foch

 • Redakcja Focha (prawie) poszła na wagary!

  Redakcja Focha (prawie) poszła na wagary!

  Miałyśmy taki niecny plan, by dziś iść na wagary w pełnym wymiarze: założyć kolorowe kiecki, peruki, kwiaty sobie powpinać w te sztuczne kłaki i posadzić się wiosenne na Barbakanie, popijając napoje wyskokowe. Ale nie potrafiłyśmy zostawić Was bez Focha...

  Gosia Tchorzewska
 • FochWideo: Czego nie powie ci szczerze przyjaciółka?

  FochWideo: Czego nie powie ci szczerze przyjaciółka?

  Człowiek człowiekowi wilkiem, a kobieta kobiecie, eee... wilczycą? Panuje przekonanie, że kobiety nie mówią sobie szczerze, co naprawdę jedna o drugiej myśli. Może to i lepiej?

  Gosia Tchorzewska
 • Kwestionariusz Focha: strzelam z armaty, boję się jazdy na gapę, chciałabym być krukiem
 • FochWideo: komplementy, których lepiej nie mówić kobietom

  FochWideo: komplementy, których lepiej nie mówić kobietom

  I jak co roku, tak i tym razem z kalendarza wyskakuje Dzień Kobiet! Święto elegancko wręczonego goździka, pończoch, klepnięcia w tyłeczek, bo przecież dziewczyny to uwielbiają... No i coś miłego trzeba by powiedzieć kobiecie. To już było i nie wróci więcej? Oj, zdziwicie się panowie, ileż komplementów z Waszych ust trafia prosto do naszego mentalnego kosza.

  Gosia Tchorzewska
 • Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - mamy JĄ!
 • FochWideo: właściwe odpowiedzi na trudne pytania

  FochWideo: właściwe odpowiedzi na trudne pytania

  Podczas prac nad superprodukcją o wkurzających tekstach kobiet, wyszło na jaw, że panów irytują pytania, które stawiają panie - pytania, na które odpowiedź jest trudna, a udzielenie niewłaściwej nieuchronne kończy się fochem.

  Gosia Tchorzewska
 • FOCH! i OCH! - blogi z gwiazdami

  FOCH! i OCH! - blogi z gwiazdami

  Napiszę to już w leadzie, bo nie wytrzymam: blog Aleksego, syna Ani Oki, zdobył bardzo prestiżową europejską nagrodę!. OCH! Gratulujemy i jesteśmy niesamowicie dumne, że mamy w zasięgu taką prawdziwą gwiazdę internetu. Dziś będzie więc o gwiazdorstwie.

  Kasia
 • FochForum: piosenki o miłości, zajeobiady i odpowiedzi na trudne pytania
 • FOCH! i OCH! - nie tylko grube kreski, czyli narysuj mi bloga

  FOCH! i OCH! - nie tylko grube kreski, czyli narysuj mi bloga

  Grube, cienkie, kolorowe, lub czarne - wciągam świat narysowany każdą kreską. Dzisiejszy tekst jest trochę kartką urodzinową, trochę przeglądem najlepszych moim zdaniem rysunkowych i komiksowych blogów kobiecych. Ale nie zabraknie i okazji do FOCHA!

  Kasia
 • Sfochowany horoskop na Rok Drewnianego Konia

  Sfochowany horoskop na Rok Drewnianego Konia

  Wiwat Chińczycy! Wiwat Nowy Rok! Czy to nie wspaniałe, że mamy kolejną szansę podjęcia mocnych postanowień noworocznych i obiecania sobie że od lutego to już NA BANK będziemy chodzić na siłownię i zaczniemy oszczędzać? Szczególnie, że nowy rok lunarny, tym razem - Konia, ma sprzyjać nowym początkom, zmianom i rozwojowi.

  Natalia
 • FochWideo: najbardziej wkurzające teksty kobiet

  FochWideo: najbardziej wkurzające teksty kobiet

  Produkcja o męskich tekstach, które podnoszą kobiece ciśnienie, przyniosła nam sławę, chwałę i uznanie w środowisku (zwłaszcza kobiet). Dziś prezentujemy długo wyczekiwaną produkcję sci-fi. Bo przecież to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością... Że niby my, kobiety, mówimy coś, co może irytować?

  Gosia
 • Kwestionariusz Focha - jestem próżna, kłamię i chciałabym mieć pralnię

  Kwestionariusz Focha - jestem próżna, kłamię i chciałabym mieć pralnię

  Nigdy nie wierzcie komuś, kto twierdzi, że nie lubi mówić o sobie. Gdyby nie lubił - to by nie mówił. Niczego. Ja oczywiście - uwielbiam. Jestem swoim ulubionym tematem, próżna, jak paw, zarozumiała, jak kot. Tyle, że... eee... no... wolałabym wybierać sobie pytania. Nawet, jeżeli z założenia nie mam zamiaru być szczera. A może jednak będę? A może nie? Voilà.

  Aleksandra
 • FOCH! i OCH! - Komin(e)k aut

  FOCH! i OCH! - Komin(e)k aut

  W ubiegłym tygodniu życiem tzw. blogosfery (charakteryzuje się całkowitym brakiem powietrza zassanego przez rozdęte ego - tym się różni od stratosfery na przykład) wstrząsnął tzw. Ranking Kominka, w którym znany bloger wymienił najbardziej (jego zdaniem) wpływowych blogerów. Och, chów wsobny w pełnej krasie.

  Kasia
 • FochWideo: Najbardziej wkurzające teksty facetów

  FochWideo: Najbardziej wkurzające teksty facetów

  Obiecałyśmy, że po współpracy z Quentinem będziemy się wznosić, aż wzlecimy ponad poziomy i... zaczniemy ustawiać wszystkich do pionu. Zaczniemy od facetów, bo to dla nas chleb powszedni przecież.

  Gosia
 • Róż głową - zapraszamy na nasze nowiutkie FochForum
 • Przyjemne z pożytecznym. Ćwicz i czytaj z Miss Olgu
 • FOCH! i OCH! - czarna polewka i belka w oku

  FOCH! i OCH! - czarna polewka i belka w oku

  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi - tak twierdził kiedyś pewien biskup (było to w dawnych czasach, gdy biskupi zajmowali się cnotami a nie "ideologią gender". Drzewiej bowiem wszystko było nieco lepsze). A ponieważ Foch znalazł się ostatnio w krzyżowym ogniu krytyki (może odrobinę dramatyzuję), to pozwolę sobie zapłonąć świętym oburzeniem. Albo tak po ludzku, zwyczajnie i uprzejmie odpowiem. Wiem, to niepopularne rozwiązanie. (Pioruny, błyskawice, świetlne miecze).

  Kasia
 • Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - krok pierwszy

  Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - krok pierwszy

  Deklarując chęć honorowej adopcji jakiegoś zwierzęcia z warszawskiego ZOO nie przypuszczałyśmy, że będzie to taka emocjonująca przygoda, obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcji i prowokująca uczestników zdarzeń do wydawania radosnych pisków. Wszystko opowiem po kolei, ale zdradzę od razu, bo nie wytrzymam: adoptujemy nahura! HURA!

  Kasia
 • Foch na YouTube: SuperDomi o trudach pracy redaktorki oraz Człowiek z papieru
 • FOCH! i OCH! - skrzydełko czy nóżka?

  FOCH! i OCH! - skrzydełko czy nóżka?

  Kaczkę podsunęła mi Aleksandra. Bynajmniej nie w odpowiedzi na moje: "Siostro, basen!". Bo to nie basen, to ocean cały złożony ze słów w wielu językach. Utonęłam więc w nim natychmiast, parskając śmiechem obficie. I tak, pokochałam kaczkę jak siostrę. Szl-OCH!

  Kasia
 • Koza rabina (i wiele innych zwierzątek), czyli gdy brak robi dobrze

  Koza rabina (i wiele innych zwierzątek), czyli gdy brak robi dobrze

  Aj waj, gewałt! Minęło dziewięć dni stycznia, a nasza postrzelona redakcja nie ogłosiła jeszcze tematu na ten miesiąc! Skoro brak tematu, to niech tematem będzie brak - rzekła Rednacz, klasyczny Salomon w spódnicy, który leje z pustego w próżne od rana do wieczora.

  Kasia
 • Kwestionariusz Focha: jestem naiwna, nie kłamię i lubię być na górze
 • FOCH! i OCH! Kurzojady, wilki i czaty, czyli blogi o książkach

  FOCH! i OCH! Kurzojady, wilki i czaty, czyli blogi o książkach

  Zachęcona recenzją Aleksandry sięgnęłam po kryminał J.K. Rowling. A to z kolei sprowokowało mnie do rozmyślań o tym, że w sumie czytam mało blogów książkowych. Bardzo niedobrze, bo skoro kurczy się rynek recenzji prasowych, skądś jednak trzeba czerpać czytelnicze inspiracje.

  Kasia
 • Kwestionariusz Focha: jestem nieśmiała, nie znoszę chamstwa i pełzających stworzeń
 • Podsumowania, czyli to co tygryski lubią. Najbardziej.

  Podsumowania, czyli to co tygryski lubią. Najbardziej.

  "Koniec roku, czyli czas na podsumowania. Tutaj podsumowanie prostej, cichej, ale i wiernej czytelniczki. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!" - tak napisała Marta i chyba nic dodać, nic ująć.

  Nadesłane do Redakcji
 • Fochoskop na 2014. Czeka cię wielkie szczęście, o ile nic nie stanie na przeszkodzie...
 • Życzenia od redakcji Focha i krasnala w czerwonej czapce (na szczęście)
 • To był Rok Focha! Nasze prywatne, subiektywne rozliczenie plusów i minusów

  To był Rok Focha! Nasze prywatne, subiektywne rozliczenie plusów i minusów

  Foch ruszył z kopyta wiosną. Rednacz wraz z zespołem fantastycznych piszących pań i dobrego duszka redakcyjnego (pozdrowienia Magdaleno!) stworzyły nową jakość w internetach. I ja się stałam pół roku później częścią tego wszystkiego (chlip szczęśliwy), co mi dało niezłego kopa. Rok 2013 się kończy, każda szanująca się kobieta postanawia dokonać podsumowania.

  Gosia
 • Trzy po trzy: dobre strony internetu (tam traciłyśmy czas w 2013 roku)

  Trzy po trzy: dobre strony internetu (tam traciłyśmy czas w 2013 roku)

  Sieć pełna jest śmieci, bzdur i bezsensownych pochłaniaczy czasu. Na szczęście można w niej znaleźć także krynice wiedzy, źródełka inspiracji i fontanny rozrywki. Oto nasz subiektywny przewodnik po bezdrożach internetów - gdzie zaglądałyśmy najczęściej w minionym roku?

  Kasia
 • PODSUMOWANIE 2013: Nasze ulubione fochowe odzywki

  PODSUMOWANIE 2013: Nasze ulubione fochowe odzywki

  Jeśli pamiętacie filmiki wideo z Kamilem Durczokiem komentującym czystość stołu, wiecie już, że dziennikarze przeklinają gorzej niż szewcy. Soczyste mięso to nasz chleb powszedni, ale my w Fochu robimy to nieco inaczej, mamy bowiem swój zestaw najróżniejszych odzywek, nie zawsze wulgarnych, ale wiele znaczących. Mamy też swoje kody i szyfry, które mają zmylić nieprzyjaciela. Skoro jednak znamy się długo, postanowiłyśmy się z Wami podzielić naszymi powiedzonkami.

  Dominika
Więcej o:

foch

 • Nowy wspaniały Foch!

  Zapraszamy do podziwiania zmian - najlepiej widać je na naszej stronie głównej . Mam nadzieję, że nasz nowy, bardziej magazynowy styl przypadnie Wam do gustu. Bo jak nie, to foch! Nowa, lepsza, całkowicie zabójcza wersja

 • Nadesłane przez Kasię: Deszczowy paryski Foch

  Dziś o poranku w naszej skrzynce znalazł się foch prosto z Paryża. Focha (u)strzeliła Kasia. Dziękujemy i życzymy lepszej pogody w Paryżu. A jak pogoda się nie poprawi, to polecamy uroczą knajpkę Au Chien Qui Fume

 • Męski foch - leczyć czy wystarczy przeczekać?

  To już foch? /fot. Pexels CC0 Męski foch jest jak pryszcz, brzydko wygląda, boli, a ty masz nadzieję, że kiedyś zniknie. Można też powiedzieć, że jest jak poniedziałek, atakuje znienacka po niedzieli i nikt go nie lubi. W dodatku psuje atmosferę

 • Foch! i Och! - cotygodniowy przegląd blogasków

  zachwytu OCH! Och, jak fajnie, że piszecie - czekam na więcej! FOCH! Niestety nie da się żyć w zachwyceniu cały czas. Bo co i rusz natrafia człowiek na coś, co powoduje reakcję zwaną przez eleganckich ludzi marszczeniem się wątroby. Czytasz, przecierasz

 • Foch! i Och! Blogowe potyczki z popkulturą

  zdradziłam się z upodobaniem do dziwnych zakątków internetu, to mogę z gracją przejść do FOCHA! Właściwie jest to FOCH! dwustopniowy z tendencją do pogłębiania się. Trafiłam na bloga Przyczajona Logika, Ukryty Słownik , który oszołomił mnie niezbyt przyjazną formą (Szanowne

 • Foch! i Och! - tym razem załatwmy to po męsku

  nich desperatki, tylko coś im ten nasz Foch daje. Coś, co najwyraźniej umyka oku pana Raya. Bo poświęcił Fochowi, a właściwie krytyce naszego serwisu (nie jesteśmy portalem, proszę pana. Jeszcze.) całą notkę zatytułowaną, jakże adekwatnie,  "Strzelam focha"

 • Foch powitalny

  Kim jesteśmy? Kobietami po trzydziestce (albo chwilę przed). Matkami, żonami, kochankami. Blogerkami z wyboru. Są między nami doświadczone dziennikarki i pisarskie żółtodzioby. Dla kogo jest Foch? Dla Was, dziewczyny! O czym

 • FOCH! i OCH! - czarna polewka i belka w oku

  . CZARNA POLEWKA - OCH! Krytyka - ta merytoryczna i rzeczowa, jest cenna, więc z zainteresowaniem przeczytałam i przeanalizowałam krytyczny wobec Focha tekst z bloga Kacza Zupa . We wpisie pod wiele mówiącym tytułem "Wszystko, tylko nie foch