pop

 • Tomasz Stańko: Sztuka to nie jest jedzenie, nie można dawać jej po równo wszystkim
 • Aktorzy na czterech kołach. Patryk Mikiciuk opowiada o historii samochodowego kina

  Aktorzy na czterech kołach. Patryk Mikiciuk opowiada o historii samochodowego kina

  Jednym z najlepszych czterokołowych aktorów jest ford mustang z 1968 r. Zagrał w fenomenalnej scenie pościgu wraz z dodgem chargerem w filmie "Bullit". Na Oscara zasługuje też bmw 540 z filmu "Ronin", gdyby statuetki przyznawano czterokołowym aktorom. Niektóre filmy ogląda się tylko dla nich. A niektóre historie zabytkowych samochodów można by z powodzeniem wykorzystać na doskonały filmowy scenariusz. W kinie akcji!

  Agnieszka Durska
 • Na listopadową nudę: fascynujące pożeracze czasu

  Na listopadową nudę: fascynujące pożeracze czasu

  W listopadzie poszukuję uparcie zajęć, które nie zmuszają mnie do wyjścia z domu. Sytuację ratują seriale, filmy i książki, ale ciągłe przyjmowanie pop-papki zaczyna mnie czasem nudzić. W takich momentach sięgam po coś zupełnie innego - wiedzę kompletnie bezużyteczną i podglądanie cudzych pasji.

  Agata Połajewska
 • To one stworzyły potwora - gwiazdy mojej młodości

  To one stworzyły potwora - gwiazdy mojej młodości

  "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Dzisiejsze trzydziestolatki nasiąkały za młodu sączonym z VIVY i MTV jadem feminizmu, stąd wszystkie problemy Wszechświata.

  Natalia Sosin
 • Gaja Grzegorzewska: Kobiece bohaterki muszą być trochę sukowate, żeby były ciekawe

  Gaja Grzegorzewska: Kobiece bohaterki muszą być trochę sukowate, żeby były ciekawe

  O jej prozie mówi się, że jest "męska", bo ostra i brutalna. Swoje powieści kryminalne osadza w Krakowie, który nie ma nic wspólnego z miastem z turystycznych folderów - to gród Cracka, którym rządzą narkotykowi władcy i dresiarze z maczetami. Gaja Grzegorzewska opowiada nam o literaturze neo-noir i swojej ostatniej powieści "Betonowy pałac".

  Kasia Nowakowska
 • Wszystko o Evie (Green) i trochę o serialu 'Dom grozy'

  Wszystko o Evie (Green) i trochę o serialu "Dom grozy"

  Dziś polska premiera serialu "Dom grozy" ("Penny Dreadful") - jeśli jesteście fanami horrorów, wiktoriańskiego Londynu oraz Evy Green, to musicie oglądać. Jeśli żadna z powyższych rzeczy was nie pociąga - trudno. Oglądajcie z patriotycznego obowiązku, bo autorem niesamowitej muzyki jest wybitny polski kompozytor Abel Korzeniowski.

  Kasia Nowakowska
 • 'Kobiety mają problemy, bo są kobietami' - portret Oriany Fallaci

  "Kobiety mają problemy, bo są kobietami" - portret Oriany Fallaci

  Imponująca, nieugięta, charyzmatyczna, wybuchowa, dociekliwa, okrutnie zdolna i bardzo inteligentna. Taka była Oriana-dziennikarka. Może warto do tego obrazka dołączyć "drugą stronę medalu": jaka była Oriana-kobieta? Na to pytanie wyczerpująco odpowiada książka Cristiny De Stefano "Oriana Fallaci. Portret kobiety".

  Gosia Tchorzewska
 • Bo czymże jest piosenka bez pokrycia? (część 1)
 • 10 powodów, dla których warto polubić Taylor Swift

  10 powodów, dla których warto polubić Taylor Swift

  Spece od rynku muzycznego przewidują, że już w pierwszym tygodniu Taylor Swift sprzeda milion egzemplarzy nowej płyty "1989". W Stanach jest gwiazdą numer jeden, młodą królową popu, ulubienicą fanów w wieku od 0 do 99. W Polsce uważa się ją co najwyżej za następczynię Britney Spears. Dlaczego Polacy jej nie lubią i dlaczego polubić, a przynajmniej wzgardliwie uszanować, powinni?

  Anna Konieczyńska
 • Vincent V. Severski: Szpiegiem jest się do końca życia

  Vincent V. Severski: Szpiegiem jest się do końca życia

  Improwizacja! To jest wielka zaleta polskich szpiegów. Jesteśmy do tego doskonale przygotowani. Polscy oficerowie wywiadu są świetni - mówi Vincent V. Severski, autor wydanej właśnie powieści ?Nieśmiertelni?, który sam działał przez 26 lat pod przybraną tożsamością.

  Dominika Węcławek
 • Reklama dźwignią ściemy? O 'skradzionym' telefonie Maffashion

  Reklama dźwignią ściemy? O "skradzionym" telefonie Maffashion

  Wszyscy znamy się na marketingu i komunikacji oraz na polityce, medycynie, samolotach i innych dziedzinach. Jesteśmy po prostu najlepsi! Czyżby dlatego zrobiło nam się przykro, gdy jedna z firm telekomunikacyjnych z pewną blogerką wkręciła nas na cacy? Przecież na co dzień dajemy się robić w jajo bez problemu!

  Agnieszka Durska
 • Piotr Pędziszewski: Nikt nie wierzył, że da się pokazać inne oblicze tego sportu
 • Zmartwychwstanie bogini - o upadku i powrocie do życia Nigelli Lawson

  Zmartwychwstanie bogini - o upadku i powrocie do życia Nigelli Lawson

  Na ich historii brukowce żerowały miesiącami. Uwielbiana przez miliony fanów na całym świecie autorka książek i programów kulinarnych okazuje się narkomanką a jej mąż-milioner to damski bokser. Ale ta historia nie kończy się upadkiem. Nigella się podnosi.

  Natalia Sosin
 • Adidasy, walkamany i ratraki - marki, które zawłaszczyły język

  Adidasy, walkamany i ratraki - marki, które zawłaszczyły język

  Czy zastanawialiście się, jak często korzystacie z nazwy jakiejś marki jako synonimu nazwy przedmiotu? Ja, przyznaję się bez bicia, dość często. Na rynku jest wiele towarów, które dzięki swojej sile oddziaływania mają wpływ na język potoczny. Przynajmniej ja to tak odbieram.

  Miss Olgu
 • Zygmunt Miłoszewski: 'wkurw polski' to cecha, która nas identyfikuje jako naród

  Zygmunt Miłoszewski: "wkurw polski" to cecha, która nas identyfikuje jako naród

  - Fajne rzeczy wykuwają się z buntu, przekory, niezgody. Wkurw jest do pewnego stopnia twórczy, choć utrudnia życie codzienne, ale w sumie wolę go od tej atmosfery wiecznego zadowolenia zachodnich społeczeństw.- mówi Zygmunt Miłoszewski. Rozmawiamy tuż po premierze jego najnowszej książki "Gniew" - ostatniej z serii o superprokuratorze Teodorze Szackim.

  Kasia Nowakowska
 • Logo srogo (świadczy o nas)

  Logo srogo (świadczy o nas)

  Nasza Czytelniczka zadumała się na sprężynowym logiem i Polską. Pierwsi do krytyki, ostatni do myślenia? Czy to my?

  Nadesłane do Redakcji
 • Polaku, nie narzekaj! Łona i Webber wysyłają dźwiękową pocztówkę - wy też możecie!

  Polaku, nie narzekaj! Łona i Webber wysyłają dźwiękową pocztówkę - wy też możecie!

  Tadkowi przeszkadza właściwie wszystko - zimny kotlet, karłowata roślinność i nieinspirujący krajobraz. Maria też nie lubi polskiej rzeczywistości. Szczecińscy artyści Łona i Webber nagrali zabójczo zabawną piosenkę o wiecznym polskim narzekaniu i zrobili z niej pocztówkę dźwiękową. A ja postanowiłam poważnie sobie z nimi o tym porozmawiać.

  Dominika Węcławek
 • David Bowie jest najlepszy

  David Bowie jest najlepszy

  W listopadzie ukaże się autorska składanka "Nothing Has Changed", na której David Bowie zebrał swoje najlepsze piosenki. To świetna okazja, by ułożyć własną listę "best-ofów".

  Kasia Nowakowska
 • Nie ma to jak zapach książki?

  Nie ma to jak zapach książki?

  Jestem patologicznym czytaczem książek. Czytam, kiedy tylko mogę - w autobusach, pociągach, w kolejkach, oczywiście w domu. Dość długo opierałam się kupieniu czytnika książek elektronicznych, powtarzając frazes ?nie ma to jak zapach książki?. Och, w jakże wielkim byłam błędzie!

  Joanna Sosnowska
 • Teledysk z tyłkiem: pochwała pełnego ciała czy kolejny kłamliwy kanon?

  Teledysk z tyłkiem: pochwała pełnego ciała czy kolejny kłamliwy kanon?

  Amerykanka Meghan Trainor, rozmiar co najwyżej 42, w przeboju "All About That Bass" śpiewa o tym, że kochanego ciałka nigdy za dużo, piętnując jednocześnie "chude zdziry", które tyłeczka zdatnego do kręcenia i potrząsania nie mają. Czy pochwała krągłych pośladków jest równie szkodliwa jak promowanie rozmiaru zero?

  Anna Konieczyńska
 • Bogowie się nie wahają - rozmowa z Krzysztofem Rakiem, scenarzystą świetnych 'Bogów'
 • Muzyczna jesień: rockandrollowi samobójcy, nostalgiczne dziewczyny i przyczajony Szatan
 • Prawie wszystko, czego możecie się dowiedzieć o pracy w biurze z ośmiu teledysków

  Prawie wszystko, czego możecie się dowiedzieć o pracy w biurze z ośmiu teledysków

  Prawda o pracy w biurze jest tu brutalna jak kibic na Żylecie. Godziny przed komputerem wloką się niemiłosiernie, a bohaterowie muzycznych historii w zasadzie marzą tylko o tym, żeby wyrwać się z korpo-klatki. Generalnie nuda. Mimo tego dostrzegłam też jasne punkty. I uprzejmie donoszę, że z teledysków można dowiedzieć się ważnych rzeczy.

  Magda Acer
 • Igor Mitoraj sprawiał, że ludzie czuli się szczęśliwi

  Igor Mitoraj sprawiał, że ludzie czuli się szczęśliwi

  Jego rzeźby niektórych zachwycają, inni upatrują w nich skrajnego kiczu, ale nie sposób przejść obok obojętnie (choćby ze względu na rozmiar!). Katarzyna Szczerbowska po śmierci Igora Mitoraja przedstawia impresyjny szkic jego sylwetki.

  Katarzyna Szczerbowska
 • 30 lat minęło... Z tego połowa razem!

  30 lat minęło... Z tego połowa razem!

  Jesteśmy w tym samym wieku. Znamy się już kilkanaście lat. Spotykamy się raz do roku i spędzamy razem bardzo intensywne 10 dni. Jest dużo wzruszeń, trochę śmiechu, sporo fascynacji, momentami bywa nudno. Ale jestem mu wierna.

  Gosia Tchorzewska
 • Jak żyć pani Leno, czyli o tym jaką dziewczyną (nie) jest 'Dziewczyna'

  Jak żyć pani Leno, czyli o tym jaką dziewczyną (nie) jest "Dziewczyna"

  Nie jestem obiektywna, bo kocham Lenę Dunham miłością ślepą. Bez dystansu i wahania pokochałam też jej książkę "Not That Kind of Girl". To trochę tom wspomnień, trochę poradnik, trochę manifest feministyczny, trochę jeden wielki żart. I sto procent Leny. Jej niedojrzałego, wkurzającego i zmanierowanego głosu (pokolenia) chce się słuchać.

  Anna Konieczyńska
 • Klapa, zajawka i zjawiskowy Kot - co tam w kinach piszczy

  Klapa, zajawka i zjawiskowy Kot - co tam w kinach piszczy

  Boję się chodzić na polskie filmy, bo bywają tak smutnymi rozczarowaniami, że zapomina człowiek potem o tym, że widział kiedyś i jakieś dobre. Ale teraz się tyle w kinach dzieje, że musiałam się przekonać na własnej skórze. No i mam, co chciałam.

  Gosia Tchorzewska
 • Zazdrość i głód (logiki?)

  Zazdrość i głód (logiki?)

  O sprawie z Anią Rubik, anoreksji, logice, hejtach, zespole Aspergera i społecznej odpowiedzialności celebrytów - o tym jest właśnie Foch Gościnny, którego strzela Dorota Próchniewicz.

  Dorota Próchniewicz
 • Gotham, zombie i agent Coulson - jesień serialożercy

  Gotham, zombie i agent Coulson - jesień serialożercy

  Choć od wczoraj wszyscy fani seriali żyją głównie wieścią o powrocie na mały ekran legendarnego "Twin Peaks", to jednak nim wyjaśni się tajemnica Czarnej i Białej Chaty (jeśli się wyjaśni), przed nami kawał czasu. Który najlepiej wypełnić innymi serialami. Takimi, jak mający jutro polską premierę "Gotham".

  Kasia Nowakowska
 • Pięć albumów muzycznych, bez których nie mogę żyć

  Pięć albumów muzycznych, bez których nie mogę żyć

  "Muzyka łagodzi obyczaje? jak mawiał Jerzy Waldorff. Zgadzam się z panem Waldorffem, a od siebie dodam, że dla mnie muzyka jest nieodłączną częścią życia, zaś moje ulubione płyty są po prostu nieodłączną częścią mnie.

  Miss Olgu
Więcej o:

pop

 • Pierwsza piosenka Mariny - "Glam pop"

  Singiel "Glam Pop" zapowiada debiutancką płytę Mariny Łuczenko, nowej podopiecznej Mai Sablewskiej. Niektórzy twierdzą, że krążek wokalistki ma być czymś, czego rynek fonograficzny w Polsce nie widział albo raczej nie słyszał. To dopiero początek, ale po 3 miesiącach współpracy mamy już pierwsze

 • Melissa Pop Up Shop

  Melissa POP UP SHOP Ul.Złota 59 00-120 Warszawa Melissa POP UP SHOP Ul.Wołoska 12 02-675 Warszawa Melissa POP UP SHOP Al.Jana Pawła II 82 00-175 Warszawa

 • Letnie zestawy w kolorach Pop Artu

  Swego czasu sztuka Pop Art budziła duże protesty. Mieszanie różnych gatunków sztuki czy czerpanie z estetyki przedmiotów codziennego użytku, wielu się nie podobało. Niemniej jednak sztuka ta była najważniejszym zjawiskiej artystycznym lat 60. i 70. do dziś inspirując nie tylko innych artystów

 • "Załóż róż, będzie pięknie. Nagraj pop, będzie szybciej"

  Pamiętacie piosenkę "Załóż róż", którą Agnieszka Chylińska nagrała już kilka lat temu? Jeśli nie, to posłuchajcie koniecznie: Tekst piosenki jest następujący: Załóż róż, będzie pięknie Załóż róż, będzie modnie (...) Pokaż biust będzie łatwiej Pokaż biust będzie modnie (...) Nagraj pop

 • Pop-up shop Agaty Wojtkiewicz

  Pop-up shopy kojarzą się z markami ekskluzywnymi, awangardowymi. Sklepy tymczasowe to często oferta tylko dla wtajemniczonych, bo nie każdy ma dostęp do takiej informacji. Pamiętamy liczne inicjatywy guerilla stores Comme des Garcons (to trochę co innego niż pop-up'y), które wprowadziły te idee

 • Księżniczka popu 4fun.tv!

  , kilkakrotnie objechała świat ze swoimi 5 trasami koncertowymi, jak i prywatne - w końcu nic tak nie fascynuje publiczności, jak pocałunek z Madonną, rozwód, załamanie nerwowe i ogolenie głowy na "zapałkę". Od piątku do niedzieli 23-25 października specjalnie dla wszystkich fanów współczesnego popu 4fun.tv

 • Wnętrza w stylu pop-art. Najpiękniejsze kolorowe dodatki do mieszkania

  Styl pop-art we wnętrzach Wnętrza urządzone w stylu pop-art są ponadczasowe. Mimo że od kilku sezonów motywem przewodnim we wnętrzach jest prostota i funkcjonalność to wyraziste, kolorowe dodatki nigdy nie wyjdą z mody. Wręcz przeciwnie, sztuka popularna coraz częściej gości w naszych domach

 • Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!

  Pop-art - skąd się wywodzi? Styl pop-art, który cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Duży wpływ na powstanie tego nurtu miała kultura masowa, ponieważ pop-art odzwierciedla konsumpcyjny styl życia. Sztukę

 • SHOWROOM POP UP STORE

  Tym razem SHOWROOM.PL poszedł o krok dalej! Wyselekcjonowane propozycje polskich projektantów, które możecie kupić online, w weekend 22-23 marca zaprezentowane zostaną w specjalnie zaaranżowanym spójnym koncepcie pop up store'u. Odwiedziny SHOWROOM POP UP STORE to zatem nieczęsta okazja