seriale

 • Pamiętasz stylizacje bohaterek tych seriali? Wszystkie chciałyśmy być jak dziewczyny z 'Plotkary' i 'Seksu w wielkim mieście'...
 • 7 bohaterów 'Gry o tron', z którymi poszłybyśmy do łóżka (albo do jaskini)

  7 bohaterów "Gry o tron", z którymi poszłybyśmy do łóżka (albo do jaskini)

  Finał 6. sezonu "Gry o tron" już za nami. Znowu przez prawie rok będziemy czekać na powrót naszych ulubionych bohaterów. Ale my umiemy wspominać i uprzyjemniać sobie wieczory niecnymi fantazjami. Numerek z nieokrzesanym barbarzyńcą, minetka w jaskini, długa konna przejażdżka? Co tylko chcemy.

  Redakcja
 • Wakacje przed telewizorem: 10 seriali, które warto nadrobić

  Wakacje przed telewizorem: 10 seriali, które warto nadrobić

  Chociaż nadwiślańska plaża, kawiarniane ogródki i kino pod chmurką próbują mnie skusić świeżym powietrzem, bliskością nieba i wysoką temperaturą, nawet latem za najlepszą rozrywkę uważam maraton seriali, który mogę przebiec w dresie pod kołdrą. Dla jakich produkcji warto wziąć urlop na żądanie?

  Anna Konieczyńska
 • 10 trendów, które kochałyśmy w latach 90. (i o których wolałybyśmy dziś zapomnieć)
 • 'Ally McBeal' 15 lat później: czy serial z młodości dojrzał razem ze mną?
 • Idris Elba - 5 powodów, by zostać fanką

  Idris Elba - 5 powodów, by zostać fanką

  Gdybym miała wymienić aktorów, na których mogę patrzeć bez znużenia, bez względu na rodzaj roli, gatunek dzieła oraz stopień oglądalności owego dzieła, byłby wśród nich na pewno Idris Elba. W ciągu ostatniej dekady serialowy Luther wyrósł bowiem na postać, którą można śmiało postawić obok Marlona Brando, Jacka Nicholsona, Gary'ego Oldmana i Clinta Eastwooda.

  Kasia Nowakowska
 • 'Grantchester' - brytyjski kryminał na chłodniejsze wieczory
 • List miłosny do Raya Donovana

  List miłosny do Raya Donovana

  Kochany, jak dobrze, że jesteś! Wreszcie będę miała co robić wieczorami, gdy inni zawiedli (och, drugi sezonie "Detektywa") lub po prostu się skończyli (Saul, wrócisz - prawda?). A Ty jesteś jak skała - niewzruszony i niezmiennie dobry.

  Kasia Nowakowska
 • Broadchurch: morderstwo, które niszczy wszystkich

  Śmierć dziecka to temat trudny i omijany przez popkulturę, jednak jakoś tak cichcem i boczkiem przemycają go kryminały. Te dobre, mądre które potrafią wyjść poza gatunkowy schemat: "kto zabił" - jak angielski serial "Broadchurch".

  Kasia Nowakowska
 • Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Kłócić się burmistrzem jak Lucy z "Rancza", rozwiązywać zagadki jak ojciec Mateusz czy ratować pacjentów niczym Alicja z "Lekarzy" - kto z nas nie chciałby choć przez chwilę wcielić się w swoją ulubioną serialową postać. Set jetting, czyli turystyka filmowa daje takie możliwości. Kłócić się burmistrzem jak Lucy z "Rancza", rozwiązywać zagadki jak ojciec Mateusz czy ratować pacjentów niczym Alicja z "Lekarzy" - kto z nas nie chciałby choć przez chwilę wcielić się w swoją ulubioną serialową postać. Set jetting, czyli turystyka filmowa daje takie możliwości. Termin zapożyczony z angielskiego oznacza nic innego, jak wycieczkę śladami seriali lub filmów.

  red.
 • Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Kłócić się burmistrzem jak Lucy z "Rancza", rozwiązywać zagadki jak ojciec Mateusz czy ratować pacjentów niczym Alicja z "Lekarzy" - kto z nas nie chciałby choć przez chwilę wcielić się w swoją ulubioną serialową postać. Set jetting, czyli turystyka filmowa daje takie możliwości. Termin zapożyczony z angielskiego oznacza nic innego, jak wycieczkę śladami seriali lub filmów. Zagranicą coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie w celu obejrzenia miejsc wykorzystanych w ulubionych produkcjach telewizyjnych. W Polsce jest to rewelacyjny pomysł na weekendowy wypad.

  PMS
 • 'Dicte' - trochę duńskiego mroku na słoneczne dni lata
 • Czy można uderzyć (cudze) dziecko?

  Czy można uderzyć (cudze) dziecko?

  Towarzyski spęd: dzieci, dorośli, atmosfera piknikowa. Jedno z dzieci coraz mocniej dokazuje, macha kijem przed twarzą innego chłopca. Ktoś z dorosłych postanawia przywołać je do porządku i wymierza mu siarczysty policzek. Co dzieje się później?

  Kasia Nowakowska
 • Z kim ja muszę pracować? Kilka strasznych typów

  Z kim ja muszę pracować? Kilka strasznych typów

  Nic nie uczy życia lepiej niż amerykański serial. Po tych wszystkich prawniczych i lekarskich umiem zdiagnozować każdą chorobę (proste: lupus) i krzyczeć: "sprzeciw", gdy trzeba. A z "Doliny Krzemowej" czerpię wiedzę - nie o kodowaniu przecież. O strasznych współpracownikach.

  Kasia Nowakowska
 • Hogwart się skończył, czas na Pagford. Kolejna powieść J.K. Rowling już na ekranie
 • 'The Game' - trzy powody, by wplątać się w tę szpiegowską intrygę
 • 'W kręgu zbrodni': klasyczny kryminał o brytyjskich agentkach wywiadu
 • Wskrzeszanie serialowych trupów - dobra sprawa do Archiwum X

  Wskrzeszanie serialowych trupów - dobra sprawa do Archiwum X

  Powiedzmy to sobie wprost, z serialami są same kłopoty - albo mają poziom tak nierówny, że tracimy serce i cierpliwość, albo tak wysoki, że chcemy obejrzeć wszystko naraz. Są za długie, za krótkie. Najgorzej zaś jest wtedy, gdy kończą się w nieodpowiedni sposób.

  Dominika Węcławek
 • Supermenki: Silne kobiety na ekrany!

  Supermenki: Silne kobiety na ekrany!

  Kobiety liderki, silne i niezależne postaci, grające pierwsze skrzypce na ekranie? To niestety wciąż jeszcze nie jest norma. Z tym większą przyjemnością prezentuję siedem moich ulubionych stalowych magnolii.

  Kasia Nowakowska
 • Ballada o złym Franku

  Ballada o złym Franku

  Wszyscy kochamy Franka. Frank jest taki dobry w byciu złym. Frank wykrwawi nas na śmierć. Czy ja mówię o bohaterze "House of Cards" czy szwajcarskiej walucie? Wszystko jedno, rzeź już trwa.

  Kasia Nowakowska
 • Gillian Anderson tropi psychopatycznego mordercę kobiet

  Gillian Anderson tropi psychopatycznego mordercę kobiet

  Oglądając "Upadek", serial o detektyw Stelli Gibson, utwierdzam się w przekonaniu, że warto się bać. I uciekać gdzie pieprz rośnie, gdy jakiś facet choć przez ułamek sekundy wyda nam się niebezpieczny.

  Anna Konieczyńska
 • Produkcje filmowe i serialowe z 2014, które mnie rozczarowały

  Produkcje filmowe i serialowe z 2014, które mnie rozczarowały

  Osobistych podsumowań ciąg dalszy. Opowiedziałam wam już o kilku filmach i serialach, które powstały w 2014 i zachwyciły mnie. Teraz pora na te, które nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia, albo wręcz - rozczarowały.

  Miss Olgu
 • Produkcje filmowe i serialowe z 2014 roku, które mnie zachwyciły

  Produkcje filmowe i serialowe z 2014 roku, które mnie zachwyciły

  2014 był dla mnie rokiem seriali i filmów, które na długo pozostaną w mojej pamięci, choć nie każdy zapamiętam jako "dobre kino". Oczywiście, mój przegląd jest tylko mój i zakładam, że możecie nie zgadzać się z moim osądem co do tych produkcji.

  Miss Olgu
 • Ze zdradą im do twarzy: o przerażająco prawdziwym serialu 'The Affair'
 • Wszystko o Evie (Green) i trochę o serialu 'Dom grozy'

  Wszystko o Evie (Green) i trochę o serialu "Dom grozy"

  Dziś polska premiera serialu "Dom grozy" ("Penny Dreadful") - jeśli jesteście fanami horrorów, wiktoriańskiego Londynu oraz Evy Green, to musicie oglądać. Jeśli żadna z powyższych rzeczy was nie pociąga - trudno. Oglądajcie z patriotycznego obowiązku, bo autorem niesamowitej muzyki jest wybitny polski kompozytor Abel Korzeniowski.

  Kasia Nowakowska
 • Gotham, zombie i agent Coulson - jesień serialożercy

  Gotham, zombie i agent Coulson - jesień serialożercy

  Choć od wczoraj wszyscy fani seriali żyją głównie wieścią o powrocie na mały ekran legendarnego "Twin Peaks", to jednak nim wyjaśni się tajemnica Czarnej i Białej Chaty (jeśli się wyjaśni), przed nami kawał czasu. Który najlepiej wypełnić innymi serialami. Takimi, jak mający jutro polską premierę "Gotham".

  Kasia Nowakowska
 • 10 powodów na 20. urodziny: dlaczego warto (znowu) zobaczyć serial 'Moje tak zwane życie'

  10 powodów na 20. urodziny: dlaczego warto (znowu) zobaczyć serial "Moje tak zwane życie"

  Angela Chase (Claire Danes, która dzisiaj wymiata w "Homeland") była głosem brudnego, potarganego, depresyjnego pokolenia lat 90. Choć powstał tylko jeden sezon serialu, do dziś trafia na wszystkie top listy najbardziej kultowych produkcji wszech czasów. "Moje tak zwane życie" opowiadało także o moim "tak zwanym życiu". Nastoletnim, niedojrzałym, niewesołym.

  Anna Konieczyńska
 • Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica 'Przyjaciół'

  Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica "Przyjaciół"

  Już jutro minie 20 lat od premiery "Przyjaciół?. Przez ten czas towarzyszyli nam przesiadując w kawiarni, grając w piłkarzyki, rodząc trojaczki, wychodząc (w realnym życiu) za Brada Pitta. I jedząc. Dużo i tylko czasem niesmacznie. Dziś w menu najbardziej przyjacielskie dania z serialu.

  Paulina Gorzkowska
 • Po co nam Sienkiewicz, Dumas czy Sapkowski?

  Po co nam Sienkiewicz, Dumas czy Sapkowski?

  W tym tygodniu dużą część moich myśli poświeciłam Henrykowi Sienkiewiczowi, co skończyło się oglądaniem nowej serialowej adaptacji "Trzech muszkieterów". Może z pozoru to nie brzmi logicznie, ale chętnie wytłumaczę się z tej umysłowej woltyżerki. Po prostu lubię dobre historie, które nigdy się nie starzeją.

  Kasia Nowakowska
 • Serialowe lata 50. - 'Z pamiętnika położnej' i 'Masters of sex'

  Serialowe lata 50. - "Z pamiętnika położnej" i "Masters of sex"

  Dwa portrety tej samej dekady, po dwóch stronach oceanu - amerykański "Masters of sex" i brytyjski "Z pamiętnika położnej" stanowią wdzięczne pole do porównań. Zwłaszcza, że łączy je też tematyka: jeden opowiada o położniku, drugi o położnej. Oba też mają właśnie premiery w polskich stacjach telewizyjnych, więc jest okazja, by się im przyjrzeć.

  Kasia Nowakowska
Więcej o:

seriale

 • Zniknęli z seriali. Co teraz robią?

  Małgorzata Kożuchowska po 11-latach odchodzi z "M jak miłość". Hankę Mostowiak będzie grać jeszcze tylko do lipca. Aktorka kulturalnie pożegnała się serialem. Co stanie się z jej bohaterką? Scenarzyści nabrali wody w usta. Plotka głosi, że Hanka zginie. Kariera telewizyjna Anny Muchy nabrała tempa

 • Czy seriale uzależniają?

  W ramach naszej współpracy z HBO przy okazji premiery serialu "Pozostawieni" poruszamy rozmaite kwestie w bliższy lub dalszy sposób związane z fabułą i tematyką tej produkcji. Uzależnienia to jeden z wątków, które się w niej pojawiają - alkohol i narkotyki pomagają bohaterom radzić sobie z traumą

 • Najlepsze seriale. Top 10 seriali, które musisz obejrzeć!

  Najlepsze seriale: Netflix. Te tytuły musisz znać! Netflix jak zwykle poszerzył swoją bibliotekę o wiele nowych, interesujących produkcji. Niemniej jednak przy wyborze seriali warto wziąć pod uwagę nie tylko nowości, ale też te produkcje, które zyskały uznanie widzów. Gambit Królowej - Ameryka lata

 • Zakościelny zniknie z serialu "Kryminalni"?

  Już wiosną stacja TVN wyemituje kolejną serię serialu "Kryminalni ". Losy bohaterów sensacyjnego serialu śledzą przed telewizorami miliony osób. Z pewnością fanów serialu zainteresuje to, co będzie się działo w nowych odcinkach. Jednym z najważniejszych wątków stanie się konflikt pomiędzy Markiem

 • Ratownicy - nowy serial na horyzoncie

  Koleżanki z serwisu Popcorner.pl napisały o produkcji "Ratownicy", która już niedługo pojawi się w polskiej telewizji. Bohaterami serialu są ratownicy górscy, a widzowie poznają w kolejnych odcinkach ich - jak czytamy w opisie - "zawodowe zmagania, jak i osobiste historie". W "Ratownikach" zagrają

 • Seriale binge-watching Netflix: najlepsze seriale na maratony

  Binge-watching - co to jest? Zapewne wiele z was zastanawia się, czym w ogóle jest, popularny ostatnio, binge-watching? Binge-watching, a także marathon-viewing to zjawisko kompulsywnego oglądania seriali, charakteryzujące się oglądaniem po kilka odcinków serialu z rzędu. W prostym tłumaczeniu

 • Majka - poznaj bohaterów serialu

  śledzić od poniedziałku do piątku o 17:55. Serial " Majka " będzie miał 190 odcinków. >>Obejrzyj galerię i poznaj bohaterów serialu<< Tuż po premierze serialu w serwisie Popcorner.pl znajdziecie sondaż, w którym będziecie mogli wyrazić swoją opinię o produkcji - Kotek zaprasza do odwiedzin i głosowania

 • Seriale idealne na jesień

  Serial ?Mildred Pierce? powstał na podstawie książki Jamesa M. Caina. Powieść Caina po raz pierwszy zekranizowano w 1945 roku. Wtedy odtwórczyni głównej roli Joan Crawford zdobyła Oscara za rolę znudzonej gospodyni, która postanawia odmienić swoje życie i zaczyna karierę restauratorki. Pierwszy