kobiety

 • Nie boisz się bólu? Dawaj na rurę!

  Nie boisz się bólu? Dawaj na rurę!

  We wszelkich ćwiczeniach zawsze najbardziej pociągał mnie aspekt siłowy, więc nawet wybierając zajęcia taneczne zdecydowałam się na te wymagające sporej siły mięśni. Spodziewałam się, że będzie trudno. Ale nie, że aż tak.

  Anka Rączkowska
 • Seks w małym mieście odc. 59: ochota na seks w Legionowie

  Seks w małym mieście odc. 59: ochota na seks w Legionowie

  Podobno tak jest, że mężczyzna ma zawsze ochotę na seks, a kobieta nie i tłumaczy to tym, że ją boli głowa. Skąd się wzięło takie przeświadczenie? Czy jest w nim ziarnko prawdy? A może faceci to po prostu wymyślili?

  Dellfina i Dorota
 • Wyginaj śmiało ciało... Lista przebojów pod zmysłowy taniec

  Wyginaj śmiało ciało... Lista przebojów pod zmysłowy taniec

  Są takie utwory, że aż się człowiekowi nóżka kiwa, ciało do tańca rwie i nawet ci ?nietaneczni? mają ochotę na moment zapomnieć się zupełnie i (najlepiej w bańce izolującej od ludzkich spojrzeń) pogibać trochę. My też mamy takie kawałki. Zwłaszcza pod striptiz.

  Gosia Tchorzewska
 • Dojrzałe kobiety, czyli trzydziestolatki? Ja wciąż jestem dziewczyną...

  Dojrzałe kobiety, czyli trzydziestolatki? Ja wciąż jestem dziewczyną...

  Mam wrażenie (oraz nadzieję), że już nią zostanę. Nie sądzę, by nagle któregoś dnia zaszła we mnie jakaś wielka zmiana, która spowoduje, że zacznę o sobie myśleć per "dojrzała kobieta". Kiedyś się pomarszczę, wiadomo. Ale wciąż będę się czuła dziewczyną. Mogę?

  Gosia Tchorzewska
 • Czego zazdroszczę innym kobietom?

  Czego zazdroszczę innym kobietom?

  To nie są wyznania frustratki, tylko słodko-gorzkie obserwacje. Siebie i świata. I bardziej chyba chodzi o cichy podziw, niż chorą zawiść i zazdrość, która niszczy i zżera od środka. Kocham kobiety, podziwiam, z radością obserwuję. I czasem czegoś im zazdroszczę. Czego?

  Anka Rączkowska
 • Czy naprawdę mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus?

  Czy naprawdę mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus?

  Denerwujemy się na innych, że nie spełniają naszych oczekiwań i nie czytają nam w myślach. Strzelamy focha na zachowania, które przypisujemy płci przeciwnej, swoją płeć wychwalając pod niebiosa. Czy to nie jest przesada? Czy można powiedzieć, że mężczyźni ZAWSZE...

  Miss Olgu
 • Przykazania przyjaźni - czy nie byłoby łatwiej z taką ściągawką?
 • Apel do kobiet: nie bójcie się przeciwstawić 'miłym kolegom'!

  Apel do kobiet: nie bójcie się przeciwstawić "miłym kolegom"!

  "Pan Krzyś był po prostu kobieciarzem, flirciarzem, ale nie gwałcicielem! Ale rościł sobie prawo do okazjonalnych macanek, bo zapewne w swoim poczuciu doceniał tym koleżanki z pracy" - pisze nasza Czytelniczka. I zachęca, by się przeciwstawić wszystkim "panom Krzysiom".

  Nadesłane do Redakcji
 • Kobiety, dbajcie o swoje waginy!

  Kobiety, dbajcie o swoje waginy!

  Nasza Czytelniczka roztacza niezbyt przyjemne impresje zapachowe... Ale to wszystko ku przestrodze!

  Nadesłane do Redakcji
 • Czego organizm kobiety po trzydziestce nie wybacza?

  Czego organizm kobiety po trzydziestce nie wybacza?

  Wpadłam ostatnio na artykuł pod tym przyciągającym uwagę tytułem. Lepiej nie igrać z organizmem, bo się obrazi i będzie kłopot, więc kliknęłam. Mądrości były niezwykłe, bo wychodzi na to, że lepiej się od razu położyć i umrzeć z nudów.

  Gosia Tchorzewska
 • I ty możesz być mistrzem ciętej riposty... W pewnych okolicznościach

  I ty możesz być mistrzem ciętej riposty... W pewnych okolicznościach

  Też tak macie? Już po fakcie, czasem nawet godzinę czy dwie, znajdujecie ripostę na przytyk lub złe słowo, którym dostaliście po głowie? Odczuwacie wówczas dodatkową frustrację, że podróże w czasie nie są możliwe, bo wtedy byście mu/jej powiedzieli, oj powiedzieli.

  Mężczyzna Inaczej
 • 'Kobiety mają problemy, bo są kobietami' - portret Oriany Fallaci

  "Kobiety mają problemy, bo są kobietami" - portret Oriany Fallaci

  Imponująca, nieugięta, charyzmatyczna, wybuchowa, dociekliwa, okrutnie zdolna i bardzo inteligentna. Taka była Oriana-dziennikarka. Może warto do tego obrazka dołączyć "drugą stronę medalu": jaka była Oriana-kobieta? Na to pytanie wyczerpująco odpowiada książka Cristiny De Stefano "Oriana Fallaci. Portret kobiety".

  Gosia Tchorzewska
 • Kobieta rozwiązła? Ależ takie nie istnieją!

  Kobieta rozwiązła? Ależ takie nie istnieją!

  Ostatnio było o niedoborach, dziś zatem o nadmiarze. A raczej o tym, jak kulturowo i społecznie łykamy fakt, że ktoś łyka czy współżyje "za dużo". Bo ile to właściwie jest za dużo i dlaczego nam to przeszkadza?

  Linda Lovelace
 • Seks w małym mieście odc. 35: jak podrywają kobiety w Ełku?

  Seks w małym mieście odc. 35: jak podrywają kobiety w Ełku?

  Podrywanie to podobno domena mężczyzn. Nie bez powodu mówi się jednak, że to "kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze". Jak to robi płeć piękna? Jakie zna metody? Na ile przyznaje się do tego, co robi? No i co o tym wszystkim myślą mężczyźni?

  Seks w małym mieście
 • Nie warto być miłym chłopcem

  Nie warto być miłym chłopcem

  Chociaż w różnych badaniach większość pań twierdzi, że szuka miłego faceta - takiego, co pocieszy, rozbawi, przytuli i przyniesie kwiaty na pierwszą randkę - wciąż chętniej wiążą się z "tym złym".

  Marcin Kasprzak
 • Seks w małym mieście odc. 32: jak poderwać dziewczynę w Mońkach
 • Facet bez mieszkania to nie facet

  Facet bez mieszkania to nie facet

  Jeśli kobieta po trzydziestce nie ma imponującego CV i odpowiedniej sumy na koncie, to pewnie "realizuje się w domu", "ma bogatego faceta" lub "pieniądze nie są dla niej priorytetem". Jeśli mężczyzna po trzydziestce jest gołodupcem bez posagu, to pewnie niedorajda, życiowa mameja i kompletnie nie rokuje. I nie warto marnować z nim czasu.

  Marcin Kasprzak
 • Seks w małym mieście odc. 31: doświadczenie seksualne kobiet w Ełku

  Seks w małym mieście odc. 31: doświadczenie seksualne kobiet w Ełku

  Stara prawda głosi, że każdy facet, zanim się zwiąże węzłem małżeńskim, lubi sobie poużywać, ale za żonę chciałby mieć dziewicę. Czy aby na pewno? Tym razem w Ełku pytamy przechodniów o to, kim jest ich zdaniem "kobieta cnotliwa"?

  Seks w małym mieście
 • 15 przyjaciół, których warto mieć

  15 przyjaciół, których warto mieć

  Przyjaciele są rodziną, którą sami wybieramy - głosi porzekadło. I tak, jak w rodzinie, są ludzie bliżsi i dalsi - kuzyni i wujkowie, rodzeństwo i stryjenka żony brata, tak przyjaciół ma się różnych na czasy dobre, złe, ciekawe i nieciekawe. Wedle potrzeby i funkcji.

  Natalia Sosin
 • Matka matce nierówna... Jakim typem jesteś?

  Nasza kochana Czytelniczka Aniakuleczka przysłała nam list, w którym kreśli (nieumiejącą rysować ręką, jak twierdzi) lekką kreską portrety różnych matek. Ku refleksji.

  Nadesłane do Redakcji
 • Pamiętnik kobiety, czyli o blogach damskich [BLOG DAY]

  Pamiętnik kobiety, czyli o blogach damskich [BLOG DAY]

  Tadeuszowi Dołędze-Mostowiczowi przypisuje się cytat, który głosi, że nic tak nie plami kobiety jak atrament. Idźmy dalej. Nic tak nie niszczy kwiatu kobiecości jak klawiatura? Niech będzie więc, że pasę swoje najniższe instynkty, będąc wielbicielką żeńskich blogów.

  Aleksandra Zielińska
 • Cipkarium, czyli powszechny spis cipek (w porządku alfabetycznym)

  Cipkarium, czyli powszechny spis cipek (w porządku alfabetycznym)

  Po przeglądzie męskich zawodów (czy wzwodów?), przyszedł czas na przyjrzenie się cipkom. Jest jednak tyle rodzajów cipek, że trudno znaleźć dla niech wspólny mianownik i dlatego podjęłam próbę alfabetycznego zestawiania żebyście się nie pogubili w temacie.

  Linda Lovelace
 • 'Mówi się, że kobieta na kopalni przynosi nieszczęście, a przecież patronką górników jest baba'

  "Mówi się, że kobieta na kopalni przynosi nieszczęście, a przecież patronką górników jest baba"

  Czy kobieta może zostać górnikiem dołowym? Dlaczego na górze bywa gorzej? Dlaczego to nie płeć dzieli dziś polskich górników i czy właściwie można mówić o kopalniach inaczej niż w kontekście upadku, roszczeń i przywilejów wyszarpywanych przez związkowców? Sprawdzamy to razem z Karoliną Bacą-Pogorzelską, reporterką, autorką książek "Drugie życie kopalń" i "Babska Szychta".

  Dominika Węcławek
 • Ludzie, dbajcie o siebie!

  Nasza Czytelniczka po powrocie z urlopu ma szereg przemyśleń, związanych z cielesnym zaniedbaniem kobiet i mężczyzn. Nie chodzi o wpasowanie się w kanony medialnego piękna, ale o zwykłą dbałość o siebie.

  Nadesłane do Redakcji
 • O wyższości męskiej przyjaźni nad kobiecą

  Przyszedł do nas "List z fochem dla FOCHA!" Nasza Czytelniczka rozprawia się z mitem kobiecej przyjaźni. Według niej my - kobiety, wypadamy bardzo słabo, gdy zestawi się nasze relacje z męskimi przyjaźniami. Prawda to?

  Nadesłane do Redakcji
 • "Solidarność jajników" to tylko pusty frazes

  O jajnikach napisała do nas nasza Czytelniczka - trochę o swoich, trochę o tych metaforycznych. Jej zdaniem - kto inny może zrozumieć kobietę, jeśli nie druga kobieta - zwłaszcza w "tych trudnych dniach"? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste.

  Nadesłane do Redakcji
 • Ósmy grzech główny - zaniedbywanie przyjaźni

  Ósmy grzech główny - zaniedbywanie przyjaźni

  Kobieca przyjaźń to wielka siła. Magiczna moc, która potrafi wydobyć delikwentkę z dna Rowu Mariańskiego, posadzić bezpiecznie na pupie w fotelu, a nawet podać drinka, kocyk, pistolet, druk rozwodowy, wiśnie w marcepanie, czy co tam akurat jest najbardziej na miejscu. Dlaczego więc w dorosłym życiu tak łatwo z niej rezygnujemy?

  Ania Oka
Więcej o:

kobiety

 • Kobiety kobietom

  Gdy rozejrzysz się uważnie dookoła, gdy odłożysz na bok swoje kompleksy (bo bardzo przeszkadzają w dostrzeganiu prawdy), gdy wyjdziesz poza krąg własnych problemów (by móc zauważyć problemy innych), przekonasz się, że jest mnóstwo świetnych kobiet. Niektóre ukryte za maskami, inne otwarte

 • Kobieta spełniona - już nią jesteś, czy jeszcze nie?

  Czym jest spełnienie? Jak smakuje? Czy spełniamy się tylko raz czy spełniać możemy się nieustannie? Jak szukać dróg do spełnienia i co jest niezbędne, by go doświadczyć? I wreszcie czy spełnienie oznacza koniec a może to dopiero początek? Kobiety, które doświadczają spełnienia w swoim życiu nadają

 • Dzień według kobiety

  , że kobieta od rana ma być promienna, gładka, piękna i idealnie wystylizowana... 8:15 OK - nogi ogolone, maseczka zrobiona, masaż antycellulitowy wykonany, brwi wyregulowane (oj, trzeba było to zrobić wczoraj - teraz mam podejrzane czerwone kropki nad powiekami...), zęby wyszorowane pastą wybielającą, stopy

 • Życzenia na Dzień Kobiet

  Dziś na ręce mej kobiety Złożyć pragnę te bukiety. Zamiast rajstop i goździków Bombonierek masz bez liku. Jesteś światłem mego świata, Z Tobą przeżyć chcę me lata. Z okazji Dnia Kobiet życzę Tobie - i wszystkim kobietom - siły i determinacji. Żebyś mimo trudów mogła codziennie znaleźć powody

 • Najpiękniejsze kobiety lata

  Pani lato świetnie prezentuje się w chłodnych kolorach. Dotyczy to również makijażu. Kobieta lata powinna wybierać podkład w odcieniach beżu lub różu. Cienie do powiem powinny być w kolorach pastelowych. Paniom o typie urody lata nie pasują ostre kolory pomadek. Najlepiej sprawdzają się szminki w

 • Fantazje seksualne kobiet

  O czym marzą kobiety? Najczęściej o seksie z nieznajomym. Z facetem, który nie wie, gdzie kobieta mieszka, jak ma na imię. Ten mężczyzna to raczej typ dobrze zbudowany, silny, opiekuńczy, ciepły, krótko mówiąc - bardziej strażak niż zasuszony intelektualista. Spotykają się tylko raz, w konkretnym

 • Kobiety jesieni, piękne?

  23-letnia modelka pojawiła się na wybiegu kilka lat temu i zrobiła oszałamiające wrażenie. Kreatorom mody i dziennikarzom spodobała się jej dziewczęcość i naturalność. Modelka i studentka Oxfordu ma porcelanową cerę, piegi i zielone oczy, a to klasyczne atrybuty kobiety jesieni. Najsłynniejsza