszewska
 • Czy osobowość zmienia się w ciągu naszego życia?

  Czy osobowość zmienia się w ciągu naszego życia?

  -Ona się nigdy nie zmieni - wzdychają nad nami nasze matki. - Na starość zrobił się jeszcze bardziej złośliwy - słyszymy narzekania na nestorów rodu. Zmieniamy się czy nie? Jak kształtuje się nasza osobowość, gdy idziemy przez życie?

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • Depresja naprawdę ma szary kolor

  Ludzie z depresją wszystko widzą w szarym kolorze. Jak dowodzą naukowcy nie jest to wcale potoczne stwierdzenie. Stan ducha rzeczywiście wpływa na to, w jakich barwach postrzegamy świat. Widać to po obrazach znanych malarzy.

  Joabi
 • Zbadaj tarczycę, warto!

  Zbadaj tarczycę, warto!

  Jedno ze schorzeń tarczycy - chorobę Hashimoto - trudno jest rozpoznać, bo może nie dawać odczuwalnych objawów, niszcząc jednocześnie miąższ tego gruczołu. Warto więc co jakiś czas skontrolować stan tarczycy.

  Beata Prasałek
 • Czekając na dziecko

  Niepłodność, na którą cierpi co piąta para, można leczyć. Ale wraz z wiekiem szanse małżonków na posiadanie dziecka maleją. Dlatego z wizytą u lekarza nie ma co zwlekać. Pomoc medyczna może być niezbędna.

  Beata Prasałek. Konsultacja:
 • Choroba duszy i ciała

  Choroba duszy i ciała

  Ludzie silni psychicznie radzą sobie z kryzysem małżeńskim, kłopotami z dziećmi czy w pracy. Nadwrażliwi popadają w depresję. By ją pokonać, potrzebują pomocy - lekarza i rodziny.

  Beata Prasałek. Konsultacja: prof. Bartosz Łoza, psychiatra,kierownik Kliniki Psychiatrii WUM, Szpital Tworkowski
Więcej o:

depresja