psy

 • Prawdy i mity o dniach przed miesiączką

  Prawdy i mity o dniach przed miesiączką

  Dlaczego kobieta tuż przed miesiączką gotuje zupę pomidorową w pięciu garnkach? Bo TAK! Ten dowcip świetnie ilustruje jeden z objawów syndromu napięcia przedmiesiączkowego - PMS. Co warto o nim wiedzieć?

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Marzena Brocka, specjalista chorób kobiecych i położnictwa
 • Antybiotyki- co za dużo, to niezdrowo

  Antybiotyki- co za dużo, to niezdrowo

  Sięgamy po nie zbyt często, a ponadto nie zawsze zażywamy je zgodnie z zaleceniami lekarza. W efekcie bakterie stają się coraz mniej wrażliwe na antybiotyki. Jak je stosować, żeby jednak skutecznie działały?

  Beata Prasałek Konsultacja: dr Piotr Albrecht, pediatra, gastroenterolog, I Katedra Pediatrii WUM
 • Zabezpiecz skórę przed mrozem
 • Jedno małżeństwo, dwie sypialnie

  Jedno małżeństwo, dwie sypialnie

  Co czwarte małżeństwo śpi w osobnych łóżkach. Dwie sypialnie w jednym domu coraz częściej są receptą na...udany i zgodny związek.

  spiro33
 • Buty z poczuciem humoru

  Buty z poczuciem humoru

  Buty w kształcie procy, bujanego fotela, a może psa? Kobi Levi, izraelski designer projektuje buty, które nazywa rzeźbami do noszenia.

  karola
 • Niekonwencjonalne terapie

  Niekonwencjonalne terapie

  Muzyka na nerwy, psy na kontakty z innymi, delfiny na schorzenia neurologiczne, aromaterapia na bezsenność. Oto niefarmakologiczne sposoby na lepsze samopoczucie.

  Karola Kołodziejczyk
 • Drobne gesty - czyli sztuka pielęgnowania związku
 • Dziewczynki mają mózg różowy, a chłopcy niebieski

  Dziewczynka po urodzeniu dostaje różową sukienkę, a chłopiec niebieskie spodenki. Chłopcy są odważni, a dziewczynki uległe. Segregujemy i wychowujemy księżniczki i wojowników.

  Joanna Biszewska
 • Piękne, bogate i wolne

  Atrakcyjna, zadbana, ale bez męża i dzieci. Po 30-tce, ze świetnie rozwijającą się karierą. Czasami z chłopakiem, ale częściej bez. To kobieta SAS. Single. Attractive. Successful .

  Jolbi
 • Choroba, rodzina i ty

  Choroba, rodzina i ty

  Ciężka choroba jest ciężką próbą. Dla nas i dla naszych bliskich. Musimy zmierzyć się nie tylko z bólem, ale także z lękiem, rozpaczą, brakiem samoakceptacji. I wtedy szczególnie potrzeba nam rady psychologa. Mówi o tym Mariola Kosowicz, psychoterapeutka z Centrum Onkologii w Warszawie.

  Katarzyna Szroeder-Dowjat
 • Praca w nocy, czyli na bakier ze zdrowiem

  Praca w nocy, czyli na bakier ze zdrowiem

  Śpią w dzień, albo wcale. Niektórzy zdrzemną się po cichu w pracy, inni w drodze. Podkrążone oczy, nerwica, paradoksalnie kłopoty ze snem i niewiele większe zarobki - to obraz polskiego pracownika nocnego.

  Michał Sielski
 • By czas nie gasił pożądania

  Na początku znajomości nie mogliście się od siebie oderwać. A dziś? Kochacie się, ale seks przestał być przygodą. Stał się elementem piątkowych wieczorów. I to niektórych "Rzadziej" nie musi jednak oznaczać "gorzej". Oto kilka podpowiedzi, jak sprawić, by z czasem życie miłosne zyskiwało, a nie traciło na atrakcyjności.

  Agata Domańska
 • Związek z mężczyzną po przejściach

  Związek z mężczyzną po przejściach

  ,,Kopciuszek? i ,,Królewna Śnieżka? to ulubione bajki wielu dziewczynek. A model rodziny - biedne sierotki, ojciec fajtłapa i zła macocha - pozostaje w sercach. Żadna z nas nie przypuszcza, że życie może też dla niej napisać podobny scenariusz. I w dodatku obsadzić ją np. w roli macochy.

  Anna Kalinowska
 • Miłość z happy endem

  Miłość z happy endem

  Są szczęśliwe, kochane, spełnione, od wielu lat z tym samym mężczyzną - kobiety, którym się udało. Czy miały więcej szczęścia niż inne? Czy też jest w nich coś, co sprawia, że potrafią stworzyć trwały związek? Mówi o tym psycholog Krystyna Platowska.

  Agata Domańska
 • Superdrinki

  Nie trzeba być barmanem, żeby stworzyć pysznego drinka. Zanim jednak wymyślicie jakiś rewelacyjny napój, spróbujcie najpierw tych, którymi świat delektuje się od dawna.

  Opracowanie: Nina Kosińska.
 • Robię to dla siebie

  Robię to dla siebie

  Dopóki kobieta nie powie: ?Dość!?, jej życie może toczyć się w rytmie nieprzerwanego ciągu obowiązków. Wierzymy, że musimy się bardziej troszczyć o innych niż o siebie, że nie mamy czasu na swoje pasje. A jednak ten czas można znaleźć. Trzeba tylko siły i stanowczości, by go dla siebie zachować.

  Autor: Małgorzata Szamocka
 • Nie rezygnuj z siebie dla partnera

  Trudno sobie wyobrazić, żeby kobiety mogły być aż tak naiwne, a jednak coraz to nowe roczniki nabierają się na romantyczną wizję życia tylko we dwoje w wiecznej miłości i harmonii, jakby to jedno uczucie i jedna osoba miały wystarczyć za świat cały. Nawet te dziewczyny, które miały duże i interesujące towarzystwo, kiedy zwiążą się na poważnie z mężczyzną, a tym bardziej po ślubie, często rezygnują z kontaktów z przyjaciółmi

  redPor
 • Praga

  Kamienne miasto z kamiennym mostem - tak przed stuleciami zachwalano Pragę. Spacerując wśród jej zachwycających budowli, warto też jednak zajrzeć do ukrytych skrzętnie ogrodów, sadów i parków. Choćby po to, żeby w cieniu na ławce odpocząć od tłumu turystów

  Tomasz Maćkowiak
Więcej o:

psy

 • Sennik: pies

  Pies - sennik Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Odkąd został udomowiony tysiące lat temu, jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Broni, pomaga, umila spędzanie czasu, obdarza szczerą i bezinteresowną miłością. Nie ma nic dziwnego, gdy w nocy pojawił się sen o psie, czworonożnym członku rodziny

 • Sennik: pies. Co oznacza sen o psie?

  Sen o psie - znaczenie ogólne Psa, który pojawi się we śnie, można interpretować z jednej strony jako opiekuna i wiernego przyjaciela człowieka. Z drugiej jako zagrożenie i symbol agresji. Psa ze snu należy osadzić w szerszym kontekście. Więcej na ten temat dowiesz się w dalszej części artykułu

 • Pies w ogrodzie - budy dla psa, wybieg, porady

  Jeśli pies ma mieszkać w budzie, warto zapewnić mu ciepłe i suche warunki. Ścianki i podłoga budy powinny być ocieplane np. styropianem. Budy sprzedawane w centrach ogrodniczych lub sklepach internetowych często mają takie ocieplenie wbudowane w konstrukcję budy. Lepiej by pies nie dotykał

 • WZRUSZAJĄCE: Pies ratuje psa po tsunami! WIDEO

  Japońska ekipa telewizyjna, która filmowała zniszczone przez tsunami tereny, natrafiła na niezwykły widok. Na filmie widać jak poraniony, brudny i wystraszony spaniel wybiega z gruzów i podbiega do ekipy telewizyjnej. Jak się okazało, pies szukał pomocy dla swojego czworonożnego przyjaciela

 • Luksusowy hotel dla psów

  Ci, którzy są właścicielami psów wiedzą z jakimi rozterkami muszą się borykać kiedy planują wakacje i nie mają gdzie zostawić swojego pupila. Niestety często muszą zrezygnować z wyjazdu, szukać oferty hotelu lub pensjonatu, który zgadza się na przyjazd z czworonogiem. Mogą też wyjazd zaplanować w

 • Dzień Psa - galeria psów redakcyjnych

  ) Narażę się wszystkim psim maniakom, ale... Szczerze: nie przepadam za psami. Ma to zapewne związek z tym, że jako mała dziewczynka zostałam przez jednego ugryziona. Śladów na ciele nie ma, ale na psychice jednak pozostały. Muszę się jednak przyznać do (kontrolowanej, ale jednak) słabości do psa

 • Lis ma psa. Pies Lisa ma ADHD

  . Dużo spokojniejszy był drugi pies, który wziął udział w programie - spanielek marszałka Komorowskiego. Skromniutki spanielek zwie się Pońka albo Draka.

 • Właściciele psów zdradzają mniej

  należały do właścicieli chomików, królików i gadów. Wśród użytkowników portalu najmniej było właścicieli psów (niecałe 10 proc.). - Istnieje mnóstwo badań dowodzących, że właściciele psów są zdrowsi i szczęśliwsi, teraz możemy dopisać do tej listy także lojalność - powiedziała rzeczniczka prasowa Illicit

 • Pies uratował staruszkę przed tsunami!

  Po tsunami w Japonii nie brak niezwykłych historii. 83-letnia kobieta Tami Akanuma ocaliła życie dzięki swojemu psu Babu. Po trzęsieniu ziemi zwierzę zmusiło swoją panią do wyjścia na dwór. A jak twierdzi staruszka, na co dzień nie jest on chętny do spacerów. Tym razem jednak było inaczej