pop

 • Zaproszenie do świata śmiechu. Moje ulubione komedie
 • Obrażać też trzeba umieć

  Obrażać też trzeba umieć

  Redaktor Piotr Dobry strzela focha na obyczaje polskich muzycznych celebrytów. Zgadzamy się z każdym słowem, ale obserwując na żywo aferę Kinga Dunin - Ignacy Karpowicz dochodzimy do wniosku, że prostactwo nie jest domenę tylko ludzi miałkich. Wśród wysokiej klasy intelektualistów też się zdarza.

  Piotr Dobry
 • A teraz proszę mi nie przeszkadzać, bo czczę twórców 'Sondy'

  A teraz proszę mi nie przeszkadzać, bo czczę twórców "Sondy"

  Dziś przypada 25. rocznica tragicznej i nagłej śmierci twórców "Sondy", programu, który ukształtował całe pokolenie naukowców, miłośników technologii i zwykłych ciekawych świata widzów. W tym dniu, głosem naszego stałego czytelnika, Mężczyzny Inaczej, zachęcamy do chwili wspomnień o programie i jego twórcach - Andrzeju Kurku i Zdzisławie Kamińskim.

  Mężczyzna Inaczej
 • Coś więcej niż damski foch - filmowe świruski z piekła rodem

  Coś więcej niż damski foch - filmowe świruski z piekła rodem

  Jakoś tak się składa, że w większości filmów, które widziałam, czarnymi charakterami są mężczyźni. Kobiety mają raczej gorsze momenty: coś tam knują, są wyrachowane, złośliwe, wredne i wkurzające, ale da się na nie machnąć ręką. Przedstawiam więc moje ulubione, na wskroś złe bohaterki - ich nie da się zignorować!

  Miss Olgu
 • Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica 'Przyjaciół'

  Pop od kuchni: kanapka Rossa i 20. rocznica "Przyjaciół"

  Już jutro minie 20 lat od premiery "Przyjaciół?. Przez ten czas towarzyszyli nam przesiadując w kawiarni, grając w piłkarzyki, rodząc trojaczki, wychodząc (w realnym życiu) za Brada Pitta. I jedząc. Dużo i tylko czasem niesmacznie. Dziś w menu najbardziej przyjacielskie dania z serialu.

  Paulina Gorzkowska
 • Foch na "Krainę lodu"

  Życie to nie bajka i czasem film, po którym wiele sobie obiecujemy, nie spełnia naszych nadziei. Nasza Czytelniczka jak rozumiemy wini naszą redakcję za swoje rozczarowanie. Przepraszamy!

  Nadesłane do Redakcji
 • Bartek Biedrzycki: Warszawa nie jest gotowa na atak atomowy

  Bartek Biedrzycki: Warszawa nie jest gotowa na atak atomowy

  Po co nam książki postapokaliptyczne? Czy wiemy, gdzie się ukryć podczas ataku termojądrowego i dlaczego czasem lepiej jednak zakładać, że nasz kraj jest mniej istotny, niż chcielibyśmy? Bartek Biedrzycki, skromny pracownik IT i ojciec dwójki dzieci za dnia, autor książek nocą, opowiada o swojej debiutanckiej powieści "Kompleks 7215", wojsku, cywilach i o życiu w podziemiach warszawskiego metra po zagładzie.

  Dominika Węcławek
 • Po co nam Sienkiewicz, Dumas czy Sapkowski?

  Po co nam Sienkiewicz, Dumas czy Sapkowski?

  W tym tygodniu dużą część moich myśli poświeciłam Henrykowi Sienkiewiczowi, co skończyło się oglądaniem nowej serialowej adaptacji "Trzech muszkieterów". Może z pozoru to nie brzmi logicznie, ale chętnie wytłumaczę się z tej umysłowej woltyżerki. Po prostu lubię dobre historie, które nigdy się nie starzeją.

  Kasia Nowakowska
 • (Nie) daj się porwać. O książce 'Negocjator' Bena Lopeza.

  (Nie) daj się porwać. O książce "Negocjator" Bena Lopeza.

  Jak wygląda praca negocjatora pertraktującego z porywaczami? Zupełnie nie tak, jak w filmach. To często długie handlowe pertraktacje. Handlowe, bo jak twierdzi specjalista w tym temacie, mamy obecnie do czynienia z "przemysłem porwań dla okupu".

  Miss Olgu
 • Serialowe lata 50. - 'Z pamiętnika położnej' i 'Masters of sex'

  Serialowe lata 50. - "Z pamiętnika położnej" i "Masters of sex"

  Dwa portrety tej samej dekady, po dwóch stronach oceanu - amerykański "Masters of sex" i brytyjski "Z pamiętnika położnej" stanowią wdzięczne pole do porównań. Zwłaszcza, że łączy je też tematyka: jeden opowiada o położniku, drugi o położnej. Oba też mają właśnie premiery w polskich stacjach telewizyjnych, więc jest okazja, by się im przyjrzeć.

  Kasia Nowakowska
 • Mój 'Imperator' filmowy, czyli władca wszystkich filmów

  Mój "Imperator" filmowy, czyli władca wszystkich filmów

  Ostatnio zastanawiałam się nad tym, czy można mieć jeden ulubiony film? Taki naj, naj, naj, że chociaż lubi się inne produkcje, to ta robi szach-mat, i pozostawia wszystkie inne daleko w tyle. No dobrze, chociaż troszeczkę w tyle. Okazuje się, że tak, jest to możliwe i o tym właśnie będzie ten tekst.

  Miss Olgu
 • Osiem bajkowych przyjaciółek dla twojej córki

  Osiem bajkowych przyjaciółek dla twojej córki

  Nusia, Baśka, Zuza, Dorotka, Ela, Lotta, Ziuzia i ta przemądrzała mała w czerwonym bereciku - z okazji Dnia Postaci z Bajek, dziś na Fochu robimy miejsce dla nieletnich, ale jakże charakternych, dziewczęcych gwiazd.

  Ania Oka
 • Muzyka filmowa, od której mam ciarki

  Muzyka filmowa, od której mam ciarki

  Dobry film to dla mnie taki, w którym wszystko się zgadza. Scenariusz, reżyseria, gra aktorów, scenografia i muzyka. Dziś chciałabym się skupić na tym ostatnim aspekcie, a dokładnie - na muzyce, która sprawia, że mam ciarki.

  Miss Olgu
 • Rozpruwacz był kobietą? Nowa, ciekawa autorka angielskich kryminałów - S.J.Bolton

  Rozpruwacz był kobietą? Nowa, ciekawa autorka angielskich kryminałów - S.J.Bolton

  Historia Kuby Rozpruwacza jest chyba znana każdemu miłośnikowi kryminałów, a już na pewno każdemu, kto interesuje się seryjnymi mordercami. Postać mordercy wciąż pozostaje nieodgadniona, a historycy zajmujący się tą sprawą cały czas toczą debaty na temat tego kim był. Kryminał pt. "Ulubione rzeczy" stawia nową, śmiałą tezę...

  Miss Olgu
 • Yvonne Heartmann: Ludzie myślą, że skoro mam tatuaże, to zadzieram nosa i imprezuję

  Yvonne Heartmann: Ludzie myślą, że skoro mam tatuaże, to zadzieram nosa i imprezuję

  Jakich tatuaży, komu i dlaczego odmawia? Popularna tatuatorka o ekstremalnym zdobieniu ciała, granicach kontrowersji i kiczu. "Bywa, że bardzo młode osoby, jeszcze bez zawodu, bez wykształcenia, bez ustawionego życia, robią sobie tatuaże na dłoniach, na szyi, na twarzy, a potem narzekają, że ciężko im znaleźć pracę. No, halo!" - mówi Yvonne Heartmann, współwłaścicielka warszawskiego Dirty Lust Studio.

  Natalia Sosin
 • 'Absolwent Harvardu' i 'przyjaciel Dalajlamy'* zmieniają oblicze blogosfery [BLOG DAY]

  "Absolwent Harvardu" i "przyjaciel Dalajlamy"* zmieniają oblicze blogosfery [BLOG DAY]

  Patryk Bryliński i Maciej Kaczyński to blogerzy nowej ery. Ich blog Zmemłani powstał, gdy zdobyli już sławę na Facebooku jako autorzy stron z memami: "Junior Brand Managera", "Antkowi znowu nie wyszło" i "Facecji". Całą swoją twórczością pokazują, że w internecie jest miejsce na treść zabawną i inteligentną, na puszczanie oka do wykształconego czytelnika, na szukającego ambitniejszego żartu, wymagającego osadzenia w pewnym kontekście kulturowym.

  Natalia Sosin
 • Film 'Boyhood': zwyczajny świat oczami zwyczajnego chłopca

  Film "Boyhood": zwyczajny świat oczami zwyczajnego chłopca

  Ponoć nie ma nic bardziej fascynującego niż obserwowanie jak dorasta dziecko. Jak się zmienia, jak poznaje świat, staje się samodzielne. Niemal każdy rodzic przyzna, że to lepsze niż najciekawszy film. A co, jeśli to jest obserwacja obcego dziecka?

  Gosia Tchorzewska
 • Czy performance jest przykrywką dla nieudolnych artystów?

  Czy performance jest przykrywką dla nieudolnych artystów?

  Kim są współcześni artyści? Czasem mam wrażenie, że wśród naprawdę utalentowanych i mających coś istotnego do przekazania czają się też sprytni hochsztaplerzy, którzy hasłem "sztuka" przykrywają rzeczy zwyczajnie głupie i nieciekawe. A przynajmniej ja tej sztuki nie kupuję.

  Miss Olgu
 • O filmach, które nie kończą się dobrze

  O filmach, które nie kończą się dobrze

  To, że najbardziej lubię te filmy, które już widziałam, to nie jest odkrycie sezonu. Ale tego, że najchętniej wracam do tych, które mają złe i smutne zakończenie, mogliście nie wiedzieć. Wiedza ta w żaden sposób nie przyda wam się w życiu, ale może dzięki niej ktoś tutaj okaże się moim filmowym bliźniakiem.

  Miss Olgu
 • Papier, zbiórka, druk! Do czego potrzebny nam crowdfunding i jak możecie mi pomóc
 • Kolacja zakrapiana splashem

  Kolacja zakrapiana splashem

  Facebook zalały strugi lodowatej wody z wiader, wylewanej na głowy kolejnych znajomych. Oraz filmiki przedstawiające amerykańskich celebrytów po kolei poddających się torturze kubła lodu. O co chodzi, do diaska? Czy to ta sama akcja w polskiej i zagranicznej odmianie? Otóż jest pewna zasadnicza różnica: jedno to dość niemądra zabawa, drugie służy realnej pomocy w poważnej sprawie.

  Natalia Sosin
 • John Oliver - Angol, który (ro)zbawi Amerykę

  John Oliver - Angol, który (ro)zbawi Amerykę

  Siedzi facet i zabawnie komentuje bieżące wydarzenia. Niezbyt ładny, niezbyt charyzmatyczny - ot, okularnik w typie nieco już podstarzałego Adriana Mole'a. A jednak ogląda i uważnie słucha go cała Ameryka. I Wam też radzę, bo satyryczne programy Johna Olivera są tym, czym powinny być media: miejscem służącym do tego, by mówić prawdę. Nawet tę niewygodną.

  Kasia Nowakowska
 • Karolina Czarnecka: 'Łatwo napisać, że teledysk jest słaby. OK, to zróbcie lepszy'

  Karolina Czarnecka: "Łatwo napisać, że teledysk jest słaby. OK, to zróbcie lepszy"

  Karolina Czarnecka, dyplomowana lalkarka, kształcąca się aktorka, pojawiła się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej z własną interpretacją piosenki "Heroine, cocaine" grupy The Tiger Lillies. Na wpadającym w ucho beacie zaśpiewała "Hera koka hasz LSD, ta zabawa po nocach się śni...". Nagranie trafiło do sieci, kawałek nuciła cała Polska, na YouTube ma miliony odsłon. Z dnia na dzień Karolina stała się znana. Ale teledysk, którego premiera odbyła się niedawno, nie został już przyjęty tak jednoznacznie ciepło...

  Gosia Tchorzewska
 • A teraz proszę mi nie przeszkadzać, bo czczę Delię

  A teraz proszę mi nie przeszkadzać, bo czczę Delię

  Skromna dziewczyna w golfie i spódniczce, której zdarzało się brać udział w orgiach z Yoko Ono i Johnem Lennonem. Muzyk i matematyk. Pionierka muzyki elektronicznej, której twórczość zainspirowała wielu współczesnych artystów. Poznajcie Delię - kobietę, bez której dzisiejsza muzyka elektroniczna nie byłaby tym, czym jest.

  Dominika Węcławek
 • Już od września w telewizji jeszcze więcej złych programów

  Już od września w telewizji jeszcze więcej złych programów

  Mam flashback z zeszłego roku. Chodzi o nową ramówkę, którą będzie serwowała nam telewizja tej jesieni. Myliłam się uważając, że już wszystko, co najgorsze i najbardziej przaśne, zostało wyemitowane. Od września nadawcy uderzą z nową mocą wylewając na widzów wiadro dziadostwa.

  Miss Olgu
 • Największym naszym 'Wrogiem' bywamy my sami

  Największym naszym "Wrogiem" bywamy my sami

  Patrzycie na siebie w lustrze, oglądacie swoją twarz. Normalna sprawa. Zdarza się chociażby przy myciu zębów. A teraz sobie wyobraźcie, że nagle widzicie siebie gdzieś w kawiarni, na ulicy, w sklepie. Nie ma lustra, a jednak - jako żywo - wy. Ręka w górę, kto by nie spanikował?

  Gosia Tchorzewska
 • Krew, flaki i kokaina w nowym serialu Soderbergha

  Krew, flaki i kokaina w nowym serialu Soderbergha

  Jeżeli nie boisz się widoku krwi, cenisz dobrą intrygę, napięcie jak w horrorze i skomplikowane postaci, które kocha się nienawidzić, nowy serial HBO - "The Knick? jest dla ciebie.

  Natalia Sosin
 • Zabieram was w 'Podróż na sto stóp'

  Zabieram was w "Podróż na sto stóp"

  Ten film jest jak pyszna słodka bułeczka - idealnie wypieczona, jeszcze ciepła. Z odrobiną konfitury rozpływa się w ustach. Tu tej konfitury jest sporo, balansujemy na granicy mdłości, ale... Czyż nie jest warto czasem się obeżreć bez skrupułów słodkim przysmakiem? Od dziś w kinach smakowita "Podróż na sto stóp".

  Gosia Tchorzewska
 • 17 ważnych życiowych lekcji, które dała mi muzyka popularna

  17 ważnych życiowych lekcji, które dała mi muzyka popularna

  Skąd czerpać wiedzę o miłości, jeśli nie z popularnych piosenek i często rozbudowanych fabularnie wideoklipów, które im towarzyszą? W końcu one głównie o tym traktują. Miłość, zdrada, zakochanie, rozstanie, zemsta, tęsknota - wszystko jest. Scenariusze napisane - tylko brać!

  Kasia Nowakowska
 • Krzysztof Bielecki: 'Moje książki są tańsze i zdrowsze niż LSD'
Więcej o:

pop

 • Pierwsza piosenka Mariny - "Glam pop"

  Singiel "Glam Pop" zapowiada debiutancką płytę Mariny Łuczenko, nowej podopiecznej Mai Sablewskiej. Niektórzy twierdzą, że krążek wokalistki ma być czymś, czego rynek fonograficzny w Polsce nie widział albo raczej nie słyszał. To dopiero początek, ale po 3 miesiącach współpracy mamy już pierwsze

 • Melissa Pop Up Shop

  Melissa POP UP SHOP Ul.Złota 59 00-120 Warszawa Melissa POP UP SHOP Ul.Wołoska 12 02-675 Warszawa Melissa POP UP SHOP Al.Jana Pawła II 82 00-175 Warszawa

 • Letnie zestawy w kolorach Pop Artu

  Swego czasu sztuka Pop Art budziła duże protesty. Mieszanie różnych gatunków sztuki czy czerpanie z estetyki przedmiotów codziennego użytku, wielu się nie podobało. Niemniej jednak sztuka ta była najważniejszym zjawiskiej artystycznym lat 60. i 70. do dziś inspirując nie tylko innych artystów

 • "Załóż róż, będzie pięknie. Nagraj pop, będzie szybciej"

  Pamiętacie piosenkę "Załóż róż", którą Agnieszka Chylińska nagrała już kilka lat temu? Jeśli nie, to posłuchajcie koniecznie: Tekst piosenki jest następujący: Załóż róż, będzie pięknie Załóż róż, będzie modnie (...) Pokaż biust będzie łatwiej Pokaż biust będzie modnie (...) Nagraj pop

 • Pop-up shop Agaty Wojtkiewicz

  Pop-up shopy kojarzą się z markami ekskluzywnymi, awangardowymi. Sklepy tymczasowe to często oferta tylko dla wtajemniczonych, bo nie każdy ma dostęp do takiej informacji. Pamiętamy liczne inicjatywy guerilla stores Comme des Garcons (to trochę co innego niż pop-up'y), które wprowadziły te idee

 • Księżniczka popu 4fun.tv!

  , kilkakrotnie objechała świat ze swoimi 5 trasami koncertowymi, jak i prywatne - w końcu nic tak nie fascynuje publiczności, jak pocałunek z Madonną, rozwód, załamanie nerwowe i ogolenie głowy na "zapałkę". Od piątku do niedzieli 23-25 października specjalnie dla wszystkich fanów współczesnego popu 4fun.tv

 • Wnętrza w stylu pop-art. Najpiękniejsze kolorowe dodatki do mieszkania

  Styl pop-art we wnętrzach Wnętrza urządzone w stylu pop-art są ponadczasowe. Mimo że od kilku sezonów motywem przewodnim we wnętrzach jest prostota i funkcjonalność to wyraziste, kolorowe dodatki nigdy nie wyjdą z mody. Wręcz przeciwnie, sztuka popularna coraz częściej gości w naszych domach

 • Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!

  Pop-art - skąd się wywodzi? Styl pop-art, który cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Duży wpływ na powstanie tego nurtu miała kultura masowa, ponieważ pop-art odzwierciedla konsumpcyjny styl życia. Sztukę

 • SHOWROOM POP UP STORE

  Tym razem SHOWROOM.PL poszedł o krok dalej! Wyselekcjonowane propozycje polskich projektantów, które możecie kupić online, w weekend 22-23 marca zaprezentowane zostaną w specjalnie zaaranżowanym spójnym koncepcie pop up store'u. Odwiedziny SHOWROOM POP UP STORE to zatem nieczęsta okazja