technologie

 • A teraz proszę mi nie przeszkadzać, gdyż gram

  A teraz proszę mi nie przeszkadzać, gdyż gram

  Stało się. Znowu. Znowu całkowicie wsiąknęłam w grę i moje życie ogranicza się do pracy i szybkich powrotów do domu, żeby jak najprędzej zasiąść przed konsolą i zabijać demony.

  Joanna Sosnowska
 • Dwóch polskich nastolatków bada kosmos

  Dwóch polskich nastolatków bada kosmos

  Zaprojektowali kapsułę, zorganizowali zbiórkę, wystrzelili balon w kosmos, utopili kilka drogich kamer, zrealizowali marzenia ciężko chorego kolegi i pokazali, że niebo wcale nie jest kresem możliwości. Poznajcie Adama i Mateusza, dwóch młodych naukowców, ojców misji kosmicznej Fokus One.

  Dominika Węcławek
 • Podstępne życie inteligentnych asystentów. Skąd Google Now tyle o nas wie?
 • Wyginaj śmiało ekran swojego smartfona

  Wyginaj śmiało ekran swojego smartfona

  Przyznaję - czekałam na iPhone'a z dużym wyświetlaczem. No i w końcu się doczekałam. Ale okazało się, że oprócz zwykłych "emejzingów" i poprawek, w telefonie ukryta została nowa funkcja - losowego i niespodziewanego wyginania ekranu. Jednak nie ma co śmiać się z iPhone'a 6 Plus, że wygina śmiało ciało. W końcu to przyszłość

  Joanna Sosnowska
 • Chciałabym być wyjątkowa. Ale nie jestem i zastąpi mnie robot

  Chciałabym być wyjątkowa. Ale nie jestem i zastąpi mnie robot

  Przecież jestem zdolna, pisanie i prowadzenie redakcji to tylko dwa przykłady z moich licznych talentów. Przecież poradziłam sobie śpiewająco na studiach, mam liczne zainteresowania, cały czas poszerzam moją wiedzę. A jednak boję się o moją pracę. I nie chodzi nawet o to, że przyjdzie ktoś lepszy ode mnie - na to jakoś tam jestem gotowa. Boję się o konkurencję, w stosunku do której nie będę miała żadnych szans. O roboty.

  Joanna Sosnowska
 • Wirtualna demencja czy duch rozwoju?

  "Mózg mi się spocił. To wszystko jakaś magia i cuda. Czuję się jak własna babcia, gdy pierwszy raz zobaczyła telewizor i małych ludzi w nim zamkniętych." Nasza Czytelniczka niezwykle barwnie opisuje swoje potyczki z technologią. I zadaje przy okazji ważne pytanie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Ta aplikacja dobitnie uświadomiła mi, że nie chcę być stara

  Ta aplikacja dobitnie uświadomiła mi, że nie chcę być stara

  Nie chcę być stara nie tylko dlatego, że żyjemy w kulturze gloryfikującej młodość. Nie chcę być stara, bo będę wyglądać dokładnie tak samo, jak moja babcia! Nie chcę być stara, bo technologia zniszczyła szacunek do starości.

  FochTech
 • Bać się czy cieszyć? Algorytm Google wykrył pedofila i doniósł na niego policji
 • Nie jestem dobrym fotografem, ale technologia przychodzi mi z pomocą
 • 10 trików, które poprawią działanie waszego smartfona

  10 trików, które poprawią działanie waszego smartfona

  Pisanie, że smartfon to komputer który można schować do kieszeni jest tak odkrywcze jak stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła. To nie żadna nowość, przyzwyczailiśmy się do tego. Ale poznanie wszystkich funkcji smartfonów zabiera trochę czasu, a niektóre i tak mogą nam umknąć. Dlatego zebrałam 10 trików, które warto znać.

  Joanna Sosnowska
 • Druk 3D to następna rewolucja. Warto być na nią przygotowanym

  Druk 3D to następna rewolucja. Warto być na nią przygotowanym

  Słowo "rewolucja" w przypadku technologii jest zdecydowanie nadużywane. Ale w przypadku druku 3D ma sens. Prawdopodobnie najdalej za 10 lat (to bardzo ostrożna estymacja) każdy z nas będzie korzystał z takiej drukarki, albo nawet będzie ją miał w domu.

  FochTech
 • Chcę żyć w świecie, w którym wszystko jest połączone

  Chcę żyć w świecie, w którym wszystko jest połączone

  Kuchnia nie jest moim ulubionym pomieszczeniem w domu. Owszem, wchodzę tam po to, żeby z nabożeństwem zaparzyć kawę albo herbatę (to dwa z czterech dań, jakie potrafię przygotować), ale nigdy jakoś nie odkryłam na czym polega magia i przyjemność z gotowania. Już pewnie się domyślacie, że spędzam w kuchni raczej niewiele czasu. Ale to wszystko może się zmienić. A to dlatego, że niedługo urządzenia kuchenne zaczną rozmawiać ze sobą i z moim telefonem.

  FochTech
 • Duże jest lepsze - o zaletach phabletów

  Duże jest lepsze - o zaletach phabletów

  Wszystkie znamy to nieszczęsne wyświechtane powiedzenie, że rozmiar ma znaczenie. Albo - że go nie ma. Tym razem jednak będę się upierać, że gdy chodzi o wyświetlacze telefonów, im większy, tym lepszy.

  FochTech
 • Rzecz o nostalgii i świecie bez telefonów komórkowych

  Rzecz o nostalgii i świecie bez telefonów komórkowych

  Pamiętacie te stare dobre czasy, kiedy komórki służyły wyłącznie do dzwonienia? Kiedy na wyjście do kina umawialiśmy się nie na Facebooku, ale osobiście albo przez telefon? Albo kiedy na spacer wychodziło się nie po to, żeby cykać na nim miliony zdjęć, tylko po to żeby pospacerować... Tęsknicie za tymi czasami?

  FochTech
 • Prace przyszłości: kogo będziemy potrzebować w 2030 roku?
 • 'Wiersze z Google', czyli jak trafić do galerii sztuki współczesnej

  "Wiersze z Google", czyli jak trafić do galerii sztuki współczesnej

  Nigdy nie miałam specjalnych aspiracji artystycznych. Wiadomo, za młodu pisało się wiersze (pewnie kiepskie, boję się zajrzeć do tych starych notatników), ale nigdy nie przypuszczałam, że ?coś mojego? trafi kiedyś do galerii sztuki współczesnej. No ale stało się, mogę umierać.

  FochTech
 • Nie noszę biżuterii, ale na inteligentny pierścionek bym się skusiła

  Nie noszę biżuterii, ale na inteligentny pierścionek bym się skusiła

  Drżyjcie portfele i domowe budżety. Na nasz rynek powoli, ale konsekwentnie wchodzi nowa kategoria urządzeń, przed którymi wielka przyszłość. Wearable devices, czyli inteligentne akcesoria, bo to o nich oczywiście mowa, będą łączyć w sobie świat komputerów i mody.

  FochTech
 • Car2Go - świat jedzie do przodu, czyli o pewnej wypożyczalni aut

  Car2Go - świat jedzie do przodu, czyli o pewnej wypożyczalni aut

  Są takie fajne wiadomości, że po prostu nie można mieć stale focha. Tym razem mój spory entuzjazm wzbudził nowy projekt, który podobno już wkrótce zostanie zrealizowany w Warszawie - nowoczesna i pomysłowa wypożyczalnia samochodów!

  Agata Połajewska
 • Gry komputerowe jako narzędzia terapeutyczne? Polak potrafi! Wywiad z Markiem Przystasiem

  Gry komputerowe jako narzędzia terapeutyczne? Polak potrafi! Wywiad z Markiem Przystasiem

  Na początku były gry wideo. Potem pojawiły się dzieci. Na koniec przyszły tablety i smartfony. Połączenie tych żywiołów mogło przynieść same kłopoty. Działania firmy Duckie Deck pokazują jednak, że takie równanie może dać wynik pozytywny - czyste sumienie rodziców, naukę dla dzieciaków i wsparcie dla tych, którzy go najbardziej potrzebują.

  Dominika
 • Posłuchaj, to do ciebie - dobrze, tylko daj mi dobre słuchawki

  Posłuchaj, to do ciebie - dobrze, tylko daj mi dobre słuchawki

  Gdyby mi ktoś powiedział, że oszaleję na punkcie słuchawek, to kazałabym mu się puknąć w czoło. A jednak, ta historia wydarzyła się naprawdę: zakochałam się w słuchawkach. Cudzych. Byłam gotowa oddać za nie nerkę, ale na szczęście nie musiałam.

  Kasia Nowakowska
 • Rusza kampania MasterCard promująca usługę Płać kartą i wypłacaj

  Jedynie 51% osób aktywnie korzystających z kart płatniczych zetknęło się z możliwością wypłacania pieniędzy z kasy sklepu podczas płacenia za zakupy kartą - tak pokazują wyniki badania, przeprowadzonego dla MasterCard przez firmę MillwardBrown. Tylko co trzecia z badanych osób z takiej możliwości skorzystała. Aby zwiększyć świadomość usługi Płać kartą i wypłacaj, zarówno wśród konsumentów, jak i sprzedawców, MasterCard rozpoczyna specjalną kampanię edukacyjną. Potrwa ona do końca kwietnia.

  Materiały partnera
 • Wdech i wydech - o aplikacjach, które ułatwiają(?) życie

  Wdech i wydech - o aplikacjach, które ułatwiają(?) życie

  Jesteś leniem i chcesz, by twój telefon, komputer, padzik czy co tam jeszcze fabryka wyprodukowała, robił rzeczy za Ciebie? Proszę bardzo! W trudnych sytuacjach sprawdzi się szereg aplikacji: wystarczy zainstalować, zapłacić grosze i kliknąć. I samo się robi. Witamy w Nowym Lepszym Świecie!

  Gosia
 • Czy seks-roboty są przyszłością związków?

  Czy seks-roboty są przyszłością związków?

  Wiele wskazuje na to, że zmierzamy ku przyszłości, w której ludzie, niezdolni do tworzenia znaczących relacji, zrośnięci z kolejnymi, nowymi gadżetami, pogrążą się w samotności i izolacji mając zamiast partnerów seksualnych niewolników - roboty.

  Natalia Sosin
 • Uciesz oko, popatrz na świat inaczej - za to lubię Instagram!

  Uciesz oko, popatrz na świat inaczej - za to lubię Instagram!

  Może i smartfony zatruwają niektórym życie, ale ja z całą pewnością do takich osób nie należę. Skoro już żyję w internecie, to smartfon pomaga mi z tego życia czerpać mnóstwo uciechy. O aplikacjach, które ułatwiają mi podróżowanie już mówiłam, ale nie wspomniałam o tej, która łatwo pozwala mi się dzielić chwilami zamrożonymi w kadrze.

  Agata
 • Praca z domu? Świetny pomysł, ale proszę przyjdź do redakcji. Z pamiętnika szefowej wirtualnego zespołu
 • Nie zapomniałam mojego telefonu, czyli wypłacz mi rzekę, nudziarzu

  Nie zapomniałam mojego telefonu, czyli wypłacz mi rzekę, nudziarzu

  W zasadzie to miał być tekst o tym, że jestem gadżeciarą. Tylko, że nie jestem. Nie interesuje mnie marka i cena sprzętu, o ile działa on tak, jak sobie życzę i robi to, czego chcę. Szczerze mówiąc - wolałbym, żeby był tani. Jak najtańszy.  A czy w charakterze logo ma nadgryziony owoc, złamane serce, czy sierp i młot - lata mi. Lata mi równo. Jestem uzależniona od użyteczności.

  Aleksandra
 • Internet i komórki porządnie poprzestawiały mi w głowie

  Internet i komórki porządnie poprzestawiały mi w głowie

  Lista zaburzeń wywołanych przez internet i nowe technologie systematycznie się wydłuża. A ja z satysfakcją stwierdzam, że załapałam się już chyba na większość z nich. FOMO, HPVS, nomofobia - to te, które odczuwam najsilniej. I wcale nie mam zamiaru się z nich leczyć.

  Joanna Sosnowska
 • Ważniejsze niż mąż czy kochanek - gadżety w sypialni

  Ważniejsze niż mąż czy kochanek - gadżety w sypialni

  Myślimy, że wcale nie potrzebujemy ich do szczęścia, a kiedy już je mamy, nie potrafimy się bez nich obejść i za Chiny nie potrafimy sobie przypomnieć, jak wyglądało nasze życie sprzed ich wszechobecności. Chcemy mieć je zawsze przy sobie, stale pod ręką, a najlepiej w ręku.

  Gosia
 • Oto ja, głośny zabójca sprzętów. Ogniu krocz za mną!

  Oto ja, głośny zabójca sprzętów. Ogniu krocz za mną!

  Mój małżonek powiedział kilka lat temu z przekąsem i nutką pogardy: "Ty to w ogóle nie powinnaś pracować z elektroniką". To oczywiście było gorsze niż szpilka wbita pod paznokieć. Jak to, ja? Ja przecież kocham moje urządzonka, komputery, aparaty, telefony. Ja je głaszczę, czule do nich przemawiam, zrzucam, topię, spalam, tłukę i rozbijam.

  Dominika
Więcej o:

technologie

 • Kobieta wśród nowych technologii? Można!

  Joanna Sosnowska NAPISZ COŚ DLA KOBIET Gdy zostałam poproszona o pisanie dla Focha zgodziłam się z radością. Ale kiedy usłyszałam: "No wiesz, o technologiach, ale jak kobieta do kobiety", to przyznam, że trochę mnie zmroziło. "Kobieco", czyli właściwie jak? Bardziej przystępnie? Cholera

 • Nowa technologia adidasa

  Nowa technologia to udoskonalenie sprawdzonej już tkaniny ściągająco-sprężynującej, wspomagającej pracę mięśni, zastosowanej po raz pierwszy w jednoczęściowych strojach pływackich w 1998 roku. Australijczyk Ian Thorpe zdobył swój złoty medal na Mistrzostwach Świata w Perth, pływając w nowatorskim

 • Dzieciaki i nowe technologie

  się ze znajomymi. Duży odsetek nastolatków uważa, że ich prawdziwe życie toczy się w sieci... Druga strona medalu wygląda zupełnie inaczej: nasze dzieci rosną w środowisku, w którym nowe technologie są czymś naturalnym. Zdecydowanie szybciej nauczą się obsługi każdego urządzenia niż dorośli. W przyszłości

 • Przełomowa technologia nowej Rexony

  wilgoci, a drugie pod wpływem nacisku. To właśnie innowacyjna technologia MotionSense? sprawia, że zapach uwalniany jest z kapsułek, gdy się ruszasz, wówczas kapsułki pękają zapewniając dodatkową porcję świeżości. DZIĘKI TECHNOLOGII MOTIONSENSE?, NOWA REXONA REAGUJE BEZPOŚREDNIO NA RUCH, O KROK

 • Sprzęt na narty: moda i najnowsza technologia

  kieszeń na gogle, zamszową ściereczkę do tychże i system ochrony lawinowej Recco. Cena: 4249 zł W bucie narciarskim Head Challenger 130 zastosowano Perfect Fit, czyli rewolucyjny system dopasowania, zapewniający maksymalny poziom precyzji, komfortu oraz trwałości. But wewnętrzny w technologii Perfect Fit

 • Innowacyjne technologie w kosmetykach Dove

  zmywa codzienne zanieczyszczenia. Opakowanie i cena: 100 g, ok. 3,50 PLN Dzięki technologii Nutrium Moisture? zastosowanej we wszystkich żelach Dove, łączącej łagodne składniki myjące ze składnikami nawilżającymi naturalnie występującymi w skórze, udało się stworzyć jedyne w swoim rodzaju kosmetyki

 • Drukowanie 3D: testujemy najnowsze technologie

  . Jakkolwiek podejrzanie by to nie brzmiało, druk 3D jest najbardziej 3D ze wszystkich 3D! Bo to trójwymiar fizyczny, autentyczny, namacalny. Czy to jest drukowanie? Owszem, obiekt wychodzi z maszyny nakładającej warstwę na warstwie (na warstwie, na warstwie, na...). To technologia dodawania, przyrostu, a nie (jak

 • Sneakersy Saucony i rewolucyjne technologie

  Technologia Grid Technologia Grid powstała w 1991 roku i stosowano ją w butach Saucony Grid 8000, które początkowo były przeznaczone do biegania. Miała na celu zapewnienie amortyzacji, stabilności stopy i jej ochronę przed uderzeniami. System jest usytuowany pod piętą i dopasowuje

 • Buty Ecco O2: technologia komfortowego mikroklimatu

  Duńska spółka ECCO, światowy leader w produkcji innowacyjnego obuwia, ogłosiła wprowadzenie na rynek ECCO O2 - wysoce oddychającego, w pełni wodoodpornego obuwia dla mężczyzn i kobiet, które prezentuje technologię GORE-TEX SURROUND utrzymującą stopę w suchości, chłodzie i komforcie nawet w